2 aylık evliliğim iyi gitmiyor, yardım

Sana kendini iyi hissedeceğin bir yorum yazayim.
Maddi olarak gram fayda görmediği halde, oldukça kötü kalbe sahip diyebileceğimiz eş ailesine sahip olup aynı özverinin beklendiği gelinler var.

Sen yine iyisin.
Halden anlayan kayinvaliden var madem al karşına sizi çok seviyorum ancak bu kalabalık gürültüsü beni çok yoruyor. Biraz daha kendimi dinleyebileceğim sakin bir hayat istiyorum de.

bende mardinliyle evliyim ve öğretmenim ortak yanlarımız mevcut. ben hiç yandaş aramadım yalnız, konumun sonunda bile biri bana yanlış yaptığımı söylesin diyorum. normalin bu olduğunu duymaya ihtiyacım olduğu için. düzgün bir dille tabi. onlardan rahatsız olmaktan bile rahatsız olduğumu kendimde vicdanımın rahat etmediğini haketmediklerini düşündüğümü de anlatıyorum bence siz tam beni dinlememişsiniz oturup tüüm mesajlarımı sakince okuyun
Hepsini okudum zaten, sana da yanlış olduğunu söylüyorum ama zoruna gidiyor. Üslubumda bence sıkıntı yok. Sen karşı taraf hakkında ikna olmak istemiyorsun, içinde aslında bu var. Alış dememizi beklediğini söylüyorsun ama aslında içinden alışmak falan gelmiyor. Psikolojik Destek almaya çalış, bilinç altında seni bunaileden uzak durmak zorunda hissettiren bir şey var

Afedersini de b** mu vardı 2 kere evlendiniz bu yaşta? Neden bir anda farklı bir evrene ışınlanmışsınız da birden bu hayatı yaşamaya başlamış gibi davranıyorsunuz? Tanıştıktan kaç saat sonra evlendiniz de bu adamın ailesiyle olan ilişkisini fark edemediniz? Aile apartmanı denen cehennemden hallice yapıda otururken eşinizin ailesiyle ayda yılda bir selamlaşacağınızı mı düşündünüz? Şu sitede sizin gibileri görmekten benim içim şişti ama sizin şişmedi.
Erken yaşta evlilik, aile apartmanı, anacı bir koca. Bu sitenin muhteşem üçlüsü
Neyse 3. Evliliğinizi biraz daha ders almış olarak yaparsınız umarım da 4.süne gerek kalmaz
bu yaş dediğiniz neredeyse 27 yaşındayım ilk evliliğimin üzerinden 6 sene, ilişkimin başlangıcından 2 sene geçmiş bana süreler yeterli geldi kusura bakmayın. 4. evliliğinizi siz yapın
Kim ne derse desin ben yeni evli çiftlerin bu kadar sık ziyaret edilmesini sağlıklı bulmuyorum. Yurtdışında evlilik iki kişilik tangodur, Türkiye de maalesef ailelerle halay çekmek gibidir lafı doğru. Çiftlerin önce kendileri aile olmalıdır. Bunu hangi psikolog ya da psikiyatrist ile paylaşsanız size söyler. Eşiniz ile tartışmak yerine ya da kendinizi ifade etmeye çalışmak yerine bir uzmandan (terapistten) destek almanız daha iyi olacaktır. Suçlayarak , aşağılayarak ya da kavga ederek değil de ortak yolu bulmak adına konuşmanızda fayda var.
Bir kedinin bile evi değiştirildiğinde aşılma süresi 2 aydır. Aşılma süreciniz olacak evliliğe… fakat bu süreçte hakarete varmadan, aileler ile kötü olmadan mutlaka uzmandan destek alsın, hem sizin eksiklerinizi söyleyecektir hemde eşinizin. İki tarafında ortak yolu bulacağına inanıyorum yeter ki arada gerçekten sevgi olsun saygı olsun.
Bir de size 3 te olur 5 te olur diye saygısız bir şekilde cevap yazanları ciddiye almayın. Hayat bu kimin 3 olur kimin 5 bunu sadece Allah bilir.
Umarım her şey yoluna girer.
Sevgiler…
benimki çoklu kombo sanırım, evliliğe alışmada zorlanma, başka aileye alışmaya zorlanma, başka çevreye alışmaya zorlanma...

