17 kilo gitti (Fotoğraflı)

Koala mı😅😅 eski sfatımı buldum😁😁 bende öyleydim hiç affetmeden her gördüğüm şeyi yer,
bide çok çok yerdim. Hatta bi ara bende doyma hissi yok doktora gidecem bile dedim 😁 kahvaltıda 2 ekmek yediğim oluyordu😅 ama şimdi de doyuyorum o zamanda doyuyordum. İnsal bu ayol her şeye alışıyor 😛

Ben aslında öyle aşırı yemiyorum akşam 6 dan sonra yemek yemiyorum meyve falan yiyorum anca. tembel bağırsak sendromum var sanırım o yüzden veremiyorum olmüyürrr şişiyorum gaz sancısı çekiyorum hep :KK43: :sopa: :sopa:

MaşAllah çok güzel vermişsin canım fark çok güzel ❣️ bende senin gibi düşünüyorum tamamen sevdiğim şeyleri hayatımdan çıkaramayacgim için arada yiyorum daha önce 96'dan 79'a düştüm bende yine düşücek ibre inanıyorum bu sefer 70 görmek niyetim belki 68 insan isterse neler olur neler tebrik ederim

Ben aslında öyle aşırı yemiyorum akşam 6 dan sonra yemek yemiyorum meyve falan yiyorum anca. tembel bağırsak sendromum var sanırım o yüzden veremiyorum olmüyürrr şişiyorum gaz sancısı çekiyorum hep :KK43: :sopa: :sopa:
Benim arkadaşımda öyle maalesef ekmek yemez çok su içer ve hemen hemen her gün yürür. Kilolu sayılmaz ama hep bir şişliği var göbek bölgesinde bide yapı olarak kalçası büyük üste göre. O bana derdi hep ben senin gibi yesem obez olurum diye.

MaşAllah çok güzel vermişsin canım fark çok güzel ❣ bende senin gibi düşünüyorum tamamen sevdiğim şeyleri hayatımdan çıkaramayacgim için arada yiyorum daha önce 96'dan 79'a düştüm bende yine düşücek ibre inanıyorum bu sefer 70 görmek niyetim belki 68 insan isterse neler olur neler tebrik ederim
Ah o kadar haklısın ki. İnsan isterse gerçekten her şeyi yapar. Ben hep derim, benim istediğim bir şeyi başkası yaptıysa ben neden yapamayayım benim eksiğim ne ya da onun benden fazlası mı var. Başkası yapabildiyse ben de yaparım 💪🏻

Ah o kadar haklısın ki. İnsan isterse gerçekten her şeyi yapar. Ben hep derim, benim istediğim bir şeyi başkası yaptıysa ben neden yapamayayım benim eksiğim ne ya da onun benden fazlası mı var. Başkası yapabildiyse ben de yaparım 💪🏻
Kesinlikle öyle 👏❣️

Öncelikle kendinize inanın çünkü sağlıkla ilgili probleminiz olmadığı sürece herkes kilo verir. Kimisi daha hızlı kimisi daha yavaş ama kurallara uyan herkes verir. Zaten kısa sürede almadık ki biz bu kiloları hemen verelim değil mi? Yavaş olsun ama istikrarlı ve kalıcı olsun.

Klasiktir ama yeme düzenimizi değiştirelim. Yani bu düzen bize kilo aldırdıysa veya kilo verdirmiyorsa yanlış yaptığımız bir şeyler var.

Öncelikle kendimden bahsedeyim

Ben ortalam 5-6 ayda 97 den 80e düştüm

(boyum 176)

yolum bitmedi ama çoğunu hallettim 🙃

Hedefim 70-72 arası

Nasıl verdim ona geleyim👇🏻

Öncelikle bitki çaylarını aldım hayatıma ayrım yapmadan aroması hoşuma giden çayları içtim ama yeşil çay çoğunlukta oldu. (Şekersiz dememe gerek yok değil mi minnoş 😁)

Bol su içme alışkanlığım oldu

Elmek, tatlı, börek, çörek, pasta anladınız işte 🙃 bu tarz şeyleri yemedim. (Asla yemedim değil tabi illaki arada yeniliyor ama sadece tadımlık)

Porsiyonlarımın miktarını gerçekten baya düşürdüm başta zorlandım doymuyor gibiydim ama alıştım

Pilav ve makarna da varsa softada sadece 1-2 kaşık tadımlık aldım yinede.

