12 yaşındaki kardeşimin sosyal medyası?

kpop ile alakali oldugunu dusunmuyorum.
Belki kendi disinda fan buldugu icin yakin arkadaslardir.
Sevgili olduklarina Emin misin ?
Soyle bir durum var bu yaş grubunda normalde karşı cinsten hoslanacak ama karşı cins çevresinde yoksa o duyguyu bir arkadaşına yansıtıyor. Kız okullarinda baya yaygın oluyor

Kız lisesine gittim ben.Yaygin doğru.En azından benim lisede arkadaşlarımda oldu bu durum.Baski kısıtlama işi daha zor hale getirir.Evden kaçmaya kadar gider bu iş.Yani yasaklamak değil bir uzmanla beraber anlayışli bir şekilde konuşun.Dinleyin .Kilit cümle bu.Dinleyin.Özentimi kaçışmi kendince bir çözüm mü bulmuş .Bu işi ceza ile çözmeye çalışırsaniz.Çok üzülürsünüz

Kendisi uzun zamandır k-pop fanı ve takip ettiği kişiler eşcinselliği özendiren cinsten. Ergenliğe girdi bilgisini de verdikten sonra diyeceğim şu.
Instagramdan bu grubu sevenlerle (StrayKids) sevgili oluyor kız kıza yani aynı cinsiyetle ve onlara bağlanıyor. Fotoğraf ses gönderimi de var.Bu diyaloglarda cinsellik de var. Okula gitmek istemiyor sınıftaki arkadaşlarıyla hep kavgalı (kız imam-hatip ortaokulu) Annem kaç kere yakaladı belli sebeplerden dolayı tekrar telefon verdiğimizde böyle yapıyor vermesek gidiyor anneannemin telefonundan giriyor ya da laptoptan ya da arkadaşından annem tekrar girme dediği halde uyardığı halde bu akşam yine girip konuşmuş. Şifresini değiştirdim. Anne baba ayrı baba ile haftasonu görüşüyor baba evde olmadığı için anneden korkmuyor hoş babadan da çok çekinmiyor . Şimdi bizim ne yapmamız lazım onu bu bataklıktan kurtarmak için ?
Pedogog ya da çocuk ergen psikiyatristine gidilmeli gibi duruyor.

Yani yaşı küçük sadece özenti de olabilir.Neyi istediğini istemediğini bilecek yaşta değil gibi duruyor.Hislerini anlamak önemli anlayışlı olmak gerekiyor işte burda annelik devreye girmeli tahammül etmek gerekli ceza vermek vs değilde onun yararı için anlamaya çalışmak şart.Size uymuyorsa bile bilirsiniz ateş düştüğü yeri yakar derler.Evlat candır.Kiyamam küçük daha bence acil bı uzmana gidin herşeyden öncede güvenini kazanın

Korkmak kelimesini kullanmanızdan belli ne kadar baskıcı olduğunuz. Size komik birşey anlatayım markette oğlumun sınıf arkadaşı kızı ve babasını konuşurlarken duydum. Babası kıza şey diyordu : kızım erkeklerle arkadaş olma erkeklerle arkadaş olan kızlarla da arkadaş olma. Ama bilin bakalım sınıfta tüm erkeklerle dudaktan öpüşen tek kız kim ? Yaşlar 7 😂
Kendimce öz eleştiri de yapayım. Ben ogluma mahremiyet egitimi konusunda çok dikkat ederim bizim yanımızda bile doğru değil deyip kızardık babasıyla. Bilin bakalım erkekler tuvaletinde pipisini poposunu açan oğlan çocuğu kim 😂
Kısacası sadece tatlı dille anlatanilirsiniz. Baskı her zaman hırs getirir. Çukura kendiniz itiyorsunuz

Kız lisesine gittim ben.Yaygin doğru.En azından benim lisede arkadaşlarımda oldu bu durum.Baski kısıtlama işi daha zor hale getirir.Evden kaçmaya kadar gider bu iş.Yani yasaklamak değil bir uzmanla beraber anlayışli bir şekilde konuşun.Dinleyin .Kilit cümle bu.Dinleyin.Özentimi kaçışmi kendince bir çözüm mü bulmuş .Bu işi ceza ile çözmeye çalışırsaniz.Çok üzülürsünüz
Ben zaten ceza ile çözme taraftarı değilim uzmanla görüşücez

Benim kızım 11 yaşında black Pink işte kpop hayranlığı var hatta dergileri varmis ben de kızımdan ogreniyorum posterler var derginin içinde aldım odasına yapıştırdı şu an farkındayım okul değişikliği olduğu için uyum sağlamaya çabalıyor asla yasak yok zaten zamanla vazgeçer gecmesede hiç sıkıntı değil
Ama sizin kardeşiniz de durum farklı muhakkak ergen psikiyatrisi ile görüşün ona göre bir yol çizin derim yönelimi farklı olabilir bunu zamanla uzman yönlendirmesiyle neyi nasıl yapacağınizi ogrenmek daha doğru olacaktır
Yoksa yasakla bir yere varamazsıniz süreç daha da zorlaşır.

