2. Sezeryan

afroditt06

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2023
10
0
28
Arkadaşlar ilk çocuğumu 5 ay önce sezeryan olarak doğurdum şeker hastasıyım birde hepatit B hastasıyım doktorlar çok kötü konuş yok çocuk sakat olur ölür felan diye çok şükür sağlıklı doğdu ama şöyle ki şu 2 çocuğa hamileyim ve aralarında tam bir yıl olacak ve yine doktor 2 ci sezeryanın riskli olur diyor bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba üst üste sezeryan olmuş arkadaşlar varmı aramızda zaten şekerden dolayı korkuyordum şimdi birde bu çıktı..

Arkadaşlar ilk çocuğumu 5 ay önce sezeryan olarak doğurdum şeker hastasıyım birde hepatit B hastasıyım doktorlar çok kötü konuş yok çocuk sakat olur ölür felan diye çok şükür sağlıklı doğdu ama şöyle ki şu 2 çocuğa hamileyim ve aralarında tam bir yıl olacak ve yine doktor 2 ci sezeryanın riskli olur diyor bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba üst üste sezeryan olmuş arkadaşlar varmı aramızda zaten şekerden dolayı korkuyordum şimdi birde bu çıktı..
Keşke birazda gebe kalmaktan korksaymışsınız

Üst üste sezaryen oldum 12 ay dolmamisti 1.dogumum 2. arasinda ..benim şeker hastalığım yada hepatit hastalığım yoktu onun dışında dikişler iyilesmeden hamile kalmak hiç iyi değil tabii risk var dedi benim doktorumda dikişler açılması gibi faktörlerden bahsetti ama şükür bi sıkıntı çıkmadı 39 haftalık doğdu ikinci bebeğim

Bu kadar stres yapma sık sık kontrole git şekerine dikkat et..sırf yeni sezaryen oldun diye bebeğin sakat olcak diye bi sacmalikta yok..Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin birde bol sabır diliyorum 2 küçük çocukla zor günler seni bekliyor..

Bu kadar stres yapma sık sık kontrole git şekerine dikkat et..sırf yeni sezaryen oldun diye bebeğin sakat olcak diye bi sacmalikta yok..Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin birde bol sabır diliyorum 2 küçük çocukla zor günler seni bekliyor..
Farkındayım sağlıklı olsun o günlerde geçer Allah'ın izniyle ☺️

Su an yapacak bir şey yok artık olmuş neticede. Benim yakın arkadaşım ilk bebek 9 aylıkken hamile kaldı şu an hamile yani. Doktor ilki de sezaryen olduğu için çok bekletmeyeceğim doğum için dikişlerine sorun olmasın dedi. 38 haftaya girince uygun bir zamanda doğuracak

sezeryan dogum sonrasi en kotu 6 ay diyorlar siz 3 ay sonra gebe kalmssnz . 40 i cikip gebe kalan bile var saglikli doguran . hayirlisi ile sizde bu gebeligi atlatip kucaginiza alin 🤲🏻 daima dikkat edin

Ben ilk çocuğumu doğurdum vefat ettiği için tekrar çocuk istedim. Doktorum, 6 ay diyoruz ama 3. aydan sonra korunmayı bırakıp tekrar hamile kalabilirsin demişti. O yüzden ben hiç korunmadım 7. ayda hamile kaldım tekrar ve Allah’ıma binlerce kez şükürler olsun bir sıkıntı da yaşamadım 2. sezaryenim ilkine göre kat kat rahat geçti ağrılarım yok denecek kadar azdı. O yüzden içini ferah tut stres sıkıntı yapma her şey güzel olacak🥰

X