2012 ekim meleklerini büyütüyoruz

iyi akşamlar kızlar bugün çok sıkıldım evdeydim eşimin işi vardı dışarıda.Minik oğlum uyuyor kalkıyor mızmızlanıyor yiyor aradan biraz geçiyor yine aynı anlamadım Allah korusun hasta olmasınlarda.Birde internete bakarken bir dr şöyle diyor sadece mama ile beslenen bebekler 4. ayı bittikten sonra ek gıdaya geçmeli ve yoğurt muhallebi gibi gıdalar ile başlamalı sebze falan daha sonra??? sadece mama veren arkadaşlar siz nasıl yapıyorsunuz? demir damlasına başladınızmı bizim dr 6 aydan sonra dedi.bebek arabasını e-bebekten internetten alacağım sizce güvenebilirmiyim?istediğim renk gelirmi bilmiyorum başınızı ağrıttım sorularımla ama ne yapalım anne olmak kolay değil:KK31:
Chicco Echo Puset Sapphire - e-bebek.com model bu.

4. ayda başladık biz demir damlasına sağlık ocağında ferrum hastanede ferrosanol önerdiler. ferrumun tadı güzel ama emilimi azmış, diğerinin tam tersi. biz ferrumu kullanıyoruz. memnunuz. mamalarda demir takviyesi yeterince vardır belki hiç içeriğini okumadım, belki o yüzden 6. ayda demiştir.

aklima cokk takildi su oturma isi:44: :KK37:
bebeleriniz desteksiz oturabiliyor mu
bizimki oturamiyo 6 ayini devirdik herkes oturamiyor mu henuz Omer sorup duruyo gecmi kaldi:18:

canım biz 5. aylık olduk ama destekli bile oturamıyoruz, kafası yanlara ya da öne doğru düşüyor. dönmeye de 3-4 gündür başladık. her bebek aynı olmaz tabi ama insan bir an önce büyüdüklerini görmek istiyor işte.

aklima cokk takildi su oturma isi:44: :KK37:
bebeleriniz desteksiz oturabiliyor mu
bizimki oturamiyo 6 ayini devirdik herkes oturamiyor mu henuz Omer sorup duruyo gecmi kaldi:18:

Benimki bir iki gundur daha duruyor oda 5-10 dk filan sonra dusuyor gec fdegil bnce cunku bn 6. Ayi doldurmasini bekledim oturmayi hic sevmedi zaten bn oturttum o agladi simdi aglamiyor anca oturur bu ayi bitirene kadar merak etme bnce millete bakma 9 aylikken yuruyomu diye sorarlar 5 aylikken apaliyomu diyolardi yo diyordum anca anca diyolardi :))) ancada ne soruyosun eninde sonunda oturacaklar omurleri ayakta gecemez ya :)

Eki Görüntüle 677181

teyzoşlar ben artık arkama yaslanmadan oturabiliyorum :KK1: ama bazen yana düşüveriyorum çok komik oluyor o zaman :KK1:

Eki Görüntüle 677196

buda benım kızım arkadasıyla oynuyor..:nazar:

Eki Görüntüle 677209
Teyzoşlar nasılda duruyorum ayaktaa?! pozumudaa veririmm ama :KK1:

hepsine maşallah kuzucukların, ne çabuk büyüyorlar.

iyi akşamlar kızlar bugün çok sıkıldım evdeydim eşimin işi vardı dışarıda.Minik oğlum uyuyor kalkıyor mızmızlanıyor yiyor aradan biraz geçiyor yine aynı anlamadım Allah korusun hasta olmasınlarda.Birde internete bakarken bir dr şöyle diyor sadece mama ile beslenen bebekler 4. ayı bittikten sonra ek gıdaya geçmeli ve yoğurt muhallebi gibi gıdalar ile başlamalı sebze falan daha sonra??? sadece mama veren arkadaşlar siz nasıl yapıyorsunuz? demir damlasına başladınızmı bizim dr 6 aydan sonra dedi.bebek arabasını e-bebekten internetten alacağım sizce güvenebilirmiyim?istediğim renk gelirmi bilmiyorum başınızı ağrıttım sorularımla ama ne yapalım anne olmak kolay değil:KK31:
Chicco Echo Puset Sapphire - e-bebek.com model bu.

Bnde alisveris yaptim sorun cikmiyor ama bazi urunlerde stokta olan renk gonderilecektir yaziyo oyle yaziyorsa aramalisin

Merhaba kizlar bugun kuzum ve askimla gezneye ciktik cam piramitin orayi gezdik sonra yeni bi alisveris merkezivacildi buraya erasta diy. Fakat ay sonu oldugu icin alisveris yapmadik ysmek yedik yorulduk geldik. Kizcem uyuyor. Kizlar cok guzel yiyerek kilo veriyordum fakat artik kilo veremiyorum 60 la kaldim 59 a dustum. Dahada inemiyorum artik yememe icmeme dikkat etmm lazim. Haftaya yada iki hafta sonra ise basliyorum belki yogun dempoda tskrar verebilirim. Siz ne durumdasiniz?

