2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kızlar selam bende bebeğime tek başıma bakıyorum kaynanam ilk 20 gün annem de ilk 45 gün yanimdaydilar sağolsun prenses gibi lohusalık geçirdim bnm derdim silikon uçlaydi ondan da kurtuldum uykusuzluk çok zorluyordu gidip yatiyordum öyle öyle atlattık o dönemi suyum bile önüme geliyordu en son annem gidince panik oldum napcam diye ama Allah gerçekten gücünü veriyor çok zorlandım ama hep olumlama yaptım bebeğimi 4 gözle bekledim ve smdi kucağımda şükürler olsun diyerek geçti gecelerim gündüzlerim. Biraz romantik takıldım. Eşim istsn gelir konuşur eder ama kucağına alamazdi o da alıştı smdi. Yemeklerimi durdukça hızlıca yapıyorum o uyuyunca hemen bende bulduğum yere yatıyorum temizlik yapmıyorum. Öyle dağıtmamaya çalışıyorum kendi olayanirsa part part oda oda gezerek işlerimi yapmaya çalışıyorum konuşarak. Çenem çok düştü bı gorseniz🤣🤣😍 dil gelişimi ve güvenli bağlanma için her yaptığımı anlatıyorum neyse o da bana cevap veriyo bı gorseniz 🤣🤍 demem o ki zorlamayın önceliğim yemek yapmak ve yemek çünkü açlığa gelemiyorum sütüm gitmesinden korkuyorum beslenme önemli bnm için. Temizliği de haftasonu eşim varken hallediyorum. Kafami da rahat tutuyorum. Enerjimi bebeğim yükseltiyor Allah'a şükürler olsun iyi düşünün iyi olsun 🙏🏻

Benm ekstradan sırt ağrılarım çok yoğun kızlar hala sezeryan ilk gunleri gibi nefesim kesiliyor öksürük gelirken bile zorlanıyorum 😢
Konuşmak candır 💜 ben hali hazırda konuşmayı seven biriydim daha da çok arttı. Bebekle hep iletişim halindeyim. Ve bebekle Ağu gugu değil de yetiskinle konuşur gibi konuşulması gerektiğinin söyler uzmanlar. Yani havadan sudan bile olsa konuşmak gerekli. Sizin yaptığınız en doğrusu. Ben dün utu yaparken kendimi kaptırmışım kapitalizmi anlatiyodum bebeye 😄😄 siz düşünün bendeki ceneyi nerelere gitmişim sohbette 😄😄
Bende bebek harici hiç bi seye takılmıyorum. Birincil koşul bebeğin tüm ihtiyaçları sonra ben sonra esim ev geliyo. Umurumda değil yerler tozlanmis bulaşık birikmiş çamaşırlar bi yerde yığılmış felan. Vaktim olursa ne ala yapiyorum ama yoksa da kendimi strese sokmuyorum olan gücümü bebeğe veriyorum. Bu günler geçecek ve gene her ögüne yemekler yapılacak evlerimiz yeniden düzenli ve tertemiz olucak.
Benimde bel omuz eklem ağrılarım çok fazla malesef 😞

Gece uykusuna kaçta yatıyor ve kaç saat arayla kalkıyor bak beni perişan eden esas olayı anlatayım hemen
Alt değiştirmek zorundayım her uyandığından aşırı derecede çiş yapıyor taşıyor

19-20.00 akşam uykusuna dalış 4 saat uyuyor ilk uyumada
00.00 uyanış besle alt değiş gaz çıkar uyut
02.30 uyanış besle alt değiş gaz çıkar uyut
04.30 uyanış besle alt değiş gaz çıkar uyut
07.00 uyanış beşle alt değiş
10- a kadar uyanık
Sonra kuş uykusu başlıyor max 20 dk 25 dk uykular gündüz full aktif kucak ilgi mahvoluyorum
Gece uyumamıs oluyorum
Psikolojik bozukluğum aslında çok ileri saçma sapan rüyalar görüyorum karabasanlar çöküyor üstüme
canım geceleri prima harmonie kullan en azından bez değiştirmek zorunda kalmazsın bir dene 12 den 7 ye kadar rahat edersin migrosta indirim oluyor ben değiştiremiyorum

D Dr X @Murphyy emin misiniz? ben bir yayın okumadım ama fakültede çocuk alerji immünoloji hocamın öyle söylediğini hatırlıyorum. geçen gün de bir aile hekimi abimle konuştuk sezaryen anne sütü ve alerji konusunu o da öyle söyledi
Hiç böyle bi şey duymadım okumadım da pek alakası olduğunu düşünmüyorum
Öyle olsaydı iki tane çok tecrübeli doktor kendi tercihim olan sezaryen fikrini değiştirirlerdi diye düşünüyorum

