Zor dönemler

Teyzelerin anneannelerin uslubu sorunlu olabilir bu konuda haklisiniz. Ama issiz bir kocaya yapilabilecek en buyuk iyiligi yapmis babaniz. Ve dukkanin acilis saati konusunda da haklilar. Saat 10da isyeri acilmaz. İnsan boyle bir iyilik karsisinda erken kalkar gider isin basinda olur. Bana kalirsa tek sorun bu insanlarin uslubu. Gerisinde haklilar. Sadece insani bir sekilde konusmalilardi sizinle
Hay allah razı olsun. Uslup iyi olsun 8 de açalım tabiki 9 da 10 da açalım diye bir iddiam yok haklısınız da bana tuhaf gelen yanımdaki insanlara bunu bir türlü anlatamayıp uzaktan sizin anlamanız ilginç gerçekten ♥️

Eşin asgari ücrete bir iş bulsun. Onlara da al dükkanınızı başınıza çalın deyin.

Babam bana öyle bir kızmış ki çocuğa kendi bakamıyor mu niye eşini çağırıyor vs vs. Annem eşime demiş ki başka yerde çalışsan çıkabilecek miydin.

anneniz tam kotu patron valla,
hic tanisikligim olmayan bir adamin sirketinde calisiyorum, degil cocugun 40 derece atesi olmasi, okul toplantisina bile izin aliyorum, hic sorun olmuyor.
tabi fazla mesai ile oduyorum.

esiniz yerinde olsam bu muameleyi kabul etmezdim. Patron kim olursa olsun, insaniz hepimiz neticede, cocuklarimiz da kiymetlilerimiz, hastalandiginde cocugumla ilgilenemeyeceksem niye calisiyorum ki.

İşin içine para girdi mi aileler nedense herşeye müdahale ediyorlar. Yapmasalardı madem açmasalardı dükkanı. şimdi neden başınıza kakıyolar? Hadi anneyi geçtimn teyze ve anane size ne oluyor? Hadlerini bilmeyen insanlar kusura bakmayın ama.
Birde şu saat 9 bucuk muhabbetine takıldım. O zaman sizde 9 da iş başı yapın açtırmayın kimsenin çenesini. Yada derhal başka bir iş bakın.
Valla o konuda da eşime kızıyorum kaldırıyorum kalkmıyor birde bir oplumuz var uyutmuyor eşim ondan mı uykusunu alamıyor bilemiyorum

anneniz tam kotu patron valla,
hic tanisikligim olmayan bir adamin sirketinde calisiyorum, degil cocugun 40 derece atesi olmasi, okul toplantisina bile izin aliyorum, hic sorun olmuyor.
tabi fazla mesai ile oduyorum.

esiniz yerinde olsam bu muameleyi kabul etmezdim. Patron kim olursa olsun, insaniz hepimiz neticede, cocuklarimiz da kiymetlilerimiz, hastalandiginde cocugumla ilgilenemeyeceksem niye calisiyorum ki.

Şuanda tanıyamıyorum onları normalde anlayışlı hoşgörülü insnlardır. Şaşkınım

Çok uzun ve karışıktı bi kısmına kadar okuyabildim. Öncelikle üsluplar yanlış. Ama o kötü bu kötü elalemin iyisi sen mısın diye sorarlar insana. Bi dur düşün neden tüm ailem bana böyle davranıyor? Oz anne baban horlayıp hakir görse zaten iş vermezler.

Ayrıca tahminimce kafe/büfe tarzı birşey isletiyorsunuz 9:30/10:00 cidden geç bi saat açmak için. Öyle olmasa bile babanızın erken acın demesine rağmen neden ısrarla yarim saat bi saat geç açıp ağızlarına laf veriyorsunuz? Bence eksik birşeyler var bu konuda. Karşı tarafida dinlemek lazım.
Hayır tabiki tek taraflı bişey olmaz illaki karşılıklıdor ama ben ve eşim bu kadsr çalıışrken bu tavırlrı neden alıyoruz onu anlamıyorum ben tabiki erken açılmalı aksini iddia edemem hiçbir zaman

Şuanda tanıyamıyorum onları normalde anlayışlı hoşgörülü insnlardır. Şaşkınım

zaten kotu insan demedim,
kotu patron dedim.

kotu patronlar calisanlarina boyle davranirlar, sanki onlarin hic ozel hayati yokmus,
sanki onlarin hic kisisel veya ailevi problemleri olamazmis gibi.

ben boyle patronla calismayi gururuma yediremem saniyorum ki.