Osledim nenkeketimi :KK43:(( nereye acildi canim niye haberim olmamis benim acaba :KK43:

Masallah bebislerinize hepsi birbirinden seker :))) bizede masallah dicem gazimiz bitiyor galiba sonunda ins mola vermemistir keyfi cok iyiydi kerem mirzamin evi supurdum sildim onunla tabi bitiremedik olsun bunada sukur aylar sonra yemek yiyebilmek bile guzel o oynarken sukurler olsun masallah diyin sizde bize bu gunler bozulmasin kizlarr :KK43:((((

sayfayı işgal ettim ne yazık ki ama kırk yılda bir geçmişi okumayı bitirdim yazıcam artık :) biri beni bu kaka konusunda aydınlatırsa çok mutlu olucam. bizim kakamız çok değişiyor bazen su gibi oluyo bez kakanın çoğunu emiyor, bazen böyle boru gibi uzayan şeyler oluyor kakanın içinde bazen de (bana en normali bu gibi geliyo) pütürlü pütürlü bezin üstünde kalıyo. sayısı değişmiyor günde üç kez. iki kere kaka tahlili yaptırdık normal çıktı. bezin kakayı emmesi içinde uzayan şeyler olması normal midir kısaca?

sayfayı işgal ettim ne yazık ki ama kırk yılda bir geçmişi okumayı bitirdim yazıcam artık :) biri beni bu kaka konusunda aydınlatırsa çok mutlu olucam. bizim kakamız çok değişiyor bazen su gibi oluyo bez kakanın çoğunu emiyor, bazen böyle boru gibi uzayan şeyler oluyor kakanın içinde bazen de (bana en normali bu gibi geliyo) pütürlü pütürlü bezin üstünde kalıyo. sayısı değişmiyor günde üç kez. iki kere kaka tahlili yaptırdık normal çıktı. bezin kakayı emmesi içinde uzayan şeyler olması normal midir kısaca?

canım küçük uzun şeyler wardı bizimde kakamızda kurtcuk gibi görünüodu ama meger muzdan kaynaklanıomus yanı o gün yedıgı bi ek gıda değiştirebilir merak etme bişi yoktur :KK24:

kizlar size cok ozendim ben pamugumu ayiramiyorum odamdan bahane bile ariyorum bizle yatmasi icin cunku esim isyanlarda :KK1: kizim genis bi alanda yatiyor biz ecis bucus... ki kaldiki nasil ayircam odasini kizimin yatagi bizim odada olmasina ragmen yanimda yatmasi cazip geliyor oldu 6,5aylik kotu alistiriyorum farkindayim ama aklim cikiyor yanliz yatarken bisey olursa diye :KK14: ya aslinda ben pek iyi degilim,kizimi kaybetme korkusu yasiyorum asamiyorum bi turlu kafamda kuruyorum surekli...
bendede var aynı sorun ya deprem olursa arbada kaynanam alıyor kucagına arkaya gecıyorlar ya bısey olursa o benım kadar ıyı tutamazsa boyle yaparak ona zarar verıcegımı anladım ve artık rahat olmaya calısıyorum
oyyy kıyamam yaaa , benim kızım diğer odada bile olsam resmen anne die bağırıyor :)) gerçi doğduğundan beri inni enne anne gibi sesler hep çıkarıyo , annemi diyor bilemiyorum ama bana seslendiği kesin :KK1: ses vermezsem başlıyor bi süre sonra ağlamaya ,hep yanlarında olalım istiyorlar

7. ay bitince tam 7 aylık oluyor ece canım yani biten ay söyleniyo , topikin ablası o maşallah :nazar:

yarı yaşları oldu bile , bide bakmışız 1 yaşlarını kutluyoruz , Allahım hayırlı ömürler nasip etsin hepsine

sende panik atak olabilir canım bende gözümün önünden ayırmak istemiyorum ama en azından beşiğinde yatırıyorum

maşallah iyi kilo almış :nazar: hangi aşılar var 6. ayda kızlar ?
bılıyorum sekerımm..7 ayını dolsurmus oluyor..
merhaba kizlllaaarrr:KK16::KK16:uzun zamandan sonra ben geldim ama kimsecikler yokkk:KK19:
noldu topigimize boyleee:26:

nasilsiniz bakemm:KK16:
haftasonu canım havalar ısındı herkes bunaldı attaya gıttı:-)
canım küçük uzun şeyler wardı bizimde kakamızda kurtcuk gibi görünüodu ama meger muzdan kaynaklanıomus yanı o gün yedıgı bi ek gıda değiştirebilir merak etme bişi yoktur :KK24:

