2011 yılında tüp bebekle dünyaya gözlerini açan bebek annelerinin paylaşım alanı

Selam
yeni topik nerde, var mı derken gördüm, hayırlı olsun, bu kadar uğraştık, meleklerimize kavuştuk, böyle bir topiği de hakettik değil mi:KK19:
gerçi beni unutmuşsun firstnimbus ama olsun:KK14: , eklersen sevinirim.. Meriç benim meleğimin adı, 22 martta kavuştuk meleğimize..
daha doğum yapmayan arkadaşlara hayırlı sağlıklı doğumlar diliyorum, doğum yapan arkadaşlarla da paylaşacak çok konu var, mesela öbür topikte de Nazıma sormuştum, beyaz gürültü diye birşey varmış, uyumalarına yardımcı oluyormuş bebişlerin.. bunu bebişine nereden dinletiyorsun diye sormuştum..konuşulacak çok konu var, tecrübeler işe yarar diye düşünüyorum, kendinize ve bebişlere iyi bakın..:nazar::82:
slam canım.yokkk kimseyi kendiliğinden eklemedim ben canım.burayı ziyaret edenleri yazdım:KK34:senide hemen ekliyorum listemize:KK16:
beyaz gürültüye gelince ben deniyorum canım.buziki orhan beyaz gürültünün üstüne çeşitli sesler eklemiş.eğer bebişinin karnı toksa altı temizse gazı yoksa ama yinede ağlıyorsa işe yarıyor gerçekten.internetten kolik cd diye aratırsan bulursun canım

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:Şükürler olsun 02.03.2011 de yahya alp'im aramıza katıldı.o günden bugünede günler nasıl geçiyor anlayamıyorum bile:KK31::KK31::KK31:
benim gibi bu güzel duyguyu tatmış olan ve tadacak olan arkadaşlarımızla birlikte burada güzel paylaşımlarda bulunmak dileğiyle:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:
şimdiden hoşgeldiniz arkadaşlar:KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:

:nazar::nazar::nazar::nazar:KUZUSUNU KUCAĞINA ALMIŞ OLAN ANNECİKLER VE KUZULARI:nazar::nazar::nazar::nazar:
1-Nazım83---------eda-------------11.02.2011
2-firstNimbus------yahya alp------02.03.2011
3-derviş------------meriç-----------22.03.2011

:nazar::nazar::nazar::nazar:KUZUSUNU KUCAĞINA ALMAYI BEKLEYEN ANNE ADAYLARI:nazar::nazar::nazar::nazar:
1-nurcan306------------------bebeği mayısta gelecek
2-NEVRAA---------------------bebeği mayısta gelecek
3-ceydda----------------------bebeği temmuzda gelecek
4-espoir-fr--------------------bebekleri temmuzda gelecek
5-herzaman_seninle---------bebeği ağustosta gelecek
6-ankara_06------------------bebeği aralıkta gelecek

hayırlı olsun listemiz
bu arada güzel anneler sütünüzde problem varmı biz malesef sadece 40 gün emdik
çevremde tüp bebek annesi var birkaç tane onlarında sütü olmadı acaba bizlerde mi oluyor diye aklıma geldi bir sürü ilaç aldık yhaa hormonları etkilediği için sütümüz olmadımı acep sizlerin nasıl inşlhh sıkıntı yoktur

çok güzel bir topik olmuş öncelikle rabbim hepimizin meleklerine uzun ve iyi ömür nasip etsin...benimde tatlı kızım 7 şubatta dünyaya geldi... :emir_bebek:
nazımcım süt problemini yazmışsın benim hormonlarım eksik olduğu halde yaşamadım sanırım tedavi şeklimizle alakalı birşey değil bu

hayırlı olsun listemiz
bu arada güzel anneler sütünüzde problem varmı biz malesef sadece 40 gün emdik
çevremde tüp bebek annesi var birkaç tane onlarında sütü olmadı acaba bizlerde mi oluyor diye aklıma geldi bir sürü ilaç aldık yhaa hormonları etkilediği için sütümüz olmadımı acep sizlerin nasıl inşlhh sıkıntı yoktur
nazımcım bende ilk günden beri mama veren annelerdenim.sütüm hiç inmedi herşeyi denedim yapmadığım şey kalmadı olmayınca olmuyor işte.birde yahyamın reflüsü çıktı dün doktorda meger ondan sürekli kusuyormuş meleğim:KK25:

benide ekleyin dahada erken gelmezse ağustos doğum aslında eylül ama
hoşgeldin lila:KK71:

çok güzel bir topik olmuş öncelikle rabbim hepimizin meleklerine uzun ve iyi ömür nasip etsin...benimde tatlı kızım 7 şubatta dünyaya geldi... :emir_bebek:
nazımcım süt problemini yazmışsın benim hormonlarım eksik olduğu halde yaşamadım sanırım tedavi şeklimizle alakalı birşey değil bu
amin canım.sende hoşgeldin topiğimize:KK71:en tecrübeli annemiz sensin şuanda:80:

ayy sıkıntısını çekmeye başladım şimdi
ne yani tüp bebekle dünyaya gelen bebişler meme ememeyecekmi yaaa:84::84:
annelerinin sütü ilaçlardan dolayımı kesiliyo yani:18::18:

kızlar bende birşey sorayım ...normal sezeryanmı yaptınız ..epidural mi???
genel aneztesiden çok ağrılı uyanılıyor .. çok zor geçiyor ilk gün diye ...epidural istiyorum ben ....
kardeşim kaç saat gözü dönmüştü ağrılardan . onu gördüm 4 ay önce ... onun etkisinde kaldım belki bilemiyorum

firstnimbus- derviş ..nazım .. doğum yaptığınız ilk gün nasıldı durumunuz ... nekadar zaman sonra ilk ağrılarınız hafifledi .bebeği ne zaman kucağınıza alabildiniz

ayy sıkıntısını çekmeye başladım şimdi
ne yani tüp bebekle dünyaya gelen bebişler meme ememeyecekmi yaaa:84::84:
annelerinin sütü ilaçlardan dolayımı kesiliyo yani:18::18:

ben sana 22 gün sonra sölerim kız oğlumda yazık ememediği halde birhafta çeşme gibi aktı sütüm anca tamamen 1 ayda kesildi doktor ilaç verecekti nerdeyse kesilsin diye bide emse nolurdu bilmiyorum ama şuan göğüslerim bom boş hissediyorum bakalım doğumdan sonra gelirse ilaçların etkisi değil ama gelmezse kesin ilaçlardan çünkü normalde sıktığımızda bu aylarda süt gelmesi gerekiyo

genel aneztesiden çok ağrılı uyanılıyor .. çok zor geçiyor ilk gün diye ...epidural istiyorum ben ....
kardeşim kaç saat gözü dönmüştü ağrılardan . onu gördüm 4 ay önce ... onun etkisinde kaldım belki bilemiyorum

firstnimbus- derviş ..nazım .. doğum yaptığınız ilk gün nasıldı durumunuz ... nekadar zaman sonra ilk ağrılarınız hafifledi .bebeği ne zaman kucağınıza alabildiniz

valla ben epiduralden korkuyorum ameliyat haneyi nekadar az görürsem okadar az heyecanlanırım sonra korkudan tansiyonum felan çıkar amaaaan tamamen uyuuyolar valla o daha iyi aslında çok zor değil bebeğini yine hemen alıyon kucağına ama tabi 1 hafta felan dikişlerin acıyo biraz hareket ederken ama epiduraldada belden olduğu için bacaklaravuruyo bazılarında bence yapısal bişi kardeşin bünyesi zayıftır veya fazla narkoz verilmiştir

kızlar merhaba
nasılsınız?
firstnimbus, teşekkür ederim beni de eklemişsin listeye.. benim Meriçim de Yahya Alp ve Eda gibi 8 sene sonra geldi:nazar: buarada bu gece beyaz gürültüyü deneyeceğim,Nazım da msj atmış bana müzikle ilgili , çünkü bizim kız sebepsiz yere gece ağlıyor.. ben de youtubedan relaxyourbaby ( vol1) diye bir klibin müzğini dinletiyorum, doğa sesleri var, o müziği sessizce dinliyor,sadece dinlediği an etki ediyor ama çok ağlarsa çare oluyor bazen..
süt olayının tüp bebekle alakası yok bence, ama sezaryenle alakalı olabilir, benim de baştan çok yoktu, ama bebiş emdikçe artıyor sanki, çok artmadı ama etkili..
firstnimbus benim kızım da sürekli kusuyor, doktor bize çok hızlı emiyor ve çok hızlı mama yiyor, fazlasını hemen kusuyor dedi, ama kusması hep var, reflü olabilir mi acaba, sen yazınca ben de şüphelendim..:KK59:
buarada bu topik tüm bunları paylaşmak için çook faydalı, süper oldu gerçekten de:KK66:

yazacak paylaşacak konumuz çok valla doğumdan sonra.. ben spinal yaptım, çok fazla tavsiye ediyorum, doğumdan sonraki ilk 6 saat falan zor, ağrılı .. ama normal doğum da olsa, genel anestezi de olsa ilk saatlier sanırım zor geçer.. spinalde de ilk saatler ağrılıydı, ama sonra ayaklar açılıyor, ağrı kesici de veriyorlar, bebişi hemen emmeye getirdiler zaten..sonra hep ara ara emzirmeye verdiler hemşireler.. 6-8 saat sonra falan ağrılar azaldı..ameliyathaneden korkuyordum, ama yine doğursam yine spinali tercih ederim, ortam hiç korkutucu değilmiş..gerçekten..zaten spinal doğuma internette prenses doğum yazıyor:)

yazacak paylaşacak konumuz çok valla doğumdan sonra.. ben spinal yaptım, çok fazla tavsiye ediyorum, doğumdan sonraki ilk 6 saat falan zor, ağrılı .. ama normal doğum da olsa, genel anestezi de olsa ilk saatlier sanırım zor geçer.. spinalde de ilk saatler ağrılıydı, ama sonra ayaklar açılıyor, ağrı kesici de veriyorlar, bebişi hemen emmeye getirdiler zaten..sonra hep ara ara emzirmeye verdiler hemşireler.. 6-8 saat sonra falan ağrılar azaldı..ameliyathaneden korkuyordum, ama yine doğursam yine spinali tercih ederim, ortam hiç korkutucu değilmiş..gerçekten..zaten spinal doğuma internette prenses doğum yazıyor:)

ya bende spinalde tansiyonu kontrol altında tutman ve sonrasında baş ağrısı kaldığını duydum sen rahatsın ama galiba... göğüs çatlakları için ne yaptın??? ben şimdiden kremliyorum çatlamasın diye

ya bende spinalde tansiyonu kontrol altında tutman ve sonrasında baş ağrısı kaldığını duydum sen rahatsın ama galiba... göğüs çatlakları için ne yaptın??? ben şimdiden kremliyorum çatlamasın diye
ameliyattan sonra bir problem yaşamadım, ben de spinalden sonra başağrısı, sırt ağrısı problemleri oluyor diye internetten okuyup biraz korkmuştum ama olmadı.. anestezi uzmanına bağlıymış bu durum..tansiyonum ameliyatta düştü ama hemen kontrol altına alıyorlar o sırada, sonrasında bir problem yaşamadım tansiyonla alakalı..
göğüsler için hamileliğimin son 3-4 haftasında lansinoh kremi kullandım, ebebekten almıştım, hatta şu an jokerin sitesinde %50 indirimli, oradan tekrar aldım geçenlerde.. süper bir krem, hala da sürekli kullanıyorum, mutlaka lazım bence..süt arttırmak için humana still tea aldım , hergün içiyorum eve geldiğimden beri.. rezene çayı, bol sıvı, marul, hurma, hepsi işe yarıyor süt için.. kilolar konusuna hiç girmeyelim, onu da ayrıca konuşuruz:KK36:

merhaba kızlar ben bu yıl değilde geçen yıl kızımı kucağıma aldım şükürler olsun.. her ne kadar hala minicik olsada 9 ay oldu dünyaya geleli fakat erken doğduğu için çok minik doğdu ve hala minik yani küçük diyelim..sizin bebeklerinizde benim kızın kilosunu geçer diye düşünüyorum:)

süt gelmeme konusunda yazmak istedim ben tüple alakası olduğunu düşünmüyorum..benim kızım 34 gün küvezde kaldı ve hergün sağıp kızıma hastaneye götürdük 6 ay boyuncada kızım beni emdi azda olsa..belki kızım doğumdan sonra hep yanımda olsaydı farklı olurdu diye düşünüyorum..

doğum konusundada yazmak istedim ben genel anestezi ile doğum yaptım ve çokda ağrım olmadı..tabiki oldu ama normal şekilde..epidurali doğum yaptığım hastane tavsiye etti fakat tüp bebek yaptırdığım dr.um tavsiye etmedi ondan pek düşünmedim bile..ama iyikide düşünmemişim dedim çünkü ameliyat haneye girdiğim vakit içime çok büyük korku girdi..
bu topik 2011 yılında anne olanlar içindi biliyorum fakat görüp okuduğumda bende yazmak istedim:)

merhaba kızlar ben bu yıl değilde geçen yıl kızımı kucağıma aldım şükürler olsun.. her ne kadar hala minicik olsada 9 ay oldu dünyaya geleli fakat erken doğduğu için çok minik doğdu ve hala minik yani küçük diyelim..sizin bebeklerinizde benim kızın kilosunu geçer diye düşünüyorum:)

süt gelmeme konusunda yazmak istedim ben tüple alakası olduğunu düşünmüyorum..benim kızım 34 gün küvezde kaldı ve hergün sağıp kızıma hastaneye götürdük 6 ay boyuncada kızım beni emdi azda olsa..belki kızım doğumdan sonra hep yanımda olsaydı farklı olurdu diye düşünüyorum..

