Zehirleniyoruz!

Fast-food yemek kültürünün yaygınlaşması, hazırcılık bizi bugünlere getirdi. Hazır çorbayı suya dök, kaynat...Poşeti aç ısıt ye...Paketi aç ye...İyice üşenir olduk, tembelleştik...Obezite oranı gittikçe yükseliyor, bunla beraber kalp-damar hastalıkları, tip2 diyabet,kas-eklem hastalıkları, ağrılar, hatta depresyon...

Kendi çapımızda biraz dur diyebiliriz, biz bu gereksiz bir yığın şeye muhtaç değiliz, üstelik bunlar bize zarar veriyor...

Ben hayat stilimi değiştirdim biraz....
Öncelikle birkaç ay önce sigarayı hayatımdan çıkardım...
Şu aralar kolayı, meyve suyunu bırakın, %100 denilen meyve sularını dahi hayatımdan çıkardım. Su, süt, ayran, sıkma meyve suyu tercih ediyorum....
Ekmeği evde yapıyoruz zaten kıştan beri...Ekmek unlarına ne kadar güvenilir ama hazır ekmeklerden biraz daha iyidir muhakkak...
Abur cuburu kestim, canım illa birşey yemek istiyorsa sebze-meyve-yoğurt üçlüsünden birini tüketiyorum...
Canım çok tatlı isterse, eğer abartıcaksam meyveyi abartıyorum
Kızartma zaten hiç yemezdim, yemeği ne az ne bol yağla yapılır bizim evde...

Bu şekilde bile gene bazı katkı maddelerini bir yerlerden alıyorumdur ama en azından kendi çapımda minimize etme çalışmalarım bunlar...

İnanın yediklerimi değiştirince, gereksiz yiyecekleri çıkarınca, kilo vermeye bile başladım...Hem de hiç aç kalmadan, halsizleşmeden, gerekli vitamin ve minerallerimi alarak...

Son düzenleme:
X