15 aylik bebeğim geceleri uyumuyor

Nurcang

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2019
192
58
Merhabalar. Bebeğim 15 aylik oldu. Ama doğduğundan bu yana halen uykuları düzene girmedi.4 aylıkken besin alerjisi ve süt alerjisi teşhisi kondu. Gece sabaha kadar sürekli sallıyorum meme veriyorum uykusunu devam ettirebilmek için.Bende tükendim artık.Ne zaman geçecek düzelecek bilmiyorum.Alerjiyle alakası olabilir mi acaba? Böyle sorun yaşayan var mı acaba?

Merhabalar. Bebeğim 15 aylik oldu. Ama doğduğundan bu yana halen uykuları düzene girmedi.4 aylıkken besin alerjisi ve süt alerjisi teşhisi kondu. Gece sabaha kadar sürekli sallıyorum meme veriyorum uykusunu devam ettirebilmek için.Bende tükendim artık.Ne zaman geçecek düzelecek bilmiyorum.Alerjiyle alakası olabilir mi acaba? Böyle sorun yaşayan var mı acaba?
Uyumazlar anacım diyesim geldi.

Meme ya da başka desteklere alıştığı için. Yavaş yavaş memesiz uyutmayı öğretin en azından ilk uykuya geçişte. Gece beslenmesini kesene kadar sürer böyle. Benimki hala gece benimle temas etmek için uyanıyor.

Gece beslenmesini keserseniz rahat uyur. Büyük oğlum cok kalkardı bazen yarim saate bir 24 aylik olunce memeyi bıraktırdım deliksiz uyudu
Buyukte ağrısı sizisi olursa cok kalkar ama ona nazaran bir ya d iki def emmeye kalkıyor

Destekli uyuyor çünkü.
Alerji ile ilgisi olduğunu sanmıyorum.
Uyku eğitimi alabilirsiniz çok yorgunsanız.
Bana 2 yaşta düzelecek diyorlardı 3e gidiyoruz evet 15 18 aylık bebek gibi değil ama hala uyanıyor 2 kere fix 🥲

Uyumazlar anacım diyesim geldi.

Meme ya da başka desteklere alıştığı için. Yavaş yavaş memesiz uyutmayı öğretin en azından ilk uykuya geçişte. Gece beslenmesini kesene kadar sürer böyle. Benimki hala gece benimle temas etmek için uyanıyor.
Bazen destek bile yeterli olmuyor belki abartısız yarım saat sallıyorum ayakta.Duruyorum kıpırdanmaya başlıyor.

Bazen destek bile yeterli olmuyor belki abartısız yarım saat sallıyorum ayakta.Duruyorum kıpırdanmaya başlıyor.
Kolay değil gerçekten. Sallamayı sa azaltmaya çalışın derim. Bi sallayın bi durun gibi ama yavaş yavaş azaltın daha tepkisiz alışır.

Kolay değil gerçekten. Sallamayı sa azaltmaya çalışın derim. Bi sallayın bi durun gibi ama yavaş yavaş azaltın daha tepkisiz alışır.
Çok ağlıyor. Komşularla da aram açıldı zaten. Ne yapacağımı şaşırdım. Sut çocuğu polikliniginden randevu aldım goturucem bir de onun fikrini alayım. Ne yapalım saglik olsun.O iyi olsunda artık.

Destekli uyuyor çünkü.
Alerji ile ilgisi olduğunu sanmıyorum.
Uyku eğitimi alabilirsiniz çok yorgunsanız.
Bana 2 yaşta düzelecek diyorlardı 3e gidiyoruz evet 15 18 aylık bebek gibi değil ama hala uyanıyor 2 kere fix 🥲
İki kere uyansa raziyim vallahi perişan oluyor hem kendi hem ben.

Bizimkide 15.aylik.
2aylikken sut alerjisi ciktii 8.ayda gecti. Ha bugun ha yarin diye diye bu zamana geldik. Gece yenidogan donemi gibi hep memedeyiz 30 dk uyusa hemen uyaniyo sonra bastan uyutma cabasi başlıyor. Kisir döngü meme vermesem agliyo hic durmuyo verince alışkanlık yine uyaniyo. Ayni sekilde bittim tukendim sinirlerim harap oldu care bulamıyorum. Duzelir 1 yastan sonra dediler. Yalan hic bisey düzelmedi. Yürüdüğü icin gündüzleri ekstra hareketli ee gece uykusuz kalinca pesinde dolasmaya bi gram mecalim kalmiyo. Kafa yemek üzereyim cok care aradim sordum sorusturdum yok. Tıkanıp kaldim😟😟😥😥

