1 yıldır çocuk istiyoruz. Bende bir sorun çıkmadı çok şükür. Eşim sperm testi verdi. Acaba anlayan varsa sonuçlar nasıl kısır mı 😢

Anladım. Sonuçta ne çıktıysa o şekilde paylaştım. 3 4 kere ultrasyona girdim. Yumurtam çatlıyor düzenli adet görüyorum. Kist miyom vb gibi hastalıklar da çıkmadı çok şükür. Ama hsg çektirmedim hiç. Açıkçası korkuyorum çok acıyor diyorlar
Korkma canım bende çektirdim hatta anestezis Allah yardım ediyor ağrı sadece anlık oluyor oda sancılı adet ağrısı gibi

Beklemek o kadar yoruyor ki insanı yaşayan bilir. Aynen öyle herşey nasip. Ama ister istemez insan kafasına takıyor Inşallah ikimize ve isteyen herkese nasip eder Rabbim.
Bilmez miyim ne psikolojilerden geçtim yeni yeni toparlanıyorum ama hala tüp bebeğe hazır değilim 😏 inşallah Rabbim en hayırlı zamanda nasip eder de en güzelini en sağlıklısını, beklediğimize değer 😌

Spermiogram (tam
otomatize)
  • Spermiogram Sonuç Rapordadır
  • Kruger 5.0
  • Sperm Konsantrasyonu 28.3
  • Hareketsiz Sperm % 57.0
  • Yerinde Hareketli
Sperm
17.0
  • İleri Hareketli Sperm 26.0
  • pH 7.0
  • Top. İleri Hareketli
Sperm
22.4
  • Görünüm Normal
  • Likifikafson Normal
  • Lökosit Kons. 0.0
  • Viskozite Normal
  • Toplam Hareketlilik % 43.0
  • Hareketli Sperm Kons. 12.3
  • Fonksiyonel Sperm
Kons.
0.9
  • Toplam Sperm # 84.9 M/Hacim
  • Top. Hareketli Sperm 36.8 M/Hacim
  • Fonksiyonel Sperm 2.8
  • Sperm Hareket İndeksi 27.0
  • İleri Hareketli Sperm
Kons.
7.5
- Hacim 3.0
Sperm sayısı iyi ama ileri hareketli sperm sayısı düşük malesef yani spermler yumurtaya ulasabilecek kadar hareketli değil.

Yaaa bu nasıl bir cevap ? İyi misiniz diye sormak istiyorum bende size . Bu kadar da seviyesiz konuşulmaz .

Kuzum Allah senden de razı olsun değerler gayet iyi doktora gidince de öğrenirsiniz zaten burda doktordan iyi doktorlar var 😃 sen bakma bunlara can sıkmak için bile burada takılanlar var
Sizene benim cevabım dan hanimefendi eşim KISIR MI diye sorulan soruya verilecek en güzel cevap. Eşinin karşısina geçip sen kısırsim heralde çocuğumuz olmuyor diyebiliyor mu acaba diye merak ettim burda yazdığı gibi ve denilmemesi gerektiğini açıklamaya çalıştım konu sahibi buraya yazmış cevap beklemiş cevabınida verdim size ne düştü pardon 😂😂

Sizene benim cevabım dan hanimefendi eşim KISIR MI diye sorulan soruya verilecek en güzel cevap. Eşinin karşısina geçip sen kısırsim heralde çocuğumuz olmuyor diyebiliyor mu acaba diye merak ettim burda yazdığı gibi ve denilmemesi gerektiğini açıklamaya çalıştım konu sahibi buraya yazmış cevap beklemiş cevabınida verdim size ne düştü pardon 😂😂
Eşim kısır mı diye sormamış ? Sonuçlardan anlayan var mı diye sormuş size özel hayatıyla alakalı eleştiri yapın dememiş yani o kısmı sizi ilgilendirmiyor

