2.5 senelik Evlilik ve olamayan Cinsellik..

hoby

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2009
74
58
İyi günler arkadaşlar. burayı çok sık takip ederim.ama bir gün artık benimde dayanamayıp buraya yazacağım aklıma gelmezdi. biraz uzun olabilir sabırla okuyup kırıcı olmadan eleştirirseniz sevinirim..
Derdim 2.5 senedir evli olmamıza rağmen hala cinsel birlikteliğimizin olamaması.okuyan arkadaşlarım hemen vajinusmussun sen diye düşünebilirler.. ama maalesef eşimde iktidarsızlık var. Allah'ım bu nasıl büyük bir imtihandır.yaşamayan anlayamaz. Ağlamadığım neredeyse bir günüm bile yok.

1-her normal nişanlı çift gibi evlenmeden ben eşime hani evlendiğimiz gece illa bazı şeyler olmak zorunda değil gibisinden şeyler demiştim.ama hani ogün olmayacak diye değil.sadece olmaya bilir de demek için. neyse biz evlendik balayında odaya girdik. eşim otel görevlisinden birşeyler istemek için odadan çıktı 10 dakika sonra geldi. ben bu sürede tvden müzik açıp yatakta oturup eşimi bekledim.odaya geldiğinde bana eee niye gelinliğini çıkarmadın.sıkılmadın mı daha.ben önce şaka yapıyor sandım.ama samimi olduğunu sonra anladım.neyse ben bunun üzerine banyoya gidip gelinliği çıkarıp odaya geldiğimde benim odun kocam maç yorumunu açmış onu dinliyordu. Affınıza sığınarak yazıyorum ama gecelik giymiştim. eşim bana bakıp gülerek biraz açık değilmi canım bu dedi. ben yine öyle kalakaldım.ikinci kere çok kırılmıştım. neyse biz yatağa girdik eşim bir iki öptükten sonra bugün de bayağı yorulduk. hem sende ilk gece olmasını istemiyordun.güzel bir dinlenelim dedi. iyi geceler dedik. uyudu eşim.tabi benim gözüme uyku girmiyor.sessiz sessiz ağlıyordum.eşim sesimi duymuş ki kalktı bana niye ağlıyorsun dedi.tabi ben konuşmuyorum bu süreçte.bir süre sonra lavaboya gitti eşim. tam yatağa geliyordu ki bir den kendini yere atıp bacaklarım tutmuyor dedi. tabi o zaman ki kızgınlık ve kırgınlığımla inanmadım eşime.sen bilirsin yatağa da gelmek istemiyorsan dedim. 5 günlük balayı tatilimiz zehir oldu eşim hiç yaklaşmadı.deneme yoluna bile gitmedi..benim kız kardeşim olmadığı için annemle kardeş gibiyiz balayında iken annem aradı nasılsınız diye bende ağlayarak dayanamayıp anneme anlattım.çok yanlış yaptım biliyorum söylememem gerekirdi. annem kayın validemi arayarak detay vermeden galiba sıkıntıları var. bir ara istersen.kayınvalidem eşimi aramış eşim bir sıkıntı yok herşey yolunda demiş. konu kapandı tabii.

2- tatilimiz bitti çalıştığımız ile geldik evimiz sıfır binaydı. doğalgaz boruları sızdırdığı için 2 ay doğalgazsız yaşadık. bu süreçte eşim yine hiç bir girişimde bulunmuyordu. ben bir gün artık sinir krizi geçirip biz neyi niçinbekiyoruz dedim. bana doğalgaz olmadığı için erteledeğini söyledi. dahada çok delirdim. sonuçta biz banyo için ketılden su ısıtıp yıkanıyorduk. yine aynısı yapabiliriz dediğimde yine farklı bahaneler öne sürüp durdu.ben en azından dokunma öpme olabilir sen onu da yapmıyorsun diyordum hep bir açıklaması vardı .bu süreçte ben zaten hep ağlıyordum. çare beklemek diye. neyse doğalgaz bağlandı evliliğimizin 2. ayında.

