20 günlük eşim ilk kavgada boşanmak istedi.

noordelijk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2023
3
-28
24
1 yıllık bir ilişkim var. Evleneli 20 gün oldu. Balayından yeni geldik hatta. Bir tartışma yaşadık, şunu bidaha yapamazsın tarzında bir şey direttim o da inatla yapacağım diye aldı eline telefonu, ben de telefonunu elinden almaya çalışırken beni kollarımdan tutup itekledi, ben de canımın acısıyla boynuna bitane tokat attım. sonra tokattan önceki her şey unutuldu sanki ben durduk yere tokat atmışım gibi beni hiç itmemiş canımı acıtmamış gibi bağırmaya üstüme gelmeye başladı kışkırtmak için bir şeyler söyledi, defalarca bu konuda beni kışkırtma diye konuştuğumuz halde, konuşmama izin vermeden bağırmaya devam etti ben de tekrar vurdum. ilki refleksti ama sonrasında öfkeme hakim olamadığım için yaptım. akşamına da şehir dışına annemler bizi bekliyor yola çıkmamız lazım. kalktı hemen eline bi çanta aldı eşya koymaya başladı. pazartesi günü gelirim boşanıyoruz diye bağırarak. 1 yıldır ilişkimiz var ve yeni birlikte yaşamaya başlamadık biz 7-8 aydır aynı evde yaşıyoruz sadece resmiyete döküldü. ve bu ayarda bir kavgamız hiç olmadı. kavga etsek bile 1 gün sürerdi küslük. şimdi ilk büyük kavgada bana gelmiş boşanıyoruz diyor. bu bana mı tuhaf geliyor yoksa tuhaf mı? ne yapmalıyım nasıl hissetmeliyim bilmiyorum? vurduğum için pişmanım ama boşanalım diye çıkması beni çok tuhaf hissettirdi..

1 yıllık bir ilişkim var. Evleneli 20 gün oldu. Balayından yeni geldik hatta. Bir tartışma yaşadık, şunu bidaha yapamazsın tarzında bir şey direttim o da inatla yapacağım diye aldı eline telefonu, ben de telefonunu elinden almaya çalışırken beni kollarımdan tutup itekledi, ben de canımın acısıyla boynuna bitane tokat attım. sonra tokattan önceki her şey unutuldu sanki ben durduk yere tokat atmışım gibi beni hiç itmemiş canımı acıtmamış gibi bağırmaya üstüme gelmeye başladı kışkırtmak için bir şeyler söyledi, defalarca bu konuda beni kışkırtma diye konuştuğumuz halde, konuşmama izin vermeden bağırmaya devam etti ben de tekrar vurdum. ilki refleksti ama sonrasında öfkeme hakim olamadığım için yaptım. akşamına da şehir dışına annemler bizi bekliyor yola çıkmamız lazım. kalktı hemen eline bi çanta aldı eşya koymaya başladı. pazartesi günü gelirim boşanıyoruz diye bağırarak. 1 yıldır ilişkimiz var ve yeni birlikte yaşamaya başlamadık biz 7-8 aydır aynı evde yaşıyoruz sadece resmiyete döküldü. ve bu ayarda bir kavgamız hiç olmadı. kavga etsek bile 1 gün sürerdi küslük. şimdi ilk büyük kavgada bana gelmiş boşanıyoruz diyor. bu bana mı tuhaf geliyor yoksa tuhaf mı? ne yapmalıyım nasıl hissetmeliyim bilmiyorum? vurduğum için pişmanım ama boşanalım diye çıkması beni çok tuhaf hissettirdi..
Ben de olsam boşanırım sizden. Vurmak nedir ya? O da sana vursaydı 2 tane refleks olarak? Kadına şiddet diye ailen sahip çıkar ortalık ayağa kalkardı.
Sebep ne olursa olsun yanlış sizde. Ayrıca sizin ona vurmanız bu olayı olağanlaştırır bir dahakine de o size vurur.
Sizi öfkelendiren şeyi yasak, yapamazsın diye inatlaşarak söylemeyin bence sakince konuşun. Ama ilişkide sanki başka sıkıntı var ort. 2 yıllık süreç için çok çirkinleşmiş sanki

Ne yapsın bu kız şimdi, 4 aylık eşi bırakip klüplerde sürten adama bu kız ne yapsın nasıl dellenmesin🙄 şöyle bir durumda cinlenip saldırmak gayet normal.
Hayır Miss insanlik onuru diye birşey var. Yani nasıl korkmuyor ki bir kadın saldirirken senden daha güçlü bir varlik ya karşılık Verse. Bu adamın yaptıklarını haklı çıkarmaz bu arada. Ama kadın kulüplere gitmeyi boşanma sebebi görmüyor, şiddeti de görmüyor böyle iş mi olur

