19.5 Yaşındaki Oğlumun Sorunu Nedir, Potansiyelini Gösteremedi ve Olgunlaşamadı?

İlkokul öğretmenı olarak siz bana gördüğüm otizmli öğrenci profilini anlattınız. Ve benım ekstra öğrendiğim şey büyüyünce nasıl oldukları oldu. Ve tüm öğrencilerimin annesı bu durumu reddedıyordu. Görmezden gelip yok sayıyordu anlasılan sizde öyle yaptınız. Artık kocaman olmus rica ederm kaçmayın artık gerçeklerden. Ve bu durumun biraz üzerine gidin. Bu arada otizm diye genel bi isimlendirme kullandım çok çeşidi var onun ne oldugunu uzmanı bilir artık

100 aylığı hesaplayana kadarrr😑 yaklaşık 8.5 yaşında oluyor sanırım, okula oyuncak goturebilecek yaşta bence, buda büyük bir sıkıntı gibi gelmedi bana.
Tabii; hatta kizim 2.sinifa gidiyor ve öğretmenleri çocuklarin gelişimi için oyuna ve oyuncağa çok onem verdiği icin,okulda haftada bir gün oyuncak getirme günü yapıyor.herkes oyuncağını götürüp oynuyorlar.normal yani.aslinda oğlu da normal konu sahibinin bence ergenlik ve gelecek kaygısı, istediği bölümde okuyamama ve babasının böyle yaftalamasi, annesinin bukadar abartılı üstüne düşmesi,gibi geldi bana.16 yaşında bir de kızım var o yüzden böyle söylüyorum.endiseleri çok hissettirmeden çözmek lazım bu yaşta. Ve bence normal yani çocuğun yaşadıkları.zaten bazı şeyleri geç yapmış ancak kendini buluyordur.

Oyuncak konusuna neden herkes bu kadar takılmış ki. Üçe gşden kızımın öğretmeni arada oyuncak günğ yapıyordu. Bakalım 4 te yapacaklar mı? 6.sınıfta kızım var. Arada lego alıyoruz. Cok da destekliyorum onu bu konuda. Oyuncakla oynamanın yası yok bence.

okumazsın belki ama çocuğunun normal olması gereken zekaya sahip olduğunu sanmıyorum bide özel eğitim öğretmenleriyle mi konuşsan daha çok onları ilgilendiriyor gibi

Bende sanki siz hala o çocukmuş gibi davranıyorsunuz izlenimi oluştu. Belki tek çocuk diye her şeyine siz koşmuşsunuzdur. İnce motor becerileri kısmı tabi ki önemli. Bence yetkin mercilerden yardım alın. Teknoloji çağında artık her genç asosyal

Ay şaka herhalde ben kac ayligim acaba onu hesaplamaya calistim matematigim yetmedi. Kuzum cocugu bi salın didiklemeyin hayati ogrensin düzelir. Ya da zaten duzgundur de sorun sizdedir bilemeyecegim.

Belki burda bana kızacaklar ama ben biraz sizi de sorumlu buldum anlattıklarınızdan bile çocuğunuzu hala bebek gibi görüyorsunuz gibi geldi. 19.5 yaş diyen bir ebeveyni bile ilk kez görüyorum 100 aylık yazmışsınız bence siz zamanında ve bence hala da çocuğunuza çok bağlı olduğunuz için ozguveni düşük kalmış ve kendini geliştirememiş. Yetişkin olma dönemine girmesine izin vermemişsiniz şuan da iki arada sıkıştığı için bu sorunları yaşıyor gibi geldi

X