ay benım kızada oldu carsamba gunu aldım kakayı tahlıle goturudum aksamın bı yarısı.bısey cıkmadı netı aradım taradım muzdanmısss:KK52:

kızlar malumunuz eceyı bugun doktora goturduk ama ece 1 ayda sadece 150 gr almıs yıkıldım resmen ıshal olmustu ondan olabılur dedı 15 gun sonrası ıcın tekrar cagırdı eger yıne az alırsa tahlıler yapılıcak bısey cıkmazsa buyume gelısme uzmanı varmıs prof o gorucek bırkac bıseye bakıcak eger bıseye baglayamazlarsa genetık bırsey oldugunu soyledıler ama arastırmakta fayda var dedıler.
eceyı ev bırakıp butun gun galerılerı gezdık arabamızı sattıyoruz yenı begendık.arsatır arastır.en sonunda bulduk bıtane,,bakalım benım arabam grı renklı opel astra 2005 model otomatık.alıcagımız araba 2012 renault clıo manuel vıtes
cok kararsızım benım araba super bı araba ama yası gıttı bu alıcagımız orta sınıf bır araba ama sıfır...arabamla aramızda duygusal bır bag var sanırım uzuluyorumm..sız olsanız ne yapardınız?

kızlar malumunuz eceyı bugun doktora goturduk ama ece 1 ayda sadece 150 gr almıs yıkıldım resmen ıshal olmustu ondan olabılur dedı 15 gun sonrası ıcın tekrar cagırdı eger yıne az alırsa tahlıler yapılıcak bısey cıkmazsa buyume gelısme uzmanı varmıs prof o gorucek bırkac bıseye bakıcak eger bıseye baglayamazlarsa genetık bırsey oldugunu soyledıler ama arastırmakta fayda var dedıler.
eceyı ev bırakıp butun gun galerılerı gezdık arabamızı sattıyoruz yenı begendık.arsatır arastır.en sonunda bulduk bıtane,,bakalım benım arabam grı renklı opel astra 2005 model otomatık.alıcagımız araba 2012 renault clıo manuel vıtes
cok kararsızım benım araba super bı araba ama yası gıttı bu alıcagımız orta sınıf bır araba ama sıfır...arabamla aramızda duygusal bır bag var sanırım uzuluyorumm..sız olsanız ne yapardınız?

canim uzulme gelisim geriligi oldugunu hic sanmiyorum tabi takip etmekte fayda var muhakkak... benim prensesimde gecen ay sadece 350gr almisti 10 gun sonra tekrar kontrole gittigimizde 10gunde 200gr almisti dis cikardi o ara istahsizdi ondan ecede ishal ya muhtemelen sebebi budur...

Canim kesinlikle gelisim geriligi oldugunu dusunmuyorym hepimizin bebekleri donem donem kilo almadi hatta verdi ishal gecsin tekrardan alir ins. Bende dogum kilosuna gore kilosu.normal

sanırım panik atak var yardım mı almalıyım bilmiyorum ki kızlar neler neler var beynimde kızımla ilgili rahatlayamıyorum bi turlu.. kusma durumu bizdede yok cok sukur ama ya kusarda agzına dolarsa lar var kafamda evet 1 yaş mantıklı en azından kendini kurtarmış olur en azından anneeee diye seslenebilir kendi odasından kötü bi durumda...

ya bence o annelik iç güdüsü, birazda karakterle alakalı. bende sürekli felaket senaryoları yazıyorum, sonrada Allah'a emanet diyip rahatlatmaya çallışıyorum kendimi. mesela odadaki bi sehpa, etrafında dolaşan bi çocuk olsun, şimdi düşse kafasını şu köşeye vurmazmı, geçerken elini çaya sokup üstüne devirip yanmazmı gibi evhamlar.. ama büyüdükçe kızım alışıcam sabırım. biraz pimpirikliyim ona bağlıuyorum ben.

haa bu arada ben kızımı neredeyse doğduğundan beri yanımda yatırıyorum, nadiren beşiğinde yada salıncağında uyuyo geceleri. derin uykuya geçince ilk emme seansında yanımas alıyorum. heryerim tutulmuş bi şekilde uyanıyorum ama olsun, benim yanmda uyuynca daha uzun ve rahat uyuduğuna emin oldum. 2 yaşına kadar yanımızda uyuyacak inş, sonra beşiğine geçiricez, ben bebeğimiz doğmadan biçok uzmanı dinledim ve okudum, buna karar verdim. şimdide uygulamaya çalışıyorum. omzum boynum çok sık tutuluyo, yakında fizik tedaviye başlıcam. ama güven duygusunun oluşması için sabrediyorum. çalışan annelere tavsiye ederim, en azından bebeğiniz geceleri kokunuzu duya duya uyusun.

