Eşime 14 yıldır boşuna mı katlanıyorum?

Merhaba,

Eşimle genel olarak durumumuzu ve bugünü yazacağım. Yorumlarınız çok kıymetli.

5 yıl sevgililikyen sonra evlendik, 14 yıldır evliyiz. Aramız sürekli inişli çıkışlı oluyordu yani ya çok iyi ya çok kötü. Boşanmanın eşiğinden birkaç defa döndük. Cinsel hayatımız yıllardır 2 ayda 1 oluyor o da genelde 5 dk. Ben üni mezunuyum o lise. Maddi durumu ise genel olarak ortanın altı, geçmişte ben varlıklı bir aileden geliyorum. Geçmişte birkaç kere dayak oldu, en son boşanmaya net karar verdiğim de ve ona açıkladığım da gerçekte ne düşündüğünü merak ettiğim için telefonuna casus yazılım yükledim ve şüphelenmediğim halde aldattığını öğrendim. 1 hafta kadar renk vermedim, ama bu süreçte pişman olduğumu barışmak istediğimi iletip ona iyi davrandım. Aslında amacım, duygusal mastürbasyondu. Yani ben vazgeçince gerçekten o kadına beni tercih edecek mi diye, her gün kavgalarını okudum, eşim fotoğraf paylaştıkça. Gerçekten ondan vazgeçtiğini görünce de aldattığımı bildiğimi söyleyip evden kovdum. Yani öcümü aldım, ayrılmamızın sebebi sen oldun ben sonuna kadar savaştım imasıyla. Haftalar sonra bi şekilde eve geldi, arada oğlumuz var. Ama affetmedim, 9 Ay boyunca yatağımızın yanında yerde bebek yatak süngeri üzerinde yattı. Geçmişte yıllar boyunca geçimsizliğimize konu olan siniri geçti, çok iyi biri olmuştu. 1 yılın sonunda affettim. 2.çocuğu çok istiyordum ve hamile kaldım. Yaşım 39. Şu anda 8 aylık hamileyim.

Bugünün meselesine gelince;

Sabah fırından simit almışlar, oğlum birini yemiş, diğerini de evde yiyecek, bana da 1 adet kaldı. Canım simit çok çekmişti, yolda birini yemiş neden dönüp almadın 2-3 tane yediğimi biliyorsun diyorum. Dönemezdim de bişey olmaz da 1 tane yiyiver de fln dedi.

O sıra da Oğlum yanlışlıkla evde vazo kırdı odasına geçti, kızmadım eşim de süpürmeye girişti ama sonra oğlum geri gelip cam kırıkları olan yere basınca ileri doğru çektim hemen çıkar çoraplarını, cam kırıkları yapıştı içeri girme bunlarla dedim. İnatlaştı ve ben buna sinirlendim, bağırdım. Oğlum gitti, ben bağırmaktan nefes nefese kaldım. Eşim hala süpürge yapıyor, ağlamaya başladım, odaya gittim, eşimin hala umru değil.

20 dk geçti, ağlamam daha da büyüdü, kramplar başladı. Duramıyorum. Gelen giden yok. Eşimin yanına gidebildim, umrunda değilim ne yaptığını sanıyorsun diye vurdum birkaç kez. Sonra geldi yanıma o kadar kötüyüm ki ambulans çağırayım mı diyor, cevap veremiyorum. Bi tık sakinleşince defol yanımdan dedim, gitti. Aradan 1 saat geçti, içeri geçtim. Uzatmış ayaklarını telefonda oyun oynuyor, kafasını dağıtıyormuş. Sinirim bozuldu, sabah canım simit çekti dedim bin türlü bahane buldun, hala yaptığına bak diye. Neyse gitti aldı geldi, tepsiye hazırladı yataga getirdi, git başımdan dedim. Gitti içeri, 1 saat geçti yine gittim yanına, karnını doyuruyor. Ben içeride aç, umrunda değil. Daha da sinirlendim. 5 saat boyunca ağlamak nedir ya, umurunda değil. Sonra oğlumu alıp dışarı cıktı, Bi iş için, ordan yemeğe geçmişler. Bana da kendi yiyemediklerini paket yaptırmış getirdi. Servis kapanmış başka alamamış, beni düşündüğü için bunları paket yaptırmış. Hemen yanda ve yol üstünde Bi sürü yer var, oralardan paket yaptırmak aklına gelmemiş. Delireceğim, bu kadar umrumda değil.
Ay evlat olsa sevilmez hissiyati aldim sizden.