Her sabah 2 haflanmış yumurta yemeğe dikkat ettim. Bazen bıktırdı ama o zamanlarda tadını değiştirmeye çalıştım biraz... mesela haşlanmış yumurtanın üstüne yoğurt dökmek gibi 🤷🏼‍♀️ (dene bence güzel oluyor 😅)

Gün içinde çok açlık hissettiğimde sürekli çiğ sebze yedim. Mesela domates salatalık havuç gibi (domatesi genelde bol bol tabağa doğrayıp nar ekşisi ve tuz yerine biraz peynir ile 😋)

En zorlandığımı da en sona bıraktım ki bence en zoru ama en etkilisi bu oldu :)

akşam yemeği yemedim. (Mesela yemek çok sevdiğim bişeyse ayırdım biraz kendime ertesi gün öğlen yedim)

çok nadirende olsa akşamları bazen bi bardağa çorba katıp içtim.

Ama her akşam yoğurt yedim (arada içine pulbiber-zencefil-zerdeçal gibi şeyler kattım ama her zaman değil)

Birdeeee ilk 2-3 ay bisiklet 🚴🏻‍♂️ sürdüm haftada 1-2 gün bence sıkılaşmama yardımcı oldu ama bu aralar yapamıyorum.

Ve ben bunlara gerçekten alıştım

Mesela hedefe ulaştığım zaman akşam yemeklerini de gün içindeki küçük porsiyonlarım gibi yemeye başlarım 😋

Not: abur cubur, kola, hazır meyvesuyu gibi çok güzel ama zararlı şeylerden de uzağım 🙃

Ve ben asla ondan yeme asla bundan yeme zaten tadını unutursun yemezsen gibi söylemlere katılmıyorum. Neden sevdiğim bir şeyin tadını unutayım ki... 1-2 yudum da tatmin olmayı öğrendim ve bana buna alışmak daha kolay geldi.

bende öyle yapıyorum.Eki Görüntüle 2698675 Eki Görüntüle 2698678
cnm tebrik ederim. çok ama çok güzel olmuşsun. :KK200: darısı başıma.

Tebriklerrrrr cokkkkk guzel bir degisimmm 😀😇 bende kilo vermeye calisiyorum 112.5 tan 103 dustum benim ilk hedefim 90 bakalim devam ediyorumm.... bana ilham oldun birakmayi dusunmuyorum
Asla bırakma bazen inat iyidir inat et bu konuda😁
Bak sana birşey söyleyeyim ben kilo verme sürecimde birde kpss ye çalışıyordum uzun süre kimseyle görüşmedim hep evde ders çalılıyordum sonra birden zayıf halimle gördü bir çok kişi ve o kadar çok “çok zayıflamışsın-çok güzel olmuşsun-çok yakışmış zayıflamak” gibi şeyler duydum ki. Evet önce kendi için zayıflamalı insan ama böyle şeyleri duyunca da motive oluyoruz 🙃

Asla bırakma bazen inat iyidir inat et bu konuda😁
Bak sana birşey söyleyeyim ben kilo verme sürecimde birde kpss ye çalışıyordum uzun süre kimseyle görüşmedim hep evde ders çalılıyordum sonra birden zayıf halimle gördü bir çok kişi ve o kadar çok “çok zayıflamışsın-çok güzel olmuşsun-çok yakışmış zayıflamak” gibi şeyler duydum ki. Evet önce kendi için zayıflamalı insan ama böyle şeyleri duyunca da motive oluyoruz 🙃
Evet valla oylee kucuk bi duba gibi geziyodum ortalikta 😂😂😂..ben aslinda 75 kiloydum isten ciktim bide polikistikoverim var onun icin ilac kullandim 30 kilo aldim Sonra evlendim biraz rahatlik geldi bi baktim ki 112.5 olmusum bebek istegi olunca kilo ver dedi her doktor simdi buyuk cabalardayim yanii 😂😂😂

Valla helal olsun, tebrik ederim.
istedikten sonra hersey mümkün, örneksin :KK52:

Öncelikle kendinize inanın çünkü sağlıkla ilgili probleminiz olmadığı sürece herkes kilo verir. Kimisi daha hızlı kimisi daha yavaş ama kurallara uyan herkes verir. Zaten kısa sürede almadık ki biz bu kiloları hemen verelim değil mi? Yavaş olsun ama istikrarlı ve kalıcı olsun.

Klasiktir ama yeme düzenimizi değiştirelim. Yani bu düzen bize kilo aldırdıysa veya kilo verdirmiyorsa yanlış yaptığımız bir şeyler var.

