2 cocugum var uykusuzum yalnizim delirme noktasina geldim ne olur yardim edin?

6 senelik evliyim 5 yasinda kızım 5 aylik oğlum var.Oglum sonbaharda doğdu kış bebeği yani. Çevrem yok yani birilerini kahve içmeye gidip gelemiyorum çağıramıyorum Disarj cocukla parka çıkamıyorum. Üstüne Oğlum çok uyumuyor Sabah 6'da kalkıyor bir daha öğleye kadar uyumuyor en fazla 30 dakika uyuyor yani çocukla benim yatabilmem mümkün değil ne vitamini takviyesi varsa hepsini aldım Ama artık işe yaramıyorlar kahve de işe yaramaz oldu. Uykusuzluktan değil markete gidip gelmek evde iş yapmayı bile istemiyorum çok üşenir oldum. Akşam oturmalarını bile gitmek istemiyorum çünkü erken kalkılmıyor çocuk erken uyuyor sabah erken kalkıyor ne yapacağımı bilmiyorum yalnızlıkla canım sıkıyor eşimle sürekli tartışıyoruz artık her günüm ağlamakla geçiyor.Ben de buraya dertleneyim dedim.
Merhabalar,merak etmeyin zamanla bünye alışıyor
6 senelik evliyim 5 yasinda kızım 5 aylik oğlum var.Oglum sonbaharda doğdu kış bebeği yani. Çevrem yok yani birilerini kahve içmeye gidip gelemiyorum çağıramıyorum Disarj cocukla parka çıkamıyorum. Üstüne Oğlum çok uyumuyor Sabah 6'da kalkıyor bir daha öğleye kadar uyumuyor en fazla 30 dakika uyuyor yani çocukla benim yatabilmem mümkün değil ne vitamini takviyesi varsa hepsini aldım Ama artık işe yaramıyorlar kahve de işe yaramaz oldu. Uykusuzluktan değil markete gidip gelmek evde iş yapmayı bile istemiyorum çok üşenir oldum. Akşam oturmalarını bile gitmek istemiyorum çünkü erken kalkılmıyor çocuk erken uyuyor sabah erken kalkıyor ne yapacağımı bilmiyorum yalnızlıkla canım sıkıyor eşimle sürekli tartışıyoruz artık her günüm ağlamakla geçiyor.Ben de buraya dertleneyim dedim.
Merak etmeyin zmnla bunye alışıyor.Sizi çok iyi anlıyorum oğlum 3 yaşındayken kızım doğdu gecesini gunduzunu bilmiyordu gündüzleri yarım saat yarım saat uyuyup geceleri uyumuyordu kızımın sesine oğlumda kalkıyordu geceleri ikisiyle birlikte uğraşıyordum geri ikisini uyutmam sabaha karşı oluyordu bu seferde oğlum sabah 7 8 dedimi ayakta oluyordu kız uyusada o saate oğlum uyanıp aç olduğu için ona kahvaltı hazırlamaya kalkiyordum böyle 2 yıl uğraştım çok zor ve yorucu 2 yıl geçirdim ama çok şükür yeni yeni duzenimi kurdum uyku konusunda şimdi kızım kendi odasinda oğlum kendi odasında yatıyor kız geceleri uyanıp yanıma gelip yatıyor bu şekil sabahları 8 9 a kadar uyuyoruz oğlum ise gene 7 8 arası uyanıp salona gidiyor biraz çizgi film izliyor en azından bı iki saat daha uyumuş oluyorum.Benimde gurbette olduğum için kimse yoktu etrafimda ne ailemden ne arkadaş ortamı olarak ama şimdi çocuklar biraz büyüyünce sosyal hayatıma geri döndüm.merak etmeyin zmn çabuk geçiyor şuan çok yorucu ama binkac yıl sonra o kadar yorucu zmnin üstesinden tek başına nasıl geldiğini düşünüyor 😊