Verin evi kiraya, kendiniz de kiraya çıkın o kirayla. Neticede size verdiler. Cumbur cemaat niye yasayasiniz. Gerekirse küçük bi ev olsun ama uzak olsun. Cocuklara da iyi yapmışsın bence zirt pirt ne gelecekler anlamadim ki sizin cocugunuz mu. Valla ben bu kabile duzenine karşıyım kafam goturmuo. Akraba diye de insanları görmek zorunda degilim. Bence sen mantik evliligi yapmaya calismissin ama mantikli olmamis. Sulalesine düşkün olmasinin neyine hayrandin anlamadim ki nasi değiştin nikahtan sonra pat diye rol mu yaptin?
teşekkür ederim yorumunuz için. evi kiraya vermek mümkün değil çünkü evi sıfırdan duvar kağıdına kadar biz döşedik. çatısı sökülüp tavan yükseltildi. tüm ev kırılıp baştan yapıldı banyo mutfak balkon dahil. zaten yapılacaktı bu dublex bölünüp 2 daire olacaktı ama faturaları, sahibi tek kişiye ait. biz burda oturmayacak olsaydık merdiven boşluğunu kapatmayıp burayıda ev olarak kullanacaklardı. biz faydalanalım kirayla ugrasmayalım diye böldük merdivenden.

mantık evliliği asla düşünebilceğim birşey değil, yapı olarak yoğun duygusal bağ beslemediğim biriyle yakınlaşamıyorum, ilk evliliğim hafif hoşlantı üzerineydi evlenince sorunlardan oda gitti tiksiniyordum resmen. o yüzden kendime ilk şartım evleneceğim insana deli gibi aşık olmaktı, her şeyi istekle yapmaktı. zaten aşık olduğum için affediyorum içimde, kin tutamıyorum, en kötü tartışmada uzak kalabilmemiz 2-3 saat. sonrasında o tutku ve şehvet özlem, bizi birbirimize çekiyor. aşık olmak bile aslında büyük lüksmüş ilk evliliğimde anlamıştım, hep sevmek mi sevilmek mi diye sorarlardı ben sevmek derdim ama anladım ki birini sevmekte çok farklı bir hismiş sevmekte çok eşsiz bir duygu. içimi döktüm size. keşke bu kadar aşık olmasam kız çıldırıyorum bazen kıskanmaktan azcık takmasaydım nolurdu :KK70:

Daha yeni evlisiniz insanların size ev görmeye gelmesi çok normal degilmi? Şöyle düşün senin ailene yakın otursaydınız o zamanda senin ailenle daha sık görüşülecekti. Bu konuda iki aile arasında kıyaslama yapman aşırı saçma. Ayrıca illa kiyaslama yapacaksan eşimin ailesi ev verdi, eşya aldı benim ailem ne yaptı diye de kıyaslama yap. Almaya gelince alıyorsun ama oturup iki bardak çay içmeye gelince bunlar kim oluyor diye düşünüyorsun resmen.
benim ailem çok şey yaptı, biri bütçesine göre davrandılar dediğim için sizinkiler cimrilik yapmışlar demişte, o bütçe bayaaaa bir fazlaydı bilmediğiniz konular hakkında konuşmayın, tabiki erkek tarafı düğün ve altın masrafından dolayı daha fazla masraf yapmış oldu ama eve alınan dizilen eşyalarda yapılan masraflar aynı, hatta çeyizin daha masraflı olduğunu söyleyebilirim hele ki elektroniklere ve çeşitliliğe önem veren biriyseniz. eşimin ailesi bile kendi akrabalarına gururla anlatır bizim kız tarafı bunları bunları yaptı hep bize destek oldular diye. siz böyle konuşmayın şimdi.

Orada işleri, halası amcası vs olması önemli değil. Almanca biliyor mu eşiniz, bilmiyorsa orada çalışamaz gibi bir şey. Turist vizesi alıp, dil bilmeyip akrabası olanı kenara ayırıyorlar hemen. Adam kendi gitti de karısı, 6 kardeşi ve annesi kaldı, onları da yanına aldırma hayalleri kuruyor.

Yanlışım varsa yazın deyip deyip herkese çemkirmek neyin nesi? Baştan aşağı hatalı davranıyorsunuz, kendinizi bir üstün görmeler bir kibir içindesiniz. Eşinizin hayırlı olsuna gelmek isteyenleri evinde ağırlamak istemesinin nesi yanlış? Eminim bütün yemekleri de kayınvalideniz yapacaktır. Benim de baba tarafım Mardinli ve bilirim yaşayış tarzlarını adetlerini.

Ailenizi bahane olarak kullanıyorsunuz gibi, bence başka bir şey var. Maddi imkanlara, döşenmiş lüks eve fit olup aman daha iyisini mi bulacağım deyip çok da bayılmadığınız biriyle evlenmiş olmayasınız? Ya dillere destan aşkınız tek taraflıysa? Eşiniz belli ki sizi seviyor, tüm aile kucak açmış bir dediğiniz iki olmamış. Sizin bileceğiniz iş ama kendinizi böyle bulunmaz Hint kumaşı görmeye devam ederseniz 3. evliliğiniz için de gelir konu açarsınız. Kim niye katlansın size?

