2012 Haziran Anneleri Doğurdu

bizim de aynı sabaha karşı 4.30 5.00 gb uyanıyor
emiyor altı temizleniyor
sonra bakınıyor cin gb
uyumuyor
sabah 7-8 g tekrar uyuyor
uykusuzluktan başım çatlıyor
baktım uyudu hemen kahvaltı yapıp bende uyuyorum
ama kızlar çok tedirgin oluyorum ben ya...
kusarsa görmezsem bişey olursa die uyuyamıyorum
hep hazır da bekliyorum
annem hala kalıyor bizimle
kociş artık surat asıyor
bugün 2 haftalık olduk
sanırım annem bu geceden sonra gelmicek bakalım
tek başımıza ne yapıcaz
buarada kocalarınız bebişe alışabildi mi kızlar ?

herkesın bı sorusu var ben de soarayım:)) ya benımcadı da uyanıkken sureklı emmek ıstıyo sızınkıler nasıl?doymuyo mu dıcem ama sut iyi maşallah.emzık gıbı emsın ıstıy benı.ben de dmeın yıkadım emzırdım uyuyo şimdi.

bu arda ben emzırdkıten sonra su verıyorum.çocuk dr dedı bana ağzında pamukçuk olmaz su ver dıye.ben de verıyorum.ılkındekı gıbı katı değilim bu kez.hem sut hem su buldugunu göturuyo.yarın kg kontrolumuz var bakalım ne durumda.

canım benim bebiş de aynı gündüzleri sürekli emmek istiyo resmen memeye saldırıyoo
bende süt yetmiyo die düşündüm bugün sağlık ocağına gittik kontrole ebe sütün yettiğini söyledi
bebekler öyledir dedi sürekli emmek ister
2 haftada maşalllah yarım kilo almış

su bende verdim ama bebiş hiç sevmedi alıştırmam lazım
buarada 2 gündür de zeytin yağı yalatıyoruz
gaz sancısına iyi geliyo nasıl rahatlıyo hemen uyuyo ve kakasını çok kolay yapıyoo

ben gece uykusuna şöyle bi çözum buldum.onun uyanma satıne yakın kalkıp sağıyorum bıberonla verıyrum.o zaman uyku da içip uyumaya devam edıyor.ılk 3gun fala uyandı emzırdım yok ama saat falan uyumuyo. aaaa dedım uğraşamam.şimdi içip sızıyo gene:KK53:

kesintisiz gece uykusunu özledim :))
6 aylık olmadan bize rahat yok galiba, yeni doğan çok tatlı ama dışarda büyük bebeklere bakıp ''ah oğlum sende şu kadar olsan, rahat etsek' derken yakalıyorum kendimi, gerçi her dönemin ayrı uğraşı var hamd olsun ...

benim bebeğim sürekli emmek istemiyor, bugün 20 günlük, karnı iyi doyunca gazını da alttan üstten çıkardıysa öyle tek başına yatıyor, inşallah değişmez, gece hemen uykuya geçiyor karnı doyunca ama gündüz 4 saate kadar 2 kez uyumuyor, doktora sordum, bişey olmaz gece uyusun da gündüz öyle yapsın dedi, aranırsa de emzik veriyorum onunla oyalanıyor, biberon desteği yaptığım için tok olduğuna emin oluyorum çünkü

eşim çok yardımcı oluyor Allah' a şükür, oğluna aşık, akşamları yada hafta sonu ben emzirip ona veriyorum beraber takılıyorlar, oynaşıyorlar, sorun yok yani ama yaşlarımızdan mı bilmem ( ben 32 eşim 38) pimpirikliyiz, öyle geniş değiliz yani, daha tam uyumda sağlayamadık, bebek huysuzlanınca, ağlayınca geriliyoruz hemen, zaten ilk 6 hafta uyum süreci normalmiş zamanla daha kendimize güvenir hale geleceğiz inşallah, buna da şükür

ben daha hiç su vermedim ama gaz sancısı için ağzına bir damla limon damlattık bir de yüz üstü yatırdık çok rahat çıkardı gazını.bende emzirdikten sonra su vereyim biraz.
benim oğlum da uyanıkken devamlı emmek istiyor sonra uyuyakalıyor,göğüsümden çekince de basıyor yaygarayı.sonra da uyutana kadar canım çıkıyor.gece gazını çıkarırken uyanıyor ya işte o zaman uyumak nedir bilmiyor. uykusuzluktan nevrim döndü:KK53:
kızlar siz emzik veriyor musunuz?