Ben adamdan yanayim.

Bitirip gitmeniz gereken yerde; -aldatılma, şiddet, saygının kaybolması- evlilikleri sakız gibi sündürdüğünüz için hayat boyu histeri krizleriyle yaşıyorsunuz.

"Bir yuva kolay kurulmuyor" tamam.

Çocuk konusuna girmiyorum bile. Eve porselen tabak takımı beğenip, bu bizde güzel durur mantığıyla çocuk yapıldığı için. Ne konuşsak az.

Merhaba,

Eşimle genel olarak durumumuzu ve bugünü yazacağım. Yorumlarınız çok kıymetli.

5 yıl sevgililikyen sonra evlendik, 14 yıldır evliyiz. Aramız sürekli inişli çıkışlı oluyordu yani ya çok iyi ya çok kötü. Boşanmanın eşiğinden birkaç defa döndük. Cinsel hayatımız yıllardır 2 ayda 1 oluyor o da genelde 5 dk. Ben üni mezunuyum o lise. Maddi durumu ise genel olarak ortanın altı, geçmişte ben varlıklı bir aileden geliyorum. Geçmişte birkaç kere dayak oldu, en son boşanmaya net karar verdiğim de ve ona açıkladığım da gerçekte ne düşündüğünü merak ettiğim için telefonuna casus yazılım yükledim ve şüphelenmediğim halde aldattığını öğrendim. 1 hafta kadar renk vermedim, ama bu süreçte pişman olduğumu barışmak istediğimi iletip ona iyi davrandım. Aslında amacım, duygusal mastürbasyondu. Yani ben vazgeçince gerçekten o kadına beni tercih edecek mi diye, her gün kavgalarını okudum, eşim fotoğraf paylaştıkça. Gerçekten ondan vazgeçtiğini görünce de aldattığımı bildiğimi söyleyip evden kovdum. Yani öcümü aldım, ayrılmamızın sebebi sen oldun ben sonuna kadar savaştım imasıyla. Haftalar sonra bi şekilde eve geldi, arada oğlumuz var. Ama affetmedim, 9 Ay boyunca yatağımızın yanında yerde bebek yatak süngeri üzerinde yattı. Geçmişte yıllar boyunca geçimsizliğimize konu olan siniri geçti, çok iyi biri olmuştu. 1 yılın sonunda affettim. 2.çocuğu çok istiyordum ve hamile kaldım. Yaşım 39. Şu anda 8 aylık hamileyim.

Bugünün meselesine gelince;

Sabah fırından simit almışlar, oğlum birini yemiş, diğerini de evde yiyecek, bana da 1 adet kaldı. Canım simit çok çekmişti, yolda birini yemiş neden dönüp almadın 2-3 tane yediğimi biliyorsun diyorum. Dönemezdim de bişey olmaz da 1 tane yiyiver de fln dedi.

O sıra da Oğlum yanlışlıkla evde vazo kırdı odasına geçti, kızmadım eşim de süpürmeye girişti ama sonra oğlum geri gelip cam kırıkları olan yere basınca ileri doğru çektim hemen çıkar çoraplarını, cam kırıkları yapıştı içeri girme bunlarla dedim. İnatlaştı ve ben buna sinirlendim, bağırdım. Oğlum gitti, ben bağırmaktan nefes nefese kaldım. Eşim hala süpürge yapıyor, ağlamaya başladım, odaya gittim, eşimin hala umru değil.