3- 2 aylık evli iken eşimin benim bilmediğim ikinci bir face olduğunu gördüm. daha önceki faceınde benim sildiğim gerçekten işi gücü ahlaksızlık olan bir erkek arkadaşını silmiştim. o arkadaşını gizli face hesabına eklemiş.tabi ben bunu görünce kavga kıyamet koptu. şimdi düşünüyorum da eşimin ekmeğine yağ sürmüşüm. o süreçte bir süre konuşmadık. cinselliğin vermiş olduğu gerginlikle de dahada gerildik.o süre bir psikolağa gittik. ben ağlamaktan birşey anlatamıyorum zaten. eşim o kadar güzel kendini anlatıyor ağzım açık dinliyorum. sanki tüm sıkıntı bendeymiş gibi. biz kendi düğünümüzü kendimiz yaptık iğneden ipliye. haliyle kredi çektik. ama ikimizde iyi sayılan bir maaş alıyoruz. doktora borcumuz var onu kafaya takıyorum demiş ve ayrıca biz birlikteliği denerken ister istemez bağırma gibi sesler çıkarıyorum. eşimde doktora canı yanıyor diye çekiliyorum demiş. bir süre gittik daha gittik doktora sonra bıraktık. psikolağa göre önce normal sorunları halledip öyle cinsellik yaşanmalıymış. ama ben buna inanmıyorum. bizim bu kadar dolup kavga etmemizin sebebi cinselliği yaşayamamak. ben bunu eşimede söyledim. yok dedi doktora uyalım sonuçta doktor o dedi. neyse böyle bir kaç ay daha geçti. eşime her cinselliği açtığımda seninde aklın fikrin onda. başka bir şey düşünmez misin sen. ben seni böyle tanımazdım lafları üzerine uzun süre konusunu açmadım. böylelikle evliliğimizin 1 senesi geride kaldı.ilk bir senede eşimle 3 kere denedik iktidarsızlık sorunu yaşayınca araya aylar giriyordu birbirimize dokunmamız.

4- evliliğimizin 2 senesine girdik biz hala mutsuzduk. işin garip yanı gündüz çok iyi anlaşıp gezip tozup, akşam olunca ikimizde sus pus tv izlerdik. sonra ikinci bir psikolağa gitmeye karar verdik. erkek olsun dedi eşim. tamam dedim. yeterki iyi olalım ben en mahrem şeyleride erkek doktora anlatmaya razı geldim. psikolog hormon testi istedi yaptı eşim çok az düşük çıktı. etkilemez bu seni dedi.ama yinede bizde düzelen hiç bir şey yok. eşim cinsel haplar aldı yine sonuç aynı. eşime artık bir gün çok samimi olduğumu belirtip farklı bir bayana gidip dene dedim. ama bana belli etmeden tabi.belki sıkıntı ikimizin uyumunda.yok ben başka kadına dokunamam. ama banada dokunmuyorsun işin komik tarafı:KK43: artık bendede ciddi boyutta cinsel isteksizlik oluştu.biz böyleyken bunu nasıl aşacağız bilmiyorum. bir kaç gün önce eşim bana belkide senden dolayı olmuyordur dedi.belkide vajinusmussundur dedi. belkide öyleyimdir. ama biz daha onu anlayacak duruma bile gelemiyoruz ki. eşime artık bu ağustosa kadar zaman verdim bazı şeyler düzeldi düzelmedi herkes kendi yoluna baksın.size 3 yıl önceki halimle şimdiki halimi fotosunu göstersem bariz fark var. saçlarım beyaz doldu. eşim bile diyor saçların niye bu kadar beyazladı diye.

