zeki olmak ve akıllı olmak

A

alyazma

Ziyaretçi
kızlar bu konuyu bi yerden okudum sizde okuyun:Akıl ile zeka arasında fark:
Akıl yalanla gerçeği doğru ile yanlışı ayırabilme, bir konuda düşünce yürütebilme ve görüş bildirme yeteneğidir insan olgunlaştıkça aklı gelişir zeka ise 12 yaşına kadar gelişir,20 yaşına kadar sürer sonra sabit kalır.Zeka bir insanın her türlü olay karşısında aynı yeteneği gösterebileceği anlamına gelmez.Bir besteci müzik yapıtını aklıyla değil zekasıyla yaratır.Fakat en basit matematik problemini çözemeyebilir.Sonuç olarak ruhsal olaylara algı ve hafıza yeteneğine, tutkulara, eğilimlere göre farklılık gösterir.Akıl somut olarak ölçülemez....Zeka IQ denilen testle ölçülebilir...
:uhm:şimdi düşünüyom akıllımıyım :uhm:zekalımıyım diyekafamçokkarıştı

Bunu daha önce de yazmıştım.Okumayanlar için bir daha
Zeki insan bir pencereye merdiveni dayadıktan sonra oraya kaç dakikada tırmanacağının hesabını yapan kişidir.
Akıllı insansa merdiveni doğru pencereye dayayıp dayamadığının hesabını yapan kişidir.
Ben akıllı olmayı zeki olmaya her zaman tercih ederim!.....

realist haklısın arkadaşım valla ben akıllı kadınım yaşlandıkça şarap gibi kadınsın:içelim: diyo eşim bana yaa yıllanmış şarap hiç sevmem alkolü pöf ama oda sevmez :uhm:şimdi anladım yani ben yaşlandıkça değerli oluyom yihuuuuu oley :dance:aklılımışım ben babam derdi ben küçükken bu kız çok akıllı olcak diye bende derdim şimdi akılsızmıyım diye ama artık akıllandım demiCADIARZU

şimdi zeki insanlara daha çok rağbet var
ZEKİ OLSAK NE OLMASAK NE SEVİLİYOSAK SEVİYOSAK İŞTE ENBÜYÜK AKIL VE ZEKİ OLMAK BUDUR . RAĞBET OLAYINA GELİNCE BİZ EVLENDİK AKILSIZLIK ETTİK tatlicadiarzuBUGÜNE KADAR EVLİYİZ ZEKİ DAVRANDIK :smiley-cool:HERHALDE KIZa.s.

X