Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
merhabaa , lady daha iyi bilir tabi ama doa o kremleri sanırım kaldırdı , sitede zaten satılmıyor bazen hediye olarak kargodan çıktığı oluyordu sanırım başka krem üretilecek . ben e vitamini ve hametan kremi karıştırıp sürüyorum çok da güzel oluyor , güzel nemlendiriyor , hametan eczanelerde satılıyor süperde cilt yenileyici bir krem ,ben memnun kaldım öneririm :-)

evet mantıklı.tca işleminden sonra e vitaminiyle hametanı karıştırıp süreyim bari.çocuktan dolayı evde eksik olmuyor zaten.pişiğe de birebir :)

Günaydın arkadaşlar benim bu gün 5. günüm soyulmam güzel gidiyor resmen patates gibi soyuluyorum diyebilirim fakat deneyimli arkadaşlara şunu sormak istiyorum yeni cilt çok kızarık bunun zamanla tonu değişecek mi? Değişmesini umut ediyorum kaçıncı gün tamamen renk tonu oturuyor acaba?

Günaydın arkadaşlar benim bu gün 5. günüm soyulmam güzel gidiyor resmen patates gibi soyuluyorum diyebilirim fakat deneyimli arkadaşlara şunu sormak istiyorum yeni cilt çok kızarık bunun zamanla tonu değişecek mi? Değişmesini umut ediyorum kaçıncı gün tamamen renk tonu oturuyor acaba?

Evet yeni cilt baya kızarık :) yaklaşık bi hafta içinde renk kendi haline dönüyoo :-)

Evet yeni cilt baya kızarık :) yaklaşık bi hafta içinde renk kendi haline dönüyoo :-)

Cevabın için teşekkür ediyorum bir şey daha sormak istiyorum benim asıl problemim aslında sivilcelerden kalma kızarıklıklar.. yanaklarımda var allık sürmüşüm gibi çok sinir bozucu :KK43: şu an soyulmalar nerdeyse bitti ama kızarıklıklarım hala duruyor sence tahminen kaçıncı tca da gider? Ya da gider mi? Lady' i merakla bekliyorum hemen bunu sormak istiyorum kendisine :KK43:(

Cevabın için teşekkür ediyorum bir şey daha sormak istiyorum benim asıl problemim aslında sivilcelerden kalma kızarıklıklar.. yanaklarımda var allık sürmüşüm gibi çok sinir bozucu :KK43: şu an soyulmalar nerdeyse bitti ama kızarıklıklarım hala duruyor sence tahminen kaçıncı tca da gider? Ya da gider mi? Lady' i merakla bekliyorum hemen bunu sormak istiyorum kendisine :KK43:(

tahminen seans sayısı söylemek çok zor inan ki , cilde göre ize göre değişecek ama üçüncü seanstan sonra baya bir ciltte düzelme oluyo renk tonu eşitleniyo tabi bu benim cildime göre olan gözlemim, şimdi soyulduğu için kızarık orası izin geçip geçmediğini bile anlamazsın henüz , kendine gelsin toparlasın üzerinden bir ay geçsin , kaçıncı seansın bilmiyorum ama nisan ayı sınır ay , yaşadığın yere göre de değişir tabi hava şartları önemlii , ekimde devam edip kış sonu itibariyle bence güzel sonuçlar alırsın :-)

tahminen seans sayısı söylemek çok zor inan ki , cilde göre ize göre değişecek ama üçüncü seanstan sonra baya bir ciltte düzelme oluyo renk tonu eşitleniyo tabi bu benim cildime göre olan gözlemim, şimdi soyulduğu için kızarık orası izin geçip geçmediğini bile anlamazsın henüz , kendine gelsin toparlasın üzerinden bir ay geçsin , kaçıncı seansın bilmiyorum ama nisan ayı sınır ay , yaşadığın yere göre de değişir tabi hava şartları önemlii , ekimde devam edip kış sonu itibariyle bence güzel sonuçlar alırsın :-)

Canım bu benim ilk denemem bu gün 6. gün soyulma tamamen bitti sayılır %15 ile yaptım ikinciyi de nisan ortası gibi yapıp ekime kadar beklemeye çekilicem. Çok bir değişme yok sadece biraz ışıltı geldi sanki yüzüme ama tabi şu an hafif kırmızıyım dediğin gibi bir ay içersinde ne kadar etki ettiği ortaya çıkar henüz çok erken. inşallah bende güzel sonuçlar alırım ilgine teşekkür ediyorum.. bi de canım sen toplamda kaç seans yaptın ve yüzünle ilgili sıkıntın tamamen ortadan kalktı mı?