Benimki annemdeyken gece uykusuna geçerken 3 4 saat uyuyordu şimdi kendi evimde 2 saatte bir kalkıyor zaten uykuya geçirmek çok zor onun dışında kaka yapmayınca ben değiştirmiyorum sabah 6ya kadar altını çünkü uykusu kaçıyor bi daha uyutmak 2 saatimi alıyor. Benim yorulmamın diğer sebebi de ben uyuyamıyorum resmen çocuğun başında dikilip çocuğu bekliyorum annem varken anneme bırakıp gidip uyurdum geceleyin. Ama kendi evimde sürekli bakıyorum bi türlü uykuya geçemiyorum. Bu da beni çok etkiliyor. Ondan annem yanımda olsun ki ona bırakıp az da olsa uyuyim diyorum yada belki biraz beklesem bu durumu atlatırım
Özel bi problem mi var ki başında bekliyorsunuz anlamadım

Bende tek bakıyorum esım hıc yardımı yok sureklı bu nıye aglıyor her gün kaynana yemeğe gelıyor aç karı 13 yasında bır oğlum var o da suteklı ılgı beklıyor gündüz uykular çok az gece d karma karısıl esım herkes benden bısı ıstıyor bugün bır arkadaşa gıtım bebek görmeye bebek 4 aylık maşallah oyalanıyor ana kucagına koyuyor yatım saat duruyor uyuyor sakın ağlama yok mız mız yok maşallah kız emzıtoyor dıger göğse Monchi twkıyor 90 cc süt çıkıyor hay maşallah bır denedıl bende elektrık pompa 15 cc ıkı memeden bende moral sıfır benım bebek onun göğse bır yapıstı bırakmadı ağlamadan teounmeden çok baya emdı agladım üzüldüm ben memehı verınce 2 cekıyor baslıylr teoınmeye ağlamaya boş meme emılır mı emılmez
sen iyi bir annesin sütün yok ya da az diye kötü bir anne olmuyorsun yeni mamalar da çok iyi anne sütü için de elinden geleni yaptın ömür boyu zaten dışardan beslenecek biraz daha erken başlamış oldu ben böyle düşünüyorum bir arkadaşım vae çok da varlıklı full doğumdan sonra sosyal hayatına döndü emzirmeye zaten vakti yok 6 ay emzirmek için bebeğinin bezini bile yardımcısı değiştiriyor ama o da anne böylesi de çok

Bende tek bakıyorum esım hıc yardımı yok sureklı bu nıye aglıyor her gün kaynana yemeğe gelıyor aç karı 13 yasında bır oğlum var o da suteklı ılgı beklıyor gündüz uykular çok az gece d karma karısıl esım herkes benden bısı ıstıyor bugün bır arkadaşa gıtım bebek görmeye bebek 4 aylık maşallah oyalanıyor ana kucagına koyuyor yatım saat duruyor uyuyor sakın ağlama yok mız mız yok maşallah kız emzıtoyor dıger göğse Monchi twkıyor 90 cc süt çıkıyor hay maşallah bır denedıl bende elektrık pompa 15 cc ıkı memeden bende moral sıfır benım bebek onun göğse bır yapıstı bırakmadı ağlamadan teounmeden çok baya emdı agladım üzüldüm ben memehı verınce 2 cekıyor baslıylr teoınmeye ağlamaya boş meme emılır mı emılmez
Ben seni çok iyi anlıyorum benim bebeğim hiç emmiyor anne sütü hiç almıyor ben de diyordum biri emzirse içse diye ama sanırım o sahneyi görsem çok daha üzülürüm kıskanırım boşver verdirme bir daha mama içsin hep ne olacak başkasının sütünü içmesin :KK43:

Sizinde mi ilk çocuk? Gerçekten zorlanıyorum tek başına bakmak benim için gerçekten zor. Annemin evine gittiği gün beni bir telaş basıyor
İlk çocuk evet. Yaşım 36. Anne olana kadar kendimi dünyanın en güçlü kadini sanırdım. Dağları yerinden oynatırdım hiç bir şey yıkamazdı beni. Ama öyle aciz çaresizmişim ki, bebeğimin muhtaçlığı yüzüme tokat gibi çarpınca anladım.
Kendi başına desteksiz bakabilen annelere ne mutlu imreniyorum onlara ❤️ çünkü gerçekten cok zor 😞 benim bebeğim de kolik, tahminimce kolik gerilediği zaman yalnız kalmaya cesaret edebileceğim. O yüzden lütfen kendini eksik görme, yetersiz hissetme. Allah’a çok şükür ki annelerimiz yanımızda 🙏 tadını çıkaralım bence. Anne kız belki bir daha bu kadar sık vakit geçirmeyeceksiniz ❤️

