Zayıfladıkça daha çok seven eş

Tatildeyim, konuyu yarım yamalak takip ettim ama yazmak istedim. Dış görünüşe önem veren bir insan değilim. Versem zaten kocamla evlenmezdim, kıllı göbekli bir adam kendisi 😂 Ama ben tanıdığımda, sevdiğimde, kendisini çekici bulduğumda zaten böyleydi.

Dış görünüşe önem vermiyorum diye bir şeyleri farketmeyeceğim ya da düzeltmesini istemeyeceğim anlamına gelmez bu. 250 gram alsa farkederim, burnunda, kulağında, göğsünde kıllar uzasa söylerim, sakal sevmem sakal traşı olmasını isterim, beğenmediğim bişey giyerse değiştir olmamış bu derim. Çünkü o adamla yatağa ben giriyorum, ben elini tutup geziyorum, benim gözüme hoş görünmek zorunda. Aynı şekilde ben de onun gözüne hoş görünmek zorundayım. Aksi karşıdaki insana saygısızlıktır benim bakış açıma göre. Benim bedenim benim kararım cümlesi burada geçerli değil. Adam sarı saç sevmiyorsa neden kendimi kocamın beğenmeyeceği bir şekle sokayım? Ha beni kara kafamla beğenip üç gün sonra sarı yap diye zorlarsa orda bir dur bakalım denir de konu o değil şu an

Sokaktaki insanın ya da arkadaşlarımın dış görünüşü beni ilgilendirmez. Onlarla sevişmiyorum ya da onlar toplum içinde beni temsil etmiyor çünkü. Ben bir insanı seçmiş eşim olarak yanıma almışsam hem dış görünüş olarak, hem hal tavır ve davranış olarak benim seçtiğim haliyle kalmalı, buna dikkat etmeli herhangi bir sağlık sorunu yoksa.

O şişman seven masalına inanmıyorum ki bende zayıf kadın değilim.
Eniştem ablama kilo verme der kiskancligindan şişman sevdiğinden değil.
Hatta ablam spora yazilinca kendi de yazıldı hemen o zayıflatacak diye 😂
Ben lisede vs kemiklerim sayılacak kadar zayıftim sonra unide almaya başladım ve sonra hep hayatım diyetle geçti.
Şuan hamile kaldim hamileyken kusmaktan kilo alamadim ama dogurunca aşırı iştahım kabardı şuan 10 kilo fazlam var ve çok itici duruyorum farkındayım
Kardeşim de surkeli uyarıyor.
Kim görse uyarıyor hatta hamileyken aldın vs diyenler oluyor yok diyorum sonradan aldım 😉
insanları çok da güzel kandirabilirim çünkü yeni doğum yaptım ama olayın iç yüzünü biliyorum kendimi tutamadim şu son 4 aydır aşırı yedim.
Şimdi yeniden diyete başladım.
İştahlı insana zor diyet yapmak ama başka seçeneğimiz de yok.

Her zayıf güzeldir her kilo çirkindir diye bir gerçek yok. bazı insanlar da kiloyu çekici bulur. mesela ağır yaşamlar belgeselinde fazla kilo seven erkekler, kadınlar zayıfladık.a sabote etmeye ya da psikolojik şiddet uygulamaya başlıyorlardı. bedenimizle ilgili verdiğimiz her karar; şişman ya da zayıf, fit ya da değil, kıllı ya da kılsız, sadece bizi ilgilendirir orası net. bakımlı ya da bakımsız olmak da, temizlik şart olmak koşuluyla, kişinin kendi seçimini mutluluğunu bağlar başka hiç kimseyi değil.
ancaaaak... İlişki de iki kişilik ve belli anlaşmalarla kurulur. yani siz bedeninizle ilgili bir karar alırken; karşıdan gelecek tepkiyi de düşünüp ona göre bir seçim yaparsınız. ben kendimi yemeye vermiş kilolu halimle seviyorum diye seçim yapacaksam, eşimin beni o halimle beğenmeyeceğini gözönüne alır ve adamı bu yüzden benden cinsel ilgisini çekti hatta ayrıldı diye suçlayamam. öyle hem pastam dursun hem karnım doysun olmaz. ya kendi keyfinizi ve beğeninizi başta tutup, eş koca keyfi bilir diyeceksiniz. ya da eşinize kendinizi beğendirme derdiniz varsa beden algınızı ona göre esneteceksiniz. ben bedensel olarak istediğim gibi değişeyim, eşim de bu değişimlere göre zevkini değiştirsin deyip olmayınca ağlamayacaksınız. sizin bedeniniz sizin, onun beğenisi de onun.