Canım bu benim ilk denemem bu gün 6. gün soyulma tamamen bitti sayılır %15 ile yaptım ikinciyi de nisan ortası gibi yapıp ekime kadar beklemeye çekilicem. Çok bir değişme yok sadece biraz ışıltı geldi sanki yüzüme ama tabi şu an hafif kırmızıyım dediğin gibi bir ay içersinde ne kadar etki ettiği ortaya çıkar henüz çok erken. inşallah bende güzel sonuçlar alırım ilgine teşekkür ediyorum.. bi de canım sen toplamda kaç seans yaptın ve yüzünle ilgili sıkıntın tamamen ortadan kalktı mı?

Rica ederimmm nedemek :KK16: Benimde ergenlik sonrasında çıkan sivilcelerim vardı , roaccutane kullandım sorun karaciğerle alakalı olduğu için , çok şükür hepsi geçti bir tane bile çıkmıyor fakaat geçerken kimisi iz bıraktı , doktorum ilaç bitince dermaroller tedavisi yaparız geçer demişti.Öyle bi fiyat söyledi ki , vazgeçtim.Vazgeçtiğim anda rastladım Lady'e :) Ben 3 seans yaptım %70 istediğim sonucu aldım diyebilirm , ilkini %15 le az soyulma olunca diğer iki seansı %20 ile yaptım.Çok şüükür eski cildime kavuştum diyebilirm ama bir seans daha yapıcam sanırım:) sizinde kış itibariyle çok güzel sonuç alacağınızı umut ediyor ve inanıyorumm :KK16:

Son düzenleme:
Rica ederimmm nedemek :KK16: Benimde ergenlik sonrasında çıkan sivilcelerim vardı , roaccutane kullandım sorun karaciğerle alakalı olduğu için , çok şükür hepsi geçti bir tane bile çıkmıyor fakaat geçerken kimisi iz bıraktı , doktorum ilaç bitince dermaroller tedavisi yaparız geçer demişti.Öyle bi fiyat söyledi ki , vazgeçtim.Vazgeçtiğim anda rastladım Lady'e :) Ben 3 seans yaptım %70 istediğim sonucu aldım diyebilirm , ilkini %15 le az soyulma olunca diğer iki seansı %20 ile yaptım.Çok şüükür eski cildime kavuştum diyebilirm ama bir seans daha yapıcam sanırım:) sizinde kış itibariyle çok güzel sonuç alacağınızı umut ediyor ve inanıyorumm :KK16:

Senin adına çok sevindim kendi adıma da çok umutlandım %70 üç seans için çok güzel bir oran keşke bende üç dört ay önce keşfetseydim Lady' yi.. Allah bin kere razı olsun ondan iyi ki var.

Şükür kavuşturana LadySubaru :) şimdilik herşey yolunda. Kabuk bağlamak: emanet gibi duran yer yer kahverengi buruşuk bir ten diyim benim tabirimle :) yazılarını her gün okuyorum sorularımın cevabını da içeriklerinde buluyorum ne diyim Allah razı olsun senden. Bu arada ne kadar dikkatli okumaya çalışsamda malesef ikinci uygulamaya geçmek için gereken 30 günlük sürenin soyulma bittikten sonra başladığını bu gün öğrendim o nedenle nisanda da bir uygulama yapıp ekime kadar bekliycem. Dışarıya nerdeyse hiç çıkmıyorum tca için kendimi eve kapattım :) ikinci uygulamada da aynı şekilde mümkünolduğunca güneş görmiycem inşallah güneş koruyucuma da ilk günden itibaren dikkar ediyorum son olarak melisa kreminin içine e vitamininin tümünü koydum umarım sakıncası yoktur .. Bu kadar emek verdiğin için, tecrubeni paylaştığın için benim msjıma da cvp verdiğin için sonsuz teşekkürler :)

