Cilt Bakımı Ürünleri Yüz yıkama jeli ve genel cilt bakım önerileri

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

Tgbdmr35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2014
4
2
33
29 yaşına girdim. Cildimde hafif sarkma farkettim. Dudak kenarımda çok hafif aşağıya doğru sarkmalar var. Birkaç sorum olacak. Ve önerilerinizi gerçekten kaliteli ama en uygun olması kriterlerini düşünerek yaparsanız çok sevinirim.
1. Kuru ciltler için öncelikle yüz yıkama jeli, jel içeriği ve kullanım sıklığı
2. Elektrikli yıkama cihazları hakkında ne düşünüyorsunuz? Foreo ürünlerinden herkes çok memnun ama ben o kadar büyük fiyatlarda bir ürün almak istemiyorum. Aynı kalitede olmayacaktır elbette ama yeterli olacak 50-100 lira arası tavsiyeleriniz nedir? Cildim kuru olduğu İçin tahriş etmeyen bir şey olması lazım.
3. Yüzü temizledikten sonra nemlendirmek için ne kullanabilirim. Aloe Vera özlü nemlendiriciler kullanıyorum hobby Arko nem gibi ama daha iyi olan bir şey varsa söyleyin lütfen.
4. Botoks maske önerileri
5. Göz altı torbalarım oldukça arttı. Bunda düzensiz uykumun çok etkisi var ama tatillerde şu evde kaldığımız dönemde düzene sokamıyorum maalesef.
6. Göz çevresi
7. 30+ yaşlanma karşıtı gece gündüz krem veya maske

Benim için kuru cilt ürün tavsiyeleriniz i istiyorum fakat ekstra olarak erkek arkadaşım İçin de yardımcı olmanızı istiyorum. Sevgilimin cildi yağlı gözenekleri çok geniş ve cildinde sürekli geçmek bilmeyen sivilceler siyah lekeler oluyor. Maske jel ne gibi şeyler kullanmalıyız çevrenizden bildikleriniz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
1- Arındırıcı olmayan nemlendirici yüz yıkama jeli yada köpüğü kullanabilirsin. Mesela Himalaya Aleo Veralı yüz yıkama jeli güzel. Sabah akşam kullanılabilir.
2- O şekilde arındırıcı cihaza gerek yok bence. Yüz temizleme süngerleri kuru ciltler için daha uyun üzerine temizleme jelini döküp kullanabilirsiniz.
3- Hobbyler arkolar yağ içerdiği için size iyi geliyo gibi olabilir ama uzun süreli kullanımlarda yüzünüzde yağ bezesi yapar. Onların üzerinde el yüz vucut yazıyor fakat yüz için fazla yağlı. Yüz için Lorealin mucizevi yağ serisi kremine başlayabilirsin. Gündüz gece ayrı kullanılıyor.
4 ve 7-Kore den gelen tek kullanımlık kollajen içeren kağıt maskeler var onlar çok iyi.
5 ve 6- Yeni başlayanlar için gözçevresine niveanın Q10 içerikli göz çevresi kremini öneririm. Sebamedin de Q10 içerikli kremi iyi o da olabilir.

Erkek arkadaşınıza için ise kesinlikle arındırıcı yüz yıkama jeli almanız lazım. Yani sizinle aynı ürünü kullanamaz. Kömürlü olan üzerinde arındırıcı yazan yüz yıkama jeli lazım ve en önemlisi temizlenen gözeneklerin boş kalmaması kapanması için iyi bir tonik kullanması lazım. Garnier in saf temiz toniği gözenekleri çok iyi kapatıyor. Bunları kullanırsa cildi düzelir.

