2 aylık bebeğime yetemiyorum 😖

başkası daha yazmış ama gördünüz mü emin olamadım. eds yöntemini denediniz mi? sonda yardımıyla mamayı emzirirken veriyorsunuz bebeğe

Benim bebeğim de iki aylık ve aynı problemi yaşıyorum nolur sakin kalmaya çalış ben de çok üzülüyorum kilo kaybetmeye başladı artık ama şunu farkettim ben biberonu elime alıp tedirgin bir şekilde acaba içecek mi içmeyecek mi gibi düşüncelerle ona yaklaştığımda kesinlikle endişemi hissediyor ve içmiyor sakin ve soğukkanlı olmak zorundayız açlıktan ölmez at bu düşünceyi kafandan bu bir süreç geçecek ve bunlara güleceğiz yıpratma kendini demesi kolay biliyorum ama bak ben de aynı şeyleri yaşıyorum biberonu ağzına tepmek asla çözüm değil ayakta gezdirirken beslemeyi denedin mi benim kızım gezerek beslenmeyi daha çok seviyor hatta çok hafif zıplıyorum daha iyi içiyor bir dene istersen

Merhaba anneler bebeğim 2 aylık 2800 doğdu sarılık oldu hiç emmedi hep biberonla sağıp verdim mama verdim derken 2 aya geldiğinde güç bela 4600 oldu fakat bu lanet 2 ay sendromumu nedir bilmem günde toplam 60 cc mama anca içiyordur emiyor ama doymuyor sütüm çok az yetmiyor açlıktan ellerini yiyen bebe mamayı yemiyor artık sinir krizleri geçirıyorum bazen ona yansıyacak diye korkuyorum millet zaten kedi eniği gibi bune böyle dedikçe bu sıpa kurudu kabuğuna girdi bu 6. Mama 3. Biberon ne denesem olmadı bir yandan hastane bir yandan bu maddi manevi çöktük artık şırıngayla midesine basıyorum mamayı o sinirden ağlıyor ben sinirden ağlıyorum saçlarımı yoluyorum zaten doğumdan beri hastanelerdeyiz hiçbir şey yokmuş gibi bide bu çocuğun açlık protestosu çıktı başıma. Açlıktan karın gurultusunu duyuyorum ya psikolojim bozuldu anne sütü içiyo yetmiyo artmıyor da zıkkın süt zaten herkes sütün az doymuyo diye beni yetersiz hissettirdi ama en azından mamasıyla besliyorum diye avutuyordum kendimi şimdi temelli anne sütüne dönüp sütün doyurmaması beni iyice yetersiz ve berbat hissettiriyor ne yapacağım ben hanımlar Allah aşkına bir yol söyleyin nolursunuz 4 duvar arasında çıldırmamak için balkonlara atıyorum kendimi ne hastalığı bitiyo ne derdi bitiyo gün doğmasın istiyorum artık yeni bir şey çıkacak diye yorulduğumdan değil beceremediğimden bebeğime yetemediğimden ödüm kopuyo artık açlıktan ölecek diye 😭😭😭😭😭😭😭
Benm kızımda 2900 doğdu. 3.5 yaşında maşallah halen bu zayıf diyen oluyor. Ben çok kafama takmadım yada içime attım bilmiyorum ama çok kızardım salaklar derdim kendi kendime . Çünkü her çocuğun kendi fiziği yapısı var. Kimisi topaç doğar kimisi zayıf doğar. Ben kızıma özellikle hasta olduğu zamanlar süt bile iciremedigimk bilirim. Aç uyudugunu. O zaman kafama yakardım. Neredeyse 3 yaşına kadar sadece neredeyse süt içti. Sonra düzeldi. Hiç biseyi kafanıza takmayın. O söylenenler çok biliyorlardı gelip çorba yapıp size versinler. Ayrıca bebisinjz daha 2 aylık. Üzülmeyin. Yememesi normal. Bide başka mama deneyin

onun midesi yumurta kadar, doyuyordur. Doğuma gör gayet iyi kilo almış. Önce bi sakin olun. Sterinizi hissedip huzursuz oluyor. Stres sütün en büyük düşmanı. İyi beslenip bol bol emzirin, belli saat aralığında emzirin fırsat buldukça emzirin. Süt var bebek emdikçe gelir o.
Sağımla bebeğin emmesi aynı şey değil.
Karnı tok olduğu için mama istemiyor olabilir. Kendiniz su için, yeşillik kuruyemiş, çorba, kuru dut, meyve her şeyden tüketin. Etrafınızdaki bilmişleri susturun gerekirse görüşmeyin. Zaman geçince bugünleri üzülerek geçirdiğiniz için çok pişman olursunuz. Sık sık emsin, sarılıp kucaklaşıp bol bol vakit geçirin bebeğinizle. Ellerini yüzünü parmaklarını her şeyini sevin, o uyuyunca siz de uyuyun. Çıkıp yürüyüş yapın. Lohusa sendromu yaşıyor olabilirsiniz.

