15 Gün Önceden PMS?

lilypadd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2020
34
26
25
Merhaba,

Sağ yumurtalığımda çikolata kistim var, reglim genel olarak çok şükür düzenli ilerliyor. Yaklaşık 6 aydır çocuk deniyoruz, henüz nasip olmadı (tek tüpüm kapalıymış onu öğrendim geçen ay). Benim asıl sorum ise çocukla ilgili değil. Biz bu çocuk deneme işine girdiğimizden beri vücudumda çok fazla değişim gözlemliyorum. Yaklaşık 3-4 aydır pms dönemim yumurtlamayla beraber başlıyor gibi. Yumurtlama döneminde memeler acımaya başlıyor ve sonra regl olana kadar hafiflemiyor. Sanki her ay pms dönemim 1 hafta değil de 14 güne çıkmış gibi. Üstelik daha önce yaşamadığım kadar meme acısı yaşıyorum bazı dönemlerde koltuk altıma vurduğu oluyor. Hormon değerlerim ise normal. Benzeri bir durumla karşılaşan daha önce oldu mu acaba?

Merhaba evet ben mesela adetten 10-15 gün önceden adet belirtisi yaşıyorum önce duygusal ve gergin oluyorum patlamalar yaşıyorum daha sonra aynı günlerde dehşet göğüs ağrısı asla dokunamıyosun üstüne yatamıyorsun türünden eşim bazen şaka yapıyor el hareketi felan daha yaklaştırmadan bağırıyorum okadar ağrı oluyor zaten benim adetten 10-15 gün sonra da yumurtlama peşine oluyor ozaman yine bir gerginlik duygusallık ve göğüs ağrısı oluyor sürekli aynı döngü içinde oluyorum. Koltuk altı ağrısı sanırım ara ara oluyor dikkat etmem gerek ona da 🤔 sanırım bir kaç kez oldu gibi iğne batar gibi mi yoksa devamlı sancılı bir ağrı mı ? Mammografi isteyin eğer korkuyorsanız normalde kadın doktorları göğüs muayenesi yapıyorlar elle

X