14 yaş ergenlık erkek arkadaş

irem4006

Nirvana
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2008
3.276
2.017
Merhaba içinden cıkamadıgım bır durum var
Kızım 14 yasında 8. Sınıfta
Gayet uyumlu ılımlı calıskan ,derslerınde basarılı ve sorun cıkarmayan bır cocuk
Gecen senelerde kızlarla konsumaları karıcım kocacımlıydı. Cok sasırdım lgtb fılan övülüyor korktum
Ama baktım eskıden bız nasıl aşkım canım dıye hıtap edersek o durum gıbıydı ..
Hemen hemen hepsı osekıl konusuyordu
Erkeklere karsı ılgısıde henuz olusmamıstı,korktum
Bende guzel bır konusma yaptım
İşte ilerde begenebılecegı bırılerının olabılecegını bunların normal oldugunu ama yaşı geregı bukadarla sınırlı kalması gerektıgını
İsterse üniversite döneminde vs aklı basına erınce erkek arkadas muhabbetıne gırebılecegını anlattım
Bendende saklama dedim konusalım dedım
Kızlarla bu konusmalardan korkuma şakayla yok kızım lütfen erkeklerden hoşlan kızlar olmasın sakın dedım..

Ama benım bu konusmam okadar etkılı be yanlış olmuskı ..
Bu sene bırınden hoslandıgını acıkladı
Sok oldum tepkı vermedım ,önce ne yapacagımı bılemedım
Sonra düşündüm korkutmak kırmakta ıstemedım
Hoslanabılecegını,ilgi duyabılecegını ama hem yasının kücük oldugunu hemde lgs dersler için onu guzelce uyardım .

Bır ay gecmedı telefonda ınstagramdan o cocukla sevgılı muhabbetıne girdigini gordum
Cok uzuldum ama aklı basında ve hareketlerınde asırılık yok ve derslerı cok ıyı
Bunun ıcın yıne sakınce yanlış oldgunu benım onunla konusmamın amacı bu olmadıgını .
Boyle bırsey duymak ve gormek ıstemedıgımı guzel bır dılle anlattım

Bu arada şımarık ve arsız bır cocuk degıl cok uysal ve gercekten akıllı bır kız
bu yuzdende ters tepkı verıp kırıp ıncıtmek yada onu bana karsı karsıya getırmek ıstemedım

Telefonu var dershane ordan okul aksam eve gelıyor
Olması şart bu aralar otobusle gıdıp gelmesını saglıyoruz

Herseyı yapılır ,ust bası markalar ,elınde 11 pro ,ne denırse yapılır (tabi bir sınırı var)
Yani kimsede gözü kalmasın
Gecen pandora aldım ilk gunden düşürdü kaybettı
Arkadaslarıyla yazısmalarına baktım annem kızacak va beklentısı vardı
Bana guvenı zedelenmesın dıye canın sagolsun yıne olsa yıne alırım sonucta bılerek yapmadın fılan dıye gaz verdım
Cunku babası bıraz kızmıstı yanı parayı cöp ettınız ne gerek vardı
Bende deger gordugunu hıssetsın ,baskasından deger gormeyı beklemesın dıye dusunuyorum
Bunu bırtek pandora ıphone alarak degıl onun sevdıgı bır cıkolatayı alarak . Ne bıleyım kucuk bır kek ,anahtarlık yanı ona degerlı oldugunu dusundugumuzu gostermek ıcın
Hanı bunları yaptıgım ıcınde sımarık bır cocuk gıbı gelmesın gozunuze . Oylede degıl

Kımsenın elındekıne gozu dusmesın herseyıde anne baba evınde yeterınce kararında gorsün diye elimizden gelenı yaparız

Telefonu elınden almıstım ozaman bır konusma yaptım ve telefonu sadece okul ve ders ıcın kullanması gerektıgını soyleyerek gerı verdım
Yanı sonucta devamlı gerek olan bırseyı elınden alıp ceza verdım gıbı gormesın
Bıze cephe almasın ,kırılmasın dedım

Ama şimdi telefonu tekrar karıstırdım
Yıne o cocukla konusmalar sevgılı muhabbetı

Yani siz olsanız ne yaparsınız?

