2 yıldır hamile kalamıyorum

Merhaba öncelikle.
Biraz içimi dökmek istiyorum. Uyuyamıyorum çünkü her gece başımı yastığa koyduğumda istemsiz düşüncelerin içinde buluyorum kendimi.
3 senelik evliyim. 2 senedir çocuk istiyoruz. Anne olmayı düşündüğüm an kontrole gitmeye başladım. Hormon testi yaptırdım. Her şey normam görünüyordu. 1 sene geçip hala gebe kalamayınca HSG çekildim. Tüplerim açık göründü. Eşime spermyogram yapıldı. Onda da her şey normal göründü. Hsg çekildiğim ay gebe kaldığımı öğrendim. Eşime sürpriz yapıp video kaydına almıştım. Öyle mutluydum ki. Mutluluğum 2 gün sürdü. Kimyasal gebelik geçirdim. Ondan sonra bir daha gebe kalamadım. Tıbbi genetiğe gittim. Trombofili testi yaptırdım. 2 gen heterozigot çıktı ama doktorum bunlar gebeliğe engel değil dedi. Aklıma gelen tüm testleri yaptırdım. 2 kere çatlatma iğnesi vuruldum ama yok. Canım artık çok acıyor. Zihnimi bundan kurtaramıyorum. Her ay hamile gibi hissedip boş karnımı seviyorum. Bu ay kafama takmayacağım demiştim. Düşünmemeye de çalıştım gerçekten. Ta ki regl dönemim gelene kadar. Reglim 3 gün gecikti. Evde test yaptım ama yok. Negatif. Sonra zaten geldi kanamam. 2 gün sonra kesildi sıkıntıdan stresten ve sızıntı gibi gelmeye başladı. Normalde 8 gün süren reglim bile bozuldu. Düşünme demeyin, olmuyor. Eşimi baba yapamayacak olmanın üzüntüsü, benim anneliği tadamayacağımla ilgili soru işaretleri.. Kendimi teselli edişimin en fazla 2 hafta sürmesi ve ardından gelen hıçkıra hıçkıra ağlama nöbetleri. Aslında burda yazdıklarımın bile boğazımdaki yumruyu birazcık bile eksiltememesi.. Artık bazen ağlamak isteyip ağlayamıyorum. Biliyorum, her nasip vaktine esir. Biliyorum, her şeyin bir doğru zamanı var. Öyle bir iç dökme seansı işte.
ay inanmıyorum herşeyimiz aynı evlilik süremiz1 sene sonra hsg,2 kere çatlatma, yaptırılan tahliller herşeyimiz aynı.. bildiğin hayatımı duygularımı okudum şuan bende 3 yıldır evliyim ve hala gebe kalamadım........

Merhaba öncelikle.
Biraz içimi dökmek istiyorum. Uyuyamıyorum çünkü her gece başımı yastığa koyduğumda istemsiz düşüncelerin içinde buluyorum kendimi.
3 senelik evliyim. 2 senedir çocuk istiyoruz. Anne olmayı düşündüğüm an kontrole gitmeye başladım. Hormon testi yaptırdım. Her şey normam görünüyordu. 1 sene geçip hala gebe kalamayınca HSG çekildim. Tüplerim açık göründü. Eşime spermyogram yapıldı. Onda da her şey normal göründü. Hsg çekildiğim ay gebe kaldığımı öğrendim. Eşime sürpriz yapıp video kaydına almıştım. Öyle mutluydum ki. Mutluluğum 2 gün sürdü. Kimyasal gebelik geçirdim. Ondan sonra bir daha gebe kalamadım. Tıbbi genetiğe gittim. Trombofili testi yaptırdım. 2 gen heterozigot çıktı ama doktorum bunlar gebeliğe engel değil dedi. Aklıma gelen tüm testleri yaptırdım. 2 kere çatlatma iğnesi vuruldum ama yok. Canım artık çok acıyor. Zihnimi bundan kurtaramıyorum. Her ay hamile gibi hissedip boş karnımı seviyorum. Bu ay kafama takmayacağım demiştim. Düşünmemeye de çalıştım gerçekten. Ta ki regl dönemim gelene kadar. Reglim 3 gün gecikti. Evde test yaptım ama yok. Negatif. Sonra zaten geldi kanamam. 2 gün sonra kesildi sıkıntıdan stresten ve sızıntı gibi gelmeye başladı. Normalde 8 gün süren reglim bile bozuldu. Düşünme demeyin, olmuyor. Eşimi baba yapamayacak olmanın üzüntüsü, benim anneliği tadamayacağımla ilgili soru işaretleri.. Kendimi teselli edişimin en fazla 2 hafta sürmesi ve ardından gelen hıçkıra hıçkıra ağlama nöbetleri. Aslında burda yazdıklarımın bile boğazımdaki yumruyu birazcık bile eksiltememesi.. Artık bazen ağlamak isteyip ağlayamıyorum. Biliyorum, her nasip vaktine esir. Biliyorum, her şeyin bir doğru zamanı var. Öyle bir iç dökme seansı işte.
F fztbsr Benimde tam 13 ay sonra oldu yaş 32.son zamanlarda çok stres yaptım hsg çektirdim 2.ayinda gebeyim çok şükür şuanda 8 hf icindeyim. Rabbım ol der olur bir zamanı var her şeyin..
Bende 1 yil daha bekleyip aşılama ya da tüp denerim diyordum ama bu düşünce beni tam tatmin etmiyordu çünkü tutacagina garanti yok. Rabbım nasip etti
Umarim size de böyle güzellikle yaşarsınız sorun yokmus sizde de nasılsa bekleyin ve kapiniza nasıl güzel bembeyaz kuşlar konacak görün derim. Sevgiler☺️