Yoruldum :)))

Arko filan kesinlikle kullanmayın ilk başta cildiniz kuru olduğu için iyi geldiğini düşüneceksiniz ama maalesef iyi gelmiyor . Bioderma lekelere karşı Yıkama jeli var onu öneririm. Ziajanın göz altı kremi ve yine göz çevresi sıklastırma kremi var gerçekten efsane. 25 yaşındayım bende başladım ama verdiği aydınlığı hissedebiliyorsunuz gerçekten .foreo tarzı seyler kesinlikle işe yaramıyor cildimiz zatem hassassünger dışımda bir sey kullanmayın bence . Yüzünüzü yıkadıktan sonra kurutmayın yani ken kendine kurusun ve ihtiyacı olan suyu cildiniz alsın. Birde Gül suyu nu veya maden suyunu buz kalıplarına koyup onunla yüzünüze her gece yaptığınız masaj da cildinizin daha gec yaslanmasını sağlayacaktır.

1- Arındırıcı olmayan nemlendirici yüz yıkama jeli yada köpüğü kullanabilirsin. Mesela Himalaya Aleo Veralı yüz yıkama jeli güzel. Sabah akşam kullanılabilir.
2- O şekilde arındırıcı cihaza gerek yok bence. Yüz temizleme süngerleri kuru ciltler için daha uyun üzerine temizleme jelini döküp kullanabilirsiniz.
3- Hobbyler arkolar yağ içerdiği için size iyi geliyo gibi olabilir ama uzun süreli kullanımlarda yüzünüzde yağ bezesi yapar. Onların üzerinde el yüz vucut yazıyor fakat yüz için fazla yağlı. Yüz için Lorealin mucizevi yağ serisi kremine başlayabilirsin. Gündüz gece ayrı kullanılıyor.
4 ve 7-Kore den gelen tek kullanımlık kollajen içeren kağıt maskeler var onlar çok iyi.
5 ve 6- Yeni başlayanlar için gözçevresine niveanın Q10 içerikli göz çevresi kremini öneririm. Sebamedin de Q10 içerikli kremi iyi o da olabilir.

Erkek arkadaşınıza için ise kesinlikle arındırıcı yüz yıkama jeli almanız lazım. Yani sizinle aynı ürünü kullanamaz. Kömürlü olan üzerinde arındırıcı yazan yüz yıkama jeli lazım ve en önemlisi temizlenen gözeneklerin boş kalmaması kapanması için iyi bir tonik kullanması lazım. Garnier in saf temiz toniği gözenekleri çok iyi kapatıyor. Bunları kullanırsa cildi düzelir.

Yoruldum :)))
Çok teşekkür ederim o kadar detaylı yazmışsın ki yorulmaktan haklısın :)

Arko filan kesinlikle kullanmayın ilk başta cildiniz kuru olduğu için iyi geldiğini düşüneceksiniz ama maalesef iyi gelmiyor . Bioderma lekelere karşı Yıkama jeli var onu öneririm. Ziajanın göz altı kremi ve yine göz çevresi sıklastırma kremi var gerçekten efsane. 25 yaşındayım bende başladım ama verdiği aydınlığı hissedebiliyorsunuz gerçekten .foreo tarzı seyler kesinlikle işe yaramıyor cildimiz zatem hassassünger dışımda bir sey kullanmayın bence . Yüzünüzü yıkadıktan sonra kurutmayın yani ken kendine kurusun ve ihtiyacı olan suyu cildiniz alsın. Birde Gül suyu nu veya maden suyunu buz kalıplarına koyup onunla yüzünüze her gece yaptığınız masaj da cildinizin daha gec yaslanmasını sağlayacaktır.
Teşekkür ederim 🙏 🙏 keşke ben de senin gibi biraz daha erken başlasaydım ☺️

Dolgu botoks ve kollejen enjeksiyonla tecrübelerim var, hydrafacial temizlik üstüne sonradan kollajen aşı yaptırdığınızda istediğiniz sonucu alırsınız diye düşünüyorum.