Okul öncesi eğitimi bence yeniden okuyun. Kapıyı aralayıp, burası artık sizin eviniz değil gidin annenizle gelirsiniz diye çocuk kovulmaz. İçeri alır bir şeyler ikram edilir konuşulur izah edilir.

yok çok bayılarak evlendim, baştan maddi imkanlarını bu kadar sereceklerini de bilmiyordum, malum maddi işler sona kalıyor. maddiyat konulu bir evlilik değil size burdan malzeme çıkmaz malesef.
o ikram etme, oturup konuşma aşamalarını yaklaşık 30 kere yaptım zaten ben, nişanlandıktan sonra temizlik, yerleştirme düzen vs bu evde baya vakit geçirdim yine burdalardı yine sorun ediyordum taa o zamandan konuştum kayınvalidemle çocuklar beni rahatsız ediyor kucağımdan inmiyorlar işimi yapamıyorum diye, o zamandan beri alıştırmaya çalışıyorum. kayınvalidemde keza oda çocuklarla konuşuyorum ama dinlemiyorlar ben anlamadan kapıdan çıkıp sana geliyorlar seni çok seviyorlar diyor. bu sevginin onları bu eve getirdiğini anlayınca biraz mesafe koymak zorunda kaldım. anlamayınca zaten artık içeri almamaya başladım. sonuçta onlar benim çocuklarım değil nezaket ve sabrında bir sınırı var. kendi kardeşine insan bazen tahammül edemiyor odadan çık diyorsun, başkalarıyla uğraşmak kolay mı

başta düşünmedin mi diyenlere açıklıyım, ben bu konuyu eşimle ve ailesiyle açık açık aynı size anlattığım gibi defalarca konuştum. ailemde aynı şekilde bu endişelerini kalabalık olmalarını rahatsız olacağımı gelip gitmeden sıkılacağımı bizim buna alışkın olmadığımızı vs. sürekli anlattı. size hiçbir akraba gelmeyecek, gelirse kayınvalidem ağırlayacak, yukarı çocuklar çıkmayacak dediler hemfikir olduk. ben çok açık sözlüyümdür kayınvalideme dedim ki belki 2 hafta aşağı inmem aynı apartmandayız diye sürekli görüşmek zorunda değilim benim yapım bu alınganlık yapmanızdan korkuyorum dedim. oda nasıl istersen diyerek destek çıktı bana hep olumlu yaklaştı. şimdi evlenince akrabalar hayırlı olsuna gelmek isteyince eşim illede evimizde ağırlayalım diye benle inatlaşıyor, evimde ağırlamak istiyorum ayıp olur diyor. böyle olunca akraba geliyor diye kayınvalidemi de çağırıyorum tanımıyorum akrabalarını çünkü. bu şekilde defalarca bu evde bulundular yoksa daha bu eve sadece ailece 1 kez oturmaya geldiler ben çağırdım geçen hafta.

Size hayırlı olsuna gelen akrabayı kayınvalidenizde mi ağırlamayı düşünüyordunuz ciddi ciddi? İlk zamanlar insanların hayırlı olsuna gelmeleri evinizde ağırlamanız da çok normal. Ayrıca aile apartmanına gelin olayım, kira ödemiyim ama kimse gelip gitmesin diye bir dünya yok. Sorun bence yaşınıza ve tecrübenize rağmen bu kadar toy davranmanızda. Evlilik sizin arzu ettiğiniz gibi bir kurum değil. Kafa yapınızı değiştmezseniz 3.evliliğinizin de süreceği maksimum süre 3 ay olur. Ailesi olmayan biriyle evlenecektiniz madem yalnızlığınıza düşkünsünüz bu kadar. Kendi ailenizle de aynı yerde yaşar giderdiniz.

bu yaş dediğiniz neredeyse 27 yaşındayım ilk evliliğimin üzerinden 6 sene, ilişkimin başlangıcından 2 sene geçmiş bana süreler yeterli geldi kusura bakmayın. 4. evliliğinizi siz yapın

benimki çoklu kombo sanırım, evliliğe alışmada zorlanma, başka aileye alışmaya zorlanma, başka çevreye alışmaya zorlanma...

teşekkür ederim yorumunuz için. evi kiraya vermek mümkün değil çünkü evi sıfırdan duvar kağıdına kadar biz döşedik. çatısı sökülüp tavan yükseltildi. tüm ev kırılıp baştan yapıldı banyo mutfak balkon dahil. zaten yapılacaktı bu dublex bölünüp 2 daire olacaktı ama faturaları, sahibi tek kişiye ait. biz burda oturmayacak olsaydık merdiven boşluğunu kapatmayıp burayıda ev olarak kullanacaklardı. biz faydalanalım kirayla ugrasmayalım diye böldük merdivenden.

