Bilek İnceltme

Neden bilek inceltme? Estetik dünyası ve dolayısıyla beklentiler değişiyor. Haftada en az iki defa kadınların bileklerini inceltiyorum” diyen estetisyen Dr. Coşkun Taşçı, bizde çok bilinmeyen bu operasyona neden ihtiyaç duyulduğunu anlattı.

Estetik dünyası ve dolayısıyla beklentiler değişiyor. Haftada en az iki defa kadınların bileklerini inceltiyorum” diyen estetisyen Dr. Coşkun Taşçı, bizde çok bilinmeyen bu operasyona neden ihtiyaç duyulduğunu anlattı.

■ Neden bilek inceltme?

Bilekler eski zamanlardan beri pek çok kültürde kadınsı güzelliğin vazgeçilmez bir özelliği olarak görüldü ve önemsendi. Ancak diyet ve egzersizle ne kadar kilo kaybedilirse kaybedilsin bileklerin incelmesi sağlanamadı. Ayak bileği inceltme işlemleri yalnızca estetik kaygılarla yapılmaya başlandı. Kalın baldır ve ayak bilekleri yüzünden pek çok kadın çizme veya istediği türde boğazlı ayakkabı giyemiyordu.

■ İnceltme işlemi için hangi yöntemi kullanıyorsunuz?

Lazer Lipoliz (Slim Lipo) yönteminde lazer ışığı amalığıyla doğrudan yağ hücresinin zarının patlatıyor ve fazla yağ dokusu alıyoruz. Bu teknoloji liposculpture (vücut şekillendirme) uygulamalarında devrim niteli ğinde. Operasyon lokal anestezi altında yapılıyor. Hedeflenen bölgeden açılan iki küçük delikten girilerek lazerle eritiliyor.

■ Özellikle hangi yaş aralığı?

Operasyonu genelde en çok 20-40 yaş arasındaki ka-dmlar tercih ediyor.

■ Zor bir operasyon mu?

Günümüzde ulaşılan teknolojik olanaklar sayesinde, zahmetli açık cerrahi yöntemleri çok gerekli olmadıkça kullanılmıyor. Kesinlikle zor bir işlem değil; dünyada yaygın olarak başarıyla uygulamyor ve açık cerrahiyle karşılaştırıldığında pek çok avantajı var. Bilek inceltme operasyonları sadece bir saat sürüyor.

İnce zarif kemiksiz

ESKİDEN sadece Hollywood ünlülerinin yaptırdığı ayak bileği estetiği bugün Türk kadınlarının burun ve meme estetiğinden sonra en çok tercih ettiği operasyonlar arasında yer alıyor. Kadınlara sorulduğunda zarif bir bilek ince olan bilek anlamına geliyor. Oysa tıp dünyası sağlıklı bileği ince, keskin kemik çıkıntıları olmayan bilekler olarak tanımlıyor, ideal bilek ölçüsü ise 21 cm.

Yurtdışından da hasta geliyor

TÜRKİYE estetik cerrahide olmasıyla öne çıkıyor. Deri altı son yıllarda teknik donanım’ ve deneyim anlamında çok yol aldı. Bu süreçte dünyada en başarılı operasyonların yapıldığı bir yer haline geldi. Öncelerde ekonomik olarak uygun olması ilk tercih nedeniydi, şimdi artık nitelikli ve güvenilir yağ dokusunu çekme yöntemi olan SlimLipo işlemi Avrupa’da en çok benim de beraber çalıştığım Superplast Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Merkez ekibi tarafından uygulanıyor ve yurt dışından da bu uygulama için gelen çok sayıda hasta oluyor.

Aynı gün yürüyebiliyorsunuz!

HASTALAR genelde işlemden 2-4 saat sonra evlerine gidebilir, günlük hayatlarına aynı gün içinde hemen dönebilirler. Operasyondan sonraki 15 gün içinde hareketsiz bir şekilde ayakta durulmamasım, bolca yürünmesini öneriyoruz. Uygulama sonrası doğrudan işe veya sosyal hayatına dönülebileceği gibi sonuç yavaş yavaş ortaya çıkacağı için hastalar uygulama yaptırdıklarını söylemezlerse kimse bunu anlamaz.