Vayy vay vayy vayy abart abart biraz daha abart. Meseleyi insanlığıma kadar getirmiş bi de pess. Bu dediklerinin hepsi senelerdir filistinde yaşanıyor senelerdir işgal altında onlar için bu kadar çırpındın mı merak ettim. Hayır çok şükür ben sizin gibi arap düşmanı ırkçı falan değilim. Büyük kısmınız araplardan nefret ediyoruz diye bağırıyorsunuz malesef. Evet Ukraynada bi savaş var ama, ister beğenin ister beğenmeyin, Filistin kadar asla kötü durumda değil. En azından Ukraynaya tüm dünya destek veriyor, yardımlar yağıyor, silahlar veriliyor. Yani Ukraynanın sana bana ihtiyacı yok.Filistin ise İsrailin, Amerikanın, İngilterenin işgalleri sayesinde nerdeyse haritadan silindi. Oradaki insanların diğerleri gibi kaçıp kurtulma imkanları da yok. Hepsi şehit oluyor ya da olmayı bekliyor. Bunca şeyi görüp de hala Ukrayna diye bağırıyorsan asıl sana ve senin gibilere yazıklar olsun!!!
Tek ırkçı olan sizsiniz yalnız .

Senin gibi konuşanlar çok fena imtihan oluyor bunu gözardı etmeden konuşursan kendi hayrına olur
Ben Müslümanım, ırkçılıktan Allah a sığınırım Allah beni hiçbir zaman ırkçı olacak kadar alçaltmasın zulmü bu az bu çok bu Müslüman bu değil diye ayıracak kadar lütfettiği insanlıktan çıkarmasın. Hadisi şerifte “Arab’ın Araba üstünlüğü ancak takva iledir” diyen peygamberin ümmetiyim ben, benim dinimde zulmün dini yok ırkı yok, milyonlara edilen zulümle tek bir cana edilen zulüm aynı ağırlıkta, bir gayrimüslimin masum bir müslümanı öldürmesi ne kadar büyük bir günahsa bir müslümanın masum bir gayrimüslimi öldürmesi ondan çok daha büyük bir günah. Allah yarattıklarına bu dünyada dinine göre muamele etmiyorken sen kimsin ki ayrım yapıyorsun? Katledilenler Arap olunca bir Türk’ten Ukraynalı dan Amerikalıdan Endonezyalıdan daha mı önemli oluyor? Tam olarak nerede bunun dayanağı bana ispatla da tövbe edeyim, tam olarak Arapların diğer ırklardan üstünlüğü olduğu nerede söyleniyor, hangi ayette hangi hadiste? Ben ne Arap düşmanıyım ne Amerika düşmanıyım ama sen kendi zihniyetin ve Araplar dışında herkese düşmansın. İsrail de insanları senin gibi dinine ırkına göre ayırdığı için kendini üstün ırk gördüğü için Filistin de yıllardır zulüm var, savunduğun fikirlerin İsrail’in hayat düsturu, İslam la bağdaşan tek bir yanı yok ve savaş benim gibi ırkçı olmayanlar masumları dinlerine göre ayırmayanlar yüzünden değil senin gibi İsrail zihniyetliler yüzünden bitmiyor.
Benim Filistin için yaptıklarımı yapmadıklarımı merak etmeye senin ne hakkın var? Yaptığım yapmadığım senin için mi Allah rızası ve masumlar için mi? Arabı kayırdığımda Arap olmayanı önemsemediğimde cennet verilmeyecek bana, sana da….Allah adaletli olmayı emrediyor, sen de adalet nerede? Ömer ismindeki bir insanı Rasulallah sav nin dostu yapan, Halife yapan, müslümanların emiri yapan, hz diye andıran neydi? Adaletti.
Peygamber efendimiz sav neden gayrimüslümlere zulmetmedi, ayrımcılık yapmadı, kayırmadı yermedi, Arap olmayanları kendinden ve ırkından üstün tutmadı, neden onlara yardım etti? Allah cc böyle emrettiği için, senin tavrın Allah ın emrine Rasulünün sünnetine uyuyor mu? İşte bu yüzden senin gibi düşünenler davrananlar yüzünden müslümanlar zulüm görüyor, zulüm gören her bir müslümanın hakkı var üzerinizde.
Benimle ilgili bildiğin hiçbirşey yokken ne yaptınkiiiiii senin gibileeeer diyorsun, Araplardan nefret ediyorum diye bağırdığıma gözünle kulağınla şahit olmadıysan bu iftarının cevabını Sahibime nasıl vereceksin? Hangi yaptığıma şahitsin? İftira atmaktan kul hakkından korkmayacak kadar cahilsin. Arap Arap diye yırtınıyorsun Amerika Rusya Fransa Çin vs bunlar zaten inançsız, korktukları çekindikleri yada kurallarına uydukları bir İslam inancı yok her haltı yiyorlar peki bu biz müslümanız diyen Araplar neye göre zulmediyor, tecavüz ediyor, islam a ve kurallarına ve kutsallarımıza zarar vermek için ellerinden