mantık evliliği asla düşünebilceğim birşey değil, yapı olarak yoğun duygusal bağ beslemediğim biriyle yakınlaşamıyorum, ilk evliliğim hafif hoşlantı üzerineydi evlenince sorunlardan oda gitti tiksiniyordum resmen. o yüzden kendime ilk şartım evleneceğim insana deli gibi aşık olmaktı, her şeyi istekle yapmaktı. zaten aşık olduğum için affediyorum içimde, kin tutamıyorum, en kötü tartışmada uzak kalabilmemiz 2-3 saat. sonrasında o tutku ve şehvet özlem, bizi birbirimize çekiyor. aşık olmak bile aslında büyük lüksmüş ilk evliliğimde anlamıştım, hep sevmek mi sevilmek mi diye sorarlardı ben sevmek derdim ama anladım ki birini sevmekte çok farklı bir hismiş sevmekte çok eşsiz bir duygu. içimi döktüm size. keşke bu kadar aşık olmasam kız çıldırıyorum bazen kıskanmaktan azcık takmasaydım nolurdu :KK70:

benim ailem çok şey yaptı, biri bütçesine göre davrandılar dediğim için sizinkiler cimrilik yapmışlar demişte, o bütçe bayaaaa bir fazlaydı bilmediğiniz konular hakkında konuşmayın, tabiki erkek tarafı düğün ve altın masrafından dolayı daha fazla masraf yapmış oldu ama eve alınan dizilen eşyalarda yapılan masraflar aynı, hatta çeyizin daha masraflı olduğunu söyleyebilirim hele ki elektroniklere ve çeşitliliğe önem veren biriyseniz. eşimin ailesi bile kendi akrabalarına gururla anlatır bizim kız tarafı bunları bunları yaptı hep bize destek oldular diye. siz böyle konuşmayın şimdi.

yok çok bayılarak evlendim, baştan maddi imkanlarını bu kadar sereceklerini de bilmiyordum, malum maddi işler sona kalıyor. maddiyat konulu bir evlilik değil size burdan malzeme çıkmaz malesef.
o ikram etme, oturup konuşma aşamalarını yaklaşık 30 kere yaptım zaten ben, nişanlandıktan sonra temizlik, yerleştirme düzen vs bu evde baya vakit geçirdim yine burdalardı yine sorun ediyordum taa o zamandan konuştum kayınvalidemle çocuklar beni rahatsız ediyor kucağımdan inmiyorlar işimi yapamıyorum diye, o zamandan beri alıştırmaya çalışıyorum. kayınvalidemde keza oda çocuklarla konuşuyorum ama dinlemiyorlar ben anlamadan kapıdan çıkıp sana geliyorlar seni çok seviyorlar diyor. bu sevginin onları bu eve getirdiğini anlayınca biraz mesafe koymak zorunda kaldım. anlamayınca zaten artık içeri almamaya başladım. sonuçta onlar benim çocuklarım değil nezaket ve sabrında bir sınırı var. kendi kardeşine insan bazen tahammül edemiyor odadan çık diyorsun, başkalarıyla uğraşmak kolay mı
kayınvalidemle geçen hafta sinir krizi geçirip konuştum bu konuları, aynı size ne söylediysem düz ona da söyledim, eşimle kişisel alana ihtiyacım var dedim, bu kadar insanla görüşmek bana anormal ve fazla geliyor dedim, başta böyle konuşmamıştık bu eve akraba gelmicek dediniz yine de gelenleri ağırladım yine bir teşekkür görmüyorum dedim. her konuda beni haklı buldu ama kadının bir suçu da yok çünkü bir şekilde onlarla olmak isteyen eşim, aşağı inmeye bahane yaratan eşim, akrabalarını bu evde ağırlamak isteyen eşim, kayınvalidem akraba aşağıya gelsin burda oturalım dediği halde yooook illede evime gelsin diyen de eşim. kayınvalidem sever beni seni kızımdan ayrı görmüyorum o neyse sende osun diyor, biri gelinin diye cümley girse hayır o benim kızım gelinim değil diyor bana alınmıyor anlıyor hep, sen böyle büyümüşsün sizin gelenekleriniz farklı rahatsız olman normal diyor. burdakilerden daha anlayışlı yani :KK70: 40 yaşında kendisi çok genç zaten. rahatsızlıklarımın farkında.

bu arada herkes beni kötü biliyor ama, görümcemin bacağında avesküler nekroz çıktı ve 2 haftadır onu tedaviye istanbulda uzak bir ilçeye hergün ben ve eşim götürüp getiriyoruz. ve görümcem yürüyemez halde dışarda desteğini ayakkabı giydirmesinden montunu sırtından almasına kapısını açmaya kadar ben ilgileniyorum, kötü biri olsam kendim götürmem eşimde götürmesin diye sorun çıkartırım sonuçta büyük başka abileri de var ama bu geniş ailede tek gelin ben, tek kız görümcem olduğu için ona destek olmaya çalışıyorum her anlamda. tedaviden sonra binaya gelince eşim kendi evimize çıkmak yerine kayınvalideme girmek istiyor mesela görümcemi bırakırken. en son dün ben direkt çıkıcam yorgunum dedim beş dakka otursaydık neyse diyip geldi benimle eve. onlara girince minimum 1-2 saat oturuyoruz kafa kaldırmıyor bazen kendimi yatağa fırlatmak istiyorum.