5- eşimle ikimizde memuruz. stresli bir iş ama çok yorucu bir iş değil. artık bıktım eşimin bugün çok yoruldum demelerinden .ama beni bu zamana kadar tek bekleten şey eşimi çok sevmem. ve diğer konularda bana karşı anlayışlı ve yardımsever olması. Allahım hakkımızda hayırlısı ne ise onu versin. bende istiyorum bir çocuğumuz olsun çünkü yaşım geçiyor artık. eşim 32 ben 30 oldum. artık evli olup 2-3 ocuğu olmayanlara acaba onlarda mı bu sıkıntıyı yaşıyorki düşünmeye başlar. tabi herkesin derdi farki oluyo. Rabbim bu ramazan gününde kimin ne derdi varsa derman olsun inşallah....Eşime 1 ağustos a kadar zaman vermiştim. hala değişen durum yok. zamanımız az kaldı.3 yılda olmayan 15 gündemi olacak diyorum. çokk polyanacı hemen kızıyor bana sen olumsuz düşünüyorsun diye .yaşadıklarımız olumsuz düşündürüyor maalesef.benim bu evlilikte en büyük hatam kavgalarımız esnasında eşime çok kırıcı laflar etmem. kendimi tutamıyorum o an. sonrasında da ben bunları niye söyledim diye ağlıyorum.Yani hep ağlıyorum..

6- hemen ayrıl niye bekliyorsun maaşın da varmış diyebilirsiniz. ama evlilik kolay kurulmuyor. öyle kolayda yıkılmamalı diye düşünenlerdenim. ihanet ve dayak olmadığı sürece. Ama böylesi bir imtihan aklıma gelmezdi.dua edin bize lütfen.sadece dertleşmek istedim. hakkınızı helal edin

cok zor bı durum ... ayrıca hayır canım hemen ayrıl denılınır mı dıyenlerede cok kızarım cok haklısın yuva kolay kurulmuyor,
gercekden sabırlıymıssınız ve namusluymussunuz genelde boyle yazılarda baskasına asık oldum lafını cok duymaya basladıgımız ıcın taktır ettım sabrınızı anlayısınızı ve hala evlılıgınızı kurtarmaya calısmanızı,
elınızden gelenı yapmıssınız, doktorada gıdılmıs, sanırım esınızı boyle kabul etmek den baska care kalmıyor sıze,
belkı bu cok konusuldu bu konuda cok yıpraandınız belkı...
yınede sız denemek amaclı bıle baskasına gıt demeyın. ben aslında nıcın dedıgınızı anladım yanı artık esınız duzelsın dıye herseye razı olur kabul eder olmussunuz . bence bıdaha boyle dusunmeyın
pekı sıze karsı davranısı nasıl ? konusması dertlesmesı davranısı hersey super ama bıtek cınsellık mı eksık ?
yoksa hıc bı anlamda varlıgını hıssedemıyor musunuz ?

Ne kadar süredir berabersiniz? Nişanlılık döneminde yakınlasıyor muydunuz? Yakınlaştığında sertleşiyor ama seks yapacağınız zaman mı sertliğini kaybediyor? Bunca zaman içinde birlikte olamamanız çok tuhaf seni anlıyorum ve çok üzüldüm. Tabi ki cinselik her şey değil ama bu evlilik... Bence ondan bir şeyler beklemek yerine sen başlat canım, ne bileyim çok afedersin ama erkeklerin genelinin fantezisidir, sabah oral seksle falan uyandır yani belki işe yarar ve devamı gelir.
Düşüncelerini sevdim, eşin çok şanslı gerçekten... Sırf probleminizi aşabilmek için başka kadın için bile inisiyatif kullanmışsın. Eminim çok hoşsun, eğer verdiğin tarihte de olmazsa bence yollarınızı ayırın.. Çünkü kadınsın ve kadınlığını yaşamayı istemek kadar doğal bir hakkın yok, bebek için ya da değil.. Sen zaten her yolu denemişsin. Hakkında hayırlısı olsun.

Evliklkte.cnsellik hersey gercekten. Bnde 2yillk evliyim esimin pek cinsellige dusknlugu yok (2ayda bir diyelim) bnde de cnsel hissizlik var, arayada boyle zamn girince bnde iyice soguyorm bzde de her gun tartsma oluyor, kadnlk gururum var bnde mutlu olmk haz almak istiyorm dyorm tinlamiyor bile, ama esim cok iyi birisi bni el ustunde tutar ne bi kmseye laf ettirir nede kndi eder, bazen yemegi bile yapar,cocugumza karsi ilgili, her gun seni seviyorm.der ama gel gelelm is yok. Zaten bnde de his yok.ama bnde cok agliyorm, cok stres yapiyorm. Ama sizin durum gbi degil tabi, Allah esinize.sifa versin, insaallah care bulursunz.

