14 haftalık gebeyim 7 kilo aldım

Marly123

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2023
95
20
30
Hanımlar 14 haftalık gebeyim ve 7 kilo aldım. Çok mu almışım sizce? Bu süreye kadar hiç kusmadım. Midem bulanmadı. Sadece birkaç kez çok acıktığım için geceye doğru yemek yedim. 3 kere falan. Gebelikten önce nasıl yiyorsam öyle yedim. Fazla yemek yemedim de. Sadece bazı durumlardan dolayı ilk 3 ay biraz hareketsiz kaldım.

Çok fazla bence, ilerleyen haftalarda çok yorulursunuz. Doktorunuzla da konuşup bi diyetisyenle görüşün bence

Off bende aynı durumdayım cok kafama takıyorum 😖
Ben de çok kötü oluyorum. Bazen bu psikolojiye giriyorum moralim bozuluyor hiç yemek yiyemiyorum o gün. Hafif egzersize de başladım. Günde 2 litre su içiyorum ama bilmiyorum faydası oluyor mu

Ben de ilk 17 haftada 7 kilo aldım öncesinde tüp bebek tedavisi sırasında 6 kilo almıştım. Şu an 21 haftalığım 17 haftalıkken diyetisyene başladım 1 kilo verdim şu an kilom sabit devam ediyorum

Ben de ilk 17 haftada 7 kilo aldım öncesinde tüp bebek tedavisi sırasında 6 kilo almıştım. Şu an 21 haftalığım 17 haftalıkken diyetisyene başladım 1 kilo verdim şu an kilom sabit devam ediyorum
Diyetisyen arkadaşım da var ama programa uymakta zorlanıyorum ben. Genelde az sıkı beslenme öneriyorlar. Ben günde 2 öğün yiyorum. Sadece sabah kahvaltısı ile akşam yemeği arasında 1 bardak süt içiyorum. Belki yanında 3 tane ceviz yiyorum. Akşam yemeğinden sonrada bazen meyve yerim ama o da fazla değil. Egzersiz olarak doktorunuz ne önerdi yazabilir misiniz?

Diyetisyen arkadaşım da var ama programa uymakta zorlanıyorum ben. Genelde az sıkı beslenme öneriyorlar. Ben günde 2 öğün yiyorum. Sadece sabah kahvaltısı ile akşam yemeği arasında 1 bardak süt içiyorum. Belki yanında 3 tane ceviz yiyorum. Akşam yemeğinden sonrada bazen meyve yerim ama o da fazla değil. Egzersiz olarak doktorunuz ne önerdi yazabilir misiniz?
Yürüyüş yapmamı istediler ancak ben yürüyemiyorum maalesef. Az ve sık beslenme önermelerinin sebebi sık acıkıldığı için fazla yeme ataklarını önlemek. Hamilelikte iki öğün yetersiz gibi geldi. Sütten ziyade kefir ya da yoğurt öneriliyor. Akşam yemeğinden sonra yenen meyve direk şeker kan şekerini çok hızlı yükseltir yağ olarak depolanır o yüzden meyveyi öğleden sonra akşamdan önce yemeğe çalışın yanında yağ grubu ve süt grubu ile. Akşam yatmadan önce salatalık yoğurt ya da kefir yoğurt gibi gıdalara yönelin. Ben yiyip öyle yatıyorum diğer türlü gece çok acıkıyorum ve kalkıp saçma sapan şeyler yiyorum

Kaç kiloyla hamile kaldınız? Aynı haftadayız. Ben 2 kilo aldım. Hemen müdahale ettik 2 kilo verdim ama ben 85 kiloyla hamile kaldım maalesef. Eve walking pad aldık. Profesyonel yürüyüş bantlarına göre çok ucuz. Hergun 30dk minimum yürüyorum. Kabizlik ve gaz sorununa da iyi geliyor. Öneririm.

Ben 20 haftaya kadar hiç kilo almadım, totalde 12 kilo aldım haliyle sizinli fazla geldi bana. Diyetisyene giderseniz o düzenler diye düşünüyorum yoksa sonuna doğru zorlanırsınız.

Hamileyken aklima geldikce tartı fotoğrafları çektim 14.haftada 600 gram almışım, totalde 14 kilo ile doguma girdim. Siz simdiden biraz fazla kilo almışsınız, bence de bir diyetisyen desteği ile devam etseniz rahat edersiniz.
Sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🙏🌸

Kaç kiloyla hamile kaldınız? Aynı haftadayız. Ben 2 kilo aldım. Hemen müdahale ettik 2 kilo verdim ama ben 85 kiloyla hamile kaldım maalesef. Eve walking pad aldık. Profesyonel yürüyüş bantlarına göre çok ucuz. Hergun 30dk minimum yürüyorum. Kabizlik ve gaz sorununa da iyi geliyor. ÖneÖneririm
70 kilo ile gebe kaldım. Evin önünde spor aletleri var onlara binmek istiyorum ama bir şey olur diye endişeleniyorum.

