2008 Aralık anneleri ek-gıdaya geçiş önerileri- mama tarifleri

selam kızlar
uzun zamandır yoktum belki beni unuttunuz bir selam çakayım dedim eyvahedigeldismile
bebeklerinizin geçmiş dogum gunlerini ve yeni yılınızı kutlarım
maydonozcugum ben bir beslenme uzmanına gittim. Cerrahpaşa da cocuk beslenmesi kürsü baskanına,
bana söylediği şey suydu; çocuklarda beslenme iki temele dayanır çeşitlilik ve yeterlilik.. Bir öğünde ne kadar çok çeşitten yeterli miktarda alınırsa o kadar iyidir. Anadolu usulu beslenmeyi takip edeceksin.. Şayet pekmezle yoğurt olmasaydı, ıspanakla kıyma da yanyana gelmemeliydi, ayranla döner asla yememeliydik gibi...
Sadece terayagı çok önermedi o da hayvansal yagı hem tereyagından hem de peynirden aldığı için; onun yerine 1 adet zeytin yedir dedi.. Bilgine canım boshayallersmile

kereviz çorbası

bir küçük boy patates,bir küçük boy havuç,ve bir adet kereviz küp küp doğranarak az suda 2 diş sarmısak ile haşlanır.ardından ayrı bir yerde az zeytinyağında 1 tatlı kaşığı mısır unu kavrulur biraz domates konservesi iave edilir.haşlanmış ve püre haline getirilmiş sebzeler ile birlikte bir mandalinin suyu ilave edilerek pişirilir.

kereviz çorbası

bir küçük boy patates,bir küçük boy havuç,ve bir adet kereviz küp küp doğranarak az suda 2 diş sarmısak ile haşlanır.ardından ayrı bir yerde az zeytinyağında 1 tatlı kaşığı mısır unu kavrulur biraz domates konservesi iave edilir.haşlanmış ve püre haline getirilmiş sebzeler ile birlikte bir mandalinin suyu ilave edilerek pişirilir.

güzel tarif,kerevizin kokusu da bastırır mandalina.valla kerevize bayılıyorum,kalorisi de az ama çok faydalı.

X