Kadınların yok etmek için her yolu denediği selülitlerden kolaylıkla kurtulabilmeniz için 6 haftada selülitten kurtaracak egzersizler hazırladık. Evde istediğiniz bir saatte uygulayarak ince ve selülitsiz bacaklara sahip olun.

6 Haftada Selülitten Kurtaracak Egzersizler

Selülit, vücut yağınız çok fazla olduğunda ve kasınız yeterli olmadığında ortaya çıkar. Selülitten kurtulabilmek için doğru beslenme Selüliti Yok Eden Gıdalar ve egzersizleri denemelisiniz. 6 haftada sizi selülit görünümünden kurtaracak egzersizler hazırladık.

6 Haftada Selülitten Kurtaracak Egzersizler | 1

Egzersiz 1
Şekildeki pozisyonda uzanın. Bir bacağınızı kaldırın. Bu şekilde 5 saniye kadar bekleyin. Yavaş yavaş indirin. Her bacak için 12 defadan oluşan 2 set yapın.

6 Haftada Selülitten Kurtaracak Egzersizler | 2

Egzersiz 2
Ellerinizi yere koyun ve bacaklarınızı uzatıp içe doğru çekin. Sonra, sağ bacağınızı kıvırın ve dizinizi karnınıza kadar çekin. Her bacak için 8 defadan 3 set yapın.

6 Haftada Selülitten Kurtaracak Egzersizler | 3

Egzersiz 3
Dambılları elinize alarak omuz genişliğinde durun. Nefes alırken dambılları kaldırın. Bu egzersizde bacaklarınızın gergin olmasına dikkat edin. 20 defadan 3 set yapabilirsiniz.

6 Haftada Selülitten Kurtaracak Egzersizler | 4

Egzersiz 4
Bir dambılı her iki eliniz ile tutun. Yavaş yavaş kademeli olarak aşığı ve yukarı doğru hareket edin. Egzersiz sırasında kalçanızı gerginleştirin. 12 defadan 5 set yapabilirsiniz.

6 Haftada Selülitten Kurtaracak Egzersizler | 5

Egzersiz 5
Dizlerinize yaslanın ve ellerinizi yere koyun, kollarınızı düz tutun. Sırtınızı düz tutarak bir bacağı yavaş yavaş kaldırmaya başlayın. Bacağınızı mümkün olduğunca kaldırın ve birkaç saniye sabitleyin. Sonra başlangıç ??konumuna geri dönün. Her iki bacak için 15 defadan 2 set yapın.

6 Haftada Selülitten Kurtaracak Egzersizler | 6

Egzersiz 6
Ayağınızı omuzlarınızdan biraz daha geniş bir aralıkla ayakta tutun. Dizlerinizi bükün, eller başınızın arkasına alın. Daha sonrasında kuvvetli bir şekilde sıçrayın. 20 defadan 2 set yapabilirsiniz.

Dilerseniz bir önceki yazımız olan evde topsuz pilates nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.