32 haftaligim. 17 kilo almişim. Bu gidişle 25 I gorurum bende 🤕

Yürüyüş yapmamı istediler ancak ben yürüyemiyorum maalesef. Az ve sık beslenme önermelerinin sebebi sık acıkıldığı için fazla yeme ataklarını önlemek. Hamilelikte iki öğün yetersiz gibi geldi. Sütten ziyade kefir ya da yoğurt öneriliyor. Akşam yemeğinden sonra yenen meyve direk şeker kan şekerini çok hızlı yükseltir yağ olarak depolanır o yüzden meyveyi öğleden sonra akşamdan önce yemeğe çalışın yanında yağ grubu ve süt grubu ile. Akşam yatmadan önce salatalık yoğurt ya da kefir yoğurt gibi gıdalara yönelin. Ben yiyip öyle yatıyorum diğer türlü gece çok acıkıyorum ve kalkıp saçma sapan şeyler yiyorum
Bazen meyve ile sütün yerini değiştiriyorum. Gebelik şekerim şu ana kadar çıkmadı ama ben yinende arada ölçüyorum evde. Şekerim çok iyi çıkıyor. Yoğurt da bazen yiyorum ama sütü köyden getirttim daha doğal olduğu için süte yöneldim. Kefir tüketiyordum başlarda sonra bıraktım. Öyle sıkı acıkmıyorum sadece 2 gündür akşam yemeğini 6 da yiyorsam 5 te 5.30da yemek istiyorum acıkıyorum.

Bazen meyve ile sütün yerini değiştiriyorum. Gebelik şekerim şu ana kadar çıkmadı ama ben yinende arada ölçüyorum evde. Şekerim çok iyi çıkıyor. Yoğurt da bazen yiyorum ama sütü köyden getirttim daha doğal olduğu için süte yöneldim. Kefir tüketiyordum başlarda sonra bıraktım. Öyle sıkı acıkmıyorum sadece 2 gündür akşam yemeğini 6 da yiyorsam 5 te 5.30da yemek istiyorum acıkıyorum.
Gebelikte asla önermedikleri birşey köy sütü ve yogurdu. Pastorize önerilir

Ben tam 10 haftalığım 7-8 kilo aldım. nasıl oldu anlamadım valla çok üzülüyorum bu duruma ama nasıl yapıcam bilemiyorum. burda birleşip bişeyler yapalım destek olalım

Kaynadıktan sonra biraz daha kaynayınca pastörize olmuyor mu
Gecen hafta gebelik okulunda ozellikle soylediler. Olmuyor tabi ki. Bizim evde yapamayacagimiz seyler bunlar. Bir süre ara verseniz iyi olur. Allah korusun brucella kapabilirsiniz

70 kilo ile gebe kaldım. Evin önünde spor aletleri var onlara binmek istiyorum ama bir şey olur diye endişeleniyorum.
Çok almışsınız ilk trimesterda kilo almanız bile gerekmiyor bence destek alabilirsiniz diyetisyenden. Bu şekilde devam ederseniz gebelik şekeri vs gelişme riski artar maalesef. Korkutmak için demiyorum yanlış anlamayın dikkat edin ama. Alet vs değil de direkt günlük 40-45 dk yürüyüş yapın düşük tehlikesi vs yoksa. en güzel ve basit egzersiz yürüyüştür

Gecen hafta gebelik okulunda ozellikle soylediler. Olmuyor tabi ki. Bizim evde yapamayacagimiz seyler bunlar. Bir süre ara verseniz iyi olur. Allah korusun brucella kapabilirsiniz
Endişelendim şimdi. Doktor günde 2 bardak süt veya 2 kase yoğurt ye demişti ama süt hakkında bilgi vermemişti şöyle olsun böyle olsun diye. Ben de kaynayan süt pastörize oluyor diye biliyordum. İyi ki söylediniz.

Endişelendim şimdi. Doktor günde 2 bardak süt veya 2 kase yoğurt ye demişti ama süt hakkında bilgi vermemişti şöyle olsun böyle olsun diye. Ben de kaynayan süt pastörize oluyor diye biliyordum. İyi ki söylediniz.
Rica ederim ne demek. Abim brucella oldu daha evvel. Bizim eve alınacak kaşar markamız bile sabittir. Süt ürünlerine çok dikkat ediyoruz.

X