20 dk geçti, ağlamam daha da büyüdü, kramplar başladı. Duramıyorum. Gelen giden yok. Eşimin yanına gidebildim, umrunda değilim ne yaptığını sanıyorsun diye vurdum birkaç kez. Sonra geldi yanıma o kadar kötüyüm ki ambulans çağırayım mı diyor, cevap veremiyorum. Bi tık sakinleşince defol yanımdan dedim, gitti. Aradan 1 saat geçti, içeri geçtim. Uzatmış ayaklarını telefonda oyun oynuyor, kafasını dağıtıyormuş. Sinirim bozuldu, sabah canım simit çekti dedim bin türlü bahane buldun, hala yaptığına bak diye. Neyse gitti aldı geldi, tepsiye hazırladı yataga getirdi, git başımdan dedim. Gitti içeri, 1 saat geçti yine gittim yanına, karnını doyuruyor. Ben içeride aç, umrunda değil. Daha da sinirlendim. 5 saat boyunca ağlamak nedir ya, umurunda değil. Sonra oğlumu alıp dışarı cıktı, Bi iş için, ordan yemeğe geçmişler. Bana da kendi yiyemediklerini paket yaptırmış getirdi. Servis kapanmış başka alamamış, beni düşündüğü için bunları paket yaptırmış. Hemen yanda ve yol üstünde Bi sürü yer var, oralardan paket yaptırmak aklına gelmemiş. Delireceğim, bu kadar umrumda değil.
Boğa burcumusunuz?
Bu ne yemek aşkı?
Yani ne diyim bilemedim,bir simitten nerelere gelmiş konu. Sonra gitmiş almış gelmiş hazırlamış yataģıniza getirmiş kovmuşsunuz ,sonra yemek yedi siz açken diye kızmışsınız,okurken sinirlerim bozuldu. Aldatma,şiddet konularından bağımsız yazıyorum bunu zira o konuyu affederek /barışarak kapatmışsınız(belkide içinizde kapatmadınız ki bu kadar öfkelisiniz,o zamanda neden 2.ćocuk diye sorarım ben)
Cidden bu kadarcık şeye bu denli delirmeniz ve eşinizin bu denli sakin kalabilmesi ćok şaşırtıcı. Ben olsam çoktan delirmiştim,eşiniz çocuğu alıp çıkmakla doğrusunu yapmış. Getirilen yemek konusunda da şunu söyleyebilirim,sinirli zaten alsamda yemeyecek zaten diye düşünüp size yemek almamış olabilir yada kendince sen bana öyle yaptın bende sana bunu getirdim diyorda olabilir. Çok uçlarda tepkileriniz var, uzman destegi alın,ćocuğunuza yazık.

Ben sizi anladım, siz bu adamdan yıllarca ilgi, sevgi, değer görmemişsiniz o yüzden bu aldatılma olaylarını affederken fırsat bu fırsat, bundan sonra ömür boyunca benim peşimde koşacak diye düşünerek, o beklentiyle vazgeçmişsiniz sözde boşanmaktan. Bu nedenle şu anda sizin tüm bu şımarıklıklarınız ve bencil sinir krizlerinize karşın kendini daha da perişan etmemesi size kendinizi daha da kötü hissettiriyor.

Bir evladınız zaten var, diğeri ne sebeple asla anlamasam da karnınızda, kocanıza olan bitmek tükenmez öfke ve ilgi bekletinizi bir şekilde uzay boşluğuna salmaz ve tüm odağınızı çocuklarınıza vermezseniz emin olun dünyaya getirip psikolojisini bozduğunuz o iki sabi de sizden kaçacak delik arayacak.

Hayatı film sanıyorsunuz galiba. Böyle hastalıklı ilişkileri ancak izlemesi hoş olur, yaşaması değil. Simit muhabbeti dönmüş. Ben de iki üç simit yiyebilirim çok şey değil ya..
yok ya bu tarz bi film bile izlediğimde sinirleniyorum ben
bazen kızılcık şerbo izlerken inanılmaz sinirleniyorum söyleniyorum falan
bu saçmalık kurgu bile olsa çekilir dert değil açıkçası

keşke çocuk sahibi olmak bu kadar kolay olmasaydı ya
sadece biyolojik değil psikolojik anlamda da uygun olmak lazım anne baba olmaya
keşke devletin böyle bi uygulaması olsa .
çünkü böyle bi ortamda yetişecek çocuktan topluma da hayır gelmez
ee toplumun düzelmesi de iyi ebeveyn olmaktan geçiyor
nasıl olacak
sizin saçma sapan hayatlarınız bozuk psikolojileriniz berbat yetiştirdiğiniz çocuklarınız bizi de etkiliyor aynı toplumda yaşadığımız için

