Narsist annem ve biten evliliğim

evet kızım 2 yaşındaydı boşandığımda ama ben isteyerek boşandım. sizin yaşadığınız durumu hiç yaşamadım aksine iyi ki ayrıldım diye düşündüm hep. ama sizin bence terapi almanız gerekiyor bu şekilde kendi başınıza atlatamazsınız diye düşünüyorum.
Peki eşinizden yana kötü şeyler mi yaşadınız hani bazı boşanmalar sizinki gibi iyiki ayrıldım dedirtiyor ama bir kısmıda tam aksi oluyor

Peki eşinizden yana kötü şeyler mi yaşadınız hani bazı boşanmalar sizinki gibi iyiki ayrıldım dedirtiyor ama bir kısmıda tam aksi oluyor
tabi ben çok zor süreçler yaşadım eski eşim narsist ben aldatma şiddet birçok şey yaşadım psikolojik baskı. bence bunlar kabul edilebilir şeyler değil evliliğinizde neler yaşadınız neden boşanma aşamasına geldiniz o çok önemli. güzel bir evlilik olsaydı bu raddeye gelmezdiniz eminim ki sebepleriniz vardır. o yüzden kafanızda bitirmeye çalışın.

bu noktadan sonra annenizle yaşamamanız daha sağlıklı olur gibi geldi bana. birazcık bile imkanınız varsa kendinize yeni düzen kurun.

Annenizin yanından ayrilip kendinize cocuklarinizla ayri bir dunya kurun çalışın annenizle muhatap olmayin eski eşten de nafakanizi alin çocuklar için
Yani eski eş sizden vazgeçmiş evlilik bitmiş bunu kabullenin annenizi de oyle kabul edin muhatap olmayin

anneniz madem bu kadar sorunluydu, evlenince niye annenizle yaşadınız? Şimdi boşanıyorsunuz yine annemden dolayı diyorsunuz. Anneniz boşan dediği için mi boşandınız? Kendi kararınızla boşndıysanız demek ki kemdi kararlarınızı kendiniz alabilecek hale gelmişsiniz. Bir geliriniz yok sanırım. Buna da anneniz mi engel oldu? Dayak aldatma gibi durumlar yoksa eşinize yeniden denemek istediğinizi söyleyin o da bunu istiyorsa beraber terapiste gidin. Boşanacaksanız da annenizi her konuda suçlu buluyorsanız onun evinde kalmayın

Yurtdışında doğup büyüyüp iyi bir işe sahip olup ayrı eve çıkamamanız sizin hatanız kusura bakmayın. Yani ben yurtdışında olup da böyle vizyonsuz kalabilmiş insanları anlamıyorum. Yurtdışından kastınız Afganistan değilse hatalı sizsiniz, mağdur edebiyatını bırakıp ayaklarınız üzerinde durabilirdiniz.

İyi günler arkadaşlar!

Ben yurdışında doğdum büyüdüm, tek çocuğum ve narsist bir anneyle büyüdüm, dayakda yedim çeşitli hakaret ve küfürlere maruz kaldım yani bilen bilir kişilik bozukluğu olanları.

İstediği kişiyle evlendirdi (uzaktan akraba) beni türkiyiden iyi aile diye diye beni bir şekilde ikna etti/ler aile büyükleri, yaşım 19 falan nişanlandık iki sene nişanlı kaldık bu süre içinde sadece yazları gittim annemle türkiyeye içimde kocaman bir isteksizlik ama olmadı ayrılamadım, tabi bu süre içinde her türlü manipülasyona maruz kaldım. Evlendim eşim buraya geldi annemin evinde 2 sene kadar burnumuzdan gelerek yaşadık hani annem değilde toplama kampı sanki. Çok zorlu koşullarda bir eve çıktık kuzenim vesilesiyle. İlk çocuğum annemin evinde dünyaya geldi ikinci çocuğum sürpriz olarak dünyaya geldi.

10 yıl sonra tam çeşitli sebeplerden boşandık. Evliliğim süre boyunca psikolojik depresyon ama kronikleşmiş bir halde yaşadım ilaçlar doktorlar, annemin dibe çekmeleri hayatıma her türlü olumsuz dokunuşları. Eşim karakteri düzgün iyi denilecek bir babaydı ama odak noktası hep çalışmak ve işti + annemin sürekli iç içe olmaları asla mesafe koymaması. Sebebi her ne olursa olsun ben kötü bir insan değildim oda değildi. Boşanma davası açıldı 6 ay düşünme süresi verildi ne yaptıysam ikna edemedim, kötü bir arkadaşımın beni dolandırması sonucu tuz biber oldu.