Uyanıp kendi uykuya gecemiyormu? Benim kızımda 3 yasina girdi . Tuvalete kaldırıyorum,sonra tekrar uyuyor. Öğlen uyuyormu peki? Bizim öğlen uykumuz yok
Öğlen 1 saat uyuyor bugün uyutmamak için gezmeye götürdüm çıkardığı rezilliği anlatamam uykusuzken saldirganlasiyor şuan yüzüm gözüm tırnak izi 1 saat aglamasida çabası ortada birşey yok ama sebepsiz ağlıyor çünkü uyku saati geçti 🤦 gecede eğer süt verirsem uyuyor biberonda süt içiyor bazen vermiyeyim diyorum resmen yalvarıyor anne nolur azcik diye ben vermesem babasını kaldırıyor bir kere anlaştık ikimizde vermedik kapılara vura vura abisinin yanına gitti süt versin diye yani nasıl basedecegimizi bilmiyorum belki yaza doğru bırakır diyorum,artık deliksiz uyku nedir unuttum aşırı unutkanlık başladı uykusuzluktan sanirim

Eşiniz haftasonları çıkarsın sizi hep evde olmaz gezdirsin izin gününde 27 günlük benim bebeğim ben de çok ağlıyorum bunalıyorum eşim çıkarayım hadi gezelim diyor şimdiye kadar hiç gücüm yoktu bu haftasonu başlayacağız çıkarmaya.. bizim hiç uyku düzenimiz yok konu bile açtım geçen gün 🥲 çıkıp gezdirince daha sakin oluyorlar
Beni en çok korkutanda uykusuzluk, uykuya çok düşkünüm bide. 14 haftalık bebeğim daha doğmadan en çok bunu düşünüyorum.
Sizin bebeginiz gece kaç saatt uyuyor öğlen ne kadar uyuyor ? O uyuyunca uyuyabiliyormusunuz?
Ben bide düşünüyorum misal o uyuyuncada uyuyamam bu seferde aklım onda kalır uyandı mı bir şey oldumu vs diye sizde de öyle bir şey oluyormu

Beni en çok korkutanda uykusuzluk, uykuya çok düşkünüm bide. 14 haftalık bebeğim daha doğmadan en çok bunu düşünüyorum.
Sizin bebeginiz gece kaç saatt uyuyor öğlen ne kadar uyuyor ? O uyuyunca uyuyabiliyormusunuz?
Ben bide düşünüyorum misal o uyuyuncada uyuyamam bu seferde aklım onda kalır uyandı mı bir şey oldumu vs diye sizde de öyle bir şey oluyormu
uykuya cok duskun olmamayi ogrenirsiniz zamanla 🙈 4 yas yeni uyudular aglaya aglaya sabah 7 de mesai baslar

Diğer kızımıza bakıyor ve çalışıp yorulduğu için oğluna sen bak diyor(haklılık payı var ama çok yoruldum)
Oha adamdaki üsluba ve bakış açısına bak. Konu sahibi de uykusuzluktan olacak ki kocasına hak vermiş o kadar ki ne yaptığını bilemez hale gelmiş.

5 yaşında çocukla 5 aylık bebeğe bakmak aynı şey değil ve senin oğlun değil ikinizin oğlu. Yani o da bakmak zorunda ve son olarak haklı filan değil.

Siz de ona hak verirseniz o da iyice gemi azıya alır . Sonra vay efendim uykudan ayıldım bayıldım

2.5 yas ve 6 aylik 2 kiz bebek annesi olarak cevaplayim, muhtemelen depresyondasiniz. Lohusa depresyonu bu kadar uzun surebilecek bir durum, ustune (yorumlardan anladigim) okuz kocayla depresyona girmeniz kacinilmaz olmus resmen.

Sokaga cikmayi istememek, uykusuzluk vs sizi anlamakla birlikte elinizdeki iki kucuk yavrunun iyiligi acisindan tibbi destek alsaniz iyi olacagini dusunuyorum.

Mutlu anne, mutlu cocuk demek, evlatlarınız icin yardim istemekten, yardim almaktan cekinmeyin, gocunmayin.