Valla o konuda da eşime kızıyorum kaldırıyorum kalkmıyor birde bir oplumuz var uyutmuyor eşim ondan mı uykusunu alamıyor bilemiyorum
O zaman siz kalkıp açacaksınız o dükkanı
göz göre göre bu kadar laf ettiklerini bile bile dükkanı geç açmanız sizi haksız duruma sokuyor
yerinizde olsam 8.30da gider dükkanı derler toplar çiçek gibi yapar tam dokuzda açar ve patron bir başkasıymışcasına iş yaparım
ki kendi ailem bile olsa kimseye laf vermek istemem

A
Herkes mudahil olmuş bence guzel bir aile toplantisi yapip bunlari bir bir ailenizle konusmaniz gerekiyor,yalniz saat 8 de isbasi yapilmasi konusunda haksiz sayilmazlar...eviniz mi uzak?
Aile toplantısını çok denedik ama babam bizi dinlemiyor. Evimiz uzak değil ama eşimi kaldırıyorum oda kalkmıyor tabiki bu doğru bişey değil

O zaman siz kalkıp açacaksınız o dükkanı
göz göre göre bu kadar laf ettiklerini bile bile dükkanı geç açmanız sizi haksız duruma sokuyor
yerinizde olsam 8.30da gider dükkanı derler toplar çiçek gibi yapar tam dokuzda açar ve patron bir başkasıymışcasına iş yaparım
ki kendi ailem bile olsa kimseye laf vermek istemem

Kesinlikle çok haklısınız. Eşin bunu anladı ama çok geç oldu tabi.

Hayır tabiki tek taraflı bişey olmaz illaki karşılıklıdor ama ben ve eşim bu kadsr çalıışrken bu tavırlrı neden alıyoruz onu anlamıyorum ben tabiki erken açılmalı aksini iddia edemem hiçbir zaman

O zaman yapacağınız tek şey. Anlasamiyorsaniz yeni bir iş aramak. Anne ve babanin bu saaten sonra ne kadar konusursan konus tavirlarinin değişeceğini sanmıyorum

Teyzen anneannen bu cesareti annen ve babandan alıyor. Annenle baban da onlara muhtaç olduğunuz için yapıyor. Bunlar nasıl aile dedim valla okurken. İyilik, yardım adı altında egolarını şişiriyorlar. Ben olsam kocamı o işe göndermem, 1 kr paralarını boğazımdan geçirtmem, ve araya büyük bi mesafe koyarım.
Evet cesareti onlardan alıyorlar muhakkak. Ama bitek onları dinleyip bana saldırmalarına kırılıyorum ben. Ailem böyle değildir normalde ama maddi sıkıntı manevi sıkıntıyo da doğuruyormuş bunu gördüm. Annem babam çok farklıydı normalde

Kesinlikle çok haklısınız. Eşin bunu anladı ama çok geç oldu tabi.
olsun geç de olsa anladıysa eğer adımlarınızı ona göre atın bundan sonra dünya iyisi de olsalar araya para mal mülk girince anneler babalar kendilerinde söz hakkı olduklarını düşünüyorlar her konuda

O zaman yapacağınız tek şey. Anlasamiyorsaniz yeni bir iş aramak. Anne ve babanin bu saaten sonra ne kadar konusursan konus tavirlarinin değişeceğini sanmıyorum
Konuşmaya yormuyorum zaten artık kendimi. Ben iş bakıyorum eşime söylemedim henüz. Bi yandan onları yarıyolda bırakmış olmak istemiyorum bi yandan da beynim yandı artık

olsun geç de olsa anladıysa eğer adımlarınızı ona göre atın bundan sonra dünya iyisi de olsalar araya para mal mülk girince anneler babalar kendilerinde söz hakkı olduklarını düşünüyorlar her konuda

Kaç gündür 8 de gidiyor ama keşke daha önce dinledeydi beni. İnşallah böyle şeyler olmaz daha da kavga edecek bişey kalmado gerçi

zaten kotu insan demedim,
kotu patron dedim.

kotu patronlar calisanlarina boyle davranirlar, sanki onlarin hic ozel hayati yokmus,
sanki onlarin hic kisisel veya ailevi problemleri olamazmis gibi.

ben boyle patronla calismayi gururuma yediremem saniyorum ki.