Gormezden gelemem yası kucuk
Gercekten yanlış bırsey yapmaz ve gercekten aklı basında bır kız
Yanı bu durum ıcın bekler gozler ve gormezden gelırmıydınız
Yoksa daha sert bır sekılde konusurmuydunuz

Yanı bazen olabılırmı acaba hepsının var artık devır degıstı dıyorum
Kısıtlama nereye kadar dıyorum ama yanı bunun lısesı unıversıtesı var
Daha yası kucuk ben karsıyım

Ne yapmamı onerırsınız ?
Bu sefer baya sert olucam ve telefonuda alıcam galıba. Hatta okula gıdıp bı gorunucem
Onu rezıl etmek kırmak ıstemıyordum ama ne yapabılırım

Gayet uyumlu ılımlı calıskan ,derslerınde basarılı ve sorun cıkarmayan bır cocuk
Gecen senelerde kızlarla konsumaları karıcım kocacımlıydı. Cok sasırdım lgtb fılan övülüyor korktum
İşte ilerde begenebılecegı bırılerının olabılecegını bunların normal oldugunu ama yaşı geregı bukadarla sınırlı kalması gerektıgını
İsterse üniversite döneminde vs aklı basına erınce erkek arkadas muhabbetıne gırebılecegını anlattım
Kızlarla bu konusmalardan korkuma şakayla yok kızım lütfen erkeklerden hoşlan kızlar olmasın sakın dedım..

Hoslanabılecegını,ilgi duyabılecegını ama hem yasının kücük oldugunu hemde lgs dersler için onu guzelce uyardım .

Bır ay gecmedı telefonda ınstagramdan o cocukla sevgılı muhabbetıne girdigini gordum
Bunun ıcın yıne sakınce yanlış oldgunu benım onunla konusmamın amacı bu olmadıgını .

bu yuzdende ters tepkı verıp kırıp ıncıtmek yada onu bana karsı karsıya getırmek ıstemedım

Herseyı yapılır ,ust bası markalar ,elınde 11 pro ,ne denırse yapılır (tabi bir sınırı var)
Bana guvenı zedelenmesın dıye canın sagolsun yıne olsa yıne alırım sonucta bılerek yapmadın fılan dıye gaz verdım
Bende deger gordugunu hıssetsın ,baskasından deger gormeyı beklemesın dıye dusunuyorum
Bunu bırtek pandora ıphone alarak degıl onun sevdıgı bır cıkolatayı alarak . Ne bıleyım kucuk bır kek ,anahtarlık yanı ona degerlı oldugunu dusundugumuzu gostermek ıcın
Hanı bunları yaptıgım ıcınde sımarık bır cocuk gıbı gelmesın gozunuze . Oylede degıl

Kımsenın elındekıne gozu dusmesın herseyıde anne baba evınde yeterınce kararında gorsün diye elimizden gelenı yaparız

Telefonu elınden almıstım ozaman bır konusma yaptım ve telefonu sadece okul ve ders ıcın kullanması gerektıgını soyleyerek gerı verdım

Ne yapmamı onerırsınız ?
Bu sefer baya sert olucam ve telefonuda alıcam galıba. Hatta okula gıdıp bı gorunucem

14 yaş, ortaöğretim öğrencisi bir çocuk için; yaşının ilerisinde değil mi bunlar ?

Hamilelikte içtiğimiz folik asitten midir,hormonlu meyve sebzeden midir nedir çok çabuk gelişti bu nesil.
14 yaş bence de küçük bu sevgili muhabbeti için. Önünde de lgs var.
Telefonu sevgili muhabbeti için değil de artık az kalan sınava son bir gayret odaklanma olması gerektiği için aldığınızı söyleyebilirsiniz

Benim de vardi o yaşta ama gayet masumdu sadece okulda gorusurduk bir de hamburger yemeye giderdik. Oyle cocukca seylerdi.
Tabi telefonla iletisim zirt pirt olamiyordu o zamanlar.
Bilemiyirum konusmalarda bir sıkıntı yoksa, derslerini sallamiyorsa endişelenecek bir sey yoktur.