Burda boşandık şimdi konsolsluktan dava açacağız orda boşanmak için. Ben çocuklarımla annemin evine geri döndüm 8 aydır burdayım inanın okadar mutsuz okadar huzursuzum iletişim 0 içimde büyüyor her şey, samimi yakın arkadaşım da yok daha doğrusu olanlar hep kendi derdinde mesafeli. Akraba eş dost yakınlık duyacak hiç kimse yok. Birde annemin araya kara kedi gibi girip ortaya bulandırmamış gibi bencil bencil hareketleri sinirimi bozuyor . İçimdeki kocaman bir boşluk ve biriken sözler kocaman bir özlem .... nasıl olacak bir gün geri birleşebilme olasılığı varmı? Ben ne yapacağım?

İyi günler arkadaşlar!

Ben yurdışında doğdum büyüdüm, tek çocuğum ve narsist bir anneyle büyüdüm, dayakda yedim çeşitli hakaret ve küfürlere maruz kaldım yani bilen bilir kişilik bozukluğu olanları.

İstediği kişiyle evlendirdi (uzaktan akraba) beni türkiyiden iyi aile diye diye beni bir şekilde ikna etti/ler aile büyükleri, yaşım 19 falan nişanlandık iki sene nişanlı kaldık bu süre içinde sadece yazları gittim annemle türkiyeye içimde kocaman bir isteksizlik ama olmadı ayrılamadım, tabi bu süre içinde her türlü manipülasyona maruz kaldım. Evlendim eşim buraya geldi annemin evinde 2 sene kadar burnumuzdan gelerek yaşadık hani annem değilde toplama kampı sanki. Çok zorlu koşullarda bir eve çıktık kuzenim vesilesiyle. İlk çocuğum annemin evinde dünyaya geldi ikinci çocuğum sürpriz olarak dünyaya geldi.

10 yıl sonra tam çeşitli sebeplerden boşandık. Evliliğim süre boyunca psikolojik depresyon ama kronikleşmiş bir halde yaşadım ilaçlar doktorlar, annemin dibe çekmeleri hayatıma her türlü olumsuz dokunuşları. Eşim karakteri düzgün iyi denilecek bir babaydı ama odak noktası hep çalışmak ve işti + annemin sürekli iç içe olmaları asla mesafe koymaması. Sebebi her ne olursa olsun ben kötü bir insan değildim oda değildi. Boşanma davası açıldı 6 ay düşünme süresi verildi ne yaptıysam ikna edemedim, kötü bir arkadaşımın beni dolandırması sonucu tuz biber oldu.

Burda boşandık şimdi konsolsluktan dava açacağız orda boşanmak için. Ben çocuklarımla annemin evine geri döndüm 8 aydır burdayım inanın okadar mutsuz okadar huzursuzum iletişim 0 içimde büyüyor her şey, samimi yakın arkadaşım da yok daha doğrusu olanlar hep kendi derdinde mesafeli. Akraba eş dost yakınlık duyacak hiç kimse yok. Birde annemin araya kara kedi gibi girip ortaya bulandırmamış gibi bencil bencil hareketleri sinirimi bozuyor . İçimdeki kocaman bir boşluk ve biriken sözler kocaman bir özlem .... nasıl olacak bir gün geri birleşebilme olasılığı varmı? Ben ne yapacağım?
Öncelikle gerçekten narsist kişilik bozukluğuna sahip bir anne ile büyüdüyseniz, hayata çok zorlu bir sınav ile başlamışsınız, Allah yardımcınız olsun demek istiyorum. Muhtemelen 18 yaşınıza geldiğinizde tüm ayarlarınız karma karışıktı ve annenizin kurguları doğrultusunda ilerlemek zorunda olduğunuz için söz ve seçim hakkınız da oldukça kısıtlıydı.Bu öyle bir dar boğazdır ki yaşayan çok çok iyi bilir. Koşulsuz sevginin simgesi olması gereken “anne” maalesef sadece kendine odaklıdır,sizi bitirdiğinin farkında bile değildir.
Lütfen öncelikle kendinizle yola başlayın, çünkü içinizde çok kırgın bir çocuk var.Önceliğiniz kendiniz ve evlatlarınız olsun. Annenizin yanından olabildiğince uzak bir yere taşının ve iletişiminize mesafe koyun.Yaralarınız iyileştikçe daha iyi hissedeceksiniz, daha doğru kararlar vereceksiniz. Eşiniz konusunda lütfen acele etmeyin, narsist bir anneyle büyüyüp genç yaşta doğru bir evlilik yapmamış olma ihtimalimizin yüksek olduğunu düşünüyorum,şu an boşluk hissi ve bağımlılığınız ağır basıyor olabilir. Siz kendinizi yenileyip evlatlarınıza ve içinizdeki yaralı çocuğa sarılın, eşiniz dönmek isterse de karşısında güçlü bir kadın bulsun.

X