0.1 amh ile 5 ay içerisinde ili gebelik

Gözünüz aydın hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağınıza almayı da nasip etsin inşallah.
Ben 39 yaşında tek yumurtalıkla amh 0.17 herşeyim normal düzenli adet ,her ay yumurtlama testiyle peak görüyorum ama bebeğim olmuyor. 😔 öğütülmüş çörek otu var evde bal tarçın macunu 1 kerecik yaptım sonuç almayınca bi daha yapmadım. Siz normal tüm şeklinde çörek otunu sade yoğurtla mı yediniz ?denemek isterim miktar olarak ne kadar aç mı tok mu almalıyım cvp lütfen
Yumurta kalitesi de önemli diye biliyorum bu yaş ilerledikçe kalite de düşüyormuş bu yüzden yumurtanın kalitesini besleyecek besinleri araştırmanı öneririm Saraçoğluna çok güveniyorum çörek otundan çok incir kürü gibi şeyler öneriyor yine maca tozu hayıt tohumu bunları düzenli olarak dene istersen ben aldım bunları ama düzenli kullanamadım ara ara kullanıyordum. Vitamini ve omegayı aksatmadım birde benim demir değeri hep sınır altındaydı o ay demir takviyesi kullandım ilk defa sınırın üstüne çıktı o da etkili olabilir.Çörekotu ise Aç karnına yemekten yarım saat bi saat önce hem zayıflatma etkisi oluyormuş hem de daha faydalı oluyormuş ben tadını sevdiğim için çiğneyerek yoğurt ile tüketiyordum. Siz öğüterek kullanabilirsiniz ama öğüttükten sonra hemen kullanmak gerek ertesi güne saklamayın. Rabbim en kısa sürede isteyen herkese nasip etsin inşallah 🤲💕

Slm benimde amh cok düşük bu ay tüp bebek yaptim.tutmadi cok mutsuzum
Üzüldüm senin adına Allah sınavını kolay eylesin. Ama umut etmekten vazgeçme yumurtası olan her kadın çocuk sahibi olabilir. 5-6 ay sağlıklı beslen takviyelerini al değerlerini normal seviyeye getirmeye çalış. Stres yapma umudunu daim tut. Tekrar denersiniz belki o arada doğal gebelik elde edersin🤲🥰inşallah

Sadece amh degerinizde mı sorun var ? Rahim filmi falan çektirdiniz mı
Yok çektirmemiştim o strese girmek istemedim biraz kaçtım aslında ama bir kaç ay daha olmasaydı çektirmeyi düşünüyordum. Bütün hormon değerlerim normaldi yaşım 27 yalnızca amh düşüktü

Şahsen bana umut oldunuz bende 3 yıllık evliyim 1 düşük yaptım sonrasında hamile kalamadm o kadar doktora gittim amh degerime bakmamşlar bile... Bu pazar amh degerimin 0.4 olduğunu öğrendim pazartesi salı günü evden cenaze çıkmış gibiydim bugün araştırmalar yaptım tekrar ümitlendim üzerine paylaşımınızı okuyunca kendimi daha iyi hissettim. Dediğiniz gibi amh o kadar önemli olsaydı ben hiç hamile kalamazdım üstelik sol tüpüm kapalıyken... Rabbim isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin. Size de evladınızı saglicakla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah
Amin inşallah canım Allah nasip ederse o bebek son yumurtan ise onunla bile olur. Ben kaç defa belimin altına yastık koydum tuvelete bile gitmedim saatlerce o zamanlar olmadı. Hiçbir şey yapmadım geri çekilme ile korunduk o ay oldu. Sana bu yazım umut olduysa ne mutlu bana. Bu yüzden yazmıştım zaten stres en kötü şey çünkü. Bana da doktorlar senin çocuğun olmaz dedi tüp bebek merkezleri ile görüştüm olmaz dedi hepsi. Ben artık bu durumun ticarete döküldüğünü düşünüyorum bir kez olduysa yine olur ama vücudu sağlıklı ve mutlu yumak gerekiyor bence. Umarım en güzel zamanda bu duyguyu tekrar tadar ve sağlıklı bir şekilde bebişini kucağına alırsınız💕🤲🤲

Benim adetlerim çok düzenliydi diğer hormon değerlerim de normaldi öyle bir problem yaşamadım o yüzden bilmiyorum bu durumu canım
Belirttiğiniz amh değerine göre duzenli olmanız şaşırtıcı benimki daaha yüksek duzensizim ozaman amh değerinin hiç bir anlamı yok şehir efsanesi🤔