Sakıncası olmaz güzelim, yardımcı olabiliyorsam tecrübemi aktarıp sizlerinde fayda görmenizi sağlayabiliyorsam ne mutlu bana:KK54:

merhabalar arkadaşlar benimde çillerim var ne önerirsiniz bide tenimin rengi açılsan istiyorum sivilcelerim leke oluyor yani baya bişiler yapmam lazım yardımcı olabilirmisiniz

Öncelikle sivilcelerin için tedavi olmalısın. Lütfen hızlı şekilde bir cilt hekimine git :KK34:
cevabın için teşekkürler lady artık akıllandım bu pişik kremini nasıl kullanıcam soyulmalarım bitmedi sadece kırmızılık yerlere mi yoksa o kabuklaşan daha soyulmamış yerlere de mi geciktirir mi soyulmayı orlara sürersem bide bepantholun pişik kremi var o olur mu olmazsa senin dediğini alayım bunu kullanınca geçicek dimi birdaha böle dikkatsizlik yapmıcam

Bepanthol pişik kremini bilmediğim için yorum yapmayayım ama tca sürecinde bepanthol kullananlarda soyulma olmadı veya soyulma gecikmesi yaşadılar. Bence başka bir pişik kremi al ve tca sürdüğün tüm kısımlara uygula ayırmadan:KK34:

lady çok üzgünüm ya naptım ben lütfen ya pişik kremiyle geçmezse napcam bir daha nisanda evde durup tca yaparsam geçer mi yanık gibi mi olcak çok korkuyorum tabi pişik kremini kullancam ama geçmezse diye korkuyom yardım et lütfen bugün 6. günüm daha soyulma bitmedi de çok mutsuzum ağlıyorum kendime kızıyorum lütfen yardım edinnnn

Güzelim böyle paniklemek sana bir şey kazandırmaz, süreci adım adım anlatığım halde sakin olamayacaksanız yapmayın bu uygulamayı.
Cilt yapın farklıysa soyulma sürecin değişir bu gayet normal, bunu konunun ilk mesajında ve ara mesajlarda defalarca yazdım.
Pişik kremi cildinin kızarıklığını alır.

benimde dün geldi siparişim ama şimdi yapmayı düşünmüyorum arkadaşımın kollarında izler var önce onda denicez hemen geçmez biliyoruz ama ilk kolunu yapıcaz sonrada yüzümüzü bakalım çok merak ediyoruz bu akşam uygulamaya geçicez

Bence vücuda uygulamayın, yüz ve vücut derisinin tepkisi birbirinden farklı.

Günaydınlar arkadaşlar bu gün üçüncü günüm dün akşam itibariyle soyulmalarım başladı an itibariyle çenemin %50 si yüzümünde 1/4 lik kısmı soyuldu diyebilirim. Sanırım biraz hızlı soyuluyorum yalnız inanılmaz kaşınıyor fakat elimi dahi sürmüyorum yüzüme soyulmaya müdehale etmemek adına. Neyse şunu söylemek istedim çenemde gözlemlediğim kadarıyla çok büyük bir değişim olmadı lekeler hafiflemiş o kadar. Lady nin dediği gibi zaman ve istikrar çok önemli tca da. Yani kimse ilk denemede olağanüstü bir değişim beklemesin bilginize arkadaşlar..