Kızınızın mesajlarını karıştırmayarak ise başlayabilirsiniz. 14 yaşında, söylediğiniz gibi akıllıysa da yanlış işlere bulaşmaz biraz güvenmeniz gerekiyor. Arkadaşlarıyla mesajlarını niye okuyorsunuz mesela.
14 yaşında ki çocuğu saldım çayıra mevlam kayıra olarak mı büyütelim ? 14 yaşında kendine göre akıllı olabilir ama onun zararının olacağını düşünemediği şeyleri
Ebeveyn bilir

Hamilelikte içtiğimiz folik asitten midir,hormonlu meyve sebzeden midir nedir çok çabuk gelişti bu nesil.
14 yaş bence de küçük bu sevgili muhabbeti için. Önünde de lgs var.
Telefonu sevgili muhabbeti için değil de artık az kalan sınava son bir gayret odaklanma olması gerektiği için aldığınızı söyleyebilirsiniz
Ama okulda baska sınıfta cocuk..nasıl gorusme olmaz boyle bırsey dedıgım halde gorusuyorsa ..agladı zırladı utandı ama korkmamıs demekkı . korkmadıysa nasıl engellıcem engellemem lazım

Kızınızın mesajlarını karıştırmayarak ise başlayabilirsiniz. 14 yaşında, söylediğiniz gibi akıllıysa da yanlış işlere bulaşmaz biraz güvenmeniz gerekiyor. Arkadaşlarıyla mesajlarını niye okuyorsunuz mesela.
Olur siz karıstırmazsınız
Hanfendı karıstırmıyorum bu cocugun elınde 10 yasından berı telefon var
Ikı kez karıstırdım arada ne oldugunuda bılmemız gerekmıyormu
14 yasında cocuk bu . 18 yaş üstü birey degılkı napabılırım

Sizin 14 yaşınızda bir sevgiliniz sevdiğiniz var mıydı yok muydu?

O yaşta benim de vardı herkesin ilk mide kıpırtıları o dönemlerde olmuştur zaten. Hemen engellemeliyimmm moduna girmeniz çok yanlış. Ortada yaş farkı problemi olsa (ki yok) , veya konu hatalı yerlere gitse neyse de gayet masum ilk hisleri de böyle engellemeye çalışmayın. En fazla napıcaklar, kantinde bahçede gezip konuşup “çıkıcaklar”. Engelleyemezsiniz de zaten yalana, güvensizliğe ve gizliliğe itersiniz.

Benim de vardi o yaşta ama gayet masumdu sadece okulda gorusurduk bir de hamburger yemeye giderdik. Oyle cocukca seylerdi.
Tabi telefonla iletisim zirt pirt olamiyordu o zamanlar.
Bilemiyirum konusmalarda bir sıkıntı yoksa, derslerini sallamiyorsa endişelenecek bir sey yoktur.
Evet sınıfta okulda basarılı
Ders calışmadada sorun yok
Ama gecen gordugumde kızım karsıdakıne ders calısıyorum yazmamam gerek demıs
Hatta yazarsam cvp verme demiş

Bu arkadasta küfürlü ve sacma agza alınmayacak sekılde konusmus
Yanı hanı şakayla küfür edıyor yazma dıyor
Dalga gecıyor aklınca
Bende konustum ben sana bu kufurlerı soyluyomuyum
Banan soyluyormu?
Yanı sana yazma demek için bıle sakayla boyle seyler yazan bırısı sana nasıl saygı duyar nasıl sever
Kendını bukadarmı degersız goruyorsun dedım
Agladı utandı . Sakın ıstemıyorum senıde kırmıyım dedım
Bıttı sandım karıstırmadık ıste bılmıyorduk
Bugun bı baktım hala konusuyor
Anlamadıgım bır anneden babadan bukadarmı cekınmez