açlıktan ellerini yemiyor, oral dönemde yani dünyayı ağzıyla keşfediyor ne bulursa neye gücü yeterse ağZına atmaya çalışacak bir süre.

Merhaba anneler bebeğim 2 aylık 2800 doğdu sarılık oldu hiç emmedi hep biberonla sağıp verdim mama verdim derken 2 aya geldiğinde güç bela 4600 oldu fakat bu lanet 2 ay sendromumu nedir bilmem günde toplam 60 cc mama anca içiyordur emiyor ama doymuyor sütüm çok az yetmiyor açlıktan ellerini yiyen bebe mamayı yemiyor artık sinir krizleri geçirıyorum bazen ona yansıyacak diye korkuyorum millet zaten kedi eniği gibi bune böyle dedikçe bu sıpa kurudu kabuğuna girdi bu 6. Mama 3. Biberon ne denesem olmadı bir yandan hastane bir yandan bu maddi manevi çöktük artık şırıngayla midesine basıyorum mamayı o sinirden ağlıyor ben sinirden ağlıyorum saçlarımı yoluyorum zaten doğumdan beri hastanelerdeyiz hiçbir şey yokmuş gibi bide bu çocuğun açlık protestosu çıktı başıma. Açlıktan karın gurultusunu duyuyorum ya psikolojim bozuldu anne sütü içiyo yetmiyo artmıyor da zıkkın süt zaten herkes sütün az doymuyo diye beni yetersiz hissettirdi ama en azından mamasıyla besliyorum diye avutuyordum kendimi şimdi temelli anne sütüne dönüp sütün doyurmaması beni iyice yetersiz ve berbat hissettiriyor ne yapacağım ben hanımlar Allah aşkına bir yol söyleyin nolursunuz 4 duvar arasında çıldırmamak için balkonlara atıyorum kendimi ne hastalığı bitiyo ne derdi bitiyo gün doğmasın istiyorum artık yeni bir şey çıkacak diye yorulduğumdan değil beceremediğimden bebeğime yetemediğimden ödüm kopuyo artık açlıktan ölecek diye 😭😭😭😭😭😭😭
Sakin ol geçecek hepsi inan geçecek. Benim de hiç sütüm yoktu nerdeyse tahin helvası yemeye başlayınca arttı. Ve stres yaptıkça sütün iyice azalır. Lohusasın çok normal yaşadıkların ben de yaşadım.. Sütüm azdı mama vermeyeim emdikçe gelir dedim ama sarılık oldu keşke en baştan mamayı verseymişim. Doktorumm 8 çocuk annesi. Daha okurken çocuğu olmaya başlamış. Torunları var genç yaşta. Ona gittiğimde bebeğin hayatta kalacak ladar beslenmiş dedi kahroldum. Ama sonra dedi ki sütğn olmuyosa olmıyodur napalım yani. Bunu bu kadar takma. Heöen eve gidip mama veriyorsun dedi. Mamayı hazır et çnce emzir sonra memeyi çeker çekmez mamayı ver dedi. Anne ucı uyumlu biberon kullandım. Am abu yöntem sayesinde mama yediği içün memeyi hiç bırakmadı. Herkes mama yerse memeyi bırakır diyordu ama 30 aylık olana kadar emzirdim bırakmasam hala devam edecekti. Tahin helvasını mutlaka ama mutlaka ye. Bol bol su ve süt iç. Sütün artar merak etme. Bebeişinde kilo alıyor zaten çok kilolu doğmamış birden bire artmaması normal. Belki başka bir problem de vardır.. Yani bazı değerleri Düşüktür belki. baktılar mı hiç? Endişe etme hepsi geçecek.. O bebek için, herşeysin sen. Senin kokun varlığın o kadsr değerli ki. Stres hapma yoruldun belli ki ama geçecek geçiyor allahın izniyle