Belirttiğiniz amh değerine göre duzenli olmanız şaşırtıcı benimki daaha yüksek duzensizim ozaman amh değerinin hiç bir anlamı yok şehir efsanesi🤔
Bu konuda katiliyorum amh ve adet düzeni cokta paralel degil bence çünkü benim de 0.2 ama adetlerim düzenli sadece daha az 2 gün sürüyor

Yumurta kalitesi de önemli diye biliyorum bu yaş ilerledikçe kalite de düşüyormuş bu yüzden yumurtanın kalitesini besleyecek besinleri araştırmanı öneririm Saraçoğluna çok güveniyorum çörek otundan çok incir kürü gibi şeyler öneriyor yine maca tozu hayıt tohumu bunları düzenli olarak dene istersen ben aldım bunları ama düzenli kullanamadım ara ara kullanıyordum. Vitamini ve omegayı aksatmadım birde benim demir değeri hep sınır altındaydı o ay demir takviyesi kullandım ilk defa sınırın üstüne çıktı o da etkili olabilir.Çörekotu ise Aç karnına yemekten yarım saat bi saat önce hem zayıflatma etkisi oluyormuş hem de daha faydalı oluyormuş ben tadını sevdiğim için çiğneyerek yoğurt ile tüketiyordum. Siz öğüterek kullanabilirsiniz ama öğüttükten sonra hemen kullanmak gerek ertesi güne saklamayın. Rabbim en kısa sürede isteyen herkese nasip etsin inşallah 🤲💕
Slm incir kürü nasil yapıyordunuz ben çörek otu bal tarcina basladim

Bu konuda katiliyorum amh ve adet düzeni cokta paralel degil bence çünkü benim de 0.2 ama adetlerim düzenli sadece daha az 2 gün sürüyor
Peki sizce yani herkese soruyorum birden bire menopoza girilirmia.adette azalma olmadan geçen ay olup bu ay birden bire menopoz olurmu

Hayatım boyunca bi kez adetim sekti o zamanda daha 14 yaşındaydım tatile gitmiştik denize girebilmek için çok dua etmiştim ☺️ doktor da bana amh görünce diğer değerlerime bile bakamadan erken menapoz dedi ben de nasıl olur dedim büyün değerlerim normal adetim düzenli genetikte böyle bir şey yok diyince o zaman menapoza bağlı bir amh düşüklüğü değil daha geç zamanlarda menapoz olur dedi böylede olabiliyormuş . Yani her şey düzenli olsa da amh düşük olabiliyormuş.. 5 yıldır hormon testleri yaptırıyorum mesela fsh ım 2018 de nasılsa şuan da öyle çok küçük değerlerde değişiklik var.

Yani yumurta menapoz sürecine girildiği için azalıyorsa adetlerde düzensizleşiyor. Ama yumurta sayısı genetik olarak doğuştan az ise menapozdan bağımsız olduğu için regli etkilemiyor sanırım. Benim hep aynı döngüde 5 gün sürüyor kısalmadıda

Peki sizce yani herkese soruyorum birden bire menopoza girilirmia.adette azalma olmadan geçen ay olup bu ay birden bire menopoz olurmu
Menapoza girme süreci yıllarca sürüyor diye biliyorum bi anda olmuyormuş. Önce regl düzensizleşiyor sonra uzun bi süre regl olmuyorsun ama aylar sonra regl oluyorsun tekrar süreç böyleyken bir gün tamamen kesiliyor. 12 ay boyunca ilaça rağmen regl olunmuyorsa menapoza girilmiş oluyor . Reglin düzensizleşmesi vs menapozun ayak sesleri ama bu süreçte 5 6 yıl sürüyormuş

