2 cocugum var uykusuzum yalnizim delirme noktasina geldim ne olur yardim edin?

6 senelik evliyim 5 yasinda kızım 5 aylik oğlum var.Oglum sonbaharda doğdu kış bebeği yani. Çevrem yok yani birilerini kahve içmeye gidip gelemiyorum çağıramıyorum Disarj cocukla parka çıkamıyorum. Üstüne Oğlum çok uyumuyor Sabah 6'da kalkıyor bir daha öğleye kadar uyumuyor en fazla 30 dakika uyuyor yani çocukla benim yatabilmem mümkün değil ne vitamini takviyesi varsa hepsini aldım Ama artık işe yaramıyorlar kahve de işe yaramaz oldu. Uykusuzluktan değil markete gidip gelmek evde iş yapmayı bile istemiyorum çok üşenir oldum. Akşam oturmalarını bile gitmek istemiyorum çünkü erken kalkılmıyor çocuk erken uyuyor sabah erken kalkıyor ne yapacağımı bilmiyorum yalnızlıkla canım sıkıyor eşimle sürekli tartışıyoruz artık her günüm ağlamakla geçiyor.Ben de buraya dertleneyim dedim.
Benimde suan çok küçükler çocuklzrım evet çok zor inanilmaz zor. Sabah uyan cocuklara kahvalti kendin kahvalti,roalari kaldir ,sonra genel olarak topla evi derken bi bakmissin oglen olmus hafi aksam yemegini yap. Oda hazirmi cocuklar oglen yegi istiyolar onlara geri don derken bi bakiyorum aksam olmus. Kizim 9 gibi utanir oglum sbahin 6 uyanir onunla uyanir uyumam daha. Ya sabah erkenden cocukla birlikte evi az bise yoluna koycaksin ,yada salcaksin cocuklar buyudukten sonra. Evi topla temizle oluyo bende ama kapi,cam vs silmelre girisemiyorum cokta pisler ama yapamaya zaman yok. Uykusuzmuyum evet çok uykusuz ve yorgunum,aksam oldugunda gözlerim kanlı şekilde günün yorğunluğu çõkmüṣ o halde gözlerim kapanıyor. Gezmeye gelince valla cikip geziyorumda cnm istedigi zaman hadi cocukalr diyip gerisini bs verip.

Yarım saatlik uykuları düzeltmeye çalışın en basiti her uyandığında geri uyutmanız gerek. Uyumaz deyip bırakmayın en az 30 dk ugrasmanız gerek sonrasında o uykuları atlatmaya başlayacak , youtubeda dünya kadar bu konuda bilgi videosu var . Ben kızımla bu konuda 2 ay çalıştım çok çok faydasını gördüm , su an 2.5 yasında ve öğlen saati gelince direk yatar 1:30 saat uyur hep de uykuları çok düzenli oldu. Benim kızımda erken kalkardı 5:30 da 2 yaşına kadar da 5:30 da kalktı ama akşam en geç 19:00 da uyurdu. Oğlunuzun günde 3 uyku yapması lazım . Küçüğün uykularını düzenlediğinizde dinlenmeye başlayacaksınız zaten. Koyun bebek arabasına kızınızı da alın en yakın parka gidn orda baya oyalanabilirsiniz. Kızınız kreşe gidiyordur zaten orda veli grupları vardır arkadaş olabilirsiniz .

2.5 aylık kızım var. Ben de aynı durumdayım. Benimki de ben yanından kalkınca kalkıyor. İstiyor ki hep birlikte uyuyalım. Ben yanında yatınca saatlerce uyur. Ben kalkınca 20 dakika içinde ayakta. Tek çocuk baksan da iki çocuğa bedel. Hiçbir yere kıpırdayamıyorum kızdan. Etrafımda kimseyi de tanıyıp etmiyorum tek başıma kafayı yiyecek gibi oluyorum bazen. O kadar iyi anlıyorum ki seni…
Ben mi yazdım bu yorumu🤔😃

Ayy ahahahah 😄 daha gelmedim ona dur dur dur 😄 çok kilo veriyorlar mı onda ya benimki zaten minik doğdu 2.5 kilo doğdu. Şimdi 3 aylık 5 kilo 😄 kilo verirse yandık diyorum 😄😄
HuzursuLuğu uykusuzluğu ister istemez çocugu yıpratıyor. Kızım da aynı idi oğlum da aynı gidiyor. Kilo alımı azaldı benimkilerde vermediler