Bizimkide 15.aylik.
2aylikken sut alerjisi ciktii 8.ayda gecti. Ha bugun ha yarin diye diye bu zamana geldik. Gece yenidogan donemi gibi hep memedeyiz 30 dk uyusa hemen uyaniyo sonra bastan uyutma cabasi başlıyor. Kisir döngü meme vermesem agliyo hic durmuyo verince alışkanlık yine uyaniyo. Ayni sekilde bittim tukendim sinirlerim harap oldu care bulamıyorum. Duzelir 1 yastan sonra dediler. Yalan hic bisey düzelmedi. Yürüdüğü icin gündüzleri ekstra hareketli ee gece uykusuz kalinca pesinde dolasmaya bi gram mecalim kalmiyo. Kafa yemek üzereyim cok care aradim sordum sorusturdum yok. Tıkanıp kaldim😟😟😥😥
Maalesef durumumuz aynı. Şaşırdım kaldım sabaha kadar meme ve ayakta sallama arasında mekik dokuyorum diyebilirim. Memeyi nasıl bıraktiricam bilmiyorum herkes yaza biraktir yeter artık diyor.Ama benimki muptela gibi.Pesimde sürekli meme meme diye geziyor.Gece imkanı yok çok ağlıyor. Allah yardımcımız olsun.

Bizimkide 15.aylik.
Perşembe sut çocuğu polikliniği ne goturucem bakalım ne diyecek.Farkli bir öneri verirse yazarım burada size de

Maalesef durumumuz aynı. Şaşırdım kaldım sabaha kadar meme ve ayakta sallama arasında mekik dokuyorum diyebilirim. Memeyi nasıl bıraktiricam bilmiyorum herkes yaza biraktir yeter artık diyor.Ama benimki muptela gibi.Pesimde sürekli meme meme diye geziyor.Gece imkanı yok çok ağlıyor. Allah yardımcımız olsun.

Memeyi bıraktırmayın. Dönem dönem böyle şeyler olabiliyor. Gece beslenmesini kesebilirsiniz. Uyku danışmanından destek alın.

Memeyi bıraktırmayın. Dönem dönem böyle şeyler olabiliyor. Gece beslenmesini kesebilirsiniz. Uyku danışmanından destek alın.
Bende isterim elbette 2 yaşına kadar emsin ama böyle mi gidecek hep anlamadım. Destek almak lazım doğru diyorsunuz.

15 aydır uykusuzluk stres bittim resmen. Sürekli yüzümde cildimde egzamalar çıkmaya başladı.Gece sabaha kadar bir yandan sallıyorum bir yandan ağlıyorum.

Bende isterim elbette 2 yaşına kadar emsin ama böyle mi gidecek hep anlamadım. Destek almak lazım doğru diyorsunuz.

Hep öyle gitmez gece emzirmesini kesmek krizli bir süreç ona dayanabilirseniz biraz daha rahatlıyor konu. Ben 2 yaşında kestim gece beslenmesini 3 hafta hiç uyumadık heralde sonra uyandığında desteksiz uyumayı öğrendi. Ama siz salladığınız için bu da zor.
Sallamayı kesmeye çalışın memeden önce.
Akşam sallayarak uyutmayın. Yanına yatın kitap okuyun artık böyle uyuyacağız diyin. Danışman daha iyi yönlendirir ama benim bırakacağım ilk şey sallamak olurdu memeden ziyade. Memenin illa sonu var sallama yıllarca size eziyet olur.

Oğlumun 15 aylık uyku düzenini yazıyorum 😂😂😂
20:00 gece uykusuna geçiş
21:30 meme
23:00 meme
01:00 meme
03:00 meme
03:00 den sonra sabaha kadar ağzına meme çektiğim an yanından kalktığım an asla uyumazdı. 70*140 cm beşiği vardı beşiğin içindeki yatağı direk yere koymuştık beşiğin içindeki suntayı çıkarttık . Çünkü tırmanıyordu gece düşer diye korktuk . Öyle olunca bende yanına giriyordum daracık yerde yatıp tek taraflı yatıp sabaha felç oluyordum .
Bana dediler ki memeyi bırakınca düzelecek. 22 aylıkken bıraktım yalan dolan anca işte . Gece yanına oturarak uyuttum . Şuan 4 yaşında gece uyanıyor anne gel gidiyorum o kadar uykulu oluyorum ki yanına uzanıyorum gözümü açıyorum onun odası kalkıp kendi yatağıma dönüyorum . Sonra yine çağırıyor bu sefer yine gidiyorum bu arada sabah 05:00 olmuş oluyor onun odasında kalıyorum artık uykumak istiyorum o yüzden .

Bizde 14 aylık olduk tıpa tıp aynı durumdayız 2 gündür çözüm arıyoruz fakat arastirmalarim ağlatarak uykum eğitimi yolunu gösteriyor başka yolu yok kendimi hazır hissedince baslicam çünkü bitkiniz ve bebeğimiz içinde gece beslenmesi artık faydadan ziyade zarara dönüşüyor. 1 yaş sonrası bütün doktorlar gece emmesinin gelişimi açısından kesilmesi taraftarı, hâl böyleyken kendi konforumuda geçtim keşke zararı olmasada dayansam ama onun sağlığı için, kaliteli uyku için başka çare kalmiyor, tek sorun azaltarak mi yoksa tek seferde mi hem sallanmayi hem memeyi biraktirmam onu daha az sarsar karar verememek 🙁

X