2011 Şubat Anneleri Doğum İzni

melocum ya bu yönetmelikte böyle olabilir ama uygulanmıyor kimse bu konuda insafsız davranmıyor.okulunuzda mutemetlik işlemlerini yapan insanlarla alakalı bir durum.kimsenin bu yönöetmelikle ilgli bilgisi yok.okulunu zkabul ederse ilçe de kabul ediyor mal müdürlüğü de ilçeden onaylı bir duruma itiraz etmiyor .onun için okula bağlı :))

slm Şubat anneleri size bişi danışmak istiyorum hepinizin hemen hemen doğum izni başlamış bende nisan annesi adayıyım 32 haftada çalışabilir raporu ile 37 haftaya kadar çalışınca aradaki 5 hafta çalışmanız için maaşınız yatıyor mu acaba çok cahilce birr soru ama yeni araştırmaya başladım:26:

slm Şubat anneleri size bişi danışmak istiyorum hepinizin hemen hemen doğum izni başlamış bende nisan annesi adayıyım 32 haftada çalışabilir raporu ile 37 haftaya kadar çalışınca aradaki 5 hafta çalışmanız için maaşınız yatıyor mu acaba çok cahilce birr soru ama yeni araştırmaya başladım:26:

37ye kadar çalışıp raporllu olarak işten ayrıldığından itibaren işyerinden maaş almazsın maaşı sana doğum parası olarak sigortan oder.5 hafta +8 hafta toplam 13 haftalık raporlu olursun ve ona gore paran hesaplanır

herkese selam,
sessiz sedasız yaklaşık birkaç aydır bu forumdan çok şey öğrenip ekstra araştırmalar yaptım. hepinize teşekkürler.
son olarak doğum öncesi 32-37 haftalar arası çalışılan dönemde rapor almamam gerektiğinide burada okudum.
belki bazı yerlerde farklı uygulamalar yapılıyor olabilir ama "melocum" nickli arkadaşın yazdığı gibi bu haftalar arasında rapor alınırsa doğum sonrasına 5 haftayı eklemede sorun yaşanacağını öğrendim bende.
ben önümüzdeki hafta 37. yani son haftamı çalışıyor olucam. Ama açıkcası 34. hafta gibi izine ayrılmak isterdim.
bence bu konuda yasal izin süresinin gözden geçirilmesi gerekiyor. çünkü bu dönemde çalışmak çokta kolay olmuyor. çok büyük bir sorun yaşamadım ama yinede zorlandığım oldu.
daha makul çalışma sürelerinde yeniden çalışmak umuduyla....

devlet hastanesınden rapor aldım
raporun başlangıç tarihi yazıyor bitiş tarihi yazmıyor
sizlerinde ole mı

arkadaşlar 657 ye tabi öğretmenim 32 haftada 37 ye kadar çalışabilir raporumu alıp okula verdim
raporumda şu ifade yazılı
"32 hafta ile uyumlu sağlıklı gebelik 37. haftaya kadar çalışabilir. doğum önü izninin 5 haftasını doğum sonrasına aktarması uygundur."
haftaya 37+0 oluyoruz benim tekrar doktorumdan son 3 hafta çalışamaz raporu alıp okula vermem gerekiyormu yoksa ilk raporum yeterli mi.. bazı arkadaşlar almalısın bazılarıda bu raporun yeterli almana gerek yok diyor sizce nasıl bir yol izlemeliyim...

slm kızlar benim durumum karıştı biraz hiçbirşey anlamadım.sırayla anlatayım.ben 32 haftada çalışabilir raporu almayı unuttum ve 34.haftadayken 32 haftalık olduğuma dair rapor yazdı, doktor böyle olması gerekiyor dedi.okulların kapandığı gün tam 37 haftalık oldum ama diğer rapora göre 35 haftalık göründüğüm için doktor rapor vermedi.bunlar SGK tarafından kontrol ediliyor dedi .ve salı günğ doğum yapacağım için rapora gerek yok dedi.5 haftalık süre otomatik olarak doğum sonrasına aktarılır dedi .peki raporsuz nasıl olacak ,hiç mi rapor almayacağım?nerden bilecem aktarılacağını?yardım ederseniz çok sevinirimEn Büyük KK

