2012 Kasim ayinda bebeklerini bekleyen anneler..buyurun sohbete

evet canım öğretmenim..derslerim çok yoğun değil...öğrencilerimde çok yormuyor beni o yüzden ben çalışcam 1 ay daha bakalım..evde sıkılırdım heralde 1 ay...bizde erkenciyiz okula gitmediğim günler bile alıştık en geç 8 de ayaktayız ve hemen bişeyler atıştırıyoruz...sen keyfini çıkar bakalım izninin..bol bol dinlen...

canım sende 1 ay çalışma bence. sömestr tatiliyle doğum iznin çakışacaktır o zman boşuna 2 hafta daha az izin yapmış olursun. nacizane bi tavsiye bi hesapla istersen. :)

Anneler hepinize iyi akşamlar, çevremdekiler az kaldı diyorlar bana ah gerçekten az kalsa...
Asıl hamileliğin zor zamanları bu zamanlar çok da kolay geçmiyor, ben kurban bayramını iple çekiyorum o zamandan sonra az kaldığını kabullenirim. Tabi henüz bebeğime hiç bir şey almadığım içinde belki çok varmış gibi geliyor.

Kızımı çok merak ediyorum...

ah canım sorma . banada az kaldı diyorlar ama günler geçmiyor artık. ne azı ayrıca en az 5 hafta var kısmetse. ama bişey almadın mı nasıl yani :18:

canım sende 1 ay çalışma bence. sömestr tatiliyle doğum iznin çakışacaktır o zman boşuna 2 hafta daha az izin yapmış olursun. nacizane bi tavsiye bi hesapla istersen. :)

ah canım sorma . banada az kaldı diyorlar ama günler geçmiyor artık. ne azı ayrıca en az 5 hafta var kısmetse. ama bişey almadın mı nasıl yani :18:

Aynen hiç bir şey almadım son ay her şeyi almak istiyorum zamanım çabuk geçsin istiyorum, birde ben hariç herkes alıyor aynı şeyleri de almak istemiyorum. Tek yaptığımız beşiğimizin siparişini verdik bebek arabamızı beğendik hepsi doğuma yakın alınacak... Ben korkuyorum ne olur ne olmaz bebeğim doğsun Allahın izniyle geri kalan her şey 1 günlük iş etrafımız AVM doldu artık herşey var...

Hem senin son ayın hadi hayırlısı bir solukta kurtulursun inşallah

normal silikon yastıklarda iş görüyor aslında , alıyorsun böyle şeyleri sonra koyacak yer ara , beni sonrasında fazlalık olacak şeyler rahatsız ediyor

şiddetle katılıyorum aslında. bu yastık da hediye geldi ve ben de şimdi ne yapacağım sonrasında bunu düşüncesi var. bazen evin içi çok dolu geliyor herşeyi atasım geliyor :)

Aynen hiç bir şey almadım son ay her şeyi almak istiyorum zamanım çabuk geçsin istiyorum, birde ben hariç herkes alıyor aynı şeyleri de almak istemiyorum. Tek yaptığımız beşiğimizin siparişini verdik bebek arabamızı beğendik hepsi doğuma yakın alınacak... Ben korkuyorum ne olur ne olmaz bebeğim doğsun Allahın izniyle geri kalan her şey 1 günlük iş etrafımız AVM doldu artık herşey var...

ben tam tersini yaptım, çoğu şeyi erkenden aldım. son aylarda halsiz vs. olurum diye gözüm yemedi ki hakkaten de öyleyim. şimdi çaşı pazar gezip de beğenecek halim yok. bizim herhalde şu an için eksik olan hiçbirşey kalmadı gibi. hala alamadığım şampuan pişik kremi falan hariç. yalnız işin kötüsü kalabalık istemezken galiba kayınvalidemler şimdiye kadar birşey dememişlerdi. ben de herhalde almayacaklar diye düşündüm annemlerle alışverişi yaptık hep. şimdi de onlar biz de alıcaz diyorlar. korkarım fazla fazla olacak ıvır zıvır :KK43: inşallah bana sorarlar da öyle alırlar.