6 senelik evliyim 5 yasinda kızım 5 aylik oğlum var.Oglum sonbaharda doğdu kış bebeği yani. Çevrem yok yani birilerini kahve içmeye gidip gelemiyorum çağıramıyorum Disarj cocukla parka çıkamıyorum. Üstüne Oğlum çok uyumuyor Sabah 6'da kalkıyor bir daha öğleye kadar uyumuyor en fazla 30 dakika uyuyor yani çocukla benim yatabilmem mümkün değil ne vitamini takviyesi varsa hepsini aldım Ama artık işe yaramıyorlar kahve de işe yaramaz oldu. Uykusuzluktan değil markete gidip gelmek evde iş yapmayı bile istemiyorum çok üşenir oldum. Akşam oturmalarını bile gitmek istemiyorum çünkü erken kalkılmıyor çocuk erken uyuyor sabah erken kalkıyor ne yapacağımı bilmiyorum yalnızlıkla canım sıkıyor eşimle sürekli tartışıyoruz artık her günüm ağlamakla geçiyor.Ben de buraya dertleneyim dedim.
Çocuk bakımında ve genel olarak ev düzeninde eş desteği şart. İnşallah bu konuyu halledebilirsiniz.
Bunun dışında, bebeği kanguruya koyup markete parka vs gidebilirsiniz.

İkinci bebeğim doğduğunda kızım 2 yaşındaydı. Bebeğimi bir yaşına kadar kanguruda büyüttüm diyebilirim. Dört aylıktan sonra uyku problemi yaşamaya başladık, gündüz sürekli sırtımda kangurudaydı. Ev işleri, yemek, temizlik, misafir ağırlama hepsini kızım kanguruda sırtımda uyurken yaptım.
Parka çıkarken büyüğü bebek arabasına koyardım, bebeği de kanguruda götürürdüm. Büyük oynarken bebeği arabaya alıp uyuturdum, dönüşte yine kanguruya alıp giderdik eve.

Ev işlerine takılmayın, bir süre gözünüzü kapatıp olduğu kadar diyeceksiniz. Çoğu zaman kahvaltı masasını bile olduğu gibi bırakıp çocuklarla dışarı çıkardım ki zaman kaybı olmasın çocuklar mızmızlanmasın diye.

Bir süreç, elbet geçecek ama kesinlikle eş desteği şart. Tek başına her şeye yetişmek çok zor. Akşam yemeğinden sonra siz bebeği alıp uyumaya geçin, eşiniz mutfağı toplayıp büyükle ilgilensin.
Eşiniz geç yatıyorsa yattığı saate kadar bebeği o idare etsin siz dinlenin.
Adam işe gidiyor olabilir ama siz de evde en az onun kadar yoruluyorsunuz. Bunu anlaması gerek.

Şuan ikinciye hamileyim ve çok korkuyorum bende.kizim 8 yaşında şuan rahatız sanki çocuksuz gibiyim ama ikincisi olduğunda neler olur bilmiyorum.tek tesellim arada yaş farkinin çok olmasın.haftada bir gün bı saat bile olsa çocukları bırakıp tek başınıza biseyler yapin.
Merhaba ben de oğlum 8 falan yaşında iken anca ikinciyi yapabilirim şu an 6 yasinda. Arada yaş farkı olmasj yeni bir bebeğinizin olması kızınızı etkiledi mi ? Sizi etkiledi mi ?

Merhaba ben de oğlum 8 falan yaşında iken anca ikinciyi yapabilirim şu an 6 yasinda. Arada yaş farkı olmasj yeni bir bebeğinizin olması kızınızı etkiledi mi ? Sizi etkiledi mi ?
Beni olumlu yönde etkiledi,sanki ilk defa anne olacakmisim gibi heyecanliyim.kizim şimdilik gelmesini dört gözle bekliyor ama doğduktan sonra nasıl tepki verir bilmiyorum.illaki kıskançlık durumu olur ama çok olacağını sanmıyorum.

Beni olumlu yönde etkiledi,sanki ilk defa anne olacakmisim gibi heyecanliyim.kizim şimdilik gelmesini dört gözle bekliyor ama doğduktan sonra nasıl tepki verir bilmiyorum.illaki kıskançlık durumu olur ama çok olacağını sanmıyorum.
Şey diyorlar tam rahata erecekken tekrar aynı derdi en az 3 sene çekeceksin kreşe gidene kadar. Arada fark olmasaydı birlikte buyurlerdi sen de sonradan rahat ederdin diyorlar. Haklılar ama şartlar bunu getirdi. Daha fazla ara verirsen hiç yapmak istememe oluşur da diyorlar. Sizde amaan tek çocuk kalsın hissi oluştu mu ?

Şey diyorlar tam rahata erecekken tekrar aynı derdi en az 3 sene çekeceksin kreşe gidene kadar. Arada fark olmasaydı birlikte buyurlerdi sen de sonradan rahat ederdin diyorlar. Haklılar ama şartlar bunu getirdi. Daha fazla ara verirsen hiç yapmak istememe oluşur da diyorlar. Sizde amaan tek çocuk kalsın hissi oluştu mu ?
Onlar hep biseyler söyler,bana da hep söylediler.hic pişman değilim yine olsa yine erken yapmazdım.

