1 yıldır çocuk istiyoruz. Bende bir sorun çıkmadı çok şükür. Eşim sperm testi verdi. Acaba anlayan varsa sonuçlar nasıl kısır mı 😢

elifkubra

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2023
22
9
29
Spermiogram (tam
otomatize)
  • Spermiogram Sonuç Rapordadır
  • Kruger 5.0
  • Sperm Konsantrasyonu 28.3
  • Hareketsiz Sperm % 57.0
  • Yerinde Hareketli
Sperm
17.0
  • İleri Hareketli Sperm 26.0
  • pH 7.0
  • Top. İleri Hareketli
Sperm
22.4
  • Görünüm Normal
  • Likifikafson Normal
  • Lökosit Kons. 0.0
  • Viskozite Normal
  • Toplam Hareketlilik % 43.0
  • Hareketli Sperm Kons. 12.3
  • Fonksiyonel Sperm
Kons.
0.9
  • Toplam Sperm # 84.9 M/Hacim
  • Top. Hareketli Sperm 36.8 M/Hacim
  • Fonksiyonel Sperm 2.8
  • Sperm Hareket İndeksi 27.0
  • İleri Hareketli Sperm
Kons.
7.5
- Hacim 3.0

Spermiogram (tam
otomatize)
  • Kruger 5.0
  • Yerinde Hareketli
Sperm
17.0
  • pH 7.0
  • Top. İleri Hareketli
Sperm
22.4
  • Görünüm Normal
  • Likifikafson Normal
  • Lökosit Kons. 0.0
  • Viskozite Normal
  • Fonksiyonel Sperm
Kons.
0.9
  • Fonksiyonel Sperm 2.8
  • İleri Hareketli Sperm
Kons.
7.5
- Hacim 3.0
Sonuç güzel anladığım kadarıyla

Doktor bana nasipte varsa 1 tane hareketliyle bile gebe kalırsınız demişti.
2 kişininde o olay yaşanırken(fanfinfon) stressiz ve gebelik düşünmeden yaşanması gerekiyormuş.
beklerken nasıl olur o hiç bilmiyorum biz başaramadık 1 buçuk yılı aşkındır. Şuan niyeyse istemiyorum eskisi gibi laylaylom hallerime girdim belki 3 ay sonra tüp bebeğe geçeceğiz nasipse.

Eşinizede sen kısırmisin? dediniz mi acaba hiç merak ettim 😕 doktorlar dahi bu kelimeyi kullanmiyor artık igreti duruyor yani neyse sorunuza gelecek olursak morfolojiye bakılmadiysa ona baktırin benim esimin sonuçları buna yakındi ama morfoloji 0 olduğu için olmuyordu onada bir baktırin. İnşallah eşiniz kısır değildir.

Eşinizede sen kısırmisin? dediniz mi acaba hiç merak ettim 😕 doktorlar dahi bu kelimeyi kullanmiyor artık igreti duruyor yani neyse sorunuza gelecek olursak morfolojiye bakılmadiysa ona baktırin benim esimin sonuçları buna yakındi ama morfoloji 0 olduğu için olmuyordu onada bir baktırin. İnşallah eşiniz kısır değildir.
Yaaa bu nasıl bir cevap ? İyi misiniz diye sormak istiyorum bende size . Bu kadar da seviyesiz konuşulmaz .
Cok teşekkür ederim Allah razı olsun ❤
Kuzum Allah senden de razı olsun değerler gayet iyi doktora gidince de öğrenirsiniz zaten burda doktordan iyi doktorlar var 😃 sen bakma bunlara can sıkmak için bile burada takılanlar var

Spermiogram (tam
otomatize)
  • Kruger 5.0
  • Yerinde Hareketli
Sperm
17.0
  • pH 7.0
  • Top. İleri Hareketli
Sperm
22.4
  • Görünüm Normal
  • Likifikafson Normal
  • Lökosit Kons. 0.0
  • Viskozite Normal
  • Fonksiyonel Sperm
Kons.
0.9
  • Fonksiyonel Sperm 2.8
  • İleri Hareketli Sperm
Kons.
7.5
- Hacim 3.0
Bizde micro amaletin yaptir Kıbrıs da doktor var cok iyi HİT halil

Yaaa bu nasıl bir cevap ? İyi misiniz diye sormak istiyorum bende size . Bu kadar da seviyesiz konuşulmaz .

