2 yaş sendromu ☹️

Gulsah gundogdu

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2021
2
1
32
Merhabalar artık tükendim eminim benim gibi olan annelerde vardır çocuğuma hep gelişmesi için serbest bıraktım yemek yerken oynarken dolaşırken hep ona uygun yerlere gittim onun mutluluğu için uğraştım ama şu son 2 aydır inanın sinir sistemim harap durumda.. normalde asla bizimle uyumayı sevmeyen çocuk artık gece uyanıp illaki salonda uyumayı tercih ediyor gece emme olayını ben çok oldu bırakalı sadece gündüzleri emiyor ben alışması zorlanmamasi için azaltarak bırakmaya çalıştım ki şuan bir gün emiyor bir gün emmiyor bıraktı gibi birşey. Yani her anımı onu düşünerek geçiriyorum ama ağlıyor ama devamlı hayır diyorum daha çok ağlıyor evde hiçbir iş yapamıyorum artik uyumaya bile korkuyorum çünkü 50 kere kalkıyorum inanın kistayiz ama yormak için elimden ne geliyorsa yapıyorum disaarlara çıkartıyorum oyun parklarına götürüyorum gezdiriyorum artık dedim heralde hem öğle uykusu fazla geliyor o yüzden böyle gexeelri uyumuyor ama 12 de de uyursan deli gibide yorulsa 3 ten sonra asla düzgün bir uyku yok hergun aynı saatlerde hatta 2 buçuk 5 arası bağırmak istemiyorum ama artık isyan edecek hale geldim dağıtıyor öyle böyle değil toparlatmiyorda 5 dk uzandirmiyir dinlendirmiyor devamlı onunla oyun oynamami istiyor assada gitsek yanından asla ayrilmiyor devamlı birseyle yemek istiyor o poşette milyon tane şey olmali yemek konusunda hiç sıkıntım yok ama bu uyku durumu beni tüketti ne yapmakm gerektiğini bilmiyorum devamlı yiyeceği daha doğrusu ziyan edeceği şeyler vermem gerek devamlı ama oturup oyuncaklarıyla oynamıyor sadece ben oynarsam kedi sahiplendim onla bile çok az oynuyor asla peşimden ayrılmıyor ben ne yapicam bilmiyorum asla istekleri aglamasi bitmiyor hem uykusuzum hemde düşünün sabah başlıyor akşama kadar devamlı ağlıyor gece uyku yok doğru düzgün devamlı yiyek birşeyler istiyor veriyorum ziyan ediyor oyun salonunda başında bekliyorum arkadaşlık yapsın oynasın diye beni yanından ayormuyor bazen anneme bırakıyorum bazen babasıyla kayınvalidemlere yolluyorum hani beni bı saldın nefes alayım diye nolur yardım edin arık tükenmiş durumdayım dağıtmasıni anlatmak bile istemiyorum artık o bile olsun ama ağlamasın diyorum. Uyusun diyorum

çok zor çokkk. Biz de çektik böyle şeyler. Zamanla geçiyor ama o zaman da geçmek bilmiyor. Biraz çocuk gelişimiyle ilgili kitaplar okusanız yada pedagogla görüşseniz iyi olabilir.

Sanırım en son yöntem pedogog olucak oyun oynarken bile hırçın davranıyor 2 yaş sendromu gerçekten çok zor
Benim oğlum da böyle asla yakamı bırakmıyor . Eline bir çay alıp içemiyorum kendi evimde bebek bakıcısı gibiyim . Oyuncak oynamıyor oynarsa sadece 1 dk hiç abartmıyorum böyle . Ekim başı emzirmeyi bırakmıştım desteksiz uyuyordu . 1 aydır elimi tutarak uyumak istiyor . Geceleri çok sık uyanıyor offff sürekli ağlama tutturma durumunda deliriyorum ben

Öncelikle siz biraz sakin olmalısınız. 28 aylık oğlum var ve yerinde hiç durmuyor öyle. Tehlikeli durumlar atlattık ki anlatsam diliniz tutulur. 28 aydır uyumuyorum. Doğru düzgün yemek yiyemiyorum. Gezdiğimden bir şey anlamıyorum. Hala aynı fakat artık çözümü şöyle buldum. Sınır koydum. Evet çok ağlıyor. Israrla istiyor. Ama net ve kararlı olmanız lazım. Birde o uyurken siz iş yapmak etrafı toplamak yerine sadece dinlenin. Ev işlerini çocuğunuzla yapın. Gece hiç rahat yatamıyorum. Her yerim kasmaktan kendimi tutuluyor. Biraz kendinizi ve çocuğunuzu rahat bırakın. Sürekli oyun oynamam lazım. Ev işi yapmam lazım düşüncesinden kurtulun. Lazım gerekli tarzında cümleleri bile kullanmayın. İnşallah yardımcı olabilirim.

Bu minik sevimli canavarlar olmasa da olmuyor, olunca da insanın canını cikariyorlar:halay: zaman hızlı hersey geçip gidiyor belli bir dönem.belki azı dişlerinin vermiş olduğu sıkıntı ile agresiftir. Haftada bir kendinize mutlaka zaman ayırın. Evin dağınıklığına takılmayın yemeğinizi yapın yüzeysel yapabildiğinizi yapın çocuğu hergun disari çıkarın. Size de iyi gelir.

X