Oğlum 4 yaşında. Ben o daha 2-3 aylıkken o kadar gergindim ki niyeyse her akşam çocuğu yıkamaya başladım 😀 tek başıma o kadar daraliyordum ki sanırım zaman gecsin diye yıkıyordum. Bebek kuvetini ılık suyla doldurup yarım saat kadar ılık suyla yıkıyordum kopukluyordum. O şekilde yapa yapa farkında olmadan çocuğa uyku düzeni sağlamisim:) banyoda sonra oğlan rahatladigi için otomatik uykuya dalardi. ben uyandiru doyururdum ve tekrar uyurdu. Açıkçası uyku konusunda ilk bir iki ay dışında sorun yaşamadım. Sonrasında da zaten beyaz gürültü, kahverengi gürültü derken bir şekilde ona uykuyu çağrıştıran alışkanlık edindirdim. Şu anda da artık yağmur sesi ile uyuyor mesela😀 geçen gün baktım yatağa girmiş, tabletten açmış yağmur sesini kendi kendine uyumuş. Coooook uzattım farkındayım ama acaba siz de hu tarz bir rutin mi olustursaniz? Çocukta rahatlar siz de. Uykuyu çağrıştıran bir alışkanlık bişey illa olur. Ya da uamrim olur çünkü uygunsuzluk insanı gerçekten çok geriyor. Hepimiz bir şekilde bu yollardan geçtik Allah kolaylık versin inşallah

Ben uykuya çok düşkünüm beni uyarmışlardı ama inanmamıştım korkutmak istemem o yüzden henüz 28 günlük bebeğim 2 saatte bir uyanıp beslenmek istiyor deliksiz uyku o yüzden yok ben de burada diğer annelere soruyorum ne zaman düzene girer diye 🤭
Bol bol uyu yataktan bile çıkma hiç bence şu an..
Yan yatırınca sorun olmuyor uyuyorum kussa bile yandan akıyor bir sorun olmaz yan yatır yat doğunca

Abartmayın,gece uyaniyormu her iki üç saate ?
Sabah erken kalkan milyonca işci var ,hatta sabah 4,5 te yola düşen .Elin emrinde 10 saat çalışan .

Gayet dişari çıkabilirsiniz sizede iyi gelir biraz canlanırsiniz ilk bahar havasında.
Kızınız zaten yanınızda gezer oğlunuzuda arabaya koyun çıkın ,evde delirmek yerine hem kızınız enerjisini atar hem oğlan temiz havada yorulur .
Evde kaldıkça daha kötü.
Kardeşiminde iki çocuğu var 4-1,5 yaşinda onada kimse yardım edemiyor ,eşi destekler .
Ama yine çocukları gezdirir alışverişe gider yemeğinide yapar .
Herkesin annesi KV akrabası dibinde değil.
Bizim çocuklarda havadan yetişkin olarak düşmedi,
yaşanmasi gereken bir sürec sürekli bunu sorgulamak yerine kabul edin
İşinize bakın
Ya Allah aşkına, derdini paylaşan annelere neden böyle davranıyorsunuz? Benim de oğlum 8 aylık oldu. Ondan önce sürekli dışarıdaydım işim sebebiyle. Bebeğim olunca yapayalnız eve kapandım. Bir de üstüne üstlük bebeğim doğmadan 1 ay önce taşındım ve yakınımda görüşebileceğim, bir nasılsın diyebileceğim hiç kimsem yok. İki anne de uzakta yaşıyorlar. Bunlar insan psikolojisi için ağır şeyler. Bunları biriyle paylaştığımız zaman (maalesef özellikle de kadınlardan duyuyorum) "Ne abarttın, ne şikayet ediyorsun, yapmasaydın o zaman, bilmem kim de böyle ama çocuğuna çok güzel bakıyor" gibi sözler duyuyorum. Başlığı açan hanımefendi ile benzer şeyleri yaşıyoruz. Biz çocuklarımızdan veya anne olmaktan rahatsız değiliz. Biz sosyal olarak desteğe ihtiyaç duyuyoruz. Nasılsın denmesine, birisi ile oturup 5 dk çay içip sohbet etmeye, hatta ve hatta 5 dk yalnız kalıp ağlamaya ihtiyaç duyuyoruz. Bunun neresi tuhaf ya da yanlış. Sizce iki çocuğu olan anne anne olmayı kabullenememiş olabilir mi ki konu sahibine "kabullen, yoluna bak" diyorsunuz? Etrafında bunları paylaşabileceği, dertleşebileceği kimse yok belli ki buraya yazmış. Bu annelikten şikayet etmek değil, bu derdini paylaşıp hafifletme isteği. "Merak etme düzelecek, sen elinden geleni yapıyorsun, bunalman normal, yprulman normal" demek bu kadar mı zor? Bir de üstüne bilmem kim çocuklarına şöyle iyi bakıyor, evini böyle çekip çeviriyor diye yararsız ama zararlı örnekler veriyorsunuz. Konu sahibi de evini çekip çeviriyordur, çocuklarına en iyi şekilde bakıyordur ama insan sosyal bir varlıktır, bunalır, üzülür, yorulur, sıkılır. Bunları paylaşmak ister. Bu paylaşımlar çocuğundan veya annelikten dert yandığı için değil, sadece içini dökmek için. Çocuğumu çok seviyorum, anneliği de ben istedim ama bazen oturup çok yalnızım diye ağlıyorum veya bebeğimi dışarı çıkaracak gücü kendimde bulamıyorum. Bunları yaşayıp paylaşan annelere iki güzel söz söyleyip destek olmayacaksanız rica ediyorum daha da kötü hissettirmeyin.