Merhaba arkadaşlar amh değeri 0 a yakın olupta koşa koşa tüp bebeğe gidenler için yazıyorum bir nebze umut olsun diye. Beni amh ım 0.12 idi doktorum diğer hormon değerlerime bile bakmadan normal yolla mümkün değil dedi. Odadan nasıl çıktığımı bilmiyorum odadan çıkana kadar tuttum kendimi.. eve geldim şok evresi derken araştırmaya koyuldum. Çok araştırdım bir çok topikte o değerlerle hamile kalanlar olmuş falan ama yinede mucize gibi geliyordu. Ne araştırdıysam için rahat etmedi, çok rahatlatıcı şeyler bulmama rağmen. Benim yaşım 28 hormon değerlerim olması gerektiği gibiymiş yalnızca amh düşük. 2 gün sonra başka doktora gittim orada amh ım 0,30 çıktı hata olmasın diye tekrarladım. Durumu izah ettim. Bana kızdı Allah aşkına sen kafaya takmışsın sen normal bi insansın hatta şuan çatlamak üzere olan çok güzel bir yumurtan var değerlendir dedi 7- 8 ay olmazsa çoçuğun sebep yumurtlarım değil tüplerin kapalı olabilir rahimin yapışık olabilir başka sebeplerden dolayı olmuyordur dedi.. ben de 1 sene sonra çok geç olmaz mı ya biterse yumurtalar diye sordum merak etme 1 sene sonrada aynı olur dedi ben de dediğini yaptım denemeden 4 ay sonra şuan 270 beta hcg ile hamileyim bir de kimyasal geçirdim öncesinde. Artışım düzenli gidiyor inşallah böyle de devam eder.
Peki ben bu süreçte neler yaptım?
İlk ay balayı dönüşü temmuz da enfeksiyondan dolayı dr ya gittim şans eseri bir doktor bana amh yaptı. Çok olumsuz konuştu ama sayesinde rezervim düşük olduğunu dikkat etmem gerektiğini anladım. İki gün depresyon da ile diğer doktor tüm stresimi aldı sağolsun araştırdıklarımı destekler tarzda konuştu.. yine de destek olsun diye kaybedecek bir yumurtam dahi olamamalıydı hep büyütmeliyim beslemeliyim onu dedim. Multivitamin, omega 3 aldım. Doktorum hemen çocuk istiyorum diye yüksek mg li folik asit verdi. Bunları düzenli kullandım 3-4 ay kadar . Dr mun verdiği folik bitince ben az miligramlık ilaçla devam ettim kesmedim hiç. Ara ara yumurtlamaya kadar adetten sonra çörek otu kullandım çiğneyerek yoğurtla . Beslenmeme dikkat ettim ama sigarayı hiç birakamadım. Derken ben ilişkide acı çekmeye başladım uzun süredir çekiyordum tatile gitmiştik Kasım ara tatilinde . eşime dedim ki bu ay dikkat edelim ben bi tedavi olayım dikkat ettik acı çektiğim için çok az birlikte olduk . Ben tedavide gittim test yaptı sonuçlar uzun sürede çıkar dedi bü yüzden ilaç falan da vermedi. daha sonuçlar çıkmadan yumurtalara sonrası 5. Gün falan belimde ki ağrıdan şüphelendim yumurtalıklar ve göğüsler çok acıyordu.. ben bu ay hamilelik olmaz diye yumurtlamadan sonra rahatlıkla hergün çörek otu yedim. Çörek otu kasları gevşettiği için gebelik ihtimali olanların dikkatlı olması gerekiyor kullanması önerilmiyor.( yumurtlamaya kadar kullanabilirsiniz efsane faydalı bir şey) ben ağrılarımı kesin çörek otunun dozunu fazla kaçırdım ondan oluyor diye düşündüm. Yinede test yapmayı çok sevdiğim için hcg yoktu ovulasyon testi yapayım dedim ve T çizgisi C den daha koyu.. benim hep 12. Gün olurdu. Hemen eşime test aldırdım o da pozitif çok garipti.. herkes derdi de inanmazdım düşünmediğin zaman olur diye ben mecburiyetten düşünememiştim hiç amaaan bu ay olması diyemedim tabiki. Ha bu arada ferritin değerim hep çok düşüktü 8,6 ,5 vs hiç sınırı bile görmemişim. Demir hapı aldım takviye olarak ilaç değil. Değerim yükselmiş 20 olmuş . Benim hikayem böyle önce hormon değerlerinizi düzenleyin . Tek başına amh engel değil. Benim için dua edin sizlere umut olsun diye yazdım bebeğim sağlıklı büyüsün kuçağıma alabileyim Allahım çabalayan isteyen herkese de en güzel en zamanda bebeğini bağışlasın
Ferittin değeri de sanırım önemli rol oynuyor. Benim de 8 çıktı dört ay önce serumla almama rağmen. Hap verdiler ama zaten midesi hasta bi insanım henüz içmeye cesaret edemedim. Hayırlı uğurlu olsun

