2012 Kasim ayinda bebeklerini bekleyen anneler..buyurun sohbete

öel muayaneye gidiosan 1500 doktor ücretimi? hastaneye ayrı para ödemicek misn?

özel muayene için her sefer 150 veriyorum ve doktor hanım herşey dahil 1500 dedi. sadece epidural ekstra 250 dedi. herhalde kendisine de başka ücret istese onu belirtirdi. yani bana son dakka sürpriz yapacağını sanmam benim ücretim ayrıydı diye :)

inşallah gideceğiniz doktor da sizi memnun eder. bebeğinizi görüp keyiflenirsiniz. doktorların davranışı o kadar etkiliyeci oluyor ki. kendileri bazen bu noktayı atlıyorlar ama özellikle gebelikte hep böyle olumlu ve rahatlatıcı sözler duymak istiyor insan :)

dün gittik doktora bizim doktordan cok farklıydı herşeyı çok ayrıntılı gösterdi anlattı ve en önemlisi diyeti bıraktırdı bir sürüde ilaç verdi oysa biz ilaç falan olmadan diyet yapıyorduk ama çocuk 2 hafta geriye gitmiş

günaydınlar bende kasım annesiyim 10 kasım gibi olucak inşallah sezeryan 2 bebeğim 6 yaşında oğlum var buda erkek çalışıyordum ayrıldım izne anestezi teknikeriyim evdeyim dinleniyorum burayı yeni gördüm kendinize iyi bakın görüşmek üzere..........

günaydınlar bende kasım annesiyim 10 kasım gibi olucak inşallah sezeryan 2 bebeğim 6 yaşında oğlum var buda erkek çalışıyordum ayrıldım izne anestezi teknikeriyim evdeyim dinleniyorum burayı yeni gördüm kendinize iyi bakın görüşmek üzere..........

aramıza hoşgeldın şimdiden hayırlı olsun bebişin inş da sağlıklı bir şekılde kucağınada alırsın zaman azalırken biraz dinlenmiş hemde diğer oğlunla ilgilenmiş olursun bende ayın 15ini iple çekıyorum izne ayrılıp arkasındanda raporumu vereceğim

sağol canım çalışırken çok ödemim vardı şimdi çok şükür hiçbirşey kalmadı hazırlıklar filan geçiyor zaman

izmirde yaşıyorum canım :KK43:

cınm benmde öle olmuştu doktorum hemn vajinal muayne yaptı ve rahmimin kısaldığını erkn doğm ihtimali olduğunu söledi. yatak istirati verdi.erkn doğumu önleyici ilaçlr fln verdi. 2,5 cm olan servikal uzunluk 15 günde 3,5 çıktı şükür. hala istirate ve ilaçlara devm ediorum ama şükür riski atlattım. doktorn ilgisi ve tehşisi çok önmli mutlaka doktoruna git ve vajinal muayene ol cnm.geçmiş olsun.

canım bende izmirde yaşıyorum. doktorumun özel muayenesine gidiyorum. doğum için çınarlı yada karataş olabilir demişti doktorum. ikisindende fiyat aldım 1000 lira civarı.doktorumla henüz konuşmadım ama sanırım 1000-1500 falan da o alır. senin doktorun kim merak ettim gerçekten bide doğum için nereyi düşünüyor yada sen nereyi istiyorsun araştırsın mı canım.

Günaydın kızlar nasılsınız ? yeni bi gün giderek yaklaşıyor zaman ama her geçen gün daha bi zor geliyor bana çalışmakta zolandığımı farkediyorum artık 1 ay daha dayanabilsem keşke iş yerinde sonra çıksam izne ama artık çok yürümek bile zul geliyor belim ağrıyo kasıklarım ağrıyo off gelsin kasım doğuralım

aramıza hoşgeldin.sayımızın artması çok hoş.dün gece ekim annelerini inceledim itiraf etmeliyim kıskandım.nerdeyse 5000 e yakın sayfadan oluşuyordu.özellikle son 2 günde nerdeyse 50 sayfa yazmışlar.inşallah bizde iyice kaynaşırız.

Herkese Günaydın,

Ben 2 gündür çok yorgun uyanıyorum =( Gece zaten kaç kez kalkıyorum da, bu sabah artık nefes alamıyor gibiydim, zar zor kahvaltı yaptım. Ayaklarımı sürüyorum, evin işi de öylece duruyooo, herkes en güzel en iyi günlerin deyip duruyor ya ben yoruldum, artık bir an önce kızıma kavuşmak istiyorum