geleni yapıyor? Araplar diğerlerinden üstünse hani nerede bunca Arap? Amerika İngiltere Avrupa İsrail’in yanında da bu üstün ırk milyonlarca Arap neden filistinde değil? Hani mükemmeldiler, canları herkesten kıymetliya bir Ukraynalıdan daha önemliler tertemizlerya nerede bu Araplar? Afganistan da müslümanlar katledilirken neredeydiler? Azerbaycan da müslümanlar katledilirken neredeydiler? Bosna Hersek de Müslümanlar katledilirken neredeydiler? Somali de Çin de Irak da Suriye de Müslümanlar katledilirken neredeydi bunca Arap? Dünya Filistin’e yardım etmiyor dimi Filistin hangi müslümanın yanında oldu tarihte? Daha birkaç yıl önce Ermenistan ın Azerbaycan ı işgali için ne açıklama yaptılar? Irkı Arap diye hepsinin müslüman olduğunu sanacak kadar bihabermisin dünyadan?
Allah a şükürler olsun bana aileme küçücük çocuğuma zulüm görenlerin yanında olmayı nasip etti, ona buna saldırarak iftira atarak yattığım yerden ayrım yaparak değil maddi-manevi hakkıyla yardım etmeyi nasip etti. Bosna Hersek teki zulmün şahidiyim ben, 6 yaşındaydım 6! Ne sırplara düşman oldum ne Arap delisi oldum, orada tek bir Arap yoktu, sırpların da tamamı zulmetmedi. Sen neredeydin ben görmedim seni? Arap değiliz diye mi yanımızda olmadın?
Azerbaycan için de Ukrayna için de Çin deki masumlar için de Afganistan dakiler içinde Amerika’daki ikiz kulelerdekiler içinde şimdi zulüm gördüğü için içimizin yandığı Filistin deki hamasın katlettiği konser alanındaki masumlar için de Gazze den atılan füzeler sebebiyle ölen İsrailli çocuklar içinde aynı derecede içim yanıyor, çünkü ben insanım ve mensup olduğum din böyle emrediyor.
Nefret ettiğim Türkler var, nefret ettiğim Almanlar var, nefret ettiğim Araplar var, nefret ettiğim Fransızlar var çünkü bir adalet anlayışım var, islam bana bunu öğretti, kimsenin ırkı için hatasını günahını görmezden gelmem ben, kimsenin canı ırkı yüzünden bir diğerinden üstün değil
Neden Ukrayna diye bağırmayayım, Ukrayna’da ki bebekler yaşlılar hastalar masumlar filistindekilerden daha mı önemsiz? Masumları ayırmadığım için hepsini eşit değerde gördüğüm için mi bana yazıklar olsun? Nasıl ki İsrail ve onun zihniyeti iflah olmazsa senin gibi insanlıktan nasip almamış merhametsiz adaletsizlerin de kalbi fikri kolay kolay iflah olmaz
İster beğen ister beğenme ne demek ya ha tek bir masum insan katledilmiş ha milyonlar katledilmiş zerre farkı yok zulmün büyüğü küçüğü yok savaşın nesini beğenecem ben? Şehit torunuyum ben, Allah şuradaki savaşta şu ırkta şehit olanlar diğerlerinden üstündür yada aşağıdır demiyor dimi? Arap şehitler Türk Koreli Kıbrıslı Yunanistanlı şehitlerden üstün diyormu? Araplar cennetin en üst tabakasında İngilizler en alt tabakasında olacak diyor mu? Sen kimsin ki Allah on eşit değer verdiklerini ayırıyorsun?
İftiralarının karşılığını ben değil Yaradan verecek sana ve şimdi adını bile bilmediğin kimin için neler yaptığını bilmediğin benle hesap günü karşı karşıya geleceksin, tam şuanda ezan okunuyor, okunan ezanın hürmetine yemin ediyorum ki girdiğin kul hakları sana sorulacak. Terazinin benim tarafımdaki kefesinde tüm zulüm görenler için nasip olup yaptıklarım, senin tarafındaki kefesinde bana attığın iftiralar olacak, hazır ol
Ya senin psikolojin normal mi gerçekten çok komiksin. 😄 Kusura bakma destan yazmışsın ama yazdıklarının çoğunu okumadım çünkü başından anladım ne kadar saçma abartılı ve boş konuştuğunu. Bana iftira atıyorsun diyosun ama asıl bana ırkçılık yaftasıyla sen iftira atıyorsun. Ayrıca o kadar eminsin ki kendinden Allahın vereceği cezaya ya da mükafata kadar kendin karar veriyorsun. Valla benim yazdıklarımdan sen bunları çıkarıyosan acilen psikoloğa gitmeni öneririm. Böyle saldırgan ve düşmanca söylemlerle ona buna sataşıp durma hele bana hiç bulaşma. Daha fazla uzatıp da gereksiz diyaloğa girmeyeceğim boşu boşuna. Allah acil şifalar versin. 🙏

