Burnunuza Uygun Makyaj

Makyaj yaparken uygulanacak küçük yöntemlerle hokka gibi bir burna sahip olabilirsiniz. Dört farklı burun tipine göre, küçük makyaj hilelerine göz atın!

Büyük Burun

Burun kenarlarına fondöten ile gölge verin. Göz pınarına kadar olan bölgede yoğunluk sağlayın. Fırça yardımıyla yedirin. Maskarayla kirpikleri bol miktarda vurgulayın. Böylece burnunuz daha zarif ve ince gözükecektir.

Kemikli Burun

Burun kemiğini daha küçük göstermek için göz pınarlarından başlayarak burun deliklerine kadar pudra ile gölge verin. Uyguladığınız pudranın keskin bir çizgi şeklinde kalmaması için fırça yardımıyla hafifçe dağıtın. Elmacık kemikleri üzerine pudrayla gölge verin. Böylece yüzünüzü daha derin göstermiş olursunuz.

Geniş burun delikleri

Bu burun tipinde burun kanatlarının üzerine ten renginizden iki ton koyu fondöten uygulayın. Bu şekilde burun delikleri daha küçük görünür. Kasların başladığı yere kadar fondöten ile verdiğiniz gölgeyi fırça kullanarak yumuşatın.

Uzun burun

Burnun etrafına ışık verin. Burnun uzun olan alt uç kısmına pudra ile gölge yaparak uzunluğu arka plana alın. Göz kapağının üzerine Eye Shadow uygulayarak derinlik verin. Kasları da belirginleştirerek gözleri vurgulayın. Unutmayın, önce gölge sonra ışık vermelisiniz.