1.5 aylık bebeğim geceleei uyumuyor..

GamzeKadirKuzey

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2023
1
0
30
Oğlum 1.5 aylık. Son 2 haftadır geceleri uyumuyor. Uykusu var ama uykuya direniyor. Sürekli meme istiyor. Memeden düşüremiyorum. Meme de uykuya dalıyor. Tam yerine koyuyorum ağlamya başlıyor. Emzik veriyorum onla da durmuyor. Mahvolmuş haldeyim. 12-1 de bi başliyoruz sabah 6-7lere kadar. Sabretmeye çalışıyorumm kendimi sakinleştirmeye çalışıyorumm ama bazen olmuyor gerçekten. Ne yapacağımı şaşırdım. Kendime çok kızıyorumm. Bi anne çocuğunu uyutamaz mı diye, çoğu gece ağlayarak buluyorum kendimi teselli etmeye çalışıyorumm. Bir süreç diyorlar , ilk 3-4 ay olurmuş öyle. Bekliyorum inşallah öyle olur. Oğlum da rahatlar bende.

Oğlum 1.5 aylık. Son 2 haftadır geceleri uyumuyor. Uykusu var ama uykuya direniyor. Sürekli meme istiyor. Memeden düşüremiyorum. Meme de uykuya dalıyor. Tam yerine koyuyorum ağlamya başlıyor. Emzik veriyorum onla da durmuyor. Mahvolmuş haldeyim. 12-1 de bi başliyoruz sabah 6-7lere kadar. Sabretmeye çalışıyorumm kendimi sakinleştirmeye çalışıyorumm ama bazen olmuyor gerçekten. Ne yapacağımı şaşırdım. Kendime çok kızıyorumm. Bi anne çocuğunu uyutamaz mı diye, çoğu gece ağlayarak buluyorum kendimi teselli etmeye çalışıyorumm. Bir süreç diyorlar , ilk 3-4 ay olurmuş öyle. Bekliyorum inşallah öyle olur. Oğlum da rahatlar bende.
Merhaba benim bebeğimde 2 aylık 10 gündür geceleri özellikle gözünü kırpmıyor 10 saate yakın duruyor asla uyuyamıyorum bebeğimin idrar enfeksiyonu vardı geçti şimdide bagırsajta kalınlaşma varmış. Belki sizinde tıbbı bir sıkıntıdır baktırın gerçi bizim hastalıkların uykuyla bi alakası yok ama belki huzursuz olduğundan uyumuyordur. Diye düşünüyorum

bEbekler 5 -6 aylik olana kadar gece gunduzu ayirt edemezler,bu bir surec , cogu anne ayni seyleri yasiyor, 5.aya kadar sabredin, sonra yavas yavas uyku egitimi verirsiniz. Bu arada simdiden, geceleri asla aydinlik ortamda olmayin. Ama daha cok kucuk, kendini bile dunyadan ayirt edemiyor tek bildigi anne kokusu ve meme. Birazcik sabredin bu gunler gecicek.
Bu arada benim ikizlerim var 1,5 yaslarina kadar geceleri hic uyumadim nerdeyse. Surekli uyaniyorlardi. Ama buyuyup gun icinde yoruldukca geceleri uyumaya basladilar yeni yeni. Hala daha arada kalkarlar. Hic bir zaman gece uyandiklarinda isik acmadik. Hala daha oyleyiz.

Ahh güzel anne öncelikle bunların hepsi geçecek bunu unutma sana tavsiyem uyku pencerelerine dikkat et ve muhakkak bir rutin belirle onun şuan sana ihtiyacı var kucağına almaya hiç korkma benim kizim ilk 3 ay sadece göğsümde uyudu çünkü benim. Kokuma ihtiyacı vardı öyle düşün ve son önerim uykuya geçmesi için zorlama baktın direniyor hemen ortam değiştir onu ve kendini rahatlat sonra tekrardan uyutmaya çalış ise yarayacağını göreceksin

3 aylık olmak üzere bebeğim var...Eve geldiğimiz ilk hafta geceleri ışık açık uyutuyordum ama daha sonraları karanlık yapıp telefon ışığıyla geceleri kalkmaya başladım...

Onun haricinde de daha yeni yeni yanıma babynest içinde yatırmaya başladım..Bundan önce gögsumde yatırıyordum..Bende koydugum an uyanıyordu ve uyumak zorundayız...Kanepede sağım ve solum korunaklı bebek gögsumde olası uykuya dalmama önlem amaclıda hamıle yastıkları oluyor ya uzun onunlada etrafımı cepecevrelıyordum kı 2 saate 1 uyandıgı içinde o tarz bır kaza yasamadık Allahtan...

Ben anne kokusu, güven aradıkları içinde bu sekılde davrandıklarını düşünüyorum altta yatan diğer faktörler yoksa eğer...Bu da benim minnoş tecrübemdi...Sağlıkla büyüsün yavrunuz..Stres yapmamaya çalışın her streslı oldugunuzda kendınızı ve onu rahatlacak kelımelerle motıve olmaya calısın cunku sımdıde dısarda vs.krıze gırıp herkes baktıgında da o sekılde davranıyorum🤷‍♀️ tamammmm bebeğimmmmm,haklısınn annecimmm gidelim burdan kuzuuuuum gibi gibi ❤️:anne::emir_bebek::KK68:

X