Arkadaşlar ben geçmiş olsuna ve çocuk görmeye gelen olursa diye dolaba hamurişleri kurabıye ve sarma koymayı düşünüyorum ayın 15de izne ayrılacağımda şimdiden ne yapabılırım diye incelıyorum benım gibi düşünen varsa birbirimize yardım edelım benım elım pratık değil hemde kasım soğukları birde küçük bebek olunce herşeyı yapması zor olur diye düşünüyorum sizce haklımıyım

Anneler hepinize iyi akşamlar, çevremdekiler az kaldı diyorlar bana ah gerçekten az kalsa...
Asıl hamileliğin zor zamanları bu zamanlar çok da kolay geçmiyor, ben kurban bayramını iple çekiyorum o zamandan sonra az kaldığını kabullenirim. Tabi henüz bebeğime hiç bir şey almadığım içinde belki çok varmış gibi geliyor.

Kızımı çok merak ediyorum...

Cnmcm bence bayrama kadar sen yine de biraz alışverişlerini yap, çünkü sonra hem ağırlaşıyorsun hem de suyun azalabiliyor, hem de durmadan çişe gitme problemi çarşı pazar gezmeyi çok etkiliyor, hem zaman geçer işte =)

Benm mesela ayakta kalmamı bile yasakladı doktor, risk yok ama, hem bel ağrılarım var hemide suyum orta olduğu için bol dinlence gerekiyor:KK37:

Cnmcm bence bayrama kadar sen yine de biraz alışverişlerini yap, çünkü sonra hem ağırlaşıyorsun hem de suyun azalabiliyor, hem de durmadan çişe gitme problemi çarşı pazar gezmeyi çok etkiliyor, hem zaman geçer işte =)

Benm mesela ayakta kalmamı bile yasakladı doktor, risk yok ama, hem bel ağrılarım var hemide suyum orta olduğu için bol dinlence gerekiyor:KK37:

o kadar güzel bir konuyu söyledin ki bundan 1 ay öncesinde her akşam 1 saat yuruyen ben ,imkanı yok çıkamıyorum sebeb dersen tuvalet yuzunden çarşıya pazara bıle gidemıyorum oralarda tuvalet aramak birde olsada pis oluyor .iyi ki alışverişimi yapmışım diyorum .

süreli büyük tuvaletim gelmiş gibi hissediyorum şu sıralar wc ye gidiyorum bişey yok.. küçük tuvalet zaten her 10 dkkda bir çıkıyorum :nazar::nazar::nazar::KK17::KK17::KK17:

hamileliğin son dönemlerinde bir önceki gün ile bulunduğun gün arasında çok belirgin farklar oluyor her geçen gün çok basit işler çok zorlar oluyor insanı.
alacağın yeri kararlaştırmış olman , karar vermiş olman kolaylık sağlayacaktır ama son zamanlara bırakma alma kısmını tabi eğer sende alırken eşinle birlikte olmak istiyorsan :)
bebek doğduktan sonra da alınır diye düşünme , o küçücük savunmasız bebeği soğukta dışarı çıkarmak istemezsin , çıkarsan bile avm lerde kokuşmuş havalı , insan kalabalığına sokmak istemezsin en azından üç beş aylık olsun metabolizması daha kuvvetlensin diye beklersin bence , o yüzden sen hazırlığını iyi yap ileride bebeğinle beğendiğin şeyleri alırsın gezerken gözüne güzel gelenleri :)

Arkadaşlar ben geçmiş olsuna ve çocuk görmeye gelen olursa diye dolaba hamurişleri kurabıye ve sarma koymayı düşünüyorum ayın 15de izne ayrılacağımda şimdiden ne yapabılırım diye incelıyorum benım gibi düşünen varsa birbirimize yardım edelım benım elım pratık değil hemde kasım soğukları birde küçük bebek olunce herşeyı yapması zor olur diye düşünüyorum sizce haklımıyım

ne gerek var kendini yormaya , normal yiyeceğin yemeği yapmak bile çok zor geliyor bana
nasıl olsa kurban bayramı ertesi yap pilav yanına kavurma gelene bol bol ikram et bide hazır baklava alırsın... süper :KK66:

Güzel anneler ben biraz yanlış anlattım galiba, hiç bir şey almadım derken eminim kaynanam ve annem daha doğrusu iki taraf çok fazlasıyla aldılar ama bana göstermediler tabi, benim bebeğim ilk torun olacak ve de ilk torun bebeği olacak biraz şanslı... Herkes bir şey alma diyor biz alıyoruz diyince tabi eşimin canına minnet. Birde ben bir bebeğimi düşürdüm çooook üzüldüm ve zor bir hamilelik geçiriyorum o yüzden korkuyorum biraz bebeğimi kucağıma almayı dört gözle bekliyorum...

Ben de gelenlere yemek yapmayı düşünmüyorum gelenin bana yapması gerekiyor :p zaten benim kimsem olmadığı için yanımda gelen olmaz. Annem zaten doğum zamanı yanım da olacak. Kurbanlık et ve pilav gerçekten on numara yanına da ayran oooohhh canım çekti :)

GUEEL E canım ben sadece sabrına hayran kaldım. benimde ilk gebeliğim sonlandırıldı. sonra kan pıhtılaşması çıktı. yani aslında 8 aydır yüreğim pır pır bir hamilelik geçiriyorum. ama belkide bir daha bu günleri yaşayamıyacağımı ve birazda birşey olmayacak bebğime düşüncesini kendimi kabullendirmek için. 20.haftalardan beri alışverişini yapıyorum. benimde annem sağolsun aldı birçok şeyini. ama o lazım olanları aldı ben birazda eğlenceli kısmını :) şimdi tek duam allahım aldıklarımızı kullanmayı nasip etsin. sağlıkla gelsin minilerimiz... allah kimseye evlat acısı yaşatmasın...

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar,
nasılsınız, umarım iyisinizdir..

ben 1 haftadır o kadar hastaydım ki, çektiğimiz ufak tefek sıkıntıları nolur görmezden gelelim. insan sağlığı yerinde olmayınca anlıyor değerini. 5 günlük raporun ardından yıkılmayan, yılmayan ben yine işteyim malesef. ama son 20 günüm işte. arefe gününden sonra beni kimse tutamaz artık. tabi o zamana kadar dayanabilirsem.
önce boğaz yanması ve kızarıklığı ile başladı. sonra neredeyse ciğerlerime kadar indi öksürük. gripte yanında tuz biber oldu. yavrum benim, ben ciğerlerim sökülecekmiş gibi öksürdükçe oda içimde oyanayıp, tekme atıp durdu. artık kaburgalarım böbreklerim karnım nasıl ağrıyor öksürmekten anlatamam. bi sürü ilaç, antibiyotik almak zorunda kaldım malesef. ağlayarak, acı çekerek de olsa aldım ne yazıkki. en acılı anlarımda bile savunmasız olan yavrumu düşündüm hep. inşaallah bu rahatsızlığımın ona bir etkisi olmamıştır.
bu aralar mütiş bir salgın var kızlar. hastaneler çocuk, yetişkin kaynıyor.. aman dikkat edin diyeyim..mecbur olmadıkça toplu mekanlara girmeyin. son zamanlarımız çok daha dikkatli olmamız gerek..
ben bu süreçte hiç bişi yiyemedim, kendimde zayıfladım ama bebişte geriledi sanırım. ona layık bir anne değil miyim:KK43:((
sürekli ağlamaklıyım. moralim çok bozuk, aklıma hep kötü şeyler geliyor. erken doğacakmış hissine kapılıyorum zaman zamanda.. offf şu handikaplarımız bir geçse.. kucağımıza bir alsak miniklerimizi..