Şuan ikinciye hamileyim ve çok korkuyorum bende.kizim 8 yaşında şuan rahatız sanki çocuksuz gibiyim ama ikincisi olduğunda neler olur bilmiyorum.tek tesellim arada yaş farkinin çok olmasın.haftada bir gün bı saat bile olsa çocukları bırakıp tek başınıza biseyler yapin.

Sabah erken kalkan milyonca işci var ,hatta sabah 4,5 te yola düşen .Elin emrinde 10 saat çalışan .

Gayet dişari çıkabilirsiniz sizede iyi gelir biraz canlanırsiniz ilk bahar havasında.
Kızınız zaten yanınızda gezer oğlunuzuda arabaya koyun çıkın ,evde delirmek yerine hem kızınız enerjisini atar hem oğlan temiz havada yorulur .
Evde kaldıkça daha kötü.
Kardeşiminde iki çocuğu var 4-1,5 yaşinda onada kimse yardım edemiyor ,eşi destekler .
İşinize bakın
Her çocuk bir olmuyor. Ne denli uykusuz konu sahibi bilemeyiz. Benim bebem de ateşlendi 1 gün boyunca sürdü sadece. Ama 3 gün nefes alamadım üzerimden inmedi. 2 kez wc gidebiliyodum gün içinde ikisinde de ağlamalı öksürmeli kriz kusana dek. Ve eşek kadar yani 27,5 aylık tam olarak kocaman. Ve anneannesindeyiz bu olaylar yaşanırken. Sadece yemek hazırdı yiyebildim yani uyurken bile üzerimdeydi.

Ben uykuya çok düşkünüm beni uyarmışlardı ama inanmamıştım korkutmak istemem o yüzden henüz 28 günlük bebeğim 2 saatte bir uyanıp beslenmek istiyor deliksiz uyku o yüzden yok ben de burada diğer annelere soruyorum ne zaman düzene girer diye 🤭
Bol bol uyu yataktan bile çıkma hiç bence şu an..
Yan yatırınca sorun olmuyor uyuyorum kussa bile yandan akıyor bir sorun olmaz yan yatır yat doğunca
Valla uyuyorum zaten bol bol ilk hamileliğim ve o kadar zor geçiyor ki zaten sürekli bulanti kusma...
İnşallah bir an önce düzene girerde bebisinle birlikte güzel güzel uyur dinlenir sabahlara da bol enerji ile başlarsın 🙏

Merhaba bu yolda yalnız değilsin
Bir kızım var 2,5 yaşında 3 e gidiyor nasipse.
Aynı şekilde gezmelere uyku saatinden ötürü gidemiyorum
Ben gitmeyince kimsede bana gelmiyor
Arkadaşlarım özellikle yakın akrabalar mümkün mertebe bana geliyorlar ama sık değil
Onlar çağırınca ben gidemiyorum kızım aşırı hareketli
Bir şeyler döküp kırıyor araştırmak tanımak istiyor
Ben başka evlerde çocuğun ortaya salınmasına karşıyım
Başkasının evini dağıtacağına evde oturayım bizim evi dağıtsın kafasındayım
Yakında bir park var arada oraya gidiyorum ama inan ki gerekli olmasa ne yürüyüşe çıkmak isterim ne de markete gitmek
Evde otur otur kilo aldım
Kendimi tanıyamıyorum gün geçtikçe kendimi kaybediyorum sanki
Bu hisler ne zaman geçecek bilmiyorum
Eş ne kadar yardım etsede belli zaman diliminde evde
Belli saatler içinde evde
Çocukla biz 7/24 saat beraberiz
İnan bu hisleri bir tek sen yaşamıyorsun 🙏🏻 Allah yardımcımız olsun