29 yaşına girdim. Cildimde hafif sarkma farkettim. Dudak kenarımda çok hafif aşağıya doğru sarkmalar var. Birkaç sorum olacak. Ve önerilerinizi gerçekten kaliteli ama en uygun olması kriterlerini düşünerek yaparsanız çok sevinirim.
2. Elektrikli yıkama cihazları hakkında ne düşünüyorsunuz? Foreo ürünlerinden herkes çok memnun ama ben o kadar büyük fiyatlarda bir ürün almak istemiyorum. Aynı kalitede olmayacaktır elbette ama yeterli olacak 50-100 lira arası tavsiyeleriniz nedir? Cildim kuru olduğu İçin tahriş etmeyen bir şey olması lazım.
3. Yüzü temizledikten sonra nemlendirmek için ne kullanabilirim. Aloe Vera özlü nemlendiriciler kullanıyorum hobby Arko nem gibi ama daha iyi olan bir şey varsa söyleyin lütfen.
5. Göz altı torbalarım oldukça arttı. Bunda düzensiz uykumun çok etkisi var ama tatillerde şu evde kaldığımız dönemde düzene sokamıyorum maalesef.
6. Göz çevresi

Benim için kuru cilt ürün tavsiyeleriniz i istiyorum fakat ekstra olarak erkek arkadaşım İçin de yardımcı olmanızı istiyorum. Sevgilimin cildi yağlı gözenekleri çok geniş ve cildinde sürekli geçmek bilmeyen sivilceler siyah lekeler oluyor. Maske jel ne gibi şeyler kullanmalıyız çevrenizden bildikleriniz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dolgu botoks ve kollejen enjeksiyonla tecrübelerim var, hydrafacial temizlik üstüne sonradan kollajen aşı yaptırdığınızda istediğiniz sonucu alırsınız diye düşünüyorum.

Cildindeki ölü derilerin gitmesi ve pürüzsüzlük için sinozun peelingini öneririm benim cildime çok iyi geldi foreo bana gereksiz geliyo onun yerine ipek yüz kesesi kullanıyorum ben

Yıkama jeli ve nemlendirici olarak eczane ürünleri öneririm. Bende çok araştırdım bir dönem denedim yanıldım tekrar denedim.

Yıkama sıklığını çok sordum soruşturdum sabah ve akşam diyorlar ancak ben günde 1 kereyi kendimde daha uygun buluyorum. Yıkadıktan sonra arkasından hemen nemlendirici

Foreo ve benzeri diğer şeyler çok yağlı ciltlerde belki belki. Ama cildin koruyucu örtüsünü bozduğunu düşünüyorum demişti bana bir eczacı.

Göz çevresi ve 30+ ürünleri benimde araştırmam gerek 🙈 bir yorum yapamayacağım

Ama güneş kremini kullanmaya çok dikkat edin en önemlisi o diyorlar.

Kuru ciltliyseniz hergün düzenli olarak nemlendirici temizleyiciler kullanıp iyi br nemlendirme yapmanız lazım foreoya muadil minisonun yüz yıkama cihazını tavsiye ederim göz altları için ben sinozun göz çevresi kremini kullanıyorum çok iyi bir nemlendirme yapıyor farkı hemen görüyorum

Cilt temizleyici olarak kesinlikle La roche posay effaclar jel öneririm. Yıpratmadan çok güzel bir şekilde temizler. Cildin pH dengesini bozmaz. Asla gratis gibi yerlerdeki içeriği leş temizleyicileri kullanmayın. Cildinize bir darbede siz vurmuş olursunuz. Nemlendirici olarak fermente mutfağımda nar çekirdeği özlü gündüz kremi var %100 doğal ve güneş koruyucu içeriyor. Onu kullanmanızı tavsiye ederim. Annemde kullanıyor ve göz altı ve dudak bölgesinin gerginleştiğini farkettik. Cildinize masaj yapın doğru hareketlerle. Tabi ki beslenme de çok önemli. Vitamin kapsülleri (vitaminA,çinko) , kolejen tüketmenizi öneririm.