sağolun kızlar öneriler için
sanırım sütüm var artık
oğlum da emiyor
ama göğsmü çekmezsem hiç bırakmıyor
ben o kadar süt geldiğini sanmam
o yüzden birinden çekip ikinciye veriyorum
yarım saat kadar emiyor birini
mama takviyesine devam

sütüsağın demişsiniz ama o işlem çok acı verici bişey yaa
bikere denedim yara olacak iye korktum devam etmedim

kan uyuşmazlığından sarılık olanlar varmış bizden başka
geçmiş olsun kızlar
cutekitty canım çok mu kaldı küvezde 1 gün mü
daha sık vereyim ben o zaman sütü
ama uyanmıyor uyanmayınca da emmiyor yaa
off sarılık olmasın lütfennnn

alışana kadar zor geliyor başlarda süt sağmak. bir de süt az diye canınız sıkılabilir. bende öyle oldu. ama ayarlamak önemli sanırım, benim canım acımıyor şu anda. evden çıkacağım zaman sağıp bırakıyorum. avent elektrikli benimki, seninki neydi? çok mu güçlü çekiyor acaba? hastanede fototerapi görürken bebiş oradaki sağma aleti çok güçlü çekiyordu, canım acımıştı.

çok kalmadı canım. 1 haftalıktı, 8 saat kaldı. ondan sonra da düzeldi Allaha şükür. sen uyandırmaya çalış, inşallah olmaz canım. olursa da canını sıkma, tedavisi kolay.

ya kızlar bişey sorcam. bu sezeryan göbeği ne zaman iniyor. benim göbek hala 8 aylık hamile gibi. içinden bi tane daha çıkar.

kızlar slm
bizim göbeğimiz 1 haftada düştü
hemen banyo yaptırdık biz göbeği beklemedik
şimdide çok sıcak her gün banyo yaptırıyoruz
buarada bebişlerin göbeğini naptınız?
bi yerlere gömülüyormuş galiba

gaz sancısı bizdede başladı
o damlayı alıcaz ama 2 haftalık olsun die bekliyoruz

doğumdan önceki gece bebiş inanılmaz hareketliydi
eşime dedim bu gece gelir die sabah sancılar başladı
tunus hurmıasını düzenli yedim günde 5 tane
etkisi oldumu bilmem
tam günün de geldi paşam

ben bebişimin göbeğini çapa tıp fakültesinin bahçesine gömdürdüm doktorum gömdü:KK1::KK1:

bizim bugün 4. günümüz. göbeğimizin düşmesini bekliyoruz.

canım ben bebeği doğduğundan beri hergün yıkıyorum bizim 13 günde düştü göbeğimiz:KK53: doktorum 15 güne kadar normal dedi.

selamlar kızlar
biz de katıldık sonunda aranıza
oğlum 2 günlük oldu maşallah
dünyaya uyum sağlamaya çalışıyor
AB0 uyuşmazlığı yüzünden sarılık olma ihtimalimiz %80
o yüzden her emzirmeden sonra mama takviyesi yapıyoruz
sütüm geliyor mu emin değilim
kızlar bir göğsünüzü kaç dakika emiyor bebişler?
bir de sütüm var mı nasıl anlıcam ben anlamıyorum hiç
ucundan sıkınca çıkıyor ama devamı ne kadar acaba
her emişinden sonra 30-40 cc kadar mama veriyoruz
3 saatte bir zorla uyandırıp veriyoruz

ağzının kenarlarından süt akıyor ve her emişinde yutkunuyo burdan anlıyorum canım.

kızlar biz 11 günlük olduk ama daha göbeğimiz

bu söylediğiniz damla reçetesiz satılıyomu kızlar bide bebişinin ağzı pamukçuk olanlar napıyosunuz geçirmek için?

karbonatlı suyla ağzının içini sildim temiz ağız beziyle, aynı zamanda göğüs uçlarımıda bu suyla siliyodum emzirmeden önce.