Şaka olsa klüpler açık olmazdı. Çoğu tatile Türkiyeye geldi. Nasıl taş üstünde taş kalmamış. Kıyamet gibi anlattınız😁
Sizin gibileri çok tuhaf buluyorum çok insanlık dışı şu yazdiklariniz. Sizin o beğenmediğini İngilizlernden, İsrailliler den farkınız ne

Ya senin psikolojin normal mi gerçekten çok komiksin. 😄 Kusura bakma destan yazmışsın ama yazdıklarının çoğunu okumadım çünkü başından anladım ne kadar saçma abartılı ve boş konuştuğunu. Bana iftira atıyorsun diyosun ama asıl bana ırkçılık yaftasıyla sen iftira atıyorsun. Ayrıca o kadar eminsin ki kendinden Allahın vereceği cezaya ya da mükafata kadar kendin karar veriyorsun. Valla benim yazdıklarımdan sen bunları çıkarıyosan acilen psikoloğa gitmeni öneririm. Böyle saldırgan ve düşmanca söylemlerle ona buna sataşıp durma hele bana hiç bulaşma. Daha fazla uzatıp da gereksiz diyaloğa girmeyeceğim boşu boşuna. Allah acil şifalar versin. 🙏
Musluman olduklari icin Filistin'li bebege kadina daha cok uzuluyosunuz siz. Benjm anladigim bu.

Musluman olduklari icin Filistin'li bebege kadina daha cok uzuluyosunuz siz. Benjm anladigim bu.
Ya tamam benim din kardeşime daha fazla üzülmem normal değil mi? Ben Arapları savunacak bi yorum yapmadım bunun dinle alakası var ırk ne alaka, ama arkadaş bana karşı ırkçılık, vicdansızlık, insanlık dışı gibi yorumlarla abarttı da abarttı. Hem ben Ukraynadakilere üzülmüyorum demedim ki sadece Filistindeki daha kötü bir savaş dedim. Bunu demekle ırkçı mı olunuyor?

Ya tamam benim din kardeşime daha fazla üzülmem normal değil mi? Ben Arapları savunacak bi yorum yapmadım bunun dinle alakası var ırk ne alaka, ama arkadaş bana karşı ırkçılık, vicdansızlık, insanlık dışı gibi yorumlarla abarttı da abarttı. Hem ben Ukraynadakilere üzülmüyorum demedim ki sadece Filistindeki daha kötü bir savaş dedim. Bunu demekle ırkçı mı olunuyor?
Bence donun bastan okuyun bi

Asıl sizin içinizde müslümanlara karşı kin ve öfke var bence.
Yani sizinle aynı şekilde müslüman olmadığım kesin . Ben herşeyden once insanım . Benim için her insanın çektiği acı aynıdır . Özellikle bir ırka sizin gibi aşk beslemiyorum .

Rolleri degisip onu ittirip canini yaktiginizi 2 tokadi sizin yediginizi dusunun. Sonra o kadar tuhaf gelmez bence

Ölen bebegin hangi dine hangi irka ait oldugu anca sizi bagliyo hanfendi. Bizlik bisey yok. O yuzden olsa olsa o sizin ozentiliginiz olur anca.
Siz aynı isimler sürekli birleşip birilerini liçnlemeye ve birbirinizi savunmaya devam edin. Ama burası sizin çöplüğünüz değil herkes istediği görüşü savunabilir. Siz kendi görüşünüzde olanlarla muhattap olun sadece o zaman size laf anlatmayacağım.

Siz aynı isimler sürekli birleşip birilerini liçnlemeye ve birbirinizi savunmaya devam edin. Ama burası sizin çöplüğünüz değil herkes istediği görüşü savunabilir. Siz kendi görüşünüzde olanlarla muhattap olun sadece o zaman size laf anlatmayacağım.
Çöplükte benim isim olmaz zaten. Siz buyrun devamke

X