Günaydın kızlar nasılsınız ? yeni bi gün giderek yaklaşıyor zaman ama her geçen gün daha bi zor geliyor bana çalışmakta zolandığımı farkediyorum artık 1 ay daha dayanabilsem keşke iş yerinde sonra çıksam izne ama artık çok yürümek bile zul geliyor belim ağrıyo kasıklarım ağrıyo off gelsin kasım doğuralım
ne iş yaptığını bilmiyorum ama zorlanıyorsan bence kendini kasma izne ayrıl.benim stresli ve yorucu bir işm vardı hemen ayrıldım.bebeğimin karnımda stres yaşamasını istemiyorum.relax bir bebek olsun istiyorum.hem biliyorsun streste erken doğumu tetikleyebiliyor.sonrasında bebeğe daha çok bakayım derken erken doğuma nedeen olma.ben en çok bunu düşünmüştüm karar verirken.şu an evdeyim ve istirahat ediyorum.çok şükür bel sırt kasık ağrılarım olmuyor.zaten uyku başlı başına bir sorun.eminimki çalışırken çok sorun oluyordur.dikkat et kendine

Herkese Günaydın,

Ben 2 gündür çok yorgun uyanıyorum =( Gece zaten kaç kez kalkıyorum da, bu sabah artık nefes alamıyor gibiydim, zar zor kahvaltı yaptım. Ayaklarımı sürüyorum, evin işi de öylece duruyooo, herkes en güzel en iyi günlerin deyip duruyor ya ben yoruldum, artık bir an önce kızıma kavuşmak istiyorum

al benden de o kadar valla.yataktan kalkmak bile istemiyorum.bebişimin acıkma tekmelerine dayanamayıp kalkıyorum.iki gün önce sağlık ocağına gitmişim.kan tahlilinde b12 vitamininede bakmışlar düşük çıkmış.o yüzden yorgun olabileceğimi söylediler bugün takviye almaya başlıycam.sende bir baktır istersen.benimde ev işlerim duruyor ama kendimi sıkmadan yavaş yavaş yapmaya çalışıyorum.boşver bunun için üzme kendini arkadaşım.bebişlerimiz daha önemli.varsın bize pasaklı hamiş desinler :))

ne iş yaptığını bilmiyorum ama zorlanıyorsan bence kendini kasma izne ayrıl.benim stresli ve yorucu bir işm vardı hemen ayrıldım.bebeğimin karnımda stres yaşamasını istemiyorum.relax bir bebek olsun istiyorum.hem biliyorsun streste erken doğumu tetikleyebiliyor.sonrasında bebeğe daha çok bakayım derken erken doğuma nedeen olma.ben en çok bunu düşünmüştüm karar verirken.şu an evdeyim ve istirahat ediyorum.çok şükür bel sırt kasık ağrılarım olmuyor.zaten uyku başlı başına bir sorun.eminimki çalışırken çok sorun oluyordur.dikkat et kendine

ece ya aynen katılıyorum hepimiz bebğimizle çok daha fazla zaman geçirmek istiyrouz ama. şimdiden ona bu stresi ve yorgunuğu yaşatmayada gerek yok. bende hemen ayrıldım izne. bi sağ salim doğsunlarda bakarız elbet. çıkabiliyorsan canım hiç durma ayrıl.

kızlar benden de merhaba hepinize... sabahtan beri çok yoğun bi tempoyla çalışıyorum. yeni geldim ofisime. dediğniz gibi vicdanım da sızlamıyor değil. yavrum benim, ben koşuşturdukça oda yavru kangurum gibi karnımda oynayıp duruyor. yeterrrrrr anne mi diyor acaba.
benimde önümüzdeki hafta 32. haftam dolacak ama ben 35 e kadar çalışıp, en geç bayramdan önce en geç arefe günü doğum iznine çıkmak istiyorum. sağlığımız, vücudum nasıl olur bilemiyorum ama..
arkadaşlarımın anlattığı tüm olumsuzlukları bende yaşıyorum. sabah bir vinç olsada beni kaldırsa diyorum. akşamları bazen kasıklarımda ağrılar oluyor.
birde kızlar çok korkuyodum bu havalarda hasta olmaktan. dün akşam bi üşüme geldi bedenime. şimdi boğazım kıpkırmızı ve şişmiş durumda. sıcak bişeyler içiyorum sürekli. ada çayı falan. ama onlarıda çok tüketmemek gerek, olası bir erken doğumu tetikleyebilir. offf ne yapsam.. doktora gitmek istemiyorum, ilaç almak istemiyorum.. en kolay nasıl atlatabilirim kızlar..