Selam kızalar perşembe günü oğlumu kucağıma 3800 gr 54 santim boyunda aldım :)..gayet iyiyiz sağlıklıyız :)

maaşallah bebişine gözün aydın.

kızlar uyku durumunuz nasıl, bebekleriniz gece uyuyor mu?
benimki gece 2 de uyanıyor sonra da 5 de veya 6 da
emzirmek tekrar uykuya dalması derken gecede en fazla 4-5 saat uyuyorum
sizde durumlar nasıl, nasıl başa çıkıyorsunuz?

benim bebiş akşam 10da emip uyuyor, 01:30da gözünü açmadan mıkırdanıyor yine ağzına veriyorum memeyi uyuyarak emiyor, 03:30 da tekrar mıkırdanıyo yine memeyi veriyorum ağzına uyurken emiyo altını temizliyorum yine benimkinin gözleri kapalı uyuyo:KK1: 06:00da gözü açık şekilde mıkırdanıyo tekrar memeyi veriyorum altını alıyorum gazını çıkarıyoruz müzik dinliyo gaz sancısı oluyo ağlıyo sakinleştiriyorum tekrar emiyo 8:30 gibi göğsümde uyuyo yatırıyorum 11de kalkıyoruz tekrar emiyo 12 ye kadar oyalanıyoruz. işin komiği benimki uykucu tosbik gece hiç gözünü açmıyor:KK9::KK9:

herkesın bı sorusu var ben de soarayım:)) ya benımcadı da uyanıkken sureklı emmek ıstıyo sızınkıler nasıl?doymuyo mu dıcem ama sut iyi maşallah.emzık gıbı emsın ıstıy benı.ben de dmeın yıkadım emzırdım uyuyo şimdi.

bu arda ben emzırdkıten sonra su verıyorum.çocuk dr dedı bana ağzında pamukçuk olmaz su ver dıye.ben de verıyorum.ılkındekı gıbı katı değilim bu kez.hem sut hem su buldugunu göturuyo.yarın kg kontrolumuz var bakalım ne durumda.

benimkide uyanıkken beni emzik gibi kullanıyo ağzına emzik verdim 2 3 çekiyo sonra atıyo ağzından:KK1:

bizim de aynı sabaha karşı 4.30 5.00 gb uyanıyor
emiyor altı temizleniyor
sonra bakınıyor cin gb
uyumuyor
sabah 7-8 g tekrar uyuyor
uykusuzluktan başım çatlıyor
baktım uyudu hemen kahvaltı yapıp bende uyuyorum
ama kızlar çok tedirgin oluyorum ben ya...
kusarsa görmezsem bişey olursa die uyuyamıyorum
hep hazır da bekliyorum
annem hala kalıyor bizimle
kociş artık surat asıyor
bugün 2 haftalık olduk
sanırım annem bu geceden sonra gelmicek bakalım
tek başımıza ne yapıcaz
buarada kocalarınız bebişe alışabildi mi kızlar ?

benim eşim kızıma aşık ama bana yardımcı değil çünkü işleri zaten yoğun adamımın eve gelince anca seviyor takla oluyo sonra:KK1: bu arada ben 1hafta sadece yalnız değildim epeydir tek başıma bakıyorum bebişime hiç korkma yalnız daha güzel bakılıyor.

ya kızlar bişey sorcam. bu sezeryan göbeği ne zaman iniyor. benim göbek hala 8 aylık hamile gibi. içinden bi tane daha çıkar.

ben normal doğum yaptım göbeğim çok az var yumuşak aynı zamanda mekik çekiyorum biraz sıkılaştı sanırım.

kızlar bende bişey sorucam benim bebişim kendi kendine çok söyleniyo gece uyurkende uyanıkkende mıymıy bişiler yapıyo doğduğundan beri böyle geriniyo acayip acayip sesler çıkartıyo sizinkiler nasıl?