Eşinizin akrabaları eve geliyor diye neden size teşekkür edecek🤣 gerçekten hayal dünyasında yaşıyorsunuz ve detaylarda ilk mesajiniızdan çok farklı şeyler söylüyorsunuz.İlk mesajınız daha önceki konunuz ve burda sonradan yazdıklarınız alakasız şeyler.Çok aşıkmış şehvet varmış bunlar komik detaylar.Konuyu tammen okuyan herkes bu komediyi farkedebilir.Siz kabul etmezseniz de gerçekten aşmaniz gereken sorunlarınız var.E olmaz derseniz kısmet 3.evliliginize artık,o da uzak görünmüyor.

Üzüldüğüm şey şu ki eşinizin ailesi gibi alttan almaya çalışan ,çocuğunun mutluluğunu düşünen aileler de sizin gibi gelinlere düşüyor.İlk evliliginizden zerre ders lamamissiniz.

Eşinizin akrabaları eve geliyor diye neden size teşekkür edecek🤣 gerçekten hayal dünyasında yaşıyorsunuz ve detaylarda ilk mesajiniızdan çok farklı şeyler söylüyorsunuz.İlk mesajınız daha önceki konunuz ve burda sonradan yazdıklarınız alakasız şeyler.Çok aşıkmış şehvet varmış bunlar komik detaylar.Konuyu tammen okuyan herkes bu komediyi farkedebilir.Siz kabul etmezseniz de gerçekten aşmaniz gereken sorunlarınız var.E olmaz derseniz kısmet 3.evliliginize artık,o da uzak görünmüyor.

Üzüldüğüm şey şu ki eşinizin ailesi gibi alttan almaya çalışan ,çocuğunun mutluluğunu düşünen aileler de sizin gibi gelinlere düşüyor.İlk evliliginizden zerre ders lamamissiniz.
ortada çelişen bir durum yok, önceki evliliğimin konuyla ilgisi de yok, sizin için üzgünüm ki herşey yazıldığı gibi kaos aramayın plisss. kaos yaratmaya çalışıyorsunuz resmen. insanların birbirine aşık olması size komik geliyorsa komedi anlayışınızda bir tuhaf.

maddi imkanlarını bu kadar sereceklerini de bilmiyordum, malum maddi işler sona kalıyor. maddiyat konulu bir evlilik değil size burdan malzeme çıkmaz malesef.
Malzeme çok sizde. Eski konularınızı buraya eklemişler. Maddiyatla oturup maddiyatla kalkmışsınız. Eski eşin babası uyanık öngörülü adammış. Olmayan evin olmayan çocuğun hesabını tabi yapıcam, boşanırsam güvencem olsun, sevgilim -şimdiki eşiniz- büyük göğüslü açık seçik kadınlara bakıyor, annesi utanmadan devamlı para istiyor... Malzeme çok da, bir hemcinsim adına üzüntü verici. Bir kaç yorumunuzdan sonra bıraktım okumayı çünkü içim kaldırmadı.

O çok iyi mükemmel kayınvalide sevgiliyken herkesin içinde azarlamış bağırmış, evimizde huzur bırakmadın demiş. Zaten yazdıklarınızdan da anlaşılıyor ama inkar ediyorsunuz. O kayınvalideyle aşık atamazsınız haberiniz olsun. Yeni evlisiniz oğlunun huzuru kaçmasın diye ses etmiyor ama yakındır gözünü size dikmesi. Benim baba tarafım da Mardinli, halalarım babaanem falan bilirim Mardin kadınlarını. Ama şanslı birisiniz, küllerinden yeniden doğan, dört ayağının üstüne düşenlerdensiniz. 3 haftalık evlilikten bile tazminatı koparmışsınız.

Mutlu olmak da mutsuz olmak da sizin elinizde. Genç kadınsınız, derdinizin huzursuzluğunuzun nedenini çözüp hırsınızı törpülemeyi öğrenmeyi tavsiye ederim. Konu başlığınız 2 aylık evliliğim yolunda gitmiyor, yardım.

ortada çelişen bir durum yok, önceki evliliğimin konuyla ilgisi de yok, sizin için üzgünüm ki herşey yazıldığı gibi kaos aramayın plisss. kaos yaratmaya çalışıyorsunuz resmen. insanların birbirine aşık olması size komik geliyorsa komedi anlayışınızda bir tuhaf.
O aşk dönüşür, şehvet de rutine biner, bir ömür onun ardına sığınarak yaşayamazsınız, onun da etki etmeyeceği günler yakındır, birazcık da geçim yapın, bu gününüze değil ama yarınınıza lazım olacak. Eşinizin geldiği yapıdan onu aşkınızla çıkaramazsınız, eşinizi eşiniz yapan şey zaten onlar, onlar da gidince elinizde kavgalar küslükler yüzgöz olmalar kalacak, iki başınıza da huzursuz olacaksınız. Beğenin ya da beğenmeyin siz ilişkiyi bu temel üzere kurmuşsunuz, dinamikleriniz bu şekilde, bu adam sizin için ailesini bırakmayacak, bunu da böyle kabul ederseniz daha az canınız sıkılır. Ailesi de iyiymiş, alttan alıyormuş, başınıza ekşimiyormuş, hani ortada sizi haklı çıkaracak bir sebep de yok eşinize karşı, ve merak etmeyin yaptıklarınızı şımarıklık olarak görüyorlar, ama 2 aylık gelin belki sonra sonra alışır diyorlar şimdilik. Sonra alışmazsanız bu sizin için sorun olacak. Burda çeşitli deneyimlerden geçmiş tonla kadınız, bize de ne biliyorsunuz ki, bilip bilmeden konuşmayın ağzı yapmayın, kimse yemiyor bunu.