canım biz 5. aylık olduk ama destekli bile oturamıyoruz, kafası yanlara ya da öne doğru düşüyor. dönmeye de 3-4 gündür başladık. her bebek aynı olmaz tabi ama insan bir an önce büyüdüklerini görmek istiyor işte.

ya bize 5buçuk aylıkız ve biçok şeyi daha yapamıyor kızım ama çok önemsemiyorum, birini yapsa öbürünü yapmıyo, zamanla nasılsa yapar. desteksiz oturamıyo,yıkılıveriyo :) dönemiyo, yüzüstüyken bile çok nadiren dönüyo, parmak ve tutma gelişimi güzel, çok fazla gülmüyo, bazı günler çok sessiz, bazı günler çok çığlıklı. uyku düzeni hiç yok, mesela şuan kucağımda beni izliyo klavyede geziyo gözler. açıkçası ben geçmişte kalan her anını özlüyorum, yavaş yavaş büyüeler diyorum, doyamıyo insan. ilk güldüğü zamanlar, göbeğinin düşüşü, emmeyi öğrenmeye çalışmalrı, uzun beslenme seansları hpsi geride kaldı bile..
sanırım sırf bu adım adım tatlrı bidaha yasamak için bi bebek daha istiyorum biraz kızım büyüyünce. hiç doyamadık 5buçuk ay geride kaldı bile. bi bakıcaz okula baslamış :KK43:

neredeyse her kakamız birbirinden farklı. tabii yapabildiysek :) mesela bugün yemyeşildi, önceki altın sarısı ve içinde beyazlıklar vardı. ondn önceki çok sıvı içinde siyah ipler. ateş huzursuzluk yoksa ben pek takmıyorum.

Kizim butun uykusunu besiginde uyuyor dogdugundan beri oyle alisti oyle rahat ediyor ancak odasini ayirmak istemiyorum onun yakinimda olmasi mutlu ediyor. Aramizda yatirmiyorum cunku esim kendine guvenmuyor zarar veririm uyku esnasinsa diye bide evliligimiz acisindan simdilik besigi iyi. 2 yasina kadar odasina gecirecem fakat en az 1 sene bizimle

omer de 5 aylikken destekli oturamiyordu o siralar arabadan yere dusduyu icin evham yapip destekli bile oturtmadik bi sureee:KK14: ama donme 4.aydan var :nazar:yalniz farkimiz bu ayaklarini tutup donuyor saga-sola:KK1:

Benimki bir iki gundur daha duruyor oda 5-10 dk filan sonra dusuyor gec fdegil bnce cunku bn 6. Ayi doldurmasini bekledim oturmayi hic sevmedi zaten bn oturttum o agladi simdi aglamiyor anca oturur bu ayi bitirene kadar merak etme bnce millete bakma 9 aylikken yuruyomu diye sorarlar 5 aylikken apaliyomu diyolardi yo diyordum anca anca diyolardi :))) ancada ne soruyosun eninde sonunda oturacaklar omurleri ayakta gecemez ya :)
bende milletin dedigine uyup panik oldum:KK37: demek gec degilmis oturmak cok istiyo ama ayakta durdukmu oturmayi unutuyoruz :KK1:

bizde de kaka her acimda farkli:KK17: bazen ishal gibi kaka az su bol bazen kabbiz gibi popoya yapisik susuz bazen de puturlu siyah ve ya beyaz noktali bence normaldir merak etme
:KK34:

gelisim geriligi degil bence bu aylar sanirim boyle kilo veren bebekler de var hareketlilik kilo alimini azaltiyo bi de dis var tabiii:KK25:

opel astra cok hos bi marka hakikaten ben cok begeniyorum ama renault da guzel sen alismissin arabana ondan kopamiyorsun:21: kararsenin anacim hayirli olsun simdiden:KK19:
Kizim butun uykusunu besiginde uyuyor dogdugundan beri oyle alisti oyle rahat ediyor ancak odasini ayirmak istemiyorum onun yakinimda olmasi mutlu ediyor. Aramizda yatirmiyorum cunku esim kendine guvenmuyor zarar veririm uyku esnasinsa diye bide evliligimiz acisindan simdilik besigi iyi. 2 yasina kadar odasina gecirecem fakat en az 1 sene bizimle
omer de uzun uykularini besiginde aliyo yanimizda yatirmiyorum ama ayni odadayiz benim de esim ben yatarken aramiza alma zarar verebilirim uykuluyken diyo
ama sabahlari uykudan kalkdigimizda hep aramizda

henuzz odamizi ayirmak gibi bi fikrim yokk:KK51:

X