Artık görüşmüyorum yaşları büyük olmasa susmuycam da ağzıma geleni söylerim de dillerine düşüp ordan burdan duymak bar bide işleri güçleri Mahalle dedikodusu zaten

Dediğiniz gibi bu ara sinirlendiğimi anlıyor gibi daha da çok ağlıyor sakin kalmaya çalışıyorum inşallah moralimi de düzeltebilirim ama anne olmaktan şu ana kadar hiç o tadı alamadım ilk çocuğum öyle hastane kapısındayız acaba ben mi bakamıyorum yavruma düşüncesi geliyor yavaş yavaş
O ben mi bakamıyorum duygusu çook kişide oluyor. 🤗 Elinden geleni yapıp çırpınıyosun onun için endişe ediyosun, bakıyosın besliyorsun kendine halsızlık etme yapabilecrğin herşeyi yapıyorsun zaten

Vallahi ek gıda yolu gözlüyorum bende ama şansına onu da yemez bu
Kodlama şimdiden. Yer yer merak etme. Ben ekmhıdada hep tattırdım sadece yemeyince sorlamadım hiç bir zaöan zorlamadım. O yüzden yemek onın için kriz sebebi oşmadığo için kendisi dahankolay alolto ve şükürler olsun hiç yeme problemi, yaşamadım.

Onun midesi zaten küçüktür doktorlarda önemli bişey yok dediyse zamana bırakın belki karın guruldaması aç olduğundan değil de bağırsaklarından falan geliyordur
Çok doğru. muhtemelen sorun bu.konı sahibi olmazsa bir kakasıno, tahlil ettirin. Oğlum benzer spunlar yaşamıştı

Bu aya kadar gayet güzel biberon emiyordu ilk doğduğunda sarılık vardı ondan meme emmedi süt azaldı şimdi memeye dönünce de bir anda çoğalmadı süt haliyle hala sarılığı devam ediyor galaktozemiden şüphelendiler süt alerji testi gen testi hepsi temiz geldi sarılığın iki değeri varmış biri tehlikeli diğeri masum olan benim çocuğumun ikisi de yüksek bu yüzden biraz da sakin olamayışım eğer emmezse iyice hasta olur diye
Merhaba benim bebeğimin de uzamis Sarılığı var suan 23 günlük emmesi güzel kilo alımı iyi gelişimi gayet iyi ama sarılıktan dolayı galaktozemi den şüphelendiler özel de test verdik bekliyoruz. Siz de başka ne belirtiler vardı sonuçlar çıkana kadar anne sütünü kestiler laktozsuz mama veriyoruz. Ama ben çok korkuyorum. Sonuçların kötü gelmesinden. Sizin sarılığınız geçti mi ? Galaketozemi yok sanırım sizde neler yaşadınız

Çok doğru. muhtemelen sorun bu.konı sahibi olmazsa bir kakasıno, tahlil ettirin. Oğlum benzer spunlar yaşamıştı
Sonunda çözümü bulduk cmv enfeksiyonu kapmış çocuk ama bu enfeksiyon sinsi bir enfeksiyon olduğundan belirti vermezmiş tek belirtisi iştahsızlık oldu bizde 9 kasımdan beri hastanede yatıyoruz bebeğimle tedavi görüyor damardan antibiyotik veriyolar 2 kez 15 ml ve hala ne zaman çıkacağımız belli değil

Merhaba benim bebeğimin de uzamis Sarılığı var suan 23 günlük emmesi güzel kilo alımı iyi gelişimi gayet iyi ama sarılıktan dolayı galaktozemi den şüphelendiler özel de test verdik bekliyoruz. Siz de başka ne belirtiler vardı sonuçlar çıkana kadar anne sütünü kestiler laktozsuz mama veriyoruz. Ama ben çok korkuyorum. Sonuçların kötü gelmesinden. Sizin sarılığınız geçti mi ? Galaketozemi yok sanırım sizde neler yaşadınız
Biz özelde gen testi yaptırdık galaktoz genine baktılar bu genetik bir rahatsızlık diye keşke doktorunuz test isteyip sonucunu bekleseymiş hemen neden anne sütünü kesmiş ki bizimki sonucu beklemişti evet galaktozemi hastası değilmiş bebeğim testler %99 doğru sonuç veriyor 1600 lira tuttu cmv enfeksiyonu kapmış bizimki meğersem sizde bi cmvsine baktırın