Evliklkte.cnsellik hersey gercekten. Bnde 2yillk evliyim esimin pek cinsellige dusknlugu yok (2ayda bir diyelim) bnde de cnsel hissizlik var, arayada boyle zamn girince bnde iyice soguyorm bzde de her gun tartsma oluyor, kadnlk gururum var bnde mutlu olmk haz almak istiyorm dyorm tinlamiyor bile, ama esim cok iyi birisi bni el ustunde tutar ne bi kmseye laf ettirir nede kndi eder, bazen yemegi bile yapar,cocugumza karsi ilgili, her gun seni seviyorm.der ama gel gelelm is yok. Zaten bnde de his yok.ama bnde cok agliyorm, cok stres yapiyorm. Ama sizin durum gbi degil tabi, Allah esinize.sifa versin, insaallah care bulursunz.

evlilik kolay kurulmuyo demişsin ama bu yaşadığınız evlilik değilki,diğer yaptığınız herşeyi başkalarıylada yapabilirsiniz ama cinsellik sadece eşinle olur evliliğin temelir. sizin evliliğinizde temel yok. eşin bi çaba göstermiyo sen neyi bekliyosunki. cinsellik sadece erkeğin hakkı değil ki, kadınında ihtiyaçları var. boşuna zaman kaybediyosun

Afedersiniz ama esiniz acaba bayanlara ilgi duymuyor olabilir mi? Ya da ne bileyim kucukken travma yasamis olabilir.Ya da acik yazayim cinsel organindan utaniyor falan olabilir.Cunku surekli bahanelerin arkasina siginmis.Siz evlisiniz cinsellik olmali bunu dile getirmenizde cok normal bir sey

sorun eşinin bu konuda hiç çaba göstermemesi hiç ilşki olmadımı yada denemedinizmi

Esinizin fizyolojik bir problemi var mi orasini pek anlayamadim. Hormon testi disinda doktora gidip gitmediginden bahsetmediniz.
Olayin psikolojik oldugunu varsayarsak esiniz balayinda konversiyon bozukluk belirtisi gosteriyor durumdan kacmak icin ayagim tutmuyor yuruyemiyorum gibi bahaneler uretmis.
Psikologa gittiginde de savunma mekanizmalarindan inkar ve yansitmayi kullaniyor.
Tedavinin basarili olmasinin sarti kisinin durumunu kabul etmesidir.
Evet iktidar sorunu yasiyorum esimle yakinlasmak iyilesmek istiyorum dese eminim terapinin faydasini gorurdunuz.

Nişanlıyken bu konuyu konuştunuz mu bakış açısı nasıldı.
Resmen korkuyor cinsellikten. Ve bunu hiç sorun etmiyor ilginç. Evlenmeden önce de böyle miydi?

allah yardımcınız olsun kolay bir sınav değil.. Ne diyeceğimide bilemiyorum 2.5 sene çok uzun bir süreç.. düşününce ;hele ki bir erkek için çok uzun bir süreç bu süreçte birşeyler yaşamaması da şaşırtıcı. Üstelik anladığım kadarıyla hiçbir çabasıda yok.. Deneyeyim,tedavi olayım vs. vs. çözüm pek araştırmıyor sanki... Yanlış anlamayın ama acaba eşiniz bayanlara karşı birşey hissetmiyor olabilir mi.. Arkadaşlarını,çevresini falan gözlemleseniz....
Yakın bir tanıdık kız arkadaş, evlendiği gece eşinin hemcinslere ilgisi olduğunu ögrenmişti. Çocuk itiraf etmişti. Hayatta insanın başına herşey gelebiliyor...
Bazen insanın kafası dolu oluyor geçim derdi,iş stresi vs vs o zamanda cinsellik geri planda kalabiliyor ama bu ihtimal için 2 sene çok fazla sanki.. İnş. çözümünü bulursunuz

X