5 dakikada makyaj yapmanın tüyoları

Makyaj yapmayı seviyor ama sabahları yüzünüzü güzelleştirmek için vaktinizin olmadığını düşünüyorsanız bir de bu 5 dakika süren makyaj ipuçlarını deneyin..

5 dakikada makyaj yapmanın tüyoları

Bakımlı olmak, güzel görünmek her kadının arzusudur. Ancak sabah uyandığımız an yoğun bir tempo başlıyor, vakitle yarışıyoruz. Durum böyle olunca da kendimize “istediğimiz” gibi bakamıyoruz. İşte bu fikirden yola çıkarak güne daha güzel başlamak isteyip hiç vakti olmadığını düşünen kadınlarımıza bu 5 dakikalık makyaj tüyolarını sıraladık. Artık tip makyajı seven kadın, bakımsız evden dışarı adımını atmayacak.

YİNE DE MAKYAJSIZ OLSUN DERSENİZ…

Makyaj yapmadan önce cildinizi hazırlamanız çok önemli. Hangi cilt tipine sahipseniz ona uygun nemlendirici kullanarak makyajınıza başlayın.  Hatta şartlara ve mevsime göre cilt bakımınızı seçin:

TEMİZLEYİCİ İLE YÜZÜNÜZÜ TEMİZLEYİN

Yaz aylarında, hafif dokular ve sıvılar almak en iyisidir. Kışın, daha kalın kremler ve yağlar seçin. Tüm yıl boyunca, serum ve özel göz çevresel bakım uygulayın.

AYDINLATICI KULLANIRKEN

Tüm gölgeli yüz bölgelerine (gözlerinizin altında, gülümseme çizgilerinizde, alt dudağınızın altında) ve belirgin alanlara (burun kemeri ve elmacık kemikleri) ışık hareketi yaparken toner katmanının üzerindeki parlaklaştırıcıyı (cildinize göre daha açık bir gölge) uygulayın.

Unutmayın: Cildiniz yağlıysa, bu hile dikkatle kullanın ve kuru dokuları seçin.

DUDAK PARLATICI UYGULAYIN VE KAŞLARINIZIN ALTINI ÇİZİN

Kaşlarınızı fırçalayın ve şeffaf veya renklendirilmiş kaş jeli uygulayın. Yoğun ruj günlük kullanım için gerekli değildir – hafif renk tonları kullanın. Dudaklarınıza renkli bir dudak parlatıcısı ile hafifçe dokunun ve doğal dağıtım için onları elinizle dağıtın.

YANAK RENGİ VE RUJU DİKKATLE UYGULAYIN (İŞ MAKYAJI)

Aşırı parlaklığı önlemek için cildinizin türüne göre mat bir yanak rengi kullanın ve tazeli görünmesini sağlayın.

GÖZLERİNİZİ VURGULAYIN

Gözlerinizin konturunu göz farı ile vurgulayın ve biraz gölgeleyin.

KAŞLARINIZI VURGULAYIN

Kaş pudrası, kaşlarınızı noktalamanıza yardımcı olacaktır

DİKKAT ÇEKİCİ DUDAKLAR İÇİN (GECE MAKYAJI)

Kırmızı ruj yine ana akımdadır. Nazik görünmesi için dudaklarınızı bir kağıt mendille hafifçe dağıtın. Zamanınız gerçekten kısıtlıysanız, ruju nokta nokta uygulayın ve sonra parmaklarınızla gölgeleyin.

DOĞRU GÖZ MAKYAJI

Kaşlarınızın altındaki alanı ve gözlerinizin iç köşelerini hafif parlak parıltılı göz farı ile vurgulayın.

ELMACIK KEMİKLERİ VURGULAMAK İÇİN…

Buna ek olarak: Göz kapağınızın katına biraz doğal renk tonu gölgesi ekleyin ve gölgeleyin.

KAŞLARI ÖN PLANA ÇIKARMAK İÇİN… (TATİL MAKYAJI)

Kaşlarınızın altındaki alanı ve gözlerinizin iç köşelerini hafif parlak parıltılı göz farı ile vurgulayın. Bu, gözlerinizi daha parlak hale getirecek ve bunları şekillendirmek için zamandan tasarruf etmiş olacaksınız.

Uygulama: 

Kaşlarını fırçala.
Göz tabanını belirginleştir.
Sonra göz farı kullan.
Elbisenize dikkat çekmek isterseniz, aynı renkte bir gölge seçin.
Gözlerinizin dış köşelerine daha koyu bir gölge ekleyin.

MAKYAJI TAMAMLARKEN

Göz makyajınızda far kullandıysanız ve bunun zaten aşırı olduğunu düşünüyorsanız dudaklarınıza “nude” – dudağın kendi tonlarında bir ruj ile makyajınızı bitirebilirsiniz. Eğer “Sadece gözlerim değil, dudaklarımda dikkat çeksin” diyorsanız o zaman açık tonlarda dudak parlatıcısı istediğiniz görüntüyü elde etmenize yardımcı olacaktır.

Kaynak: posta.com.tr