2009 şubat anneleri sizce normal doğummu sezeryanmı?

normal düşünüyorum ama hiçbişey bizim düşündüğümüz gibi olmayabiliyor bazen haırlısı neyse o olsun hepimiz için

bende normal istiyorum gidişat öyle ama son dakika neler olur bilemem hangisi hayırlısıysa o olsun diyebiliyorum sadece..

duru hani cuma günü dr.a gidecektin naptın

MERHABA CANIM DR GİTTİM CUMA GÜNÜ...EVDE TEMİZLİK VARDI YAZAMADIM 2 GÜNDÜR....BEBEĞİM 3,760 GR OLMUS BOYUDA 52 CM...CATI MUAYNESİ YAPMADI...PERSEMBE TEKRAR CAGIRDI ...PERSEMBE HEM CATIYA BAKICAK HEM ACILMA VARMI BAKICAK HEMDE BEBEĞİN KİLOSUNA BAKICAK ONA GÖRE KARAR VERİCEK....AMA BANA DEDİĞİ ŞEY PERSEMBEYE KADAR SANCIN OLURSA NORMAL DOGUM YAPARIZ AMA OLMAZSA YA 24-OCAK CUMARTESİ YADA 26-OCAK PAZARTESİ SEZERYANA ALIRIZ DEDİ...1 HAFTADA BEBEĞİMİZ 350 GR ALMIS YANİ SUAN 3,760 GR 350 GR DAHA ALIRSA PERSEMBEYE KADAR 4110 GR OLUYO MASALLAH...NORMALİ BEKLERSEK DAHADA ARTICAK BİLMİYORUM NE YAPACAGIZ KARAR PERSEMBE GÜNÜ VERİLECEK...NE YAPSAM KIZLAR YAAA....SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZ YARDIMIZNIZA İHTİYACIM VAR...NORMAL DOGUMUN ARTILARINI EKSİLERİNİ----SEZERYANIN ARTILARINI EKSİLERİNİ YAZARSANIZ SEVİNİRİM...COK KARARSIZIM...BEBEĞİMİ İLK BEN GÖRMEK İSTİYORUM YAAA :çok üzgünüm:

durucum bir fikir verirmi bilmem ama benim hikayemde şöyle hamile kaldığımilk günden beri doğumu normal yaparım diye bekledim çok istiyodum bebeğimle hemen ilgilenecektim doğduğunu görcektim emzirecektim vs.5.ayda doktorum yaptığı testlerde normalin mümkün görünmediğini söylsedi çok üzüldüm o hızla iki ayrı doktora daha gittim üç doktorda sezeryan olması gerektiğini söyledi hem beinim hem bebek için gerekliymiş doktoruma güvenerek konuşarak içimi rahatlattım tüm sorularımı sordum tatmin oldum şimdi 4 şubata randevu verdi sezeryan için günümüzü bekliyoruz tek tavsiyem doktoruna güvenmen rahatça konuş ve aklında soru kalmasın

sezeryanla doğum yapan birisi olarak bu söylediklerine katılmıyorum canım. öncelikle sezeryanla göbek falan kalmıyor bebeğim doğalı daha 1 ay olmamasına ragmen göbeğim dümdüz. 2 hafta içinde 12 kilo gitti zaten. bebeğimi yine ilk ben gördüm çünkü epidural oldum. epidural olduğu için acı çektiğimi de söyleyemem sadece yattığım yerden kalkarken zor oldu ve ben 2. günden beri ayaktayım. kısaca ben çok memnun kaldım ama benım memnun kalmam senınde kalacagın anlamına gelmez. senin için hayırlısı olsun sağlıkla alırsın inşallah bebeğini kucağına

bende normal dogum yapmış biri olarak sezaryanı asla önermiyorum.göbek kalma konusuna gelince arkadaşlar sezeryan yapanda göbek kalır diye bişey yok arkadaşın dedigi gibi ben normal dogum yaptım ve göbegim çok kaldı o kişinin tamamen bunye yapısıyla alakalı bişey.dogum yaptıgım hastanede istege baglı çok sezeryan yapılmış ve ben onların yaşadıkları gördüm dogum soonrası karınları şişmiş gaz çıkarmayı bekliyolardı ben ise 6 saat kalıp yuruyerek onlara bay bay yapıp çıktım.neden herşeyin dogalını seçiyorsunuzda doguma gelince sezeryan diyosunuz hiç anlam veremiyorum.doktorum bana bak bunlar korkan annler sen yurekli annesin diyede beni orda yuceltmesini unutamıyorumkaydirigubbakcemile3 nasıl dogurursanız dogurun bebişleriniz saglıkla olsun inşallah.bana kalırsa çatır çatır dogurun arkadaşalaryerimseniben

canım öncelikle hayırlısı olsun senin ve kızının hakkında

mecburen sezaryansa yapılacak bişey yok boşver sen artılarını eksilerini hemde epidural olursa zaten yine kızını ilk sen göreceksin uyutmayacaklarki seni daha rahat emzireceksin

arkadaşım doğum yaptı ağustosta zonguldaktan ankaraya gitti hiçbir sorun yoktu sadece orada bir tanıdık dr.buldular sezaryan öncesi gitti sabah 6 da çıktı yola 10 gibi ameliyat oldu 2 gece hastaneden kaldı öğlen taburcu oldu akşamüstü arabayla buraya geldi ve biz ertesi günü yan tarafımızda markete gittik herkes şok oldu sen ne zaman doğum yaptın diye bende normal istiyorum ama o şiddetle sezaryan yap diyo bana ve 17 kilo almıştı 1 aylıkken 4 kilosu kalmıştı ve sütüde kesildi üstelik bazı sorunlardan dolayı hani emzirerekte vermedi o kilolarını

Doktorum da bana normal gorunuyor dogumun dedi. Sezaryen bir dogum sekli degil diyor, ama ben de normal dogumdan korkuyorum acikcasi. Benim ablam dogum sirasinda oksijensiz kaldigi icin ozurlu:KK43: Bende de bu yuzden bir korku var, bir yandan epizyotomi dedikleri dogum kesisi ve vajinadaki genisleme olayi da beni urkutuyor:KK43:

kızlar sezeryan yapmak zorunda kalan birisi olarak şunu söylüyorum, normal doğum sancısı kolay değil, yaşadım biliyorum, dayanası çok zor, ama mümkün, sezeryan berbat bişey kızlar, bakın doğum yapalı 1 hafta oldu, hala acılarım geçmedi, zar zor yürüyebiliyorum, keşke dayansaydım da normal doğursaydım diye içimden geçirmiyor değilim ama bu imkansızdı biliyorum , çünkü kızım tersti, ve suyum bitmişti, normal doğum benim için imkansızdı,

kızlar neden hep sezaryeni bu kadar kötülüyorsunuz yaa mecbur kalıpta sezaryen olacakları hiç düşünmüyorsunuz ben mesela sezaryen yapmak zorundayım bu yazılanları okuyunca moralim bozulmaya başladı valla

şirincek sen de haklısın canım ama moralini bozma, bak ben de normal düşünürken ve isterken sezeryan olmak zorunda kaldım ben neredeyse ikisini de yaşadım yani iki acıyı da tattım, inan ikisi de çok zor, öleceğimi sandım nefes alamadım normal doğum sancısında da, ama sezeryan da zor, bak diyorum ya, 1 hafta oldu hala ayağa kalkamadım, kızım yanımda ağlıyor ama annem olmadan ona dönüp kızımı kucağıma alamıyorum, dikişlerimin acısından, belki hafif atlatanlar olabilr bu dönemi ama benimki zor oldu, her ikisi de zor tatlım, anne olmak kolay değil, bu acıları normal doğum yapan da yaşayacak, sezeryan yapan da, gözün korksa da yaşayacaksın, korkmasa da

boşver miniğini kucağına alınca , bu acıları mühimsemeyeceksin, o her acını unutturuyor inan, sadece onunla yeterince ilgilenemediğim için içim acıyor benim, fiziksel acıları her iki doğum türünde de yaşıyorsun ama o meleği kucağına aldığında hepsiiii geride kalıyor

aybükecim kesinlikle haklısın bende uyuyamamamaktan kasık ağrısından kaşıntıdan söyleniyorum bazen sonra diyorumki sık dişini az kaldı yaklaşık 3 hafta sonra bunları unutacaksın bir süre sonra yaşanmamış sayacaksın

allaha şükürki hamileyiz yada bebişimizi dünyaya getirdik bu uğurda emek harcayan ve negatif sonuç olan o kadar kişi varki

boşverin bence sezaryanı normal doğumu kim nasıl istiyorsa öyle yapsın önce miniklerin sağlıkları bence

kızlar neden hep sezaryeni bu kadar kötülüyorsunuz yaa mecbur kalıpta sezaryen olacakları hiç düşünmüyorsunuz ben mesela sezaryen yapmak zorundayım bu yazılanları okuyunca moralim bozulmaya başladı valla

canım becbursan zaten başka çaren yok.bizim amacımız korkupta keyfi sezeryan yaptırmak isteyenlere uyarıda bulunuyoruz.sengözlerimebaksanab

canım hiç moralini bozma bende mecburi sezeryan olacağım bebişim için katlanacam allah başka dert vermesin en fazla bir hafta sıkıntısı olacak ama dünyanın en güzel varlığına kavuşacağız herşeye değer bence

hanımlar sizinle bişi paylaşmak istedim gerçi ben doğum yapalı 5 yıl oldu ama yazılanları okuyunca bende yazayım dedim ben son dr kontrolüme kadar normal giden bi hamileliğim vardı son kontrolde oğlum 3,400 kilo olarak görünüyordu ve doğumuma 20 gün filan vardı
doktorum sordu normalmi sezeryanmı diye ben normal dedim doktorum bizimle uzun uzun konuştu daha doğuma vakit var bebiğin bu arada lilo alabilir 4 ve üzeri olabilir dedi çatılarım biraz darmış ve normal doğumda zorlana bilirmişim bize sezeryan önerdi bizde eşimle kara verip sezeryanı kabul ettik
kabul ettik ama gelin bana sorun sizleri korkutmak amacında değilim sezeryan korkulcak bişi değil ama normal doğumu tavsiye ederim salık açısından siz ameliyata giriyorsunuz bebişiniz 10 dak içinde babayla buluşuyo toplam yarım saat sürüyo ve ayılmanız yaklaşık 1 saati buluyo ilk 1/2 gün zorlanırsınız ondan sonra doktorun verdiği talimatlara göre hareket edersiniz kiloyu sorun edenler hiç üzülmesin bebişler zamanla kilo verdiriyo :))) hepinize hayırlı doğumlar diliyorum kendinize ve bebişlerinize iyi bakın

X