Kuzum Allah senden de razı olsun değerler gayet iyi doktora gidince de öğrenirsiniz zaten burda doktordan iyi doktorlar var 😃 sen bakma bunlara can sıkmak için bile burada takılanlar var
Aynen öyle inşallah dediğin gibi olur cok sağol canım ❤ yarın gidicez bakalım 🤗

Yok çok şükür kimse öyle birşey demedi şu zamana kadar🙏 yarın doktora gidicez bakalım ona göre yol alırız artık hayırlısı ne diyeyim

Doktor bana nasipte varsa 1 tane hareketliyle bile gebe kalırsınız demişti.
2 kişininde o olay yaşanırken(fanfinfon) stressiz ve gebelik düşünmeden yaşanması gerekiyormuş.
beklerken nasıl olur o hiç bilmiyorum biz başaramadık 1 buçuk yılı aşkındır. Şuan niyeyse istemiyorum eskisi gibi laylaylom hallerime girdim belki 3 ay sonra tüp bebeğe geçeceğiz nasipse.
Beklemek o kadar yoruyor ki insanı yaşayan bilir. Aynen öyle herşey nasip. Ama ister istemez insan kafasına takıyor Inşallah ikimize ve isteyen herkese nasip eder Rabbim.

Spermiogram (tam
otomatize)
  • Kruger 5.0
  • Yerinde Hareketli
Sperm
17.0
  • pH 7.0
  • Top. İleri Hareketli
Sperm
22.4
  • Görünüm Normal
  • Likifikafson Normal
  • Lökosit Kons. 0.0
  • Viskozite Normal
  • Fonksiyonel Sperm
Kons.
0.9
  • Fonksiyonel Sperm 2.8
  • İleri Hareketli Sperm
Kons.
7.5
- Hacim 3.0

Normalde bu testlerde sonuçların yanında referans yazıyor. Yani olması gereken. Onlarla kıyas edin.
Sanki hareketlilikte biraz sorun var ama çok değil.

Siz hsg çekindinizmi?

Normalde bu testlerde sonuçların yanında referans yazıyor. Yani olması gereken. Onlarla kıyas edin.
Sanki hareketlilikte biraz sorun var ama çok değil.

Siz hsg çekindinizmi?
Anladım. Sonuçta ne çıktıysa o şekilde paylaştım. 3 4 kere ultrasyona girdim. Yumurtam çatlıyor düzenli adet görüyorum. Kist miyom vb gibi hastalıklar da çıkmadı çok şükür. Ama hsg çektirmedim hiç. Açıkçası korkuyorum çok acıyor diyorlar

Anladım. Sonuçta ne çıktıysa o şekilde paylaştım. 3 4 kere ultrasyona girdim. Yumurtam çatlıyor düzenli adet görüyorum. Kist miyom vb gibi hastalıklar da çıkmadı çok şükür. Ama hsg çektirmedim hiç. Açıkçası korkuyorum çok acıyor diyorlar

Anestezili yaptırabilirsiniz.
Ultrasonla bir değil. Hsgde tüpler görünüyor. Tüpler kapalı olabilir o sadece hsgde çıkar.

Spermiogram (tam
otomatize)
  • Kruger 5.0
  • Yerinde Hareketli
Sperm
17.0
  • pH 7.0
  • Top. İleri Hareketli
Sperm
22.4
  • Görünüm Normal
  • Likifikafson Normal
  • Lökosit Kons. 0.0
  • Viskozite Normal
  • Fonksiyonel Sperm
Kons.
0.9
  • Fonksiyonel Sperm 2.8
  • İleri Hareketli Sperm
Kons.
7.5
- Hacim 3.0
Merhabalar öncelikle eşiminde sprem sıkıntısı vardı Varikosel hastasıydı ameliyat oldu şuan tüp bebek tedavisi görüyoruz ama sizin değerleriniz iyi gönüyor eşimin değerleriyle karşılaştırdığım kadarıyla normal yollada kalabilirsin çünkü benim doktorum öyle dedi ama ne zaman olur bilmiyorum uzun süre olabilir dedi zaman kaybetmek istemiyorsanız tüp bebeğe başlayın dedi ve bizde başladık ama sizin aşılamaylada olabilir diye düşünüyorum siz araştırın güzel bir üroloji doktoru görüşün o size söyler tüp bebek yada doğal yolla olup olmayacağını aynı şekilde kadın doğum doktoru da

X