Zencefil Çayı ve Tarçınla Zayıflama

sevinctas

Guru
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2009
400
4
Zencefilin yağ yakıcı özelliği ve bir çok derde deva olduğu yıllardır bilinen bir şey, ben bir kaç haftadır zencefil çayı yapıp içinede kabuk tarçın atıp, ılınınca içiyorum. zencefil yağ yakıyo, tarçın metabolizmayı hızlandırıp kan şekerini dengeliyor. kan şekeri dengelenince çok yeme isteği duymuyorsunuz.
benim kilo problemim yok ama çayı içmeye başladığımdan beri bel çevresinde biraz incelme gözlemliyorum, çaydan ananemede veriyorum hergün 1 fincan romatizma ağrıları için, o da zaten zayıftı, şimdi bi deri bi kemik kaldı tontoşum, gerçi kilo almaması lazımdı tedavisi için, onada iyi oldu yani.

sizlerdende deneyen varsa, tecrübelerinizi yazabilirmisiniz?

Ben tarçını toz olarak kullanıyorum, zencefili de yeşil çay ile. önce zencefili kaynatıyorum sonra altını kapatıp bir diş sarımsak ve yeşil çay ekliyorum 5 dk demlenmesini bekliyorum. ılık içiyorum. memnunum.

Ben tarçını toz olarak kullanıyorum, zencefili de yeşil çay ile. önce zencefili kaynatıyorum sonra altını kapatıp bir diş sarımsak ve yeşil çay ekliyorum 5 dk demlenmesini bekliyorum. ılık içiyorum. memnunum.

hmm sarımsak ilginç,peki tadı kötü olmuyor mu? zencefil bastırıyormu peki sarımsak tadını?
benim bel çevrem 65cm di, şimdi 63 cm oldu. zencefilin etkili olduğunu düşünüyorum bende. giden sumu diye düşünüyorum ama, zencefil yağ yakıyor ya, giden yağdır diye umut ediyorum.

hmm sarımsak ilginç,peki tadı kötü olmuyor mu? zencefil bastırıyormu peki sarımsak tadını?
benim bel çevrem 65cm di, şimdi 63 cm oldu. zencefilin etkili olduğunu düşünüyorum bende. giden sumu diye düşünüyorum ama, zencefil yağ yakıyor ya, giden yağdır diye umut ediyorum.

Sadece bir diş sarımsak atıyorum. kokusu ve tadı gelmiyor fazla, memnunum yani.

X