Kiz okulumu. Öyleyse normal bence,
yani baska biri olmadigina göre hemcinsini merak ediyordur.
Konudan disari ama neden kiz okuluna yollanirki cocuklar acaba. Ben oraya gidenlerin normal sartlardaki kizlara göre cok geride olacagini düsünüyorum.. tabim benim dusüncem😁

Etrafimda tanidiklarin kizlari var bir kac tane hemcinsine ilgi duyan, 12-15 arasi modami neyin özentisi bilmiyorum.

Ama hepside normale dindü zamanla tipik kiz oldular zannediyorum özenti ergenligin verdigi arayista olmalari

K-pop fanı oldu diye kimse eşcinsel olmaz. Ben de gençken kore pop dinliyordum ara sıra hâlâ dinlerim. Özellikle Kore tarihi dizileri severim. Ben 12 yaşındayken One Direction vardı. Biz de Facebook grupları kurardık. This us adında kitapları,filmleri vardı hepsini alıp izledim. Yetmez gibi hey girl,dream go gibi dergileri alıp odamı posterlerle donatırdım. Şimdi o günleri güzel günler olarak hatırlıyorum. İyi ki ergenliğimi doya doya yaşamışım diyorum çünkü ergenlik ve çocukluğunu yaşayamayanlar ileri ki yaşlarında yaşıyorlar. Bu daha büyük bir sorun oluşturuyor. Büyük ihtimal ergenlik etkisiyle özeniyordur. Tehdit,ceza işe yaramaz bir uzmandan destek almanız gerek.

Bu arada benim annem de çılgın fanlığıma engel olmaya çalışıyordu. O zamanlar sbs için Cebeci'de dershaneye gidiyordum. Bilenler bilir Cebeci'de Carrefoursa market var oradan tüm dergileri alırdım. Annem en son harçlığımı azaltmıştı almayım diye bu sefer de para biriktirip alıyordum😂🤷🏻‍♀️Sbs çalışmak yerine fanlık yapıyorduk kız arkadaşlarla😂 Allahtan o zamanlar 2013 sbs o kadar zordu ki tüm okulların puanları düştü en yakın arkadaşımla iyi bir Anadolu lisesine gidebilmiştik.15 yaş civarı bu ergenlik bitmişti😂 Benim arkadaşlarımdan birisi psikolog oldu şu an klinik psikolog olmak için iyi bir üniversitede yüksek lisans yapıyor. Hiç unutmuyorum Zayn Malik,Perrie Edwards ile nişanlandı diye ağlayıp 2 saat telefonda dert yanmıştı 😂 Kısacası bu fanlık muhabbetleri 1,2 yıl daha devam ediyor. 15,16 yaşından itibaren düzelecektir. Uzmandan yardım alın ama çocuğa sakın şiddet falan uygulamayın hakaret etmeyin dahada itersiniz.