doğum konusundada yazmak istedim ben genel anestezi ile doğum yaptım ve çokda ağrım olmadı..tabiki oldu ama normal şekilde..epidurali doğum yaptığım hastane tavsiye etti fakat tüp bebek yaptırdığım dr.um tavsiye etmedi ondan pek düşünmedim bile..ama iyikide düşünmemişim dedim çünkü ameliyat haneye girdiğim vakit içime çok büyük korku girdi..
bu topik 2011 yılında anne olanlar içindi biliyorum fakat görüp okuduğumda bende yazmak istedim:)
ne iyi yaptın geldin hilalcim.tecrübelerini bizimle paylaştın.herzaman bekleriz seni ve minik kızını topiğimize canım:KK16:

bende genel anestezi ile doğum yapanlardanım.taşikardim olduğu için uyanık olmayı göze alamadım.zaten ameliyathanede gözlerimi açtım ve öyle çok büyük bir ağrım olmadı.ilk ayağa kalkışımda biraz oldu.gece birkaç kez yürüdüm ve gazımı çıkardım.ertesi sabahta hastaneden çıkıp evimize döndük:KK55:

kızlar selam
nasılsınız? 2 sorum var; benim kızımın yüzü bir haftadır sivilce gibi , pütür pütür, zaman zaman artıyor.. doktor pişik kreminden yüzüne de günde bir kez sür dedi, ama faydası olmadı pek.. sütten de olur diyorlar ne yapmalıyım sizce? sütünden ara ara sür dediler denedim ama faydası olmadı onun da..endişeleniyorum..
diğer sorum da her emmeden ya da mamadan 2-3 dakika sonra kusuyor, reflü mü ne bu bilemedim, ne yapılmalı? buna da doktorumuz hızlı emmesinden kaynaklanıyordur dedi ama ben yine merak içindeyim, kilo alımı ilk ay için normal ama kusması çok:KK53: önerilerinizi bekliyorum anneler

canım seni burda görmek çok güzel hoşgeldin arada ziyaret eder bizlere yardımcı olursan çok seviniriz gerçi ben aradarahatsız ediyorum seni ama :))))))))))))
kızlar selam
nasılsınız? 2 sorum var; benim kızımın yüzü bir haftadır sivilce gibi , pütür pütür, zaman zaman artıyor.. doktor pişik kreminden yüzüne de günde bir kez sür dedi, ama faydası olmadı pek.. sütten de olur diyorlar ne yapmalıyım sizce? sütünden ara ara sür dediler denedim ama faydası olmadı onun da..endişeleniyorum..
diğer sorum da her emmeden ya da mamadan 2-3 dakika sonra kusuyor, reflü mü ne bu bilemedim, ne yapılmalı? buna da doktorumuz hızlı emmesinden kaynaklanıyordur dedi ama ben yine merak içindeyim, kilo alımı ilk ay için normal ama kusması çok:KK53: önerilerinizi bekliyorum anneler

canım valla o dediğin şelerden yiğenimdde oluyordu yanlış aanlama ama çocuğun yüzüne çok fazla el sürürüyosunuzdur yadds sürdüğünüz bişi dokunuodur bebeklerin yüzüne ıslak mendil kullanmak sakıncalı öpmek te tabi hatta hertürlü salya dudaklarınızı ve elinizi yüzüne sürmeyin başkalarınında sürmesine izin vermeyin kustuğunda azını sildiğin mendilleride elinde iyice durula belki d deterjan kalıyordur kusması normal daha bebeğinin midesi ufacık ve nekadar emeceğini bilmiyo doğal olarak fazla emiyo fazla olanda dışarı çıkıyo

kızlar selam
canım ilk sorun için birşey diyemeyeceğim en iyisini doktorun bilir ama bir cildiye uzmanınada gösterebilirsin içine sinmezse.
benim bebeğimde reflü var ve gaviscon kullanıyoruz ama bizim kusmamız çok fazla idi içtiği mamanın üçte ikisini çıkartıyordu muhakkak.reflü için biraz baş tarafı yükseltilmiş özel yatak aldık mamasını reflüye özel AR mamalerdan kullanıyoruz ve gavisconla artık kusmamızı engelledik.ama reflü olduğuna doktorunun karar vermesi gerekiyor tüm bunlar ancak ondan sonra uygulanacak şeyler canım.inşallah senin bebeğin sadece içtiğinin fazlasını kusuyordur canım

X