onun midesi yumurta kadar, doyuyordur. Doğuma gör gayet iyi kilo almış. Önce bi sakin olun. Sterinizi hissedip huzursuz oluyor. Stres sütün en büyük düşmanı. İyi beslenip bol bol emzirin, belli saat aralığında emzirin fırsat buldukça emzirin. Süt var bebek emdikçe gelir o.
Sağımla bebeğin emmesi aynı şey değil.
Karnı tok olduğu için mama istemiyor olabilir. Kendiniz su için, yeşillik kuruyemiş, çorba, kuru dut, meyve her şeyden tüketin. Etrafınızdaki bilmişleri susturun gerekirse görüşmeyin. Zaman geçince bugünleri üzülerek geçirdiğiniz için çok pişman olursunuz. Sık sık emsin, sarılıp kucaklaşıp bol bol vakit geçirin bebeğinizle. Ellerini yüzünü parmaklarını her şeyini sevin, o uyuyunca siz de uyuyun. Çıkıp yürüyüş yapın. Lohusa sendromu yaşıyor olabilirsiniz.
Teşekkür ederim cevabınız için ama ben şüphelerimde haklıymışım gerçekten de annenin içine doğuyor.. çocuğum cmv enfeksiyonu kapmış doğumdan sonra ve tedavi edilmediği için gittikçe artıp en sonunda iştahını kesmiş karaciğerine yerleşmiş çünkü enfeksiyon doktorlar sinsi bir enfeksiyon olduğu için tanısında gecikmişler

açlıktan ellerini yemiyor, oral dönemde yani dünyayı ağzıyla keşfediyor ne bulursa neye gücü yeterse ağZına atmaya çalışacak bir süre.
Teşekkür ederim cevabınız için ama ben şüphelerimde haklıymışım gerçekten de annenin içine doğuyor.. çocuğum cmv enfeksiyonu kapmış doğumdan sonra ve tedavi edilmediği için gittikçe artıp en sonunda iştahını kesmiş karaciğerine yerleşmiş çünkü enfeksiyon doktorlar sinsi bir enfeksiyon olduğu için tanısında gecikmişler

Benm kızımda 2900 doğdu. 3.5 yaşında maşallah halen bu zayıf diyen oluyor. Ben çok kafama takmadım yada içime attım bilmiyorum ama çok kızardım salaklar derdim kendi kendime . Çünkü her çocuğun kendi fiziği yapısı var. Kimisi topaç doğar kimisi zayıf doğar. Ben kızıma özellikle hasta olduğu zamanlar süt bile iciremedigimk bilirim. Aç uyudugunu. O zaman kafama yakardım. Neredeyse 3 yaşına kadar sadece neredeyse süt içti. Sonra düzeldi. Hiç biseyi kafanıza takmayın. O söylenenler çok biliyorlardı gelip çorba yapıp size versinler. Ayrıca bebisinjz daha 2 aylık. Üzülmeyin. Yememesi normal. Bide başka mama deneyin
Merhaba teşekkür ederim yorumunuz için meğerse bebeğim cmv enfeksiyonu kapmış doğumdan sonra bu arada da bulunamadığı için yükselmiş ve karaciğere yerleşmiş bu yüzden de iştahı kesilmiş şimdi hastanede yatıyoruz 1 ay oldu antibiyotik tedavisi veriyorlar damardan

Benim bebeğim de iki aylık ve aynı problemi yaşıyorum nolur sakin kalmaya çalış ben de çok üzülüyorum kilo kaybetmeye başladı artık ama şunu farkettim ben biberonu elime alıp tedirgin bir şekilde acaba içecek mi içmeyecek mi gibi düşüncelerle ona yaklaştığımda kesinlikle endişemi hissediyor ve içmiyor sakin ve soğukkanlı olmak zorundayız açlıktan ölmez at bu düşünceyi kafandan bu bir süreç geçecek ve bunlara güleceğiz yıpratma kendini demesi kolay biliyorum ama bak ben de aynı şeyleri yaşıyorum biberonu ağzına tepmek asla çözüm değil ayakta gezdirirken beslemeyi denedin mi benim kızım gezerek beslenmeyi daha çok seviyor hatta çok hafif zıplıyorum daha iyi içiyor bir dene istersen
Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim. Ama maalesef ben kaygılarımda haklıymışım gerçekten de annenin içine doğuyormuş. Bebeğim cmv enfeksiyonu kapmış doğumdan sonra bu arada da bilemedikleri için enfeksiyon 2 milyona çıkmış ve karaciğere yerleşmiş bu yüzden de bebeğim aç olsada içemiyormuş mama. 9 kasımda hastaneye acil yatış yaptırdılar hala hastanedeyiz damardan 2 kez antibiyotik veriyolar