Benim 6 yıldır katlanarak devam ediyor 😂
6 yaşında oğlum, 2 yaşında ve 3 aylık bebeklerim var. Hepsi aynı anda kalkıyor, sabah 06.00 🤪 sırf erken kalkıyorlar diye bana yatılı misafir gelmiyor çünkü onları da uyandırıyorlar 😂 bizim iş bölüşmemiz var. Sabah eşim onlara bakar ben biraz uyurum, sonra o işe gider ben bakarım. Büyük zaten okula gidiyor. Temizlik için Yardımcımız da memleketine gitti bir kaç aydır yok, 1 ay sonra gelecek. Yerine düzgün birilerini bulamadım, İşleri de bölüştürüyoruz işte. Yakınımızda yardımcı olacak aile ferdimiz de yok. Hiçbirine tv telefon tablet de vermiyorum. Geçiriyoruz böyle günleri. Onlar uyuyunca siz de uyuyun. İş yemek mevzusunu da akşama bırakın.
Ayrıca küçüğü kanguruya koyun çıkın gezin. Ben iki çocuk bir de karnımda 3.ile uçaklarla arabalarla tek başıma nerelere gittim bir bilseniz :) uzun tatiller yaptım. O kadar karamsar olmayın. Düzeninize çocukları uydurun.
Merhaba çocuklarınıza tek mi bakiyorsunuz nasıl yapıyorsunuz benim ikiz kızlarım birde 8 yaşında kızım var ama ikizlarim çok huysuz sürekli ağlıyorlar kimsem de yok şimdi 5 aylık oldular annem vardı o da gitti ,biras birkaç birşey yazan olursa çok sevinirim

Merhaba çocuklarınıza tek mi bakiyorsunuz nasıl yapıyorsunuz benim ikiz kızlarım birde 8 yaşında kızım var ama ikizlarim çok huysuz sürekli ağlıyorlar kimsem de yok şimdi 5 aylık oldular annem vardı o da gitti ,biras birkaç birşey yazan olursa çok sevinirim
Merhaba, akşam müsait olunca yazacağım size

Merhaba, tek derken eşim ve ben tek bakıyoruz. İkizleriniz neden sürekli ağlıyorlar öncelikle bunun sebebini bulmalısınız. Bizim işte düzen var mecburi yoksa yapamam. İkiz konusunda maalesef tecrübem yok ama 8 yaşındaki kızınız büyük ondan yana sıkıntı olmuyordur diye düşünüyorum.
İkizler için de acaba onları tam anlayamıyor musunuz? Belki biraz ihmal ediliyor olabilirler mi? Şöyle mesela “acıktılar ama sizin biraz işiniz var o işi bitirene kadar ağlıyorlar” bundan dolayı ağlamayı bazen de alışkanlık yapabiliyorlar. Bir süre onlar ağlamadan tüm ihtiyaçlarını halledin. Bir de alerjik olma ihtimalleri de olabilir. Ya da emeklemek istiyorlardır. Yere serbest bırakın. Mesela içi su dolu matlar çok iyi bu ay bebeklerine. Keşfedip gerginliklerini alıyor. Tavsiye ederim. Temizliği de eşinizle halledin. Eşiniz de çocuklarla vakit geçirsin. Temiz havaya çıkarın. Sıkı giydirip balkonda uyutun. Sakinleşirler temiz havada da .

Evde kaldıkça daha kötü.
İşinize bakın
Benim çocuğumun gecede 25 (YİRMİ BEŞ) kere uyandığı oluyor hanımefendi. Mesela şu sıralar gündüzleri uzun uyuyup sabaha kadar oturuyor. Saatlerini düzenlemek için her şeyi yapsam da düzelmiyor. Bir marka haline geldi oğlum uykusuzlukta. Resmen dillere düştü. Yani “abartmayın yeaa” demeden önce bir düşünmek lazım. Böyle bebekler de var.

X