Zirkonyum Kaplama

fastandfurious

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2017
4
12
Dişlerimde çarpıklık ve renginde sarılık vardı ve üst ön dişimin birisinde çok hafif bir kırık vardı. Bu durum da rahat gülmemi engelleyip özgüveni mi zedeliyordu. Sağlık açısından bir problem olmamasına rağmen üst ön altı dişimi zirkonyum yaptırdım. Buraya yazma amacım aynı problemi olup yaptırmak isteyen varsa kesinlikle vazgeçsin. Keşke zamanı geri alabilsem psikolojim alt üst oldu. Dişleriniz kesildiği an yanlış yaptığınızı anlayıp gerçekleri görüyorsunuz ama iş işten geçiyor. Ben bu işlemi yaptırmaya karar verince hiç bir araştırma yapmamıştım. Oysa kendimi çok bilinçli bir insan sanırdım. Bu işlemi yapan isinde çok iyi biri. Şimdi çok düzgün ve doğal görünüyorlar hiç kimse ayırt edemiyor ben de kendimi sadece bununla avutuyorum. Ama sorun şu değer mi? 2 gr harcı maddeyi kalıba koyup fırında ısıtıp soğutup presleyip diş etinin içine soktukları bir şey gerçek dişin yerini ne kadar tutabilir. Kesinlikle aldanmayın. Yok zirkonyummus yok uranyummus yok titanyummuş yok porselen lamineymiş bakmayın böyle isimlerine sonuçta hepsi bir protez. Kaplama, yaprak porselen ikisinin de geri dönüşü yok. Ben dilim varmıyor ama artık genc yaşta hiç kimse anlamasa bile takma dişlere sahibim. Gerçekler bu. Sonradan araştırınca dişlere zarar vermeden bir sürü tedavi şekli gördüm.Pişmanlığım daha da arttı. Kesinlikle yaptırmayın. Diş etinin içine yabancı bir maddeyi getirip zoraki sokacaklar. İstediği kadar doğal olsun. Sen kendin yapay olduğunu bileceksin. Sırf para için doktorlar, diş teknisyenleri vs. insanların dişlerini kaplama veya lamine yapmak istiyor. Dişleriniz kötüyse Kısa vadede çözüm sunan estetik dolgular olabilir ki onların da süresi beş yıl altı yıl. Dişleriniz yamuksa bence yapacagınız tek ama tek şey ortodontik tedavi görmeniz. Kesinlikle diğer tuzaklara düşmeyin!!!

Öncelikle çok geçmiş olsun.. yaptırmışsınız ve hiç bunları düşünmeden keyfini çıkarın lütfen.. gülmemi engelliyodu özgüven sorunu yaşıyodum demişsiniz..yaptırmasanız da bu konu sürekli kafanızı kurcalıycaktı ve biraz erken biraz geç yine yaptırıcaktınız..imkanlar bu kadar ilerlemişken insan hoşnut olmadığı bi yeri neden yaptırmıyım diye düşünüyo..ben şunu merak ettim zirkonyumdan önce lamine veneer düşünmediniz mi..ben de diş rengimden memnun değilim ve veneer yaptırmayı düşünüyorum..bide şu açıdan düşünün 90 küsür doğumlu bir sürü oyuncu dişini yaptırmış görüyoruz insan böyle mutlu olacaksa günlük yaşantısını insan ilişkilerini olumlu etkiliycekse yaptırmalı..er yada geç o dişler çüriycek hiçbişey baki değil siz de bakımına dikkat edin beslenmenize dikkat edin bundan sonra..bu düşünceler yavaş yavaş uzaklaşıcak beyninizden ilk duygular sanırım çoğu kişide böyle oluyo..ama diş tamamen genetik bişey bazı insanlar doğuştan şanslı oluyo bu konuda biz onlardan değiliz Allah başka dert vermesin..

X