kızlar benden de merhaba hepinize... sabahtan beri çok yoğun bi tempoyla çalışıyorum. yeni geldim ofisime. dediğniz gibi vicdanım da sızlamıyor değil. yavrum benim, ben koşuşturdukça oda yavru kangurum gibi karnımda oynayıp duruyor. yeterrrrrr anne mi diyor acaba.
benimde önümüzdeki hafta 32. haftam dolacak ama ben 35 e kadar çalışıp, en geç bayramdan önce en geç arefe günü doğum iznine çıkmak istiyorum. sağlığımız, vücudum nasıl olur bilemiyorum ama..
arkadaşlarımın anlattığı tüm olumsuzlukları bende yaşıyorum. sabah bir vinç olsada beni kaldırsa diyorum. akşamları bazen kasıklarımda ağrılar oluyor.
birde kızlar çok korkuyodum bu havalarda hasta olmaktan. dün akşam bi üşüme geldi bedenime. şimdi boğazım kıpkırmızı ve şişmiş durumda. sıcak bişeyler içiyorum sürekli. ada çayı falan. ama onlarıda çok tüketmemek gerek, olası bir erken doğumu tetikleyebilir. offf ne yapsam.. doktora gitmek istemiyorum, ilaç almak istemiyorum.. en kolay nasıl atlatabilirim kızlar..

Ah cnm,
Yoğun çalışmak çok zor, evdeyken bunu düşünemiyorum bile çünki ben şu anda sandalyede bile oturamıyorum, sana çoook kolay gelsin arkadaşım. Canım bence vitamin almalısın, ilk aylarda kullandığım folik asit de içeren karışık bir vitamin vardı lansinoh un. 30luk satılıyor. Ben kendimi hasta gibi, kırgın vs. hissettiğimde arada aldım, çok iyi geliyor. En azından vücut direncin artar. Bir de bu akşam hemen mümkünse tavuk suyuna çorba iç. 2 butun suyunu çıkarsan bile yeter. Şifa niyetine, bol limon da koy, karabiber (bu da boğazına ii gelir) Kasıkların ağrıyorsa akşamları ayaklarını dikmeyi (20 dk olsun) ihmal etme ki suyun azalmasın, kan akışın hızlansın, çok geçmiş olsun cnm...

al benden de o kadar valla.yataktan kalkmak bile istemiyorum.bebişimin acıkma tekmelerine dayanamayıp kalkıyorum.iki gün önce sağlık ocağına gitmişim.kan tahlilinde b12 vitamininede bakmışlar düşük çıkmış.o yüzden yorgun olabileceğimi söylediler bugün takviye almaya başlıycam.sende bir baktır istersen.benimde ev işlerim duruyor ama kendimi sıkmadan yavaş yavaş yapmaya çalışıyorum.boşver bunun için üzme kendini arkadaşım.bebişlerimiz daha önemli.varsın bize pasaklı hamiş desinler :))

Cnm ya çok doğru söylüyorsun tabi önemli olan bebişler, ama bazen bu hal sonsuza kadar sürecekmiş gibi geliyor, ama minik tosbağalar için değer deil mi =) Ben yakşaık 2 aydır B 12-demir-folik asit içeren bir ilaç alıyorum zaten cnm da, yine de baktırmak gerekebilir tabi. Vallahi umarım hepimiz sağ salim kavuzşuruz bebişlerimize de neşeyle güle oynaya emziririz =)

şehir fırsatında arzum bebe ateş ölçer 49.90 mış . almayanlar varsa haberi olsun ben almıştım ne yazık ki :KK43:

Arkadaşlar benım bu saatlerde çok uykum gelıyor bana sabah kalkması değilde bu uyku halı çok zor gelıyor allahtan tek tesellım haftasonu gelmış olması ve son 15 günüm

saidem adaçayını hamileyken çok fazla tüketmek iyi değil . erken hamilelik döneminde düşüğe , ilerleyen dönemde erken doğuma sebep oluyormuş Allah muhafaza . bitkilerde çok masum değil , bol bol ballı süt , bol limonlu çay .. benzeri şeyler tüket bence

dün gittik doktora bizim doktordan cok farklıydı herşeyı çok ayrıntılı gösterdi anlattı ve en önemlisi diyeti bıraktırdı bir sürüde ilaç verdi oysa biz ilaç falan olmadan diyet yapıyorduk ama çocuk 2 hafta geriye gitmiş

iyi ne güzel sizi bilgilendirmiş. ilaç dediğiniz vitamin vs. mi yoksa başka şeyler mi bilemedim ama inşallah bebeğiniz arayı kapatır. bazen de geç yumurtlama vs. yüzünden geri diyorlar ya :)

Arkadaşlar benım bu saatlerde çok uykum gelıyor bana sabah kalkması değilde bu uyku halı çok zor gelıyor allahtan tek tesellım haftasonu gelmış olması ve son 15 günüm

sizler herhalde çalışıyorsunuz Allah kolaylık versin. ben evdeyim yine de enerjim öyle düşük oluyor ki. bazı gün neredeyse hiç kafayı kaldıramıyorum. hep yatıyorum. Çalışan hamile bayanlara da şaşıyorum nasıl dayanıyorlar diye. Allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin de bu ağırlık hissinden kurtulalım :)

anneler doktor kaçıncı haftandan sonra haftada 1 çağırmaya başlıyor bilginiz var mı?

X