2 günlük pirinç lapası diyeti deneyimlerimiz

kacla basladin bugun tartildinmi???

sen hala aynı kiloda mısın

sevgili hcr35 pazartesi bende başlamayı düşünüyorum.birkaç çeşit pirinç lapası diyeti okudum galiba. yada benim kafam karıştı.rica etsem anlatabilirmisin?

vallahi tatlım benim anladığım kadarıyla her öğün için 1 çay bardağı pirinci 3 çay bardağı su ile haşlıyoruz. su ve yağ yok. daha sonra üstüne domates salatalık marul vs istediğimiz şeyi ekliyoruz yine tuzsuz olarak. yoğurt eklemenin zararı olmayacağı kanaatindeyim ama bilemiyorum belki 1 öğün yoğurtlu, 1 öğün salatalı şekilde denerim. meyve ve içecekler serbest. yanlışım varsa düzeltin lütfen a.s.

Bugün lapa diyetimi yaptım..Tüm gün yediklerimi aynen yazıyorum..
Sabah;1 çay bardağı lapa(kırmızıbiber,karabiber ve sumaklı)
2 Kupa yeşil çay, 1 kupa normal çay(her ikiside şekersiz)
Ara öğün; 1 adet elma(elma bayaa bi büyüktü)
Öğlen; Yarım çay bardağı lapa(sabahki gibi baharatlı)-(Yarım çay bardağı diyorum çünkü tamamını bitiremedim içim almadıbenneyaptımki)
1 kupa şkersiz normal çay
Ara öğün; Kara üzüm(sanırım biraz fazla yedim ama meyve işte bişi olmaz:ecrin_bebek:naniknanik)
Akşam; Öğleden kalma yarım çay pardağı lapa..Öğleden kalan baharatlıydı akşam üzerine biraz marul ve biber doğradım..
1 adet salatalık
---Gün içinde 2 litre su içtim..İçmeye devam ediyorum,3 litreye tamamlıcamşakkıdı
Yatmadan önce form çayı içmeyi planlıyorum..
İlk kez yaptım bu lapa olayını kızlar bi okuyun eksik,fazla ya da yanlış bi durum var mı?
Yarında aynen bu menüyü uygulayacağım..Bakalım kaç gram ya da kilo gidicek..Giden kilomu yazarım kaydirigubbakcemile2

ben lapa diyetiyle iki gun sonucunda toplam bi kilo verdim bakalim simdi haftada iki kilo diyetini yapiorum

kizlar yarin baslamak istiyorum ben
bir hafta surdursem bu diyeti acaba bir sorun olurmu:S
sayfalari okuyamiyorum yaa donuyor devamlii

birde pirinci suda lapa yapinca hic su kalmicakmi anlamadim ya:S:S

1 çay bardağı pirinci 3 çay bardağı suyla pişiyoruz dibinde su kalmıyor hiç iyice hepsini çeksin.ben arada akşam yemeği olarak yağıyorum yinede tartıda farkediyor kolay gelsin

bu diyetin saglıklı olduğunu düşünüyormusunuz.bence deil gibi ama

lapa diyeti yapan arkadaslar..bende haftada bir gün lapa diyeti yapmak istiyorum..sanırım pazartesi başlıycam...fakat kafama takılan bişiy var...önümde uzun bir yol var yani vermem gerekn kilom oldukça fazla..lapa diyetini haftada bir yapmak metabolzimayı ilerleyen dönemde yavaşlatırmı ...yani kilo verişim durar mı??

lapa diyetini bana anlatırmısınız lütfen bende yapmak istiyorum

Ben 2 hafta önce yapmıştım bu lapa diyetini ve 2 günde 1.8 kg gitmişti..Ama sonrasında rejimi bozunca boşa gitti herşey :bbo:Şimdi tekrar yapmak istiyorum ama ayda bir yapılması gerekiyo gibi bişiler okudum ben daha 2 hafta önce yaptım tekrar yapsam metabolizma hızını bozrmı acaba ya aklım karıştı iice:1no2:

Kızlar ya bişey sorcam size. İshali olanlara doktorlar pirinç lapası öneriyorlar. Bunu yaparsak tuvalet sorunu olmayacakmı? Yani kabızlık falan? Kaş yapalım derken göz çıkarmayalım.

evet dün başlaıdm bugün ikinci günüm
dün 800 gr gitti 61.3 iken bu sabah 60.5 tim
bakalım yarın sabah nasıl olacak
benimde aklıma takılan ya metaboluzmayı yavaşlatırsa
birde neden az gitti 1. gün
ve yapan arkadaşlar sonuçları yazarsanız lütfen
insan hiç açlık hissetmiyo çok doyurucu bir diyet bilgilerinize

Son düzenleme:
evet kızlar bugünün sonucuda 300 gr daha gitmiş yani 60.2 yim
ama 2. günümde pek uydugum söylenemez
sabah küçük bir kase yedim
öğlen 3 küçük parça tavuk yedim lapa yemeden
akşamda pirinç pilavı ve patates yedim
1 küçük dilim sütlü irmik tatlısı ama çok şekersizdi
1 tane halley yedim birazda kraker
eee bu yemeye göre 300 grda iyi

bir daha yapar mıyım bilemiyorum belki bayramdan önce yaparım o değilde geri almasam bari

evet dün başlaıdm bugün ikinci günüm
dün 800 gr gitti 61.3 iken bu sabah 60.5 tim
bakalım yarın sabah nasıl olacak
benimde aklıma takılan ya metaboluzmayı yavaşlatırsa
birde neden az gitti 1. gün
ve yapan arkadaşlar sonuçları yazarsanız lütfen
insan hiç açlık hissetmiyo çok doyurucu bir diyet bilgilerinize

canimcim tum gun boyunca neler yiyip ictin kac bardak lapa yedin bunlari yazarmisin bi zahmet 800gram vermissin ilk gun teprikler canim :nazar:

ben yaptım 500 gr verdım..normal dıyetıme donunce 1 kg aldım...tavsıye etmıyorum

X