Ne yapmamı onerırsınız ?
Ben sizin anneliğinizi beğendim.Kararında.Ne çok şımartmışsınız nede katı olup duvar örmüşsünüz.Kızını seven ve endişe eden anne görüyorum.Kızınız bu devir için bile kötü bir şey yapmıyor.Belki ilk aşktır.Ben de o yaşlarda ilk defa aşık oldum masumcaydı her şey güzeldi.Kız/erkek ayrımını kendimi tanıma serüvenimi o yaşlarda öğrendim.
Keşke herkesin annesi babası sizin gibi olsa.Hem otoritenizi koyup hem de sevgiden kesmeden kontrolünüz altında tutmak istemenizi sevdim.
🤗

Sizin 14 yaşınızda bir sevgiliniz sevdiğiniz var mıydı yok muydu?
Yoktu ama ıllakı 8. Sınıftık aşık olmaya fılan baslamıstık
Bende kararında yanında olmaya calıstım ama bızım zamanımızla sımdı arasında daglar var
Bızım elımızde telefon yoktu
Kendı basımıza bıyere gıtmemıze bıle ızın yoktu
Sımdı kızımı guvenerek sabah 8 de dershaneye gonderıyorum
Ordan okula gecıyor aksam 8 de evde oluyor
Arada arkadaslarıyla sınema yada avm gezmesıne bıkac seferdır ızın verıyordum
3 kız bır erkek kankiler
Yanı erkek arkadasa fılanda karsı gelen geri bir insan degılım ama sevgılıcılık oynamak bana sacma geldı cok erken geldı

Evet sınıfta okulda basarılı
Ders calışmadada sorun yok
Ama gecen gordugumde kızım karsıdakıne ders calısıyorum yazmamam gerek demıs
Hatta yazarsam cvp verme demiş

Bu arkadasta küfürlü ve sacma agza alınmayacak sekılde konusmus
Yanı hanı şakayla küfür edıyor yazma dıyor
Dalga gecıyor aklınca
Bende konustum ben sana bu kufurlerı soyluyomuyum
Banan soyluyormu?
Yanı sana yazma demek için bıle sakayla boyle seyler yazan bırısı sana nasıl saygı duyar nasıl sever
Kendını bukadarmı degersız goruyorsun dedım
Agladı utandı . Sakın ıstemıyorum senıde kırmıyım dedım
Bıttı sandım karıstırmadık ıste bılmıyorduk
Bugun bı baktım hala konusuyor
Anlamadıgım bır anneden babadan bukadarmı cekınmez

Erkek arkadasi mi kufurlu konusuyor kiziniza. 😲Asla asla kendisiyle böyle konuşturmasin kac yasinda olursa olsun. Bu konunun uzerine düşün mutlkaa, konuşmalarini da takip etmeye devam edin.

ben orta son sınıftayken benim değil ana bir arkadaşımın (siniftan) erkek arkadasi vardı bize çok garip geliyordu 😅kızım şu an 3.sinif size hak veriyorum o yaşta erkek arkadaşı olsun istemem ama ne yapılabilir hiçte fikrim yok☹️ devir kötü kanlar deli akıyor insan korkuyor çok da haklısınız.

O yaşta benim de vardı herkesin ilk mide kıpırtıları o dönemlerde olmuştur zaten. Hemen engellemeliyimmm moduna girmeniz çok yanlış. Ortada yaş farkı problemi olsa (ki yok) , veya konu hatalı yerlere gitse neyse de gayet masum ilk hisleri de böyle engellemeye çalışmayın. En fazla napıcaklar, kantinde bahçede gezip konuşup “çıkıcaklar”. Engelleyemezsiniz de zaten yalana, güvensizliğe ve gizliliğe itersiniz.
Evet oyle olmasın dıye dırendım
Bızde o donemler asık olmaya baslamıstık
Baktım butun cocuklarda var neyse saglıklı bır bedende bunlarda normal dedım
Zaten kendısıde ozaman dedı anne neler yapanlar var bılıyormusun ben onlar gıbımıyım
Sen bana dua et . Neler yapıyolar dedı (zaten orda korktum😔)
Aklımımı kacırdım dedı
Ama ben sınırını bılsın bunlarada erken oldugunu bılsın ıstıyorum bılmıyorum kabullenemıyorum daha kucuk