Son düzenleme:
Uzman desteği alın.
Benim kızım 11 yaşında oda Black Pink hayranıydı geçen yıla kadar. Sınıfında arkadaşları vardı hayran dergilerini,posterlerini alan. Bu sene okul değiştirdik Dua Lipa ,Adele bazende rap müzik dinliyor. Hiç baskı yapmadım bu konuda,dergilerini de aldım hatta. Şu an kendisi istemiyor. Ben özenti olduğunu düşündüm tecrübemden yola çıkarak.
Yasak koymak işlemiyor farkli ilgi alanlari yaratmak gerek bence.
Ben henüz telefon almadım, akıllı saat ile devam ediyoruz ama odasına kapanıp bilgisayar başına geçince biraz müsade edip sonra hadi hava çok güzel biraz siteye çıkıp voleybol oyna diyorum yada gelip bana şunu yapmamda yardım edermisin(tatlı vs)gelsene kahve icelim biraz sohbet ederiz vb şekilde yasak koymadan kaldırıyorum ki sadece müzik dinliyor yada video izliyor oluyor. Yazışma falan yok. Bazen kardeşi ile ilgili birşey rica ediyorum dikkatini dagitiyorum kisacası. Kalk artik şunun basindan falan demiyorum inada binmesin tartışmayalım diye.
Her zaman politik olmak zorundayım. Sakinlikle halletmek. Ders calışmak istrmezse gel beraber çalışalım diyorum oturuyorum ki kendisi yapardı eskiden şu an pek yanaşmıyor diye böyle bir çözüm buldum. Kitap okumak istemezse bu kitap çok güzelmis diye kendi okuduğum kitabı ballandırarak anlatıyorum,onu okul çıkışı beklerken kitap okuyorum elime telefon alıp video izlemek yerine kendisi soruyor anne yeni mi başladın bu kitaba ben de okuyabilirmiyim diye. Okuduğu kitapla ilgili sorular sorarım bazen bende okurum sen anlattın çok merak ettim bende okuyorum gerçekten güzelmiş iyiki tavsiye ettin diye.
Bizde dogru görünmek zorundayız. Ben elimden telefonu düşürmezsem çocuğa sen bırak elinden diyemem. Demez mi bana anne sende sabahtan akşama elinde telefonla vakit geçiriyorsun diye.
Ergenlik tam inatlaşma dönemi,bu şekilde yasaklar koyarak bir çözüm üretebileceğinizi sanmıyorum. Biraz suyuna gidin,keyifli vakit geçirebileceği bir spor olur,muzikle,resimle ilgili bir kurs olur farketmez götürün onu,belki yeni bir çevre yeni arkadaşlarla odağı değişir.
mesaajınız çok güzel vedeğerli çocuklarım anaokuluna gidiyor şimdiden başlamam lazım teşekkürler

K-pop fanı oldu diye kimse eşcinsel olmaz. Ben de gençken kore pop dinliyordum ara sıra hâlâ dinlerim. Özellikle Kore tarihi dizileri severim. Ben 12 yaşındayken One Direction vardı. Biz de Facebook grupları kurardık. This us adında kitapları,filmleri vardı hepsini alıp izledim. Yetmez gibi hey girl,dream go gibi dergileri alıp odamı posterlerle donatırdım. Şimdi o günleri güzel günler olarak hatırlıyorum. İyi ki ergenliğimi doya doya yaşamışım diyorum çünkü ergenlik ve çocukluğunu yaşayamayanlar ileri ki yaşlarında yaşıyorlar. Bu daha büyük bir sorun oluşturuyor. Büyük ihtimal ergenlik etkisiyle özeniyordur. Tehdit,ceza işe yaramaz bir uzmandan destek almanız gerek.
Bizde spice girls delisiydik.
Kuzenler ile postakartini, vsh filmlerini filan alirdik. Felaket faniydik. Kimsede engel olup yasak koymadi. Bir sure sonra unutulup gidiyor.
Bence asil sorun eger sadece kizlar varsa okular,ondan dolayi.

Muzik gruplari ile alakasiz.

Bizde spice girls delisiydik.
Kuzenler ile postakartini, vsh filmlerini filan alirdik. Felaket faniydik. Kimsede engel olup yasak koymadi. Bir sure sonra unutulup gidiyor.
Bence asil sorun eger sadece kizlar varsa okular,ondan dolayi.

Muzik gruplari ile alakasiz.
Evet karma eğitim olmadığı için erkeklere yöneltecekleri duyguları kendi hemcinslerine yöneltiyorlar. Karma eğitim veren iyi bir liseye gitse belki de kendiliğinden çözülecek

Gitmek istemedigi İmamhatip kız lisesinden alın normal bir okula verin, orada erkeklerden hoşlanır, flört eder belki çıkar. Madem korkunuz lezbiyenlik . Kizcagizin tam ergenlik hormonları fıkır fıkır, aşk ozlemiyle yanıyor her ergen gibi. Ama erkek sinekle aynı ortama girmiyor. Ne yapsın? Ben hiç şaşırmadım. Benim Arap bir arkadaşım (ki biseksuel ya da gay değil normalde) ilk birlikteliğini bir erkekle yaşadığını söylemişti ama tamamen kızlardan uzak, izole yaşamasından dolayı. Böyle baskıyla - karşı cinsten uzak yaşatılan gençlerde ben şaşırmam ilgisinin başka yere kaymasına.
Ayrıca yasakla masakla bu iş olmaz.