merhaba arkadaşlar,

ben 1 haftadır o kadar hastaydım ki, çektiğimiz ufak tefek sıkıntıları nolur görmezden gelelim. insan sağlığı yerinde olmayınca anlıyor değerini. 5 günlük raporun ardından yıkılmayan, yılmayan ben yine işteyim malesef. ama son 20 günüm işte. arefe gününden sonra beni kimse tutamaz artık. tabi o zamana kadar dayanabilirsem.
önce boğaz yanması ve kızarıklığı ile başladı. sonra neredeyse ciğerlerime kadar indi öksürük. gripte yanında tuz biber oldu. yavrum benim, ben ciğerlerim sökülecekmiş gibi öksürdükçe oda içimde oyanayıp, tekme atıp durdu. artık kaburgalarım böbreklerim karnım nasıl ağrıyor öksürmekten anlatamam. bi sürü ilaç, antibiyotik almak zorunda kaldım malesef. ağlayarak, acı çekerek de olsa aldım ne yazıkki. en acılı anlarımda bile savunmasız olan yavrumu düşündüm hep. inşaallah bu rahatsızlığımın ona bir etkisi olmamıştır.
bu aralar mütiş bir salgın var kızlar. hastaneler çocuk, yetişkin kaynıyor.. aman dikkat edin diyeyim..mecbur olmadıkça toplu mekanlara girmeyin. son zamanlarımız çok daha dikkatli olmamız gerek..
ben bu süreçte hiç bişi yiyemedim, kendimde zayıfladım ama bebişte geriledi sanırım. ona layık bir anne değil miyim:KK43:((
sürekli ağlamaklıyım. moralim çok bozuk, aklıma hep kötü şeyler geliyor. erken doğacakmış hissine kapılıyorum zaman zamanda.. offf şu handikaplarımız bir geçse.. kucağımıza bir alsak miniklerimizi..

Canım çok geçmiş olsun bizde 2 hafta hasta olduk aynı bende öksürmekten yoruldum hatta öksürecek nefesim kalmamıştı, ben çooook bol C vitamini çaylar çorbalar çok bol su hatta o kadar çok ki afedersin tuvalette zaman geçirir oldum çok şükür atlattım. KUŞBURNU anneler muhakkak yiyin için tüketin bir şekilde en iyi ilaç portakaldan daha çok vitaminli aman dikkat edin hiç çekilmiyor bu halde hastalık... Bu ara da sen çok iyi bir annesin bundan emin oldum yazdıklarına bakarak

merhaba arkadaşlar,

çok geçmiş olsun saidem Allah şifa versin
hastalığın zorluğunun yanında insan morali çok fena çöküyor dediğin gibi bebeğe bişey oluyormudur diye
keşke izne ayrılsan çalışırken bir hafatada iyileşeceğine iki haftada ancak toparlarsın ..

Canım çok geçmiş olsun bizde 2 hafta hasta olduk aynı bende öksürmekten yoruldum hatta öksürecek nefesim kalmamıştı, ben çooook bol C vitamini çaylar çorbalar çok bol su hatta o kadar çok ki afedersin tuvalette zaman geçirir oldum çok şükür atlattım. KUŞBURNU anneler muhakkak yiyin için tüketin bir şekilde en iyi ilaç portakaldan daha çok vitaminli aman dikkat edin hiç çekilmiyor bu halde hastalık... Bu ara da sen çok iyi bir annesin bundan emin oldum yazdıklarına bakarak

saol canım, evet dediğin gibi bol meyve, ıhlamur vs. içmeye çalışıyorum. günde 1 kilo mandalina yiyorum. geceleri yatmadan pekmez ısıtıp içiyorum,boğazımı yumuşatıyor. gece boyu öksürmem azalıyor. ayrıca moral verdin saol, umarım koruyabiliyoruzdur miniklerimizi..

çok geçmiş olsun saidem Allah şifa versin
hastalığın zorluğunun yanında insan morali çok fena çöküyor dediğin gibi bebeğe bişey oluyormudur diye
keşke izne ayrılsan çalışırken bir hafatada iyileşeceğine iki haftada ancak toparlarsın ..