Bende ilaçla adet oluyrum en son Eylül'de opu oldum peşinden otomatik regl oluyorsun zaten sonra 52 gün geçti 10 Kasım'da tarslusal bitti hala adet olmadım.15 gün önce doktoruma gittim bir hafta 10 güne adet geliyor dedi rahim kalinlasmis yumurtan büyümüş bikac güne çatlar dedi ama 17 gün oldu doktoru gormemim üzerinden gelen giden yok.sadece regl ağrısı yaşıyorum sanki her an olacakmisim gibi ama idrar testinde gebelikte yok nasıl iş anlamadım.aslinda düzensizliğim var erken menopozda var ama doktora sordum menopozmu dedim hayır dedi ama menopoz yolunda gidiyorsun dedi ama yakın zamanda menopoz yok dedi.peki doktor yanılmış olabilirmi anlamamış olabilirmi
Menapoza girme süreci yıllarca sürüyor diye biliyorum bi anda olmuyormuş. Önce regl düzensizleşiyor sonra uzun bi süre regl olmuyorsun ama aylar sonra regl oluyorsun tekrar süreç böyleyken bir gün tamamen kesiliyor. 12 ay boyunca ilaça rağmen regl olunmuyorsa menapoza girilmiş oluyor . Reglin düzensizleşmesi vs menapozun ayak sesleri ama bu süreçte 5 6 yıl sürüyormuş

Üzüldüm senin adına Allah sınavını kolay eylesin. Ama umut etmekten vazgeçme yumurtası olan her kadın çocuk sahibi olabilir. 5-6 ay sağlıklı beslen takviyelerini al değerlerini normal seviyeye getirmeye çalış. Stres yapma umudunu daim tut. Tekrar denersiniz belki o arada doğal gebelik elde edersin🤲🥰inşallah
Bende stres cok var .cok kafaya takıyorum. Cok sigara içiyordum.simdi bant kullaniyorum insallah ise yarar

Yazınız o kadar önemli ki benim için :KK43:
Amh 0.01 benim çok az 28 yaşındayım. Çok kapıya gittim kimse tedavi etmedi doğru düzgün. Mutsuz ve umutsuzum. Yazınızı okuyunca acaba ben de bir gün anne olacak mıyım' diye düşündüm. Sizin için sevindim. Teşekkür ederim yazınız için
Benim de 0.01 di 27 yaşındayım 4 aylık evliyim seni o kadar iyi anlıyorum ki Sivas’tayım ben buradaki hiçbir doktor ilgilenmedi benimle hepsi tüp bebek bile olmaz yumurta var ama çok küçükler dedi gönderdiler. 2 aydır kürler fitoterapi ilaçları hayıt tohumu çayı derken uğraşıyorum ama adet olamıyorum kendi başıma.. Senin uyguladığın bir şey var mı? Doğal adet söktürücü veya yumurtayı büyütmek adına yaptığın duyduğun bir şey varsa yazar mısın? Şubat gibi Ankara Bahçeci Tüp Bebek Merkezi’ne gideceğiz orada değerlerime tekrar baktıracağım en ufak bir yükselme varsa seni haberdar ederim kullandıklarımı kullanırsın. Bana yardımcı olursan çok sevinirim canım 😢❤️

Benim de 0.01 di 27 yaşındayım 4 aylık evliyim seni o kadar iyi anlıyorum ki Sivas’tayım ben buradaki hiçbir doktor ilgilenmedi benimle hepsi tüp bebek bile olmaz yumurta var ama çok küçükler dedi gönderdiler. 2 aydır kürler fitoterapi ilaçları hayıt tohumu çayı derken uğraşıyorum ama adet olamıyorum kendi başıma.. Senin uyguladığın bir şey var mı? Doğal adet söktürücü veya yumurtayı büyütmek adına yaptığın duyduğun bir şey varsa yazar mısın? Şubat gibi Ankara Bahçeci Tüp Bebek Merkezi’ne gideceğiz orada değerlerime tekrar baktıracağım en ufak bir yükselme varsa seni haberdar ederim kullandıklarımı kullanırsın. Bana yardımcı olursan çok sevinirim canım 😢❤️
Geçmiş olsun çörek otu yağı da adet söktürücü iyot kullanımindada adet söktürüyor. Tiroid çok önemli birde d vitamini bir yerde okumuştum d vitamini yumurtayı besliyormus muhakkak bunları dikkate almak lazım benim ablamın kaç yıl olmadı tuplerini alacaklarmis başka doktor sayesinde troid değerinden dolayı olmadığıni öğrendiler troid düzene girdi ablam hamile kaldı rabbim isteyen herkese nasip etsin

X