13 aylık bebeğim beyin kanaması geçirdi doktorlar nedenini bulamıyorlar. başına gelen var mı?

Şuan yogunbakımda yatıyor ama doktorlar nedenini bulamıyorlar. Gece aniden uykusundan uyanıp beyin kanaması geçirdi. Başına gelen veya çevresinde tanıdığının başına gelen varmı ? Gözleri açık ama bize tepki vermiyor. Sağ kol ve bacağında his kaybı var. Şuan kafasında evd (drenaj) takılı.
😥oy kurban olurum. rabbim.şifa versin insallah iyi olur. dusdu kafasi biyere falanmi deydi neden olduki acaba. ALLAHİM BEBENİ TEZ ZAMANDA ESGİ HALİNE DONDİRSUN İNSALLAH.

Çok geçmiş olsun, Allah şifa versin inşallah. Gece ağladı mı nasıl farkettiniz? İnşallah hasarsız atlatır. Allah size bağışlasın.
Evet zaten normalde kolik bir bebek yaklaşık 7. Ayından beri saat başı ağlayarak uyanır. Ogünde 2. Uyanışıydı hatta ben geri uyutmaya çalıştım bişey yok zannedip ağlamasını susturamayınca fark ettik. Sonra bilinci gitti kustu nöbet falan geçirdi öyle kendini hastaneye attık.

6 aylik bebegim baska bir sebeple noroloji takipli, orada bir cocukla karsilasmistik zeka fiskiriyordu minik kelebekten, fiziken de cok saglikliydi dolayisiyla ister istemez neden norolojidesiniz diye konusmustuk.

14 aylikken aniden beyin kanamasi gecirdigini, sol tarafina felc indigini, 2 ay gozlerini acmadan yattigini anlatmisti annesi.

Ben kuzuyu gordugumde 18 aylikti ve hicbir problemi kalmamisti ve tuvalet egitimini dahi tamamlamisti, dil gelisimi ve sosyal gelisimi de oldukca iyiydi.

Konu hakkinda bir fikrim olmasa da cok benzer bir cocukla tanistigim icin size bir nebze umit vermek icin yazdim. Sizin bebeginizde eminim toparlanacaktir, bebekler gucludur annesi, Allah size bagislasin yavrunuzu. 💕🙏
Çok teşekkür ederim inşallah bizde hasarsız bir şekilde atlatırız. Doktorların sebebini bulamamış olması okadar üzüyor ki beni bugün tam 1 hafta oldu yogunbakımda.

Damar yapısı köşe yapan ve pıhtı riski çok yüksek olan bir bebek tanımıştım ameliyat ile müdahale ediyorlardı belki öyle birsey vardır düz giden damar L yapmış ve risk oluşturmuştu
Bizimki sanırım o tarz bişey değil çünkü mr tomografi falan çektiler damarsal bir problem yok diyorlar, herhangi bir bilinen hastalığı falan da yok. Travma falan da olmadı. Allah yardımcımız olsun. Artık bugün ücretli doktorlara gidicez bir çözüm bulmaya calısıcaz çünkü 1 hafta oldu yogunbakımda yavrum

😥oy kurban olurum. rabbim.şifa versin insallah iyi olur. dusdu kafasi biyere falanmi deydi neden olduki acaba. ALLAHİM BEBENİ TEZ ZAMANDA ESGİ HALİNE DONDİRSUN İNSALLAH.
Yok hiç düşmedi kafasını vurmadı. Yatağında da minderler var kenarlarda çok imkansız kafasını gece uyanıp falan vurması. Zaten odalarımız yan yana ve ben kamerayı gözümün önünden ayırmıyorum gece boyunca. Tık sesine uyanıp koşturuyorum. Zaten de kolik bir bebek yaklaşık 7. Ayıdnan beri gece saat başı ağlayarak uyanan bir bebek ben kalkıp sakinleştirip geri yatırıyordum hep alışkınım yani hemen uyanıyorum.

Damar yapısı köşe yapan ve pıhtı riski çok yüksek olan bir bebek tanımıştım ameliyat ile müdahale ediyorlardı belki öyle birsey vardır düz giden damar L yapmış ve risk oluşturmuştu
Birde bu damarın l yaptığını nasıl anlamışlardı biliyormusunuz hani bizimkinin hiç bir belirti veya hastalığı olmadığı için hiç kafasından mr ultrason falan çektirmedik

Birde bu damarın l yaptığını nasıl anlamışlardı biliyormusunuz hani bizimkinin hiç bir belirti veya hastalığı olmadığı için hiç kafasından mr ultrason falan çektirmedik

Düşünce tomografi çekiliyor doktor düşme de problem yok ama damar yapısında problem var acil gidin diyor
4 5 senede bir ameliyat ile cozeceklerdi

Şuan yogunbakımda yatıyor ama doktorlar nedenini bulamıyorlar. Gece aniden uykusundan uyanıp beyin kanaması geçirdi. Başına gelen veya çevresinde tanıdığının başına gelen varmı ? Gözleri açık ama bize tepki vermiyor. Sağ kol ve bacağında his kaybı var. Şuan kafasında evd (drenaj) takılı.
K vitamini vurulmus muydu?

Gobek deligi kac haftalikken dusmustu? Kanamasi oldu mu gobek deliginde?

K vitamini vurulmus muydu?

Gobek deligi kac haftalikken dusmustu? Kanamasi oldu mu gobek deliginde?

Merhaba, kanama olması ne anlama geliyor? Benim ikizlerim de k vitamini iğnesi oldu, oğlumun göbeğinde olmuştu leke şeklinde kanama. 1 haftalıkken düşmüştü. Siz sorunca merak ettim

Merhaba, kanama olması ne anlama geliyor? Benim ikizlerim de k vitamini iğnesi oldu, oğlumun göbeğinde olmuştu leke şeklinde kanama. 1 haftalıkken düşmüştü. Siz sorunca merak ettim
Dogumun hemen ardindan bir doz k vitamini asisi yapiliyor biliyorsunuz, bebeklerin cok buyuk bir kismina bu 1 doz aşi yeterli geliyor, gobek deligi kiskaci asagi yukari 10 gun icinde dusuyor ve hicbir kanama yasamadan dogumun 15.gunu (asagi yukari) toparlanmis oluyor.

Ama bazi bebeklerin dogum sonrasi k vitamini duzeyini toparlamak icin o 1 doz asi yetmiyor ve bu bebeklerin gobek deligi kiskaci normal gununde dusse dahi kanama yasiyorlar ve kanamalari mudahale (2.doz k vitamini) edilene dek durmuyor. Eger mudahalesiz asagi yukari 1 haftada duruyorsa problem yok ama uzadiysa yani ornek veriyorum bebek 18 gunluk ve hala gobek deliginde kanama var ise bu k vitamini eksikligi suphesini akla getiriyor.

Simdi burada hastanelerin hepsi ayni seyi tercih etmiyor bazisi yakip kurutuyor gobek deligindeki kanamayi, bazisi 2.doz k vitaminini vuruyor ve oyle duruyor kanama.

K vitamini, yenidogan bebeklerde kanin pihtilasmasini saglayan essiz bir vitamin.

K vitamini eksikligi bebeklerde beyin kanamasi sorununa sebep olabiliyor.

Gobek deligi kanamasi sebebiyle doktor doktor gezmis bir anne olarak bilgim bu kadar, buna benzer bir sorun yasiyorsaniz lutfen doktorunuza basvurunuz. Sevgiler 💕

Merhaba bi gelişme varmı?
Durumu nasıl hep dualarımdasınız. 🌸

X