tecübeli arkadaslar bi yardım edin gözünüzü seveyim bu arada mart annesi olacagım nasipse ben de
37.haftaya dek calısabılır raporu almıstım ancak 36.haftada ayrılmam gerekti bugün okuluma raporumu teslime gittim ancak kafamda soru işaretleri var kimse net bilmiyor prosedürü okulda
hastaneden üc nüshalık rapor verdiler en üstteki beyaz renki alttakiler renkli kopyalar seklinde
su tarihten su tarihe izinlidir falan yazıyor bir de sanırım dogumda eklenecek bilgiler icin hastaneye yatıs cıkıs falan öyle kısımlar var üzerinde
hastaneden sadece izne ayrılıs tarihi doldurulmus diger kısımlar acık bana biri sende kalsın digerlerini is yerine ver dedi doktorun asistanı ama o da net bilmiyormus milli egitimi
neyse okuldaki memur yoktu olsa da işe yaraması mucize müdürüm de bişeyden anlamıyor nette arattıgım bilgilerden de bişey cıkaramadm herks farklı bisey demis bi doktorun yönlendirmesiyle raporu fotokopil cektirip müdürüme aslı gibidir yaptırdım okula teslim ettim orjinal nüshalar bende sanırım dogumda eksik kısımlar tamamalnnca okula vericem onlar sgkya yollayacak bir nüsha da hastane alıcak öyle anladım okudugum arastırdgım kadarıyla
ancak bugün baska bir meslekdasım izne ayrılırken önce okulu bütün raporları almıs dilekce yazdırtmıs iznin bitişi yazmıyor diye ama dilekce yazılcak durum yok sacma yanı uyardım gitti düzelttrimeye onun da amiri fransız olaylara bu sefer benimle benzer uygulama yapılmıs ama meme üst yazıyla gidip elden teslim etmesini istemisler işler hepten karısmıs
simdi aynı görevli iki kişi farklı uygulamalar hangisi dogru napılacak ben anlamadım
bizimkiler kuzu kuzu benim ögrendigime göre hee dediler cıktılar işin icinden ama güvenemiyom da net bilmiyorlar cünkü bu aşikar
simdi dogrusu nasıl yapılır üc nüshadan hangisi ne zaman nerye verilir
iznin bitiş tarihi olmalı mıydı sizin raporlarda varmıydı yoksa dogumda yazılıp mı rapor kapatıldı
Allah rızası icin bilen varsa bi aydınlatsın ara ara bi cevap bualamadım cünkü:KK43:

sermest şimdi daha iyi anladım sanırım .bitiş tarihi yok zaten doğumdan sonraki raporda yazılacak şu tarihe kadar izinli diye

kızlar 657de değişikliik olmuştu ya hani erken doğum yapıp arada kullanamadığımız izin artık yanmayacaktı. ben bugün ilçe mem'i aradım hala yürürlüğe girmedi eski kanuna göre işlem yapılır diyorlar. 37.de doğum yaptım 3 haftam yanacak mı şimdi boşa mı sevindik? öğretmen arkadaşlar sizin konuyla ilgili bilginiz var mı? ne yaptınız?

kızlar 657de değişikliik olmuştu ya hani erken doğum yapıp arada kullanamadığımız izin artık yanmayacaktı. ben bugün ilçe mem'i aradım hala yürürlüğe girmedi eski kanuna göre işlem yapılır diyorlar. 37.de doğum yaptım 3 haftam yanacak mı şimdi boşa mı sevindik? öğretmen arkadaşlar sizin konuyla ilgili bilginiz var mı? ne yaptınız?

güzelim ben de aynı şeyle uğraşıyorum.. doktorum raporu hazırlarken il sağlık müdülüğünü aradığını ve aynen dedğin gibi hala yürürlüğe girmediğini söyeldiklerini söyledi.. ama ben bugün tekrar ilçe mem i aradım ve ilgili maddeyi söyledim onlarda yürürlüğe girip girmediğine baktılar.. ayın 15 inde yürürlüğe girdiğini söylediler sonra.. okulların ve ilçedekilerin de bu konuda nasıl uygulama yapılacağını pek bilmediğini ancak bana raporumu düzenletirken kullanamadığın kısmı yazdır ve dayanağını da yürürlüğe giren torba kanunu olarak yazdır dediler. izne çevirirken burdan yardımcı oluruz dediler.. ama hala ben güvnemiyorum doğrusu. yarın vercem raporu bakalım nolcak..
benim yine 9 gün senin çokmuş 3 hafta..
yazarım burdan yine..

mrb arkadaşlar,ya aynı sorunla benle uğraşıyorum.25 aralık ta doğum yaptım.martta iznim bitmek üzere.6 hafta erken doğum yaptım.6 haftamı sonraya aktarabılecekmiyim acaba.

kızlar ben aktardım kullanamadığım bölümü.. okuldan girmişler iznimi kullanamadığım gün kadar da üzerine eklemişler..

erken doğum yaptıgınız içinmi aktardınız siz
yoksa 15 tatilde 2 haftam yandı benim onu aktarabiliyormuyum???

Arkadaşlar yeni yasaya göre sadece erken dogum yapanlarınki aktarılıyor. Yani 37. haftadan önce dogum yapanlarınki...

Buna göre sadece pnrgl arkadaşımız aktarabilir.

naz sen erken dogum mu yapmıştın?

pnrgl canım okuluna durumu izah eden bir dilekçe yaz. Ek olarak da maddeyi ekle.Zaten gerekli evraklar dogum belgesi vs. okuluna vermişsindir. Dilekçe yazman yeterli...

Son düzenleme:
X