Merhaba, tek derken eşim ve ben tek bakıyoruz. İkizleriniz neden sürekli ağlıyorlar öncelikle bunun sebebini bulmalısınız. Bizim işte düzen var mecburi yoksa yapamam. İkiz konusunda maalesef tecrübem yok ama 8 yaşındaki kızınız büyük ondan yana sıkıntı olmuyordur diye düşünüyorum.
İkizler için de acaba onları tam anlayamıyor musunuz? Belki biraz ihmal ediliyor olabilirler mi? Şöyle mesela “acıktılar ama sizin biraz işiniz var o işi bitirene kadar ağlıyorlar” bundan dolayı ağlamayı bazen de alışkanlık yapabiliyorlar. Bir süre onlar ağlamadan tüm ihtiyaçlarını halledin. Bir de alerjik olma ihtimalleri de olabilir. Ya da emeklemek istiyorlardır. Yere serbest bırakın. Mesela içi su dolu matlar çok iyi bu ay bebeklerine. Keşfedip gerginliklerini alıyor. Tavsiye ederim. Temizliği de eşinizle halledin. Eşiniz de çocuklarla vakit geçirsin. Temiz havaya çıkarın. Sıkı giydirip balkonda uyutun. Sakinleşirler temiz havada da .
İkizlerin herhangi bir sıkıntısı yok hastalık olarak defalarca doktor a götürdük arabaya bindirip gezdirceksinizdiyorlar, mamalarini emzirmeleri herşey öncelik onların öyle bir isim var deyip aksatmiyorum, yere bırakıyorum 5dk sürüyor ağlıyor ana kucaginda sallıyorum 5 dk sonra ağlıyor ,ne yapacağımı şaşırdım ,İzmir'de yaşıyorum uygun bir bakıcı da bulamadım bulduklarimda ağızlarını 25-30 dan açtı o kadar bütçem yok çok berbat durumdayım anlayacağız,yine de teşekkürler cevabinizz icin

İkizlerin herhangi bir sıkıntısı yok hastalık olarak defalarca doktor a götürdük arabaya bindirip gezdirceksinizdiyorlar, mamalarini emzirmeleri herşey öncelik onların öyle bir isim var deyip aksatmiyorum, yere bırakıyorum 5dk sürüyor ağlıyor ana kucaginda sallıyorum 5 dk sonra ağlıyor ,ne yapacağımı şaşırdım ,İzmir'de yaşıyorum uygun bir bakıcı da bulamadım bulduklarimda ağızlarını 25-30 dan açtı o kadar bütçem yok çok berbat durumdayım anlayacağız,yine de teşekkürler cevabinizz icin
Diştendir, birbirlerinden görüp yapıyorlardır. Yani normal süreçler. Benim şimdi 2 yaşındaki oğlum 2 yaş sendromunda ve evde terör estiriyor diyebilirim. Ama onu işte özgür bırakıp her şeyi deneyimlemesine izin verince bir nebze sıkıntılarımız azalıyor.
Allah yardımcınız olsun. İkiz cidden zor. Bu bir süreç öyle düşünün. Geçecek

6 aylık kızım var, Lohusa döneminin ilk 10 günü annem destek oldu. Eşimin pek desteği yok. Zor geçiyor ama bugünler de bir şekilde geçiyor. Sosyal hayatımız yok. 1 aydır dışarı hava almaya çıkarıyorum. Misafirliğe gitmiyorum. Erken uyuyor erken kalkıyor.

5 yaşındaki kızınız anaokuluna gitmiyor mu?
3 yıl öncesinde sizinle benzer bı durumdaydım.Üstelik babamız iş dolayısıyla 5 ay yanımızda yoktu.Büyük kızım çok zordu,3 yaşındaydı o zamanlar.2.bebegimi memede,büyük kızımı ayağıma alıp çok uyuttugum günleri bilirim.Geceleri biri uyanır diğerini uyandırdı
ne gecem vardı ne gündüzüm.
Asla yardımcım yoktu,her iki ailede uzaktı.
Üstelik büyük kızım gün içerisinde dışarı çıkmak parka gitmek isterdi.Heegun çıkartıyordum.Bebek emmek isterdi,büyük kızım parkta sallanmak.Kıskanclik krizlerini hiç saymıyorum bile.
Kreşe vermek istedim o zamanlar kreşe bile gitmedi istemedi çok ağladı.Kapidan içeri bile sokamadık.
Ne günlerdi..Eski fotoğraflara bakınca bile kendime üzülüyorum.
Belime kadar olan saçlarımı evde kendim kesmiştim,küt bı şekilde,çabucak kurutayım diye.
Banyo yapmak,tuvalete girmek bile ihtiyaçtan çıkmıştı.
Ama hepsi geçti.
Şimdi büyüğüm 1.sinif,küçüğüm 3 yaşında kreşe gidiyor.Birbirleriyle iyi anlasiyorlar.
Bende işime gidip geliyorum,babamız yanımızda.
Herşey düzene girdi.
Yazdıklarım size bir gün geçiyor hissiyatını versin.
Sabır❤️

X