kızlar bende bişey sorucam benim bebişim kendi kendine çok söyleniyo gece uyurkende uyanıkkende mıymıy bişiler yapıyo doğduğundan beri böyle geriniyo acayip acayip sesler çıkartıyo sizinkiler nasıl?
ilkcim maşallah kızına:nazar:
heryerde söyleme öyle uyuduğunu nazara gelir:)
görümcemin oğlu doğduğu günden beri
uykusunda içini çeker garip sesler çıkarır:KK1:

burada başka dünya var ya ben hala çatı muayenesi olmadım
siz bebişlerden bahsediyorsunuz:KK31:

ilkcim maşallah kızına:nazar:
heryerde söyleme öyle uyuduğunu nazara gelir:)
görümcemin oğlu doğduğu günden beri
uykusunda içini çeker garip sesler çıkarır:KK1:

burada başka dünya var ya ben hala çatı muayenesi olmadım
siz bebişlerden bahsediyorsunuz:KK31:

evet canım maaşallahı var inşallah değişmez size söylüyorum sadece sizin nazarınız değmez:KK1:sanırım doktor senin çatıya doğum anında bakacak öylesi daha iyi bence:KK14:

kızlar uyku durumunuz nasıl, bebekleriniz gece uyuyor mu?
benimki gece 2 de uyanıyor sonra da 5 de veya 6 da
emzirmek tekrar uykuya dalması derken gecede en fazla 4-5 saat uyuyorum
sizde durumlar nasıl, nasıl başa çıkıyorsunuz?

dun aksam kı kalkdıgı saatlerı yazıyım cnm saat 10 da emzırdım sonra gece saat 12 ye ceyrek varken uyandı emzırdım sonra saat 2 yı ceyrek gece uyandı sonra 3 bucukta sonra 4 bucukta sonra 5 te uyandı 5 bucuga kadar uyumadı sonra 7 ye ceyrek varken uyandı sonra saat bası uyandı püfffff hıc uykum olmuo ne zaman duzene gırcek bu yaaa bıde ben 2 sene bebıs dusunmedım rahatlıga alısmıstım sımdı cok zor gelıor pazar gunu hep gezmelerdeydık bu pazar esım sıkıldım dıyıp bızı bıraktı gıttı nerdesın dıorum telde oda esenlerdeyım cay bahcesınde cay ıcıorum dedı aksam saaat 9 bucuk 10 gıbı geldı:KK43:(((

dun aksam kı kalkdıgı saatlerı yazıyım cnm saat 10 da emzırdım sonra gece saat 12 ye ceyrek varken uyandı emzırdım sonra saat 2 yı ceyrek gece uyandı sonra 3 bucukta sonra 4 bucukta sonra 5 te uyandı 5 bucuga kadar uyumadı sonra 7 ye ceyrek varken uyandı sonra saat bası uyandı püfffff hıc uykum olmuo ne zaman duzene gırcek bu yaaa bıde ben 2 sene bebıs dusunmedım rahatlıga alısmıstım sımdı cok zor gelıor pazar gunu hep gezmelerdeydık bu pazar esım sıkıldım dıyıp bızı bıraktı gıttı nerdesın dıorum telde oda esenlerdeyım cay bahcesınde cay ıcıorum dedı aksam saaat 9 bucuk 10 gıbı geldı:KK43:(((

tatlım bende 2 buçuk sene bebiş düşünmedim dediğin gibi rahatlığa çok alışmıştım ve her pazar dışardaydık bizde bende epey bunalmıştım evde geçen gün eşim dışarı gezmeye götürdü bizi maaşallah bebişim çok usluydu, kendime kıyafet falan aldım yemek yedik sonra evimize geldik ama bayağ motive oldum arada sende çık bence.

canım benim bebiş de aynı gündüzleri sürekli emmek istiyo resmen memeye saldırıyoo
bende süt yetmiyo die düşündüm bugün sağlık ocağına gittik kontrole ebe sütün yettiğini söyledi
bebekler öyledir dedi sürekli emmek ister
2 haftada maşalllah yarım kilo almış

su bende verdim ama bebiş hiç sevmedi alıştırmam lazım
buarada 2 gündür de zeytin yağı yalatıyoruz
gaz sancısına iyi geliyo nasıl rahatlıyo hemen uyuyo ve kakasını çok kolay yapıyoo

canım benim kızımda kaksını zor yapıyo bu zeytınyagı yalatma işini günde kaçkere yapıyosunuz bide kim önerdi?