O kadinlarin bazilari program devam ederken kilo veremeden öldüler diye biliyorum. Bulunduklari kilo "kilolu" olmanin ötesindeydi, kendi başlarina yuruyemiyorlardi bile.
O yanlarindaki adamlarinda sadece kilo sevdigi icin onlarla birlikte oldugunu dusunmuyorum.🙄🙄 Calismadan tam zamanli bakicilik yaptiklari icin para veriliyor o adamlara destek olarak oyle gecinip gidiyorlar. Gerek maddi gerek manevi faydalaniyorlardi kadinlardan bu yuzden kilo verirken engellemeye calişiyorlardir.
Seven insan """"hayati tehlike içerisindeyken!"" kilo derdine düşmez, o sevmek degil başka bir şey.

O kadinlarin bazilari program devam ederken kilo veremeden öldüler diye biliyorum. Bulunduklari kilo "kilolu" olmanin ötesindeydi, kendi başlarina yuruyemiyorlardi bile.
O yanlarindaki adamlarinda sadece kilo sevdigi icin onlarla birlikte oldugunu dusunmuyorum.🙄🙄 Calismadan tam zamanli bakicilik yaptiklari icin para veriliyor o adamlara destek olarak oyle gecinip gidiyorlar. Gerek maddi gerek manevi faydalaniyorlardi kadinlardan bu yuzden kilo verirken engellemeye calişiyorlardir.
Seven insan """"hayati tehlike içerisindeyken!"" kilo derdine düşmez, o sevmek degil başka bir şey.
Son söylediğinize çok katılıyorum. Ama hakikaten de kilolu hatta morbid obez bedenleri arzulayan insanlar da var. Cinsellik çok odalı çok dolambaçlı bi şey ortalama zevklerin dışında bize tuhaf gelebilecek bir çok zevk algısı var

Son söylediğinize çok katılıyorum. Ama hakikaten de kilolu hatta morbid obez bedenleri arzulayan insanlar da var. Cinsellik çok odalı çok dolambaçlı bi şey ortalama zevklerin dışında bize tuhaf gelebilecek bir çok zevk algısı var

Tabi ki var ozellikle etli, kilolu seven erkekler ben de biliyorum varlar. Zevk meselesi, cidden cesit cesit şey var.

O şişman seven masalına inanmıyorum ki bende zayıf kadın değilim.
Eniştem ablama kilo verme der kiskancligindan şişman sevdiğinden değil.
Hatta ablam spora yazilinca kendi de yazıldı hemen o zayıflatacak diye 😂
Ben lisede vs kemiklerim sayılacak kadar zayıftim sonra unide almaya başladım ve sonra hep hayatım diyetle geçti.
Şuan hamile kaldim hamileyken kusmaktan kilo alamadim ama dogurunca aşırı iştahım kabardı şuan 10 kilo fazlam var ve çok itici duruyorum farkındayım
Kardeşim de surkeli uyarıyor.
Kim görse uyarıyor hatta hamileyken aldın vs diyenler oluyor yok diyorum sonradan aldım 😉
insanları çok da güzel kandirabilirim çünkü yeni doğum yaptım ama olayın iç yüzünü biliyorum kendimi tutamadim şu son 4 aydır aşırı yedim.
Şimdi yeniden diyete başladım.
İştahlı insana zor diyet yapmak ama başka seçeneğimiz de yok.
Özellikle takıntılı şekilde şişman sevenler var. Hergun yanımda oradan biliyorum, üstelik öyle az buz kilolu değil, bildiğiniz bıngıl bıngıllari

X