Anasayfa >> Anne - Çocuk >> Çocukların Bağışıklık Sistemini Güçlendirme
Çocukların Bağışıklık Sistemini Güçlendirme
Çocukların Bağışıklık Sistemini Güçlendirme

Çocukların Bağışıklık Sistemini Güçlendirme

Çocukların vücudu yetişkinlerden çok daha hassastır. Çocukların bağışıklık sistemini güçlendirme için neler yapılmalıdır? Çocuğunuzun daha az hastalanması ve hastalıklarla savaşabilmesi için güçlü bir bağışıklık sistemine ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Çocukların Bağışıklık Sistemini Güçlendirme

Bebek ve çocukların bağışıklık sistemini güçlendirebilmek ve hastalıklara karşı koruyabilmek için bazı alışkanlıkların kazandırılması gerekiyor.Güçlü bir bağışıklık sistemi hastalıklara karşı kalkan oluşturur. Sağlıklı beslenme alışkanlıkları da bunlardan biridir. Çocukların sevmediği bazı besinleri yedirmenin yolunu bulmak ise ailelerin görevidir. Sağlıklı bir bağışıklık sistemi için çocuğunuza kazandırabileceğiniz alışkanlıkları sıraladık.

Aşı Takvimi
Yenidoğan döneminden itibaren aksatmadan çocuğun tüm aşılarını yaptırmalısınız. Doktorunuzdan mutlaka aşı takvimi almalısınız. Aşılar hastalıklardan korunmanın ilk adımıdır.

Sağlıklı Beslenme
Güçlü bağışıklık sistemi için çocuğun dengeli beslenmesine özen gösterin. Abur cubur yemek yerine meyve ve sebze ile beslenmesi en doğru olandır. Çocuklar nelerin sağlıklı olduğunu bilemeyeceği için hangi besinlerin ne gibi yararı olduğunu tek tek anlatmalısınız.

Uyku
Çocukların uykuya yetişkinlerden daha fazla ihtiyacı olacktır. Büyüme hormonunun önemli bir kısmı uyku sürecinde salgılanır. Çocuğun günlük yeterli uyuması için uygun ortamı sağlayın. Uyumayan çocuk yorgun düşecek ve daha çabuk hastalanacaktır.

Temizlik
Küçük çocuklar kişisel hijyenlerini sağlayamayabilir. Aileler çocuğa kişisel temizlik konusunda bilgi vermelidir. Bu süreçte çocuğa sinirlenmeden sakince doğru davranışların anlatılması gerekir.Kişisel temizliğin ihmal edilmesi enfeksiyonlara neden olabilir. Bu bağışıklık sistemi açısından sorun yaratacaktır.

2 yorum

  1. Kan testi yaptırdım 15.90 bunun anlamı nedir

  2. Arkadaşlar size birşey sorucam benim adetim hep iki gün önce gelir normalde ama bu ay 2 gün geciktim sizce hamilemiyim adet sancısı yok sivilceler olurdu oda yok kasiklarimda küçük sancılar oluyor arada goguslerim hem şiş hem hassas ne yapmalıyım sizce hamilemiyim test yapmalımiyim negetif çıkmasından korkuyorumm

x

İlginizi Çekebilir

Çocukları Güneşten Korumanın Yolları

Çocukları Güneşten Korumanın Yolları

Yazın gelişine en çok sevinenler çocuklar oldu. Peki çocukları güneşin zararlı etkilerinden ...