Aşılama istedim ama Dr bi sorun yok bekleyin diyor, tüp bebek için maddi manevi gücü kendimde bulamıyorum maalesef.
Maddi güç bizimde yok. Ama geriye dönüp bakınca 1.5 yıl sonunda tüp bebek için uğraşsaydım dediğim oldu. Tüp bebeği bende içime sindiremedim normal muayene zorken aşamaları düşünmek beni yıpratıp üzdü. Normal olması için uğraştım. Çok zaman olan ve yıprananlar için sonuç odaklı olmak gerekiyor bence. Aşılama yüzdesi çok düşük. Maliyeti tüp bebeğe yakın. Zaman kaybettim dememek için tüp bebeğe gitmenizi öneririm. İlerleyen zamanda da neden bekledim bu kadar üzüntü stres olduğum yerde sayıyorum elimden gelen yapmadım vs gibi düşüncelerle boğuşuyorsunuz.

Bende iki yıldır evliyim benimde olmadı rahim filmi çektirdim sol tüpüm kapalı çıktı doktor tek tüp yeterli dedi ama hala gebelik olmadı. önümüzdeki ay aşılama yaptircam kısmet olursa adet olmayı bekliyorum. O da olmazsa son çare tüp bebek.

istendi ama korkuyorum cesaret edemiyorum daha zaten net doktora gideli 5 ay felan oldu cocuk isteyelide ortalama 1 sene 2 ay oluyor haftaya çekilcem eğer vazgeçmezsem kötü bişey çıkar diyede korkuyorum anksiyete ve panik atak var
Canım ben istanbulda oturuyorum Bahçelievler'de hsg radyoloji diye bir yerde çektirdim sıfır ağrı. Son model aletle cekiyolar. Boşuna anestezi alma ve hastanelere göre cokk uygundu. Hastane 5500 dedi ben orda 2 bine cektirdim gecen ay.

Dünyanın en acı ve zor günleri şuan yaşadıkların canım seni çok iyi anlayabiliyorum eğer bir sıkıntı yoksa kısmetin daha gelmemiştir psikolojini rahat bırak inan takıntı yaptığında olmuyor bu yollardan geçmiş ağlama krizlerine girmiş her ay umitlenmis ümitleri kırılmış biri olarak söylüyorum ne zaman aman artık olursa olmazsa olmaz dediysem o zaman hamile kaldım rabbim hayırlısıyla saglikli bir şekilde o duyguyu yasiyacaksin psikolojik yardım almalisin
Ben ay başlari takmiyorum cok mutluyum umutluyum o rahatlikla iliski yaşanıyor asla cocuk dusunmuyorum. Ama ne zaman adet belirtilerim başlasa dünyam gene başıma yıkılıyor 1 hafta boyunca ağlıyorum. Kendim psikolojik danışmanim ama kendi stresimle başa cikamiyorum. Adet belirtileri başladığı an başlıyor benim sınavım

Ben ay başlari takmiyorum cok mutluyum umutluyum o rahatlikla iliski yaşanıyor asla cocuk dusunmuyorum. Ama ne zaman adet belirtilerim başlasa dünyam gene başıma yıkılıyor 1 hafta boyunca ağlıyorum. Kendim psikolojik danışmanim ama kendi stresimle başa cikamiyorum. Adet belirtileri başladığı an başlıyor benim sınavım
Rabbim hayirlara vesile kılsın canım bir gün o güzel haberi alacaksın inşallah

Canım ben istanbulda oturuyorum Bahçelievler'de hsg radyoloji diye bir yerde çektirdim sıfır ağrı. Son model aletle cekiyolar. Boşuna anestezi alma ve hastanelere göre cokk uygundu. Hastane 5500 dedi ben orda 2 bine cektirdim gecen ay.
Bende çektirdim canım 10 gün önce

X