Eşim kısır mı diye sormamış ? Sonuçlardan anlayan var mı diye sormuş size özel hayatıyla alakalı eleştiri yapın dememiş yani o kısmı sizi ilgilendirmiyor
Bu bir sorudur ne bilelim eşi kısır mi hanımefendi sormuş işte siz iyi okuyun bence burda zaten eşim kısır mi diye sorarken özel hayatını sormuş olmuş 😂

Eklentiler

• Screenshot_2023-09-22-08-03-23-212_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-09-22-08-03-23-212_com.android.chrome.jpg
    64 KB · Görüntüleme: 25
Eşinizede sen kısırmisin? dediniz mi acaba hiç merak ettim 😕 doktorlar dahi bu kelimeyi kullanmiyor artık igreti duruyor yani neyse sorunuza gelecek olursak morfolojiye bakılmadiysa ona baktırin benim esimin sonuçları buna yakındi ama morfoloji 0 olduğu için olmuyordu onada bir baktırin. İnşallah eşiniz kısır değildir.
+1

Çok kaba ve hoş olmayan bir tabir bencede. Eşinizin yüzüne böyle söylemediğinizi düşünmek istiyorum.
Ayrıca değerlerin karşısında referans aralığı olur onları baz alıp değerlendirmelisiniz. Her hastanenin referans aralığı da değişiyor bilginize. Sadece bunlara bakıp yorum yapmayı doğru bulmuyorum.

+1

Çok kaba ve hoş olmayan bir tabir bencede. Eşinizin yüzüne böyle söylemediğinizi düşünmek istiyorum.
Ayrıca değerlerin karşısında referans aralığı olur onları baz alıp değerlendirmelisiniz. Her hastanenin referans aralığı da değişiyor bilginize. Sadece bunlara bakıp yorum yapmayı doğru bulmuyorum.
Şahsen eşim böyle dese bana bir tık kirilirdim doktora gitsen bugün kocam ,karım kısır mı diye sorabilirmisin ben soramam şahsen esimede diyemem onu söylemek istemiştim ama olsun anlayanlar anlamayandan daha çok 😀

Şahsen eşim böyle dese bana bir tık kirilirdim doktora gitsen bugün kocam ,karım kısır mı diye sorabilirmisin ben soramam şahsen esimede diyemem onu söylemek istemiştim ama olsun anlayanlar anlamayandan daha çok 😀
Kesinlikle öyle bir tık kırılmaktan öte bir durum benim kanatimce de. Doktor bile söylese insan kırılır unutamaz eşi düşünemiyorum🤦🏻‍♀️ fikir neyse zikirde o imiş. Bu zihniyete diyecek söz yok...

Ya kısır da olabilir bende olabilirim bunda ne var ki Ben şahsen kırılmam bu zamanda artık cok yaygın böyle şeyler ayrıca eş benim eşim 😃 bu arada çok teşekkür ederim Canım duygularımı benim yerime ifade etmişsin Ama anlamazlar kafalarına göre yorum yapıyorlar

+1

Herkesin başına gelebilir kısır kelimesi duyunca evet biraz kaba geliyor kulağa Ama böyle şeyler cok yaygın olduğu için ondada olabilir bendede. Eşim hiç takmaz böyle şeyleri. Zaten çocuk olsa olur olmasa da yapacak birşey yok

Eşime sordum sende kısır olabilirsin bende Bunda gocunacak birşey yok. Herkes eşini iyi tanır zaten ki ona göre yazdim buraya. Çünkü bana göre de ona göre de bu durum çok normal. Heleki böyle bi zamanda

Eşime sordum sende kısır olabilirsin bende Bunda gocunacak birşey yok. Herkes eşini iyi tanır zaten ki ona göre yazdim buraya. Çünkü bana göre de ona göre de bu durum çok normal. Heleki böyle bi zamanda
Mutluluklar dilerim doğal yolla hamile kalamamak evet günümüzde çok yaygın doktorunuza sorun bence ama kısırlık ( infirtilite) tek bir testle belli olmaz.

X