Yani aynı apartmanda oturuyorsunuz elbette kendi ailenizden çok göreceksiniz. benim eşimin ailesi 600 km ötede ama kendi kardeşim 900 m ötede annem 10 dk mesafede oturuyor elbette evime annem kardeşim eşimin ailesinden çok geliyor. eşim şimdi bana desin mi benim ailem gelmiyor seninki de gelmesin. evliliğin ilk zamanlarında sık misafir gelebilir. herkes hayırlı olsuna gelmek istemiş olabilir. zamanla azalaır kardeşlerinin de gelmesi merak etmeyin yeni gelin yeni ev heves ediyorlardır. geçer zamanla. ayrıca annemi arayamadım misafir vardı resmen bahane 24 saat oturmadılar ya 10 dk arayamadınız mı annenizi. Bence aramak istemediniz yada aklınıza gelmedi eşinizin ailesini bahane etmeyin. yaptıklarımızın sorumluluğunu alırsak daha iyi olur diye düşünüyorum. gelip gitme ise tamam her gece beraber oturmak normal değil ama zamanla seviyeyi belirlersiniz diye düşünüyorum

Valla sizin bu anlattiklarinizda aşk ile alaka bulamadım ben ama , sorunları olan kişiler için aşkın tanımı bu galiba

Ne haklı bir yorum. İlla gelme, gitme, görüşme kıyaslaması yapacaksaniz ailelerin yaptıklarınıda kıyaslayın dedim, onun aileside yapmış hatta çeyiz daha çok tutuyormuş. Kendi yazmış annem 100 liranın hesabını yapar diye. İnsanlar her imkanı önlerine sermişler yeterki mutlu olsun diye ama karşılarında ev görmeye gelen misafir den rahatsız olan, kendi evine gelen misafiri ağırladığı için eş ailesindan teşekkür bekleyen bir insan var. Yazık gerçekten.

O aşk dönüşür, şehvet de rutine biner, bir ömür onun ardına sığınarak yaşayamazsınız, onun da etki etmeyeceği günler yakındır, birazcık da geçim yapın, bu gününüze değil ama yarınınıza lazım olacak. Eşinizin geldiği yapıdan onu aşkınızla çıkaramazsınız, eşinizi eşiniz yapan şey zaten onlar, onlar da gidince elinizde kavgalar küslükler yüzgöz olmalar kalacak, iki başınıza da huzursuz olacaksınız. Beğenin ya da beğenmeyin siz ilişkiyi bu temel üzere kurmuşsunuz, dinamikleriniz bu şekilde, bu adam sizin için ailesini bırakmayacak, bunu da böyle kabul ederseniz daha az canınız sıkılır. Ailesi de iyiymiş, alttan alıyormuş, başınıza ekşimiyormuş, hani ortada sizi haklı çıkaracak bir sebep de yok eşinize karşı, ve merak etmeyin yaptıklarınızı şımarıklık olarak görüyorlar, ama 2 aylık gelin belki sonra sonra alışır diyorlar şimdilik. Sonra alışmazsanız bu sizin için sorun olacak. Burda çeşitli deneyimlerden geçmiş tonla kadınız, bize de ne biliyorsunuz ki, bilip bilmeden konuşmayın ağzı yapmayın, kimse yemiyor bunu.
Valla baba tarafım has Mardinli. Kadınları iyidir hoştur hamarattır yardım severdir, kadını kollarlar, sülaleden birinin kocası kötüyse çoluk çocuğa masrafa destek olurlar ama hainlik sinsilik fesatlık hissederlerse affetmezler barındırmazlar. Daha dün bir bugün iki sanıyor ki herkesi avucuna almış, karar mekanizması olmuş. O prenses kraliçe koltuğunu bir çekerler altından oturuverir aşağı. Kaynanam mükemmel çok iyi ağzımın içine bakıyor ne desem yapıyor... Kadın evimizde huzur bırakmadın diye bağırmış milletin içinde. Oğlunun huzuru mutluluğu için ses etmiyor kadın, yarın bir gün oğlunu yüzü asık mutsuz dertli görürse susmaz konu sahibinin burnundan fitil fitil getirir.
kötü biri olsam kendim götürmem eşimde götürmesin diye sorun çıkartırım sonuçta büyük başka abileri de var
Hele bunu yapsa var ya ertesi gün bavulunu toplatırlar. Halamı düşündüm bir an, gelini bunu yapsa söylese diye sonra vazgeçtim düşünmekten. Yürüyemeyen hasta kardeşi için istemezsem eşim doktora hastaneye götüremez sorun çıkartırım diyor.

