15 aylik bebeğim geceleri uyumuyor

Oğlumun 15 aylık uyku düzenini yazıyorum 😂😂😂
20:00 gece uykusuna geçiş
21:30 meme
23:00 meme
01:00 meme
03:00 meme
03:00 den sonra sabaha kadar ağzına meme çektiğim an yanından kalktığım an asla uyumazdı. 70*140 cm beşiği vardı beşiğin içindeki yatağı direk yere koymuştık beşiğin içindeki suntayı çıkarttık . Çünkü tırmanıyordu gece düşer diye korktuk . Öyle olunca bende yanına giriyordum daracık yerde yatıp tek taraflı yatıp sabaha felç oluyordum .
Bana dediler ki memeyi bırakınca düzelecek. 22 aylıkken bıraktım yalan dolan anca işte . Gece yanına oturarak uyuttum . Şuan 4 yaşında gece uyanıyor anne gel gidiyorum o kadar uykulu oluyorum ki yanına uzanıyorum gözümü açıyorum onun odası kalkıp kendi yatağıma dönüyorum . Sonra yine çağırıyor bu sefer yine gidiyorum bu arada sabah 05:00 olmuş oluyor onun odasında kalıyorum artık uykumak istiyorum o yüzden .
😩

Bu gece 2 kere git gel yaptım bak çocuk 4 yaşında askere gidecek oldu hala anne anne 😂 bir dönem yatağın yanına oturdum hiç dokunmadım alışsın gece çağırmasın diye ne değişti yemin ediyorum ki hiç bir şey . Birde gece bizim merkezi sistem kalorifer yanmıyor gece beni çağırıyor ve gidiyorum üşüyorum kalkınca da . Geçen hafta ciddi bir şekilde hastaydı ve yemin ediyorum ki 10 dk da bir uyandı hiç uyumadık. Eşim nöbetçiydi bir gece benim de kesin duşa girmem lazımdı 1 dk da duş aldım gece 😂

Millet sanıyor ki Tuğçe deliksiz Uyuyor çocuk büyüdü Tuğçe rahat arkadaşlar inanmayın yalan dolan ya 😂

Çok ağlıyor. Komşularla da aram açıldı zaten. Ne yapacağımı şaşırdım. Sut çocuğu polikliniginden randevu aldım goturucem bir de onun fikrini alayım. Ne yapalım saglik olsun.O iyi olsunda artık.
Gündüz uykusu nasıl? Uyku aralıkları nasıl, yorgun mu düşüyor acaba?

Gece beslenmesini kesin en azından uyansada varlığınızı bilince geri uyuyor elini tutun sırtına dokunun falan bende 1 bucuk saatte bir kalkardım cok zor oluyor gece beslenmesi kesilince ek gıdada uykuda düzene giriyor

Bizde 14 aylık olduk tıpa tıp aynı durumdayız 2 gündür çözüm arıyoruz fakat arastirmalarim ağlatarak uykum eğitimi yolunu gösteriyor başka yolu yok kendimi hazır hissedince baslicam çünkü bitkiniz ve bebeğimiz içinde gece beslenmesi artık faydadan ziyade zarara dönüşüyor. 1 yaş sonrası bütün doktorlar gece emmesinin gelişimi açısından kesilmesi taraftarı, hâl böyleyken kendi konforumuda geçtim keşke zararı olmasada dayansam ama onun sağlığı için, kaliteli uyku için başka çare kalmiyor, tek sorun azaltarak mi yoksa tek seferde mi hem sallanmayi hem memeyi biraktirmam onu daha az sarsar karar verememek 🙁
Evet herkes aynı şeyi söylüyor. Zor bir süreç. Allah yardımcımız olsun.

Gece beslenmesini kesin en azından uyansada varlığınızı bilince geri uyuyor elini tutun sırtına dokunun falan bende 1 bucuk saatte bir kalkardım cok zor oluyor gece beslenmesi kesilince ek gıdada uykuda düzene giriyor
Bazen o da yeterli gelmiyor bağırıyor sebepli sebepsiz. Anlayamıyorum. Bir de gogus bölgesini çok kaşıyor uykuda. Psikolojik mi alerjiden mi Anlayamıyorum. Bizim sut diyetimiz halen devam ediyor .

Gündüz uykusu nasıl? Uyku aralıkları nasıl, yorgun mu düşüyor acaba?
Bu aya kadar gündüz iki kere uyuyordu kısa olsada.Ama baktim bu ay iki kere fazla gelmeye başladı galiba istemiyor teke geçtik 1bucuk ya da 2 saat falan uyuyor gündüz.

Bazen o da yeterli gelmiyor bağırıyor sebepli sebepsiz. Anlayamıyorum. Bir de gogus bölgesini çok kaşıyor uykuda. Psikolojik mi alerjiden mi Anlayamıyorum. Bizim sut diyetimiz halen devam ediyor .
Biz diyeti 8. Ayda bıraktık artık alışması lazım dedi doktorumuz. Benim oğlumda sürekli göğüs bölgesini kaşıyor egzama olmuştu alerjiden dolayı krem kullandık ama hala kaşınıyor. Saçlarını kulaklarını yoluyor uykuda böyle uyandırıyor kendini. Ben de gece beslenmesini kesmenin yollarını arıyorum ama imkansız gibi çünkü meme delisi :anne:

Biz diyeti 8. Ayda bıraktık artık alışması lazım dedi doktorumuz. Benim oğlumda sürekli göğüs bölgesini kaşıyor egzama olmuştu alerjiden dolayı krem kullandık ama hala kaşınıyor. Saçlarını kulaklarını yoluyor uykuda böyle uyandırıyor kendini. Ben de gece beslenmesini kesmenin yollarını arıyorum ama imkansız gibi çünkü meme delisi :anne:
Aynen sanki benim oğlumu tarif ettiniz. Öyle şeyler yapıyor ki sanki diyorum acaba başka bir sıkıntısı mı var cocugun kulağımı ağrıyor orası burası mı ağrıyor diye ama gündüz hiç birsey yok. Arada agri kesici veriyorum hatta ama aynı.
Bu uyku eğitimi için de cesaret edemiyorum yaza daha uygun olacak gibi geliyor yazın deniycem.

X