İlk çocuk evet. Yaşım 36. Anne olana kadar kendimi dünyanın en güçlü kadini sanırdım. Dağları yerinden oynatırdım hiç bir şey yıkamazdı beni. Ama öyle aciz çaresizmişim ki, bebeğimin muhtaçlığı yüzüme tokat gibi çarpınca anladım.
Kendi başına desteksiz bakabilen annelere ne mutlu imreniyorum onlara ❤️ çünkü gerçekten cok zor 😞 benim bebeğim de kolik, tahminimce kolik gerilediği zaman yalnız kalmaya cesaret edebileceğim. O yüzden lütfen kendini eksik görme, yetersiz hissetme. Allah’a çok şükür ki annelerimiz yanımızda 🙏 tadını çıkaralım bence. Anne kız belki bir daha bu kadar sık vakit geçirmeyeceksiniz ❤️
Çok şükür canım doğru söylüyorsun 🙏🏻 benim bebeğim de kolik ve o kriz tutar diye bu kadar korkuyorum tek bakmaktan birde o kriz anında eşim beni daha çok geriyor birbirimize giriyoruz çocuğu mu susturayım ona laf mı yetiştireyim şaşıyorum

Gazı oluyor ıkınıyor bende sürekli kontrol ediyorum uykuya geçiş yapamıyorum bi türlü
Benim bebegim de öyle özellikle derin uykudan sonraki 2. uykusunda sürekli ıkınma ve hareket halinde. Ben de sizin gibi bir izledim iki izledim ama baktim bebek ikinsa da uyumaya devam ediyor biraktim nöbeti. Bence siz de zorlayin kendinizi uyumaya. Artik dua okuyor icimi rahatlatip uyuyorum ben

Çok şükür canım doğru söylüyorsun 🙏🏻 benim bebeğim de kolik ve o kriz tutar diye bu kadar korkuyorum tek bakmaktan birde o kriz anında eşim beni daha çok geriyor birbirimize giriyoruz çocuğu mu susturayım ona laf mı yetiştireyim şaşıyorum
Kolik krizlerinde biz de ayniyiz yalniz degilsiniz 🫠 artik uzatmiyoruz alinmiyoruz birbirimize kriz anlarinda. O an daha iradeli olan kimse bebegi alip digerinden uzaklastiriyor.

Ben ilk ay bi krizde eşimi işten eve getirtmistim 😄 smdi diyorum ki amma drama yapmisim. Artik daha sogukkanli yaklasabiliyorum 🤗

Benim bebegim de öyle özellikle derin uykudan sonraki 2. uykusunda sürekli ıkınma ve hareket halinde. Ben de sizin gibi bir izledim iki izledim ama baktim bebek ikinsa da uyumaya devam ediyor biraktim nöbeti. Bence siz de zorlayin kendinizi uyumaya. Artik dua okuyor icimi rahatlatip uyuyorum ben
Evet doğru ıkınırken uyanacak diye diye bekliyorum ama o uyuyor ben uykusuz kalıyorum sonra tekrar kalkıyor derken döngü halinde devam ediyor. Ben de belki alışırım da uykuya geçerim böyle çok zor.

Kolik krizlerinde biz de ayniyiz yalniz degilsiniz 🫠 artik uzatmiyoruz alinmiyoruz birbirimize kriz anlarinda. O an daha iradeli olan kimse bebegi alip digerinden uzaklastiriyor.
Valla benim 😂 eşim korkuyor ağlamasından o da ağlayacak gibi oluyor bir de onla uğraşamam. Çocuk susunca ben de kötü oluyorum ağlıyorum öyle rahatlıyorum ama o an sakin kalmak zorundayım mecbur susturmak için sakin bir şekilde şarkı ninni pış pış tüm evi geziyoruz saatlerce

Valla benim 😂 eşim korkuyor ağlamasından o da ağlayacak gibi oluyor bir de onla uğraşamam. Çocuk susunca ben de kötü oluyorum ağlıyorum öyle rahatlıyorum ama o an sakin kalmak zorundayım mecbur susturmak için sakin bir şekilde şarkı ninni pış pış tüm evi geziyoruz saatlerce
Aspiratör sesi esliginde iki elimi birlestirip yüzüstü yatiriyorum hafifce bagirsaga baski yapiyorum ve salliyorum. Sonra biz de o pozisyonda ev geziyoruz. Araba gezintisi iyi geliyor. Sizde işe yarayan baska yöntemler varsa yazin olur mu fikirlere cok ihtiyacim var 💜 Doktor pilates topu uzerinde karinüstü yatirmamizi önermisti ama denemedim. Yaptiklarim işe yaramazsa son care emziriyorum.

X