Hele bunu yapsa var ya ertesi gün bavulunu toplatırlar. Halamı düşündüm bir an, gelini bunu yapsa söylese diye sonra vazgeçtim düşünmekten. Yürüyemeyen hasta kardeşi için istemezsem eşim doktora hastaneye götüremez sorun çıkartırım diyor.
Hı hıı kesin çıkartır, adam kesin ayakta duramayan kardeşini hastaneye götürtmedi diye hiç kızmaz prenses karıcığına, elini ayağını öpmeye devam eder, kaynana yine alttan alır her zamanki gibi, işi ne di mi? Ya 20 yaşında kız dese bunları toyluğuna verir geçerim, koca kadın bi de, hiç mi insan tanımazsın?

bu arada herkes beni kötü biliyor ama, görümcemin bacağında avesküler nekroz çıktı ve 2 haftadır onu tedaviye istanbulda uzak bir ilçeye hergün ben ve eşim götürüp getiriyoruz. ve görümcem yürüyemez halde dışarda desteğini ayakkabı giydirmesinden montunu sırtından almasına kapısını açmaya kadar ben ilgileniyorum, kötü biri olsam kendim götürmem eşimde götürmesin diye sorun çıkartırım sonuçta büyük başka abileri de var ama bu geniş ailede tek gelin ben, tek kız görümcem olduğu için ona destek olmaya çalışıyorum
Bu konuya bende yorum yapmak istiyorum . Görüyorum ki yaşınız baya geçmiş olsa da hayat tecrübesi veya muhakeme etme konusunda ciddi sıkıntı yaşıyorsunuz .

Her ailede hele ki bu doğu kültüründe yetişmiş bir aile de bir kurban muhakkak vardır. Bu kişi ailesini ön plana koyar karısı ve kendisi o düzende yaşar . Bu sebeple siz prenses gibi el üstünde tutuluyorsunuz. Siz bunu kabul ettiniz . Yok götürmek istemesem goturmen diye bir şansınız yok sizin . Anlattığınız gibi eşiniz ailesine çok düşkün ve siz mecbur olarak bu işleri yapacaksınız. Baba rolünde olan kişi sizin eşiniz . Evlendiginiz anda çocuklarınız oldu sizin bunu fark edin önce. Bu kadar dünyadan nasıl ayrık yasayabiliyorsunuz aklım almıyor ki..
Ömrünüz boyunca böyle bir hayat sürmeyi siz kabul etmişsiniz . Alismaniz bekleniyor . Yani gerçekten Polyannacilik mi yapıyorsunuz aklınız niye bir karış havada anlamadım .

Bu konuya bende yorum yapmak istiyorum . Görüyorum ki yaşınız baya geçmiş olsa da hayat tecrübesi veya muhakeme etme konusunda ciddi sıkıntı yaşıyorsunuz .

Her ailede hele ki bu doğu kültüründe yetişmiş bir aile de bir kurban muhakkak vardır. Bu kişi ailesini ön plana koyar karısı ve kendisi o düzende yaşar . Bu sebeple siz prenses gibi el üstünde tutuluyorsunuz. Siz bunu kabul ettiniz . Yok götürmek istemesem goturmen diye bir şansınız yok sizin . Anlattığınız gibi eşiniz ailesine çok düşkün ve siz mecbur olarak bu işleri yapacaksınız. Baba rolünde olan kişi sizin eşiniz . Evlendiginiz anda çocuklarınız oldu sizin bunu fark edin önce. Bu kadar dünyadan nasıl ayrık yasayabiliyorsunuz aklım almıyor ki..
Ömrünüz boyunca böyle bir hayat sürmeyi siz kabul etmişsiniz . Alismaniz bekleniyor . Yani gerçekten Polyannacilik mi yapıyorsunuz aklınız niye bir karış havada anlamadım .
Bu arada tüm bunları onayladigimi sanmayın . Ben asla ve asla eşimin ailesiyle aynı şehirde bile yaşamam sizin iki ayda ağırladığıniz misafiri ben dört yıl olacak anca agirlamisimdir. Ben insan seven biri değilim misafir hiç sevmem . Kendi hayatımı yalnız yaşamaya bayılırım . Kendi ailem ve eşimin ailesi gider gelir bu benim için hayat. Bende kendim gibi insanlardan hoşlanmayan biriyle evlendim . Eşimin abisi aynı sizin kocanız gibi ailede her dediği yapılan karısına prenses gibi davranilan kişi ama bunun bedeli de aynı şekilde herkes onların evine gider eşimin ailesi aynı şehirde yatıya gider haftalık düşünün iki farklı hayat yaşıyoruz aynı ailenin gelini olarak . Ona da ev alınmış bense hiçbir şey ne alırım aileden ne de bu samimiyeti kurarım . Hayatım mahvolur çünkü böyle bir şekilde yaşasam hastanelik olurum biliyorum