Öncelikle kendimden bahsedeyim

Ben ortalam 5-6 ayda 97 den 80e düştüm

(boyum 176)

yolum bitmedi ama çoğunu hallettim 🙃

Hedefim 70-72 arası

Nasıl verdim ona geleyim👇🏻

Öncelikle bitki çaylarını aldım hayatıma ayrım yapmadan aroması hoşuma giden çayları içtim ama yeşil çay çoğunlukta oldu. (Şekersiz dememe gerek yok değil mi minnoş 😁)

Bol su içme alışkanlığım oldu

Elmek, tatlı, börek, çörek, pasta anladınız işte 🙃 bu tarz şeyleri yemedim. (Asla yemedim değil tabi illaki arada yeniliyor ama sadece tadımlık)

Porsiyonlarımın miktarını gerçekten baya düşürdüm başta zorlandım doymuyor gibiydim ama alıştım

Pilav ve makarna da varsa softada sadece 1-2 kaşık tadımlık aldım yinede.

Her sabah 2 haflanmış yumurta yemeğe dikkat ettim. Bazen bıktırdı ama o zamanlarda tadını değiştirmeye çalıştım biraz... mesela haşlanmış yumurtanın üstüne yoğurt dökmek gibi 🤷🏼‍♀️ (dene bence güzel oluyor 😅)

Gün içinde çok açlık hissettiğimde sürekli çiğ sebze yedim. Mesela domates salatalık havuç gibi (domatesi genelde bol bol tabağa doğrayıp nar ekşisi ve tuz yerine biraz peynir ile 😋)

En zorlandığımı da en sona bıraktım ki bence en zoru ama en etkilisi bu oldu :)

akşam yemeği yemedim. (Mesela yemek çok sevdiğim bişeyse ayırdım biraz kendime ertesi gün öğlen yedim)

çok nadirende olsa akşamları bazen bi bardağa çorba katıp içtim.

Ama her akşam yoğurt yedim (arada içine pulbiber-zencefil-zerdeçal gibi şeyler kattım ama her zaman değil)

Birdeeee ilk 2-3 ay bisiklet 🚴🏻‍♂️ sürdüm haftada 1-2 gün bence sıkılaşmama yardımcı oldu ama bu aralar yapamıyorum.

Ve ben bunlara gerçekten alıştım

Mesela hedefe ulaştığım zaman akşam yemeklerini de gün içindeki küçük porsiyonlarım gibi yemeye başlarım 😋

Not: abur cubur, kola, hazır meyvesuyu gibi çok güzel ama zararlı şeylerden de uzağım 🙃

Ve ben asla ondan yeme asla bundan yeme zaten tadını unutursun yemezsen gibi söylemlere katılmıyorum. Neden sevdiğim bir şeyin tadını unutayım ki... 1-2 yudum da tatmin olmayı öğrendim ve bana buna alışmak daha kolay geldi.

bende öyle yapıyorum.Eki Görüntüle 2698675 Eki Görüntüle 2698678
tebrik ederim azmin elinden hiç bir şey kurtulmuyor

Harika olmuşsun bravo valla..ayrıca 80 gibi değil 72 73 gibi duruyosun. Bence bi 5 kilo daha ver yeter. Ya benim asıl merak ettiğim kendini nasıl dizginledin ne motive etti seni..bende bi türlü başlayamıyorum bana neler söylemek istersin☺

Harika olmuşsun bravo valla..ayrıca 80 gibi değil 72 73 gibi duruyosun. Bence bi 5 kilo daha ver yeter. Ya benim asıl merak ettiğim kendini nasıl dizginledin ne motive etti seni..bende bi türlü başlayamıyorum bana neler söylemek istersin☺

Beni ben motive ettim valla 🙃 zayıfladıkça dışarıdan gelen yorumlar holuna gidecek kesinlikle ama kendini kendin gazla 😅 ben öyle yaptım
Herkes veriyor ben neden veremeyeyim. ben iradesiz miyim, ben istersem yaparım istemiyorum yeterince demekki, kilolu olmak senin hoşuna mı gidiyo (kendime böyle söyledim hep🙃)
Güzel bir yemek varsa kesinlikle tadına baktım ama çok yememek adına sonrasında bi yemek için bu kadar basitleşme iradeni kullan diye kendime kızdım hep.
kısaca ben kilo verirken hep kendimi dövdüm😁
Birde öncesi sonrası fotoğraflara çok baktım örnek olsun bana diye 🙃

Merhaba sizi tebrik ederim. Ben kilo almaya çalışan birisi olarak sizin azminize hayran kaldım gerçekten. Sanki bir de gençleşmissiniz. Ayak numaranız göğüs bedeniniz bile küçülmüştür benim kilo veren arkadaşlarıma oyle olmuştu.
Masallah💐
Sağlıklı günler

X