Kendisi uzun zamandır k-pop fanı ve takip ettiği kişiler eşcinselliği özendiren cinsten. Ergenliğe girdi bilgisini de verdikten sonra diyeceğim şu.
Instagramdan bu grubu sevenlerle (StrayKids) sevgili oluyor kız kıza yani aynı cinsiyetle ve onlara bağlanıyor. Fotoğraf ses gönderimi de var.Bu diyaloglarda cinsellik de var. Okula gitmek istemiyor sınıftaki arkadaşlarıyla hep kavgalı (kız imam-hatip ortaokulu) Annem kaç kere yakaladı belli sebeplerden dolayı tekrar telefon verdiğimizde böyle yapıyor vermesek gidiyor anneannemin telefonundan giriyor ya da laptoptan ya da arkadaşından annem tekrar girme dediği halde uyardığı halde bu akşam yine girip konuşmuş. Şifresini değiştirdim. Anne baba ayrı baba ile haftasonu görüşüyor baba evde olmadığı için anneden korkmuyor hoş babadan da çok çekinmiyor . Şimdi bizim ne yapmamız lazım onu bu bataklıktan kurtarmak için ?
İmam hatip okuluna kendi isteğiyle mi gidiyor yoksa aile baskısı mı? Kardeşinizi alıp karşınıza oturtup ne istediğini sordunuz mu hiç? Çocuk okulu bırakmak istiyor bunun sebebi imam hatip’e gitmek istememesi olabilir. Eşcinsellikle okula gitmek arasında bir bağ yok önce bunu bilelim. Her şeyden önemlisi eğitimdir ve çocuğun istediği bir okula kaydını yaptırın, okumaktan öğrenmekten daha fazla soğutmayın. Üzerine aşırı baskı kuruyormuşsunuz gibi geldi, kendi değerlerinizi zorla onun üstüne de empoze ederseniz ilerde evden kaçar. Okul işini halledin ve sonra da eşcinsellik olayı için bir psikoloğa gidin ama bunu sanki dünyanın sonuymuş gibi panik haliyle yapmayın çocuğu dışlamayın.

Kpop ile 19 yaşında tanışmıştım sene 2013 tü bu düzeyde değildi her şey masumdu.
Size hak veriyorum kpop dinleyici küçüklerin kafaları çok karışık. Kardeşimde de gördüm bu tür şeyler. Sakin biri değilim tepkim büyük olmuştu. Şuan zaten 20sinde atlattık o saçma zamanları.
Eskiden olsa ne alaka ya kpopla diyebilirdim ama evet alakalı neden bilmiyorum ama çok tehlikeli bir yere doğru gidiyor.

eşcinsellik konularında insanların nasıl bu kadar rahat olabildiğini aklım almıyor. 12 yaşında bir kız, erkek arkadaşıyla cinsel muhabbetlerde bulunsa bunu herkes yadırgar ama lezse sorun yok bunlar doğuştan zaten denebilir mi? evet ergenliğe girmiş, evet şu dönemde cinsel olarak çok fazla uyaran var, evet hormonları kaynıyor ama çok çok çok küçük. bu yaş bir çocuğun cinsel tercihini tayin etmek için de çok küçük. ki ben bunun yüksek ihtimalle özenti olduğunu düşünüyorum.

bir kere çocuğa karşı uygulanan tutum da çok yanlış. kontrol yok, sınırlar tam çizilmemiş, zorlama ve ceza var ve bu sizi yalnızca amacınızın tersine götürür. derhal bir psikolog yardımı alın, hem kendiniz hem kardeşiniz için.

instagramda orhan toker var, bunu sadece bir müzik türü sananlar lütfen kpop ile ilgili gönderilerine baksınlar. işi de eşcinsellik diye masumlaştırmayalım. bu yaşta çocuğun homosu, heterosu olmamalı

Daha önce de aynı konuyu açtınız kimse kpop fanı oldu diye eşcinsel olmaz kardeşinizin lezbiyen olduğunu ve bunun özenti veya bir hastalık olmadığını kabul edin artık
25-30 yaşındaki insan belki olmaz ama 12 yaşında tamamen dürtüleri ve arkadaş aklı ile hareket eden ergen varlıklar olabilir. bu ezbere cümleleri bırakın lütfen.

discord’daki kpop gruplarında bildiğiniz eşleştirme yapılıyor kız-kıza. muhtemelen boşanma süreci iyi yönetilememiş, anne ve baba ile bağları sağlam olmayan, aile içi eğitimin/disiplinin doğru olarak verildiği tartışmalı olabilecek bir ergenin çocuk yaştaki cinsel tercihini meşrulaştıramazsınız. çocuk tutunacak bunu bulmuş, gerekleri neyse yerine getiriyor olabilir.

X