Sevindim öyle hissetmene😊, aşk kolay bulunan bisey degil. Hatta benim icin kendi ailelenden daha önemli aşık oldugun insan. Hayata bağlar insani, tüm sorunlarin üstesinden gelmeni sağlar. Kötü meseleler gözüne daha az batar. O zaman askina güvendin ve düşünemedin bu kadar kalabalığa girecegini demek ki.

Eşin biraz destek olursa sen halledersin bu konuyu diye düşünüyorum. Ve kayinvalidenin insan çıkması büyük nimet. Cogumuzunki gelinleri trollemeye dünyaya yollanmis birer seytan çünkü :KK70: Dengeleri gözeten anlayışlı bi kadın her zaman avantaj. Sıkı sarıl derim. Yarın bigun cocugun olur en buyuk destekcin olur.

Kendi ailen, kendi ailen diye :) sevilmeye daha cok değer diye de bisey yok. Kan bağını hic takmam ben lavuk davraniosa babami da silerim efendi olana iyi kalpli düşünceli olana on mislini yaparim. Bunu şunun için söylüyorum mesela benim anneannem cok acayip dusuncesiz umursamaz bencil bi kadin, anneme gun yuzu gostermemis. Hamileyim dediginde bile bana baktiracaksan git aldir demis. Babannem de tam tersi cok ılımlı anlayisli sevgi dolu bi kadındı. Annemin her durumda yanında oldu. Hastalandi geldi, cocuklari oldu bakti, yemegini yapti evini topladi. Anneme gecenlerde sordum bunu hatta, kendi annen bu kadar cadalozken kayinvalidenin iyi cikmasi seni kotu/mahcup hissettirdi mi diye sordum. Annemden kat be kat iyi anne görünce affalladim sahip olamadigim anne icin üzüldüm ama iyi ki vardi o yönden cok sansliydim dedi.

Bence senin hissettigin de benzer, kendi ailende hic görmediğin yakınlığı görünce bunu hic yasayamayacak olmanın buruklugunu hissediosun. Böyle bi ihtimalin var olmayışı seni üzüyor. Eşinin tarafina gıcık oldugundan degil yani.

Bunaldiginda mesafe koyacak kadar dişlisin uzak kalmak istediginde dile getirir kalırsın. Evin icin de baya masraf yapilmis gönlüne göre döşenmiş gule gule otur, olumlu taraflarindan bak aşk gecmeye basladikca insan olumsuzu görür ama nereye odaklandigina bagli. Takacak olduktan sonra her gun yeni bisey bulunur elbet yoksa.

Aklınızı bir kenara koyarak bir şeyleri neden başta kabul ettiniz ? Ne sanıyordunuz ki ? Bu devirde adamlar yedi çocuk yapmış . Bu zaten basli başına aile yapılarını anlatıyor . Bu insanlar bu kadar çocuğu ne mantıkla yapıyor büyükler küçükleri büyütecek diye . Evlendiginiz kişi için siz aile değilsiniz . Siz aileye katılmış bir üyesiniz sadece . Bunu bilerek evlenmişsiniz yaşayacağınız hayatta bu
İyide kime ne ki onların 7 çocuk yapmasından?ekmegini gelinmi veriyor?
gelin çok begenmiyorsa defolsun gitsin 20 30 bin kira versin zorlami koydular evlerine?
Hem adamların evine yerles hem herşeyden şikayetçi ol filan
Valhi bu zamanda çocuk sahibi olmakta xor evlendirsen gelin derdi cekiyon

Valla babaannem Mardinli iyidir hoştur ama gelinin bı yamuğunu görsün bı terbiyesizliğini görsün o evi onun başına yıkar kimsede bişey demez babaannemden önce amcalarim parçalar adamı benim bı amcamin karısı da babanemin binasında oturuyodu bir iki laf dedi kadını anasından doğduğuna pişman ettiler evini başına yikip bi valiz bile toplamadan kadın kaçıp gitti babasının evine doğu kadini iyidir hoştur ama yeri gelince öyle bı haddini bildirirki herkese
siz kimsinizde milletin evinde oturup size gelen misafirler için kayinvalideden tesekur bekliyosunuz çok kalmaz postalarlar sizi bu gidişle merak etmeyin bedava evde oturup bide tesekur beklemek filna yürek yediniz heralde
Benim bı yengem bizim evimizde oturuyodu baktık laga luga yapıyor saçından tuttuğumuz gibi kapıya attık defol baban sana ev versin dedik
Sonra geldi ozur diledide abim affetti yoksa bosayacakti abim

X