Bizi yoranda birde bu yanı var oraya hiç değinmedim bile. Bizim hayatımız tamamen dükkan oldu. annemle babamın bile. Hepimiz oraya tıkıldık. Evde yemek yiyemez kahvaltı edemez olduk. Belkide sürekli yanyana olmak da göze batıyor olabilir

İş ara ama kesinlikle önceden haber ver.
Evet cesareti onlardan alıyorlar muhakkak. Ama bitek onları dinleyip bana saldırmalarına kırılıyorum ben. Ailem böyle değildir normalde ama maddi sıkıntı manevi sıkıntıyo da doğuruyormuş bunu gördüm. Annem babam çok farklıydı normalde

Yani çoğu yerde sana hak verdim sonuçta anne baba neden bu kadar üstüne gitsinler ki zaten zor günler geçiriyorsun amaa insan düşünmüyor değil, annen ile kavgalisin, baban ile kavgalisin, anneanne ile teyze ile. ..yani senin de suçlu olduğun ama anlatmadigin yerler var gibi. ..

Babamla kavga ettim annem küsti annem küsünce teyzemle anneannem de küstü tavır aldılar. Babamla barıştık annem jüs kaldı annemle barıştım teyzem ve anneannemle küsüz yani anneanneme ve teyzeme yaptığım hiçbirşey yok. Zaten kendilerini yılda 1 ya görürüm yada görmem. Çok sık konuşamayızda.

Bu nedir ya. Boyle anne baba mi olur. Sizi arada birakmislar. Kocaniz ve kendileri arasinda . Inanilmaz yuk bindirmissiniz sirtiniza. Birde ustune etrafa dedikodunuzu yapmislar gelen vurmus giden vurmus. Ay cok sinirlendim. Analik babalik da bi yere kadar ben olsam hepsini silerim. Kocam da tas tasisin kendi isini yapsin. Yani ise girsin. Boyle aile olmaz olsun bu nedir yahu.
Hayatta aile tabiki cok ama cok onemli ama baktigin zaman hayattaki en onemli kisi sensin. Evladin. Kendi evladina bunh yapanlar sana bisi olsa senin evladinin canina okurlar. Aninda kac. Zeytinyaglilikk yap dicem yapmana gerek yok zaten haklisin. "Kustunuz bana oyle mi. Siz bunlari demistiniz sunlari demistiniz (sgk olaylari eleman olaylari ya da bidiginiz ne varsa ) siz naptiniz. .u..an insan evladina surunse yardim ediyor benim canimimi alcaksiniz. Lanet olsun actiginiz yere de . Alin dukkani basiniza calin. Madem benimle 4 ay gorusmuyorsun gorusme sen bilirsin . Neredeyse yarim sene. Peki sen baba herseyde ben sucluyum beni kovdun . Merak etmw gozune gozukmem benim kizinizin dedikodusunu insanlara yaptiniz gelen canima okudu giden canima okudu. Teyze kimdir ya e..nin nikahindan gelmis uzerime yuruyor. Alin dukkani basiniza calin. Siz bize dukkan acmamissiniz bildigin bizjm isssizligimizi firsat olarak degerlendirmissiniz.
Aramayin beni daha diyin telefon hattinizi degistirin. Gelirlerse kapiyi acmayin. Esiniz de is bulsun.
Emin olun kafaniz sakinlesince size bu kadar haksizliga ragmen nasil sustugunuza sasircaksiniz.
9.30 da 10 da evet dukkan acilmaz. Burda hak veriyorum. Sonucta keyfe gore gel dukkani ac diye degil ama eleman tutcam demis. Eleman alsaydiniz dukkani 8 de acsaydi sizde 9.30 da gelseydiniz. Bunun disinda hic bir konuda hak veremiyorum .
Hemen kacin bu aileden.

Hay allah razı olsun. Uslup iyi olsun 8 de açalım tabiki 9 da 10 da açalım diye bir iddiam yok haklısınız da bana tuhaf gelen yanımdaki insanlara bunu bir türlü anlatamayıp uzaktan sizin anlamanız ilginç gerçekten ♥️
Aslinda normal yani anlatmissiniz herkes de anlat. Kim diyebilir ki teyzeniz icin “oh iyi yapmis soksun parmagi gozunuze,sizi tartaklasin”vs. Derdini insani sekilde anlatsin cozulur elbet.

X