6. Göz çevresi

Bir süre estetisyenlik eğitimi aldım ancak bu mesleği yapmadim. Az çok bilgim var, yardımcı olabileceğim konularda yazayim.
1. Jellerin kurutma özelliği vardır genelleme olarak. Canlandırıcı köpük kullanmanız kuru ciltlere daha çok fayda verir. Niveanin ürünleri var. Piyasada kuru ciltliler için de yüz yıkama jelleri mevcut. Buna gratisten yada watsonstan bakabilirsiniz.
2. Foreo almak zorunda değilsiniz. Trendyol üzerinden forever markasinin cihazina bakin. Ondan çok memnun kalanlar var. Fiyatıda uygun
3. Aloe vera kurutur arkadasimm.. Senin su bazlı değil, yağ bazlı bir nemlendirici kullanmak gerekli. Arko nem tavsiye etmiyorum. GRATİSte Bee Beauty diye bir marka var. Onun kolajen içerikli, keçi sütlü bir nemlendiricisi var, muazzam. İndirimde 10 tlye falan geliyor. Hatta o markanin diğer kremlerine de bakmalisin. 30 tl civarı değişiyor. Mutlaka onlardan al.
4. Maske önerisi olarak sana nem maskeleri ve kolajen maskeleri öneririm. Nem maskesi için bee beauty markasinin sleep mask diye geçen uyku maskesi var. Onu gece sürüyorsun yatıyorsun sabaha muhteşem nem ile kalkıyorsun. Cildindeki sarkmaların nedeni kolajen eksikliği. Bunun için ayrıca kolajen maskeleri alman gerekiyor. Tekli olarak satıyorlar diye biliyorum.
5.6 Bahsettigim markanim yine göz ürünleri de var.
7. Dediğim gibi Gratis ten önerebileceğim marka bee beauty. Ama cilt bakimi kremle maskeyle bitmez. Serum da kullanman gerek.Ayrica rossman sitesine gir. Oradan da Procsin in yüz yağlarını, yüz serumlarını arastir. Bir de İSANA markasının yüz yağlarını araştır. Mutlaka al, hepsi uygun fiyatlı çok kaliteli ürünler.
Sevgilinizin de kesinlikle düzenli olarak yüz yıkama jeli kullanması lazim. Himalaya markasinin yağlı ciltler için yıkama jeli var. Limonlusu cileklisi hepsi var. Ondan kullansin. Ve haftada 2 kez peeling kullanmalı. Simple markasina bakabilirsiniz.

Yıkama jeli ve nemlendirici olarak eczane ürünleri öneririm. Bende çok araştırdım bir dönem denedim yanıldım tekrar denedim.

Yıkama sıklığını çok sordum soruşturdum sabah ve akşam diyorlar ancak ben günde 1 kereyi kendimde daha uygun buluyorum. Yıkadıktan sonra arkasından hemen nemlendirici

Foreo ve benzeri diğer şeyler çok yağlı ciltlerde belki belki. Ama cildin koruyucu örtüsünü bozduğunu düşünüyorum demişti bana bir eczacı.

Göz çevresi ve 30+ ürünleri benimde araştırmam gerek 🙈 bir yorum yapamayacağım

Ama güneş kremini kullanmaya çok dikkat edin en önemlisi o diyorlar.
Mehaba gunde 1 kere nasil yani nemlendiriciden sonra aksam cikartmak icin yikamiyomunuz

6. Göz çevresi

Ben yüzümü temizlerken sabunla yıkıyorum kendimi bildim bileli,sinoz 24K altın yüz bakım sabunu diye yeni bi ürün çıkarmış onu kullanıyorum şuan cildime çok iyi geldi hem güzel temizliyo hemde sonrasında kurutmadı cildimi içinde gerçekten altın parçacıkları olması da çok hoşuma gitti

Ben yüzümü temizlerken sabunla yıkıyorum kendimi bildim bileli,sinoz 24K altın yüz bakım sabunu diye yeni bi ürün çıkarmış onu kullanıyorum şuan cildime çok iyi geldi hem güzel temizliyo hemde sonrasında kurutmadı cildimi içinde gerçekten altın parçacıkları olması da çok hoşuma gitti
Bu sabunu bende aldım icinde makademya yağı,e vitamini falan var bende beğendim etkileri güzel gercekden

X