başkası daha yazmış ama gördünüz mü emin olamadım. eds yöntemini denediniz mi? sonda yardımıyla mamayı emzirirken veriyorsunuz bebeğe
Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim. Ama maalesef ben kaygılarımda haklıymışım gerçekten de annenin içine doğuyormuş. Bebeğim cmv enfeksiyonu kapmış doğumdan sonra bu arada da bilemedikleri için enfeksiyon 2 milyona çıkmış ve karaciğere yerleşmiş bu yüzden de bebeğim aç olsada içemiyormuş mama. 9 kasımda hastaneye acil yatış yaptırdılar hala hastanedeyiz damardan 2 kez antibiyotik veriyolar

Zorlamayla olmuyor biliyorum daha da inatlaşıyorlar. Mamanın suyu çok sıcak ya da soğuk mu oluyor acaba. Benimki soğuk olunca içmiyor mesela. Çok garip ya hadi mamayı sevmedi desek denemişsiniz bir sürü mama.

Peki kiloda az da olsa artış var mı ne zaman 4600 dü.

Bir de enfeksiyonu mu var? Bizim doktorumuza iştahsız bu ara dediğimde enfeksiyon vs olursa iştahsız olur yemez demişti
Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim. Ama maalesef ben kaygılarımda haklıymışım gerçekten de annenin içine doğuyormuş. Bebeğim cmv enfeksiyonu kapmış doğumdan sonra bu arada da bilemedikleri için enfeksiyon 2 milyona çıkmış ve karaciğere yerleşmiş bu yüzden de bebeğim aç olsada içemiyormuş mama. 9 kasımda hastaneye acil yatış yaptırdılar hala hastanedeyiz damardan 2 kez antibiyotik veriyolar şükür kilo da aldı. Yattığında 5040 kiloyken şimdi 5300 oldu

Öncelikle sakin olun. Süt yok yetmiyor düşüncesini aklınızdan silin. Sütün artması ve daha kaliteli olması için protein ağırlıklı beslenin.

Mamayı hiç mi almıyor ne yapıyor verince. Benim kızımda 3.ayda başladı red ara ara oldu. 2 gün önce en büyük reddi yaşadık akşama kadar aç durdu resmen. Şimdi düzeldi iyi. Atak haftasında olabilirsiniz ondan reddediyor olabilir

Kilosu gayet iyi 2 aylıkken bizde 4700 dük
Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim. Ama maalesef ben kaygılarımda haklıymışım gerçekten de annenin içine doğuyormuş. Bebeğim cmv enfeksiyonu kapmış doğumdan sonra bu arada da bilemedikleri için enfeksiyon 2 milyona çıkmış ve karaciğere yerleşmiş bu yüzden de bebeğim aç olsada içemiyormuş mama. 9 kasımda hastaneye acil yatış yaptırdılar hala hastanedeyiz damardan 2 kez antibiyotik veriyolar. Şükür kilo da aldı yatış yaptığımızda 5040 olan kilosu şimdi 5300 oldu

Öncelikle sakin olun, annelik böyle bir şey. 5 kez mama değiştirdiniz sanırım. Belki anne sütü yetiyordur, sık sık emzirmeye çalışın, sütü arttırmak için sağlıklı beslenin, bol bol su için, dinlenin. Bugün tv’de yeni doğum yapmış kadınların beslenmesinden bahsediliyordu, sakatat, kemik suyu tarzı kollajen içeren besinler çok iyiymiş.
Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim. Ama maalesef ben kaygılarımda haklıymışım gerçekten de annenin içine doğuyormuş. Bebeğim cmv enfeksiyonu kapmış doğumdan sonra bu arada da bilemedikleri için enfeksiyon 2 milyona çıkmış ve karaciğere yerleşmiş bu yüzden de bebeğim aç olsada içemiyormuş mama. 9 kasımda hastaneye acil yatış yaptırdılar hala hastanedeyiz damardan 2 kez antibiyotik veriyolar. Şükür kilo da aldı yatış yaptığımızda 5040 olan kilosu şimdi 5300 oldu

X