çok saol teşekkür ederim mertur, evet haklısın evde dinlenmek gerek. ama bana ancak bu kadar izin verdi işim. beni bekleyen tamamlamam gereken bi sürü iş var. ayın 24 üne kadar sabretmem gerek.. artık koltuklarda dahi rahat oturamıyorum yaa.

merhaba arkadaşlar,

canım çok geçmiş olsun..biran önce iyileşir sağlığına kavuşur bebeğinle ilgili kötü düşünceleri aklından çıkarırsın...bebeğin iyi sende çok iyi olacaksın...

merhaba arkadaşlar,

Ah canım yaa çok ama çok geçmiş olsun, sen hastalık psikolojisi ile de iyice kendini kötü hissetmişsin, olur mu hiç, hasta hasta yavrusunu bu kadar düşünen biri kötü anne olabilir mi... Moralini bozarsan bebeğin de üzülür, sen kendine iyi bakmaya çalışıyorsn bu bile ne kadar zahmetli bir şey, hem çalışmaya devam ediyorsun. Kendine eziyet etme güzel anne adayı, hepimiz bebeklerimiz için en iyisini düşünüyoruz elbette...

Tekrar geçmiş olsun cnm, lütfen moralini bozma, sevgiler, öpücükler...:KK16:

Ah canım yaa çok ama çok geçmiş olsun, sen hastalık psikolojisi ile de iyice kendini kötü hissetmişsin, olur mu hiç, hasta hasta yavrusunu bu kadar düşünen biri kötü anne olabilir mi... Moralini bozarsan bebeğin de üzülür, sen kendine iyi bakmaya çalışıyorsn bu bile ne kadar zahmetli bir şey, hem çalışmaya devam ediyorsun. Kendine eziyet etme güzel anne adayı, hepimiz bebeklerimiz için en iyisini düşünüyoruz elbette...

Tekrar geçmiş olsun cnm, lütfen moralini bozma, sevgiler, öpücükler...:KK16:

canım çok geçmiş olsun..biran önce iyileşir sağlığına kavuşur bebeğinle ilgili kötü düşünceleri aklından çıkarırsın...bebeğin iyi sende çok iyi olacaksın...

teşekkür ederim canım arkadaşlarım çok saolun güzel dilekleriniz için, bugün çok çok daha iyiyim. kurtulduk inşaallah. öksürüğüm biraz devam ediyor ama benim gücüm direncim çok iyi.sesim de düzeldi.. evet insan hasta olunca daha bi üzgün ve karamsar oluyor. umarım onların sağlığına hiç bi zarar gelmemiştir. Allah koruyordur onları. neyseki yarın doktor kontrolümüz var. miniğime bakıcam doya doya. bakalım gelişimi bu hafta nasıl olmuş..

giyimolog okudum canım geçmişte, odanız gelmiş. hayırlı uğurlu olsun. güzel günlerde kullanın inşaallah. insanın içi kıpır kıpır oluyor heyecandan dimi.sizde bizim gibi sürekli gidip bakıyorsunuz, doyamıyorsunuz :)
bi kendileri eksik artık. prens ve prenseslerimizi bekliyoruz heyecanla..

heeee kızlar aklıma gelmiben bu arada iyileştim ya bu gün, tam gaz bebek alışverişlerine kaldığım yerden devam ediyorum. e bebek te süper bi indirim günü bu gün. eşimle öğle arası gidip bi sürü şey aldım mağazadan. genel bi konu başlığı açıp, istanbulda oturan hamişlere bilgi verdim ama burdan ayrıca kasım anneleriyle paylaşmak istedim.

bu gün e bebek mağazalarının marmara form avm deki şubesi açıldı. ve bebek arabalarından tutunda mama sandalyelerine oyuncaklara kadar %50 hatta daha fazla indirim var..
örneğin chicco lite way baston puseti 220 tl ye aldım. süper kalitede oyuncaklar 9.90 tl.
ev tipi modern ana kucakları 30 tl gibi süper fiyatlarda.
maclaren da da indirim var baya. başka aklıma gelen örneğin kraft twist travel sistem araba takımı( jip diyelim yahu :) 490 tl ye düşmüş.
başka 240 tl olan travel sistemler bile var. bu günü kaçırmayın derim. gidip bi gezin..linklerini atıyorum bi inceleyin sizde.yahu alışveriş yapınca nasıl mutlu oluyorum ben yaa :))hastalığı filan unutuyorum :))

e-bebek.com - Anne ilgisi, uzman bilgisi
Marmara Forum Carrefour mağazamız 5 Ekim?de açılıyor! Büyük açılışa davetlisiniz!

X