Mesajlari okumanizda bir kotuluk gormedim daha kucukler benim kizimda 10 yasinda bende arkadaslariyla mesajlasmalarini okuyorum mecburen daha ozel hayatlari olacak yasta degiller.karim kocam muhabbetini bende duydum ozellikle bu koreli fanlarinda felan bu tur konusmalar cok oluyor.Sevgililik konusundada cok ustune gitmeyin. Ama bol bol konusun belliki maddi durumunuz iyi gerekirse destek alin.Simdiki cocuklar ergenlige cok cabuk giriyor.Ne yazikki bizim jenerasyondan cok farklilar

Ben sizin anneliğinizi beğendim.Kararında.Ne çok şımartmışsınız nede katı olup duvar örmüşsünüz.Kızını seven ve endişe eden anne görüyorum.Kızınız bu devir için bile kötü bir şey yapmıyor.Belki ilk aşktır.Ben de o yaşlarda ilk defa aşık oldum masumcaydı her şey güzeldi.Kız/erkek ayrımını kendimi tanıma serüvenimi o yaşlarda öğrendim.
Keşke herkesin annesi babası sizin gibi olsa.Hem otoritenizi koyup hem de sevgiden kesmeden kontrolünüz altında tutmak istemenizi sevdim.
🤗
Aslında cok tahammulsuz ve sert bırıyım ama ergenlık oldugundan berı kızıma bu sekılde davranmam onun ve benım acımdan daha kuvvetli olur dıye kendımı sıkıyorum
Gercekten tamda soyledıgınız gıbı olmaya calısıyorum
Kontrolum altında ama yıne yasasın sınırını bılerek
Be kımseden sevgı veya maddı bır beklentısı olmasın dıyede elımden gelenı yapıyorum
Ama bırkez konusup tekrar aynı seyle karsılasınca
Çünkü tamam haklısın demişti
Şimdi tekrar iletişimi bırakmadıgını gorunce ben cokmu ipleri bıraktım
Neden hıc cekınmedı korkmadı dedım
Ona ayrıca cok uzuldum
Yanı bukadar ıyı davranmaya calısmam işe yaramadımı dıye üzüldüm
Ikı ay kaldı sınava
Bunun daha lisesi üniversitesi var ben biraz afalladım

Olur siz karıstırmazsınız
Hanfendı karıstırmıyorum bu cocugun elınde 10 yasından berı telefon var
Ikı kez karıstırdım arada ne oldugunuda bılmemız gerekmıyormu
14 yasında cocuk bu . 18 yaş üstü birey degılkı napabılırım
Bu kadar özeline kadar bakmasi utanc verici bir durum.. siz 14 yasinda iken ne yapiyordunuz? Kiziniza güverenek baslayabilirsin mesela dersleri aksatmadigi sürece sorun yok. Siz sadece kiziniza sorumlulugu ögretin seygiyi merhametliyi saygiyi ahlakligi ara ara nasihat et ki.. simdiden baski yaparsaniz size yalan söylemeye baslayacak kizinizla yeri geldiginde arkadas yeri geldiginde Anne davranirsaniz aynisi Baba faktörü de gecerli. Burda baba rolü ele alinmasi gerekiyor bak kizim erkekler bildigin gibi degil kendini dikkat et seni kandirirlar buna izin verme vs nasihat edecek yargilamadan da yerine göre davranacak.

Siz hiç anne babanıza karşı gelmediniz mi? Her dediğimizi yapsaydı ki iyiki de yapmıyorlar biz koşulsuz doğru değiliz sonuçta. Yanlış yapması gerek. Böyle soyutlayarak yetiştiremezsiniz. Gözlemlemeye devam edin ama bence karışmayın. Sadece konuşuyor ne yapıyor ki? Çocuk küfür eder hiç duymıycağını mı sanıyorsunuz? Kızınız değişirse müdahale edersiniz.

Ben ailemden korktuğum için konuşmazdım ki keşke konuşsaymışım. Çok tecrübesizdim.

X