İkinizde berbat insanlarsiniz ama siz dahada betersiniz cocuga bukadar bagirip cagirmak aglamak asiri toksik psikolojisi bozuk ilgi manyagi sorunlu birisiniz yani birde hamilesiniz yazik cocuklara ya bencillikten cocuk yapiyorsunuz sanki dogru duzgun bakiyormus gibi

Özel mesaj gönderdim size
şimdi böyle bi konuya nasıl yumuşak üslupta bi yorum yapılsın ?
kadın da erkek de berbat. annelikleri babalıkları da berbat . bunların yapıp insan içine saldığı çocuk da toplumu etkileyecek
gel de kızma böyle saçma sapan insanlara ?
böyle bi hikayeye tv'de dizi film diye izliyor olsa bile sinirlenir insan

Esiniz hqksiz siz ise kotusunuz. Asiri toksiksiniz. Ömür torpusu de denebilir. Cocuga nefes nefese kalana dek bagirabilen birisi zaten igrenc biridir. Evet aynen oyle söyledım. Igrenc. Sizin bir ustunuz ilgi cekmek icin hasta olmak. Sizin yaninizda birinin normal psikilojide kalma ihtimali yok. Keske herkesin selameti icin bosansaydiniz da sizden kurtulmak ile kurtulmamak arasında gidip gelen esinizi - sirf intikam alip sonra hayati kendkniz pahasina ona zehir edebilmek icin-iyi birisi oldugunuza inandirmak icin rol yapmasaydiniz. Hastasiniz. Gidip tedavi olun yazik ya

Son düzenleme:
yok ya bu tarz bi film bile izlediğimde sinirleniyorum ben
bazen kızılcık şerbo izlerken inanılmaz sinirleniyorum söyleniyorum falan
bu saçmalık kurgu bile olsa çekilir dert değil açıkçası
Kızılcık şerbo banallikte zirve kusura bakma ona katlanmam mümkün değil 😂 bir de kritiğini yapıyorlar yanımda, senaryo sadece içselleştirmeyin bu kadar dememek için kendimi zor tutuyorum

şimdi böyle bi konuya nasıl yumuşak üslupta bi yorum yapılsın ?
kadın da erkek de berbat. annelikleri babalıkları da berbat . bunların yapıp insan içine saldığı çocuk da toplumu etkileyecek
gel de kızma böyle saçma sapan insanlara ?
böyle bi hikayeye tv'de dizi film diye izliyor olsa bile sinirlenir insan
Kizmanizi anlıyorum, ben de kızıyorum. Ama çözüm kötü bir şekilde azarlamakla gelmeyecek maalesef. Yazarın kendisinin durumunu geçiyorum, çocukların hatrina uygun bir dille uyarmaya çalışabiliriz. Ben bunu yapamayacağımı, fazla sinirlendiğimi düşündüğüm için konuyla alakalı yorum yapmadım örneğin

Kizmanizi anlıyorum, ben de kızıyorum. Ama çözüm kötü bir şekilde azarlamakla gelmeyecek maalesef. Yazarın kendisinin durumunu geçiyorum, çocukların hatrina uygun bir dille uyarmaya çalışabiliriz. Ben bunu yapamayacağımı, fazla sinirlendiğimi düşündüğüm için konuyla alakalı yorum yapmadım örneğin
Her şeye carlamayın diyosun 😂

Simitin sayısını sorgulamadim o potansiyel bende de var
Adam geliyor git diyorsunuz gidiyor gelmedi diyorsunuz
Simit getiriyor yemicem diyorsunuz götürüp kendi yiyor acim görmüyor diyorsunuz.

Bu adam bundan sonra aldatmasa güllük gülistanlık 4×4 luk geri dönse yine de sizi memnun edemez

Bu kadar sorundan sonra bu evlilik de yürümez 🤷🏻

X