:KK9:Aynen öyle, değişim adım adım olacak ilk uygulamada mucize yok.
Tecrüben için çok teşekkür ederim:KK16:

merhaba ben bunu deneyeceğim ama doa kozmetikten melisa veya fesleğen kremini bulamadım.doa'ya msj attım cevabı daha gelmedi.ürünler kaldırıldımı acaba bilgisi olan yazabilirmi? aktarlarda da arayacağım eğer bulamazsam alternatif nemlendirici önerebilirmisin lady?

içeriğinde paraben, silikon, vazelin, likit parafin, parafin olmayan herhangi bir nemlendirici kullanabilirsin güzelim:KK34:

merhabaa , lady daha iyi bilir tabi ama doa o kremleri sanırım kaldırdı , sitede zaten satılmıyor bazen hediye olarak kargodan çıktığı oluyordu sanırım başka krem üretilecek . ben e vitamini ve hametan kremi karıştırıp sürüyorum çok da güzel oluyor , güzel nemlendiriyor , hametan eczanelerde satılıyor süperde cilt yenileyici bir krem ,ben memnun kaldım öneririm :-)

Güzelim hametan bir çok kişide soyulmayı geciktirdi sen şanslısın olmadı :)

Senin adına çok sevindim kendi adıma da çok umutlandım %70 üç seans için çok güzel bir oran keşke bende üç dört ay önce keşfetseydim Lady' yi.. Allah bin kere razı olsun ondan iyi ki var.

Tatlım tca seans sayın senin cilt problemine ve cilt tipine göre değişecek. Sadece pes etme ve sabırlı istikrarlı uygulama yap.
Kızarıklık için sebamed pişik kremi al, ben onun sonucundan çok memnun kaldım, kime önerdiysem onlarda memnun :KK34::KK54:

kolunda iz oldugu için yaptı ben yüzüme yapıcam ama havalarda iyi artık kışa kaldım taşınma işi falan derken yapamadım aldım duruyo öyle arkadaşımın koluda soyulmaya başladı izler için çok umutlu ama bilmiyorum ne olcak

Sakıncası olmaz güzelim, yardımcı olabiliyorsam tecrübemi aktarıp sizlerinde fayda görmenizi sağlayabiliyorsam ne mutlu bana:KK54:

Öncelikle sivilcelerin için tedavi olmalısın. Lütfen hızlı şekilde bir cilt hekimine git :KK34:

Bepanthol pişik kremini bilmediğim için yorum yapmayayım ama tca sürecinde bepanthol kullananlarda soyulma olmadı veya soyulma gecikmesi yaşadılar. Bence başka bir pişik kremi al ve tca sürdüğün tüm kısımlara uygula ayırmadan:KK34:

Güzelim böyle paniklemek sana bir şey kazandırmaz, süreci adım adım anlatığım halde sakin olamayacaksanız yapmayın bu uygulamayı.
Cilt yapın farklıysa soyulma sürecin değişir bu gayet normal, bunu konunun ilk mesajında ve ara mesajlarda defalarca yazdım.
Pişik kremi cildinin kızarıklığını alır.

Bence vücuda uygulamayın, yüz ve vücut derisinin tepkisi birbirinden farklı.

:KK9:Aynen öyle, değişim adım adım olacak ilk uygulamada mucize yok.
Tecrüben için çok teşekkür ederim:KK16:

içeriğinde paraben, silikon, vazelin, likit parafin, parafin olmayan herhangi bir nemlendirici kullanabilirsin güzelim:KK34:

Güzelim hametan bir çok kişide soyulmayı geciktirdi sen şanslısın olmadı :)
teşekkürederim gidicem

Bir şey daha eklemek istiyorum :26:

Bikini bölgemdeki kararma için de yine %15 TCA solüsyonunu yüzümde uyguladığım gibi uyguladım.
:KK17:

2 buçuk - 3 dakika sonra soğuk suyla yıkadım ve sekiz gün sonunda büyük ölçüde soyuldu cildim.
:KK17:Şimdi eski renginden bir ton açık :KK53: Bunu da yapmaya devam edeceğim her ay. Memnun kaldım. :KK34:

Vücuduna uygulamak isteyenler için belki yardımcı olur :KK34:

bikiniye sürmeye nasıl cesaret ettin bende düşündüm ama cesaret edemedim zarar verir de ya çocuğum olmazsa die :KK52:

kolunda iz oldugu için yaptı ben yüzüme yapıcam ama havalarda iyi artık kışa kaldım taşınma işi falan derken yapamadım aldım duruyo öyle arkadaşımın koluda soyulmaya başladı izler için çok umutlu ama bilmiyorum ne olcak

Bence 1 seans yapabilirsin şimdi, sonra tekrar eylül sonunda tekrar başlarsın:KK34:

teşekkürederim gidicem

Rica ederim, şimdiden geçmiş olsun dilerim.
Cilt temizliğini düzenli olarak sebamed kompakt sabun ile yap, tedavine destek olur:KK34:

bikiniye sürmeye nasıl cesaret ettin bende düşündüm ama cesaret edemedim zarar verir de ya çocuğum olmazsa die :KK52:
:KK9::KK9::KK9:

Tatlım tca seans sayın senin cilt problemine ve cilt tipine göre değişecek. Sadece pes etme ve sabırlı istikrarlı uygulama yap.
Kızarıklık için sebamed pişik kremi al, ben onun sonucundan çok memnun kaldım, kime önerdiysem onlarda memnun :KK34::KK54:

Lady' im cevapların için çook teşekkür ediyorum. Bir şey sormak istiyorum ben nisan da son kez tca uygulamamı yapıcam ( ekime kadar ara vericem) bu ikinci uygulamam olacak.. ilk uygulamamın üzerinden 10 gün geçti 6. gün soyulmalarım tamamen bitti fakat burda da paylaşmıştım nerdeyse en ufak bir değişim yok yüzümde biraz ışıltı geldi sadece.. %15 lik tca nın tam yarısını kullanmışım uygulama esnasında. ince bir tabaka halinde alnım ve burnum dışında yüzümün her yeri soyuldu. Sence oran az gelmiş olabilir mi ikinci için %20 tca denesem sonuç daha mı iyi olur?

merhaba canım yazdıklarından umutlandım :) benimde lekeler ve akne izleri var tca peelingi bende denemek istiyorum. Benim alın bölgemde sivilce çukurları var acaba sadece o bölgeye uygulasam olur mu ? bir de bu sadece internette mi satılıyor eğer öyleyse kredi kartıyla olur e malum ben de öğrenciyim kredi kartım yok inş nakitle vs. alabilirim . Yine de bana özelden linkini atabilirsen çok mutlu olurum canım:) cevabınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim..

ben heyecanla tca 20 lik bekliyorum ve dün geldi doa kozmetikten aldım ilk eleştirim onlara öyle dandik bir pakettiki ürüne güvenim o anda gitti hele şişe üzerine kendileri yazmıc tca diye etiket şeklinde yapıştırılmış neyse akşam deneyeyim dedim malum mavsim geçiyo korktuğum için el üstümde denedim bişey hissetmedim rahatlayınca süreyim dedim yüzüme ki benim lekem yanak kısmımda ve koyu kahve hal almış durumda ve pamuğa döktüm tca yı sürmeye çalıştım ancak okadar çok yakıyoki deil 1.2 dakika belki 20 saniye dayana bildim ki cildim çok hassasve çok korktum aynaya baktığımda yanaklarım siyah havuç halindeydi dahada korktum ama sonra düzeldi rahatladım güneş kremi bepanthol krem kullandm akşamda buyana yüzüm krem le sıvalı durumda acaba bu durumda bu kadar bekleme süresiyle bir sonuç alırmıyım kullanan arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

evet 4. tca uygulamamı 17 martta yaptım 3. kadar soyulmadı ama bu sefer. nisan da 5. uygulamamı yapsam mı yapmasam mı emin değilim havalar çok ısındı ama yuzumde de az bir leke kaldı

lady melissa kremi yerine ne kullanalım artık satılmıyor sanırım

merak ettim ben 16 yaşımdayım şuan sivilce tedavisi görüyorum sivilce izlerim var ama yüzeysel bu peeling gerçekten yarar mı, peelingden sonra gözle görülür bir iyileşme oluyor mu gözenekler bu peelingle küçülüyormu

evet p tesi paylaşmıştm 20 lik tca deyeyimimi ve bugün 3.gün çok korkmuş heyecanlanmış endişelenmiş tim ancak şu an durum iyi cildim kuruyup soyulmaya başladı bakalım leke de deyişim olcakmı ama umutluyum kesinlikle pişman olmadım şiddetle tavsiye ederm
:KK9:

X