10 Kasım Atatürk Haftası

20211109_233015.jpg

Saat dokuzu beş geçe
Atam Dolmabahçe'de
Gözlerini kapamış
Bütün Dünya ağlamış

Doktor doktor kalksana
Lambaları yaksana
Atam elden gidiyor
Çaresine baksana

Uzun uzun kavaklar
Dökülüyor yapraklar
Ben atama doymadım
Doysun kara topraklar

Müze müzeye bakar
Müzede atam yatar
Atamın çocukları
Atama selam cakar

Saat dokuzu beş geçe
Atam Dolmabahçe'de
Gözlerini kapamış
Bütün Dünya ağlamış

Doktor doktor kalksana
Lambaları yaksana
Atam elden gidiyor
Çaresine baksana

Uzun uzun kavaklar
Dökülüyor yapraklar
Ben atama doymadım
Doysun kara topraklar

Müze müzeye bakar
Müzede atam yatar
Atamın çocukları
Atama selam cakar

Dün bu şiiri okurken buldum kendimi. Benim gibi çoğu kişi ilkokulda bu şiiri ezberledi, okudu, defterine yazdı hatta defterinin kenarına çiçekler yaptı. Bu şiir ile hepimizin hatırası var diye düşünüyorum. Sınıfta bağıra bağıra hep bir ağızdan bu şiiri okurduk. Yıllar geçti hiç unutmadık unutmayacağız. Biz onun çocuklarıyız ♾💜🤲

Dün bu şiiri okurken buldum kendimi. Benim gibi çoğu kişi ilkokulda bu şiiri ezberledi, okudu, defterine yazdı hatta defterinin kenarına çiçekler yaptı. Bu şiir ile hepimizin hatırası var diye düşünüyorum. Sınıfta bağıra bağıra hep bir ağızdan bu şiiri okurduk. Yıllar geçti hiç unutmadık unutmayacağız. Biz onun çocuklarıyız ♾💜🤲
Ne mutlu bizlere❤️

Saat dokuzu beş geçe
Atam Dolmabahçe'de
Gözlerini kapamış
Bütün Dünya ağlamış

Doktor doktor kalksana
Lambaları yaksana
Atam elden gidiyor
Çaresine baksana

Uzun uzun kavaklar
Dökülüyor yapraklar
Ben atama doymadım
Doysun kara topraklar

Müze müzeye bakar
Müzede atam yatar
Atamın çocukları
Atama selam cakar

burnumun direği sızladı. ATAM ATAM SEN KALK BEN YATAM. Küçükken hep bunu söylerdim. ileri görüşlüymüşüm meğer.

Her 10 Kasım'da buruk uyanırım, gözyaşım burnumun ucunda geçer her saygı duruşu... İnsan görmediği birini ancak bu kadar sevebilir, kütüphanemin en güzel yerinde durur resmi arada konuşurum, dualarıma eklerim, son yıllarda utanarak, çekinerek bakıyorum gözlerine sonra yine ondan güç alıyorum, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır demişti ya, inanıyorum ona ben... ödenmeyecek bir borcumuz var ona ve silah arkadaşlarına, Allah gani gani rahmet eylesin hepsine 🤲 Atam derken dilim değil yüreğim söyler böyle dolu dolu, yattığı yer incitmesin, cennetin en güzel yeri nasip olsun

Bugün kızım nasıl hüzünlü bir gün, o kadar tuhaf bir duygu ki ailemden biri ölmüş gibi üzülüyorum her 10 Kasım'da dedi.
Biz seneler sonra bu kadar hüzünlüysek onun ölüm gününü yaşayanlar kim bilir ne haldeydiler diye konuştuk.
Oğlum Ata'sına saygı duruşunu okulunda yapabilmek için geç kalıyoruz diye telaş edip, sıkışan trafikte inip koşarak gitti okuluna.
Yollarda herkes kulak kesilmiş 09:05'i bekliyordu, arabalar sağa çekip saygı duruşuna hazırlanıyordu.
Bu millet 83 değil 83 milyon yıl geçse de unutmaz Ata'sını. Sahip çıkar cumhuriyetine dedim içimden.
Hayal dediklerinden bir millete hayat inşa eden Ata'mın ve silah arkadaşlarının ruhları şad hakları bize helal olsun.

Canım atam bugün 10 kasım..yine sensiziz,tam 83 yıldır..sadece bedenen yanımızda değilsin,diğer herşeyin yanımızda..fikirlerin,ışığın,aydınlığın,değerlerin..Türk gençliği yanında..hiç baba olamadın diye üzülüyordun bak milyonlarca evladın var ve daima varolucaz..seni o kadar çok seviyorum ki bunu kelimelere dökecek kadar kelime hazinem yok..sadece çok özledim çok özledik ve seni çok arıyoruz..❤️❤️❤️❤️❤️

10 Kasım sabahı 09.05 bütün sirenler çaldı, bütün gözyaşları aktı, bütün herkes hazırda, sen hiç unutulmazsın çünkü sen Atatürk'sün.
Saygı,özlem ve minnetle anıyoruz.

X