çok sık uyanıyor canım, tam doymuyor demek ki, sütünü sağıp baktın mı ki her sıktığında süt gelmesi bol olması anlamına gelmiyor, bu kadar sık uyanma açlık alameti gibi geldi bana, valla hepimiz rahata alışıktık, ben her sene bu zaman tatilde, denizde olurdum, yazı karşılardım, esmerleşirdim, bu sene ciğerci kedisi gibi tatile gidenlere bakıyorum :) seneye oğlumla gitmenin hayalini kuruyoruz...
eşine de maşallah yani :KK43:

tatlım bende 2 buçuk sene bebiş düşünmedim dediğin gibi rahatlığa çok alışmıştım ve her pazar dışardaydık bizde bende epey bunalmıştım evde geçen gün eşim dışarı gezmeye götürdü bizi maaşallah bebişim çok usluydu, kendime kıyafet falan aldım yemek yedik sonra evimize geldik ama bayağ motive oldum arada sende çık bence.

bizde hep çıkıyoruz ama sokakta teyzelerden, kargocusuna herkes '' bu kadarcık çocukla dışarı çıkılır mı'' diyor, 40' ını beklemeliymişiz de bıdı bıdı bıdı, herkes herşeye maydanoz valla, bu arada ilkcim göğsüne karbonat sürme, bana da görümcelerim sür dediler pamukcuk için, doktora sordum, sakın sürme göğsünü çatlatır dedi, bebeğin ağzını al yeter

canım benim kızımda kaksını zor yapıyo bu zeytınyagı yalatma işini günde kaçkere yapıyosunuz bide kim önerdi?

zeytinyağını bende merak ettim ve mantıklı da geldi, daha geniş bilgi lütfen?:)

çok sık uyanıyor canım, tam doymuyor demek ki, sütünü sağıp baktın mı ki her sıktığında süt gelmesi bol olması anlamına gelmiyor, bu kadar sık uyanma açlık alameti gibi geldi bana, valla hepimiz rahata alışıktık, ben her sene bu zaman tatilde, denizde olurdum, yazı karşılardım, esmerleşirdim, bu sene ciğerci kedisi gibi tatile gidenlere bakıyorum :) seneye oğlumla gitmenin hayalini kuruyoruz...
eşine de maşallah yani :KK43:

bizde hep çıkıyoruz ama sokakta teyzelerden, kargocusuna herkes '' bu kadarcık çocukla dışarı çıkılır mı'' diyor, 40' ını beklemeliymişiz de bıdı bıdı bıdı, herkes herşeye maydanoz valla, bu arada ilkcim göğsüne karbonat sürme, bana da görümcelerim sür dediler pamukcuk için, doktora sordum, sakın sürme göğsünü çatlatır dedi, bebeğin ağzını al yeter

zeytinyağını bende merak ettim ve mantıklı da geldi, daha geniş bilgi lütfen?:)

bir zaman sürdüm canım artık sürmüyorum ama söylediğin iyi oldu bidaha sürmem, gezme konusuna gelince ben bebişimi kimseye göstermiyorum yüz örtüsü var arabasına onu örtüyorum böyle olunca kimse bişey diyemiyor herkes arabanın içindekini görmeye çalışıyo tabi arabanın yüzü bana dönük ve örtü olunca havalarını alıyorlar:KK1:

kızlar bebişleriniz kusuyomu? benimki yoğurt gibi kusuyo bazende ağzının kenarlarından sıvı şeklinde dolu dolu çıkarıyo sizce normal mi? özellikle emzirdikten sonra kendi kendine gazını çıkarıp ıkınmaya çalıştığı zaman oluyor :KK19:

X