ZABIT-İCRA KATİBİ

Sura1221

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2021
502
518
30
Merhaba arkadaşlar. Şuanda özel bir şirkette yönetici olarak çalışmaktayım ancak devlet memuru olarak atanmayı çok istiyorum. Üniversiteden mezun olalı uzun zaman oldu bu yüzden kpss konularını hepsini unuttum. En düşük puanla atanabilecegim katiplik var. Çalıştığım iş dolayısıyla da klavye hakimiyetim çok iyi.. 3 dakikada 180-200 net kelimeyi rahatlıkla yazabiliyorum.
Biliyorum ki konumun etkileşimi az olacak ama yine de şansımı denemek istedim. Aranızda benim gibi bu sınava hazırlanan veya halihazirda katip olan varsa bilgi alışverişi yapalim veya sürecin nasıl işlediğiyle ilgili sohbet edelim istedim...
İlgili arkadaşların yorumlarini bekliyorum :)

Merhaba arkadaşlar. Şuanda özel bir şirkette yönetici olarak çalışmaktayım ancak devlet memuru olarak atanmayı çok istiyorum. Üniversiteden mezun olalı uzun zaman oldu bu yüzden kpss konularını hepsini unuttum. En düşük puanla atanabilecegim katiplik var. Çalıştığım iş dolayısıyla da klavye hakimiyetim çok iyi.. 3 dakikada 180-200 net kelimeyi rahatlıkla yazabiliyorum.
Biliyorum ki konumun etkileşimi az olacak ama yine de şansımı denemek istedim. Aranızda benim gibi bu sınava hazırlanan veya halihazirda katip olan varsa bilgi alışverişi yapalim veya sürecin nasıl işlediğiyle ilgili sohbet edelim istedim...
İlgili arkadaşların yorumlarini bekliyorum :)
Memur değilim ama şu konuda tavsiyem olur size, eğer kpss yi geçip klavyeden sınava girerseniz büyük adliyelerde değil de küçük ilçelerdeki adliyelerde deneyin. Sınava giren sayısı ne kadar çok olursa şansınız daha da azalır.
Bol şans diliyorum.

Memur değilim ama şu konuda tavsiyem olur size, eğer kpss yi geçip klavyeden sınava girerseniz büyük adliyelerde değil de küçük ilçelerdeki adliyelerde deneyin. Sınava giren sayısı ne kadar çok olursa şansınız daha da azalır.
Bol şans diliyorum.
Çok haklısınız. Önemli bir taktik. Ama bu noktada da aklımı kurcalayan birşey var umarim adamcilik devreye girmez.. küçük yerlerde o işler çok oluyo duyduğum kadarıyla..

Çok haklısınız. Önemli bir taktik. Ama bu noktada da aklımı kurcalayan birşey var umarim adamcilik devreye girmez.. küçük yerlerde o işler çok oluyo duyduğum kadarıyla..
Büyük yerlerde daha fazla var emin olun 🤷‍♀️
Çünkü herkesi öyle büyük yerlere koymuyorlar maalesef.

Ahh keşke son alımda girseymişsiniz klavye sınavına, en azından şansınızı denerdiniz. Başvurular online olmuştu

Yani sıralamaya girdim şükür mülakat iyi di ama işte tırpil işlerinin olması işi zorlaştırıyor

Merhaba, klavye sınavında yüksek yazmanın bir önemi yok sıralamaya girmek dışında.
Mülakat puanı ve KPSS puanı ortalaması alınıyor. Bu yıl bende takip ettim alımları, 180,160 kelime yazıp elenen çok oldu. Hatta 180 yazan, başvurduğu yerde klavye 1.siydi. Mülakatta soruları doğru yanıtlamak da pek önemli değil. 4 sorunun 4 tanesini bilip elenen de var, 4 sorunun 3 tanesini bilemeyip giren de var. 🤷‍♀️

Benim çıkarımım, KPSS puanı ne kadar yüksekse şans da o kadar çok

Puanlar eskisi gibi düşük değil artık öğretmenler mühendisler de icra katıpligi sınavına giriyor haberin olsun. Klavyeden önce evvela kpssden yüksek puan çekmeniz gerek çünkü insanlar ciddi anlamda klavyeye çalışıyorlar. Fark atacağın yer puanın olur.

alımları nerden takip edebiliriz peki?açılacak sınavları vs.
Büyük telegram grubu var linkini vereyim isterseniz, hem aklınıza takılanı sorabileceğiniz, hem güncel haberleri alabileceğiniz hemde klavye yarışmaları yapılan yer kendinizi geliştirmiş olursunuz

Arkadaşlar katıp alimi ne zaman başlar. Bilginiz var mi. 2022 de alım olmaz diye tahmin ediyorum artık. Muhtemelen 2023 ilk bi iki ayında yapılır... Sizin düşünceniz nedir. Benim gibi bu sınavı bekleyen arkadaşlar lütfen yorumlarınızı bekliyorum

X