2010 Ocak Bebeklerinin doğum sonrası boy ve kilo gelişim çizelgesi

idilim 1. ayını doldurdu dr. kontrolünde boyu 56.5 cm kilosuda 4650 kg:)
sanırım herşey normal

merhaba
benide eklermisiniz
bebek :ömer d. tarihi:08.01.2010 d.kilosu:3.100 d.boyu:48
1. ay kilo:5400 boy:54 maaşllah benim tosbikime:nazar:

masallah tum bebislere

bizi de ekleyin lutfen
dogum 13 ocak
kilo:3140
boy:49

1. ay kontrol
kilo:4350
boy:54
ismi de sumeyye

benim tosunumuda eklerseniz sevinirim
adımız demir
d.tarihi 13 ocak
kg 3.230 gr boy 50 cm
1.ay kilosu 5.400
boyu 56 cm

yarın 3 ayımız doluyor
48 cm boy ve 2900 gr olabildik henüz.
hastalıklardan kilo alamadıki bebeciğim

yarın 3 ayımız doluyor
48 cm boy ve 2900 gr olabildik henüz.
hastalıklardan kilo alamadıki bebeciğim

Essmeraldacığım, Ayaz bebek o kadar güçlü ki, kiloyla ölçmek gereksiz onun gücünü. Boyu da uzayacak, kilo da daha çok alacak, ve sen ileride ona bugünleri anlattığında ne kadar güçlü bir çocukmuşum, ne kadar cesur bir annem varmış diyecek. Hepsi geçecek, bak sen bile şaşıracaksın tablonun son ayına geldiğimizde..:))

Tablomuza yeni bebişlerimiz ekleniyor, onlara ve aydan aya büyüyen diğer bebişlerimize benden yine kocaman kocaman maşallahlar...:nazar::nazar::nazar:

Son düzenleme:
Essmeraldacığım, Ayaz bebek o kadar güçlü ki, kiloyla ölçmek gereksiz onun gücünü. Boyu da uzayacak, kilo da daha çok alacak, ve sen ileride ona bugünleri anlattığında ne kadar güçlü bir çocukmuşum, ne kadar cesur bir annem varmış diyecek. Hepsi geçecek, bak sen bile şaşıracaksın tablonun son ayına geldiğimizde..:))

Tablomuza yeni bebişlerimiz ekleniyor, onlara ve aydan aya büyüyen diğer bebişlerimize benden yine kocaman kocaman maşallahlar...:nazar::nazar::nazar:

sağol biberon teyzesi.
bence büyüyecek beni beğenmeyecek haspam :dilcikar:

aman büyüsün de ne derse desin valla..:Saruboceq:

sağol biberon teyzesi.
bence büyüyecek beni beğenmeyecek haspam :dilcikar:

aman büyüsün de ne derse desin valla..:Saruboceq:

esmeralda alemsin niye beğenmesin yerim ben onu maşllah o hayata o kadr sıkı tutunduki kilosu o kadrda önemli değil tek sağlıklı olsunda

bugün sağlık ocağına tartıldık yarın tam 2 ayımız doluyor 6310 kilomuz 59 cm boyumuz biberon teyzesi eklersen sevinirim

meraba bıberon teyze ben geldım ömer
annem uzuldu baska dr amcaya gıttık
mama verıyordu annem dr amca verme dedı
57 cm 4280gr olmusuz
1 hafta sonra yıne gıdecez
annemın sutu yetıyormu dıye bakacak dr amca
bu doktor amcayı cok sevdım
benımle cok ılgılendı

meraba bıberon teyze ben geldım ömer
annem uzuldu baska dr amcaya gıttık
mama verıyordu annem dr amca verme dedı
57 cm 4280gr olmusuz
1 hafta sonra yıne gıdecez
annemın sutu yetıyormu dıye bakacak dr amca
bu doktor amcayı cok sevdım
benımle cok ılgılendı

Çok sevindim Ömerciğim, bak bu doktor amca boyunu da ölçmüş, kocaman olmuşsun. Hemen tablomuza ekleyeyim de, annen de ne kadar büyümüş olduğunu görsün. a.s

Son düzenleme:
kızlar ben bir yerde okumuştum. bebek doğum kilosunun 2 katına ulaşınca anne sütü yetersiz kalıyormuş. ek gıdaya geçmek gerekiyormuş siz böyle birşey duydunuz mu??

kızlar ben bir yerde okumuştum. bebek doğum kilosunun 2 katına ulaşınca anne sütü yetersiz kalıyormuş. ek gıdaya geçmek gerekiyormuş siz böyle birşey duydunuz mu??

kesinlikle yanlış bir bilgi bu canım. :eek:lmaz:
gerçi ben annesütü değil formül mama veriyorum ama farketmez.

biz 1170 doğduk, 2900 olduk. 2 katını aştık. şimdi avuçiçi kadar bebeye pirinç unlu 8 tahıllı falan mama verecem ben yani kafamçokkarıştı

olur mu hiç öyle şey :) tamamen saçma bir bilgi bence bu.

kesinlikle yanlış bir bilgi bu canım. :eek:lmaz:
gerçi ben annesütü değil formül mama veriyorum ama farketmez.

biz 1170 doğduk, 2900 olduk. 2 katını aştık. şimdi avuçiçi kadar bebeye pirinç unlu 8 tahıllı falan mama verecem ben yani kafamçokkarıştı

ay maşallah 2900 mu oldunuz siz annesi.... inşallah biz de yarınki kontrolde 2750-2800 falan olmuş oluruz... umuyorum yani.

biberoncuğum bizim 1. ay kilosu sağlık ocağında tartılmıştı boy kilo yanlış yenilerini yazsam değiştirir misin
doktora göre
1. ay kilosu 3400 boy 49 cm 21 günlükken
2. ay kilosu 4500 boy 53